paznokcie, żele, tipsy

A jak to jest z Eveline 8w1? Kiedyś były na jej temat same ochy i achy, a teraz naczytałam się, że wywołuje onycholizę i że jest w niej  zły Formaldehyd, który uczula. Któraś z blogerek pisała, że jak się będzie stosowało to 16 dni to nic się nie powinno stać, a inni że trzeba używać jej co najmniej przez miesiąc,  żeby było cokolwiek widoczne.
Nie wiem czy zaryzykować czy od razu się jej pozbyć...
Scottie   Cicha obserwatorka
14 lutego 2013 15:34
lotka13, to chyba zależy od człowieka/paznokcia. Ja właśnie jestem w trakcie 2 opakowania (po obcięciu paznokci używam przez około 12-16 dni zgodnie z "instrukcją", aż paznokcie urosną- a później jedną warstwę pod lakier) i nie zauważyłam żadnych znaków uczulenia, nawet nie bolał mnie palec pod paznokciem przy jej stosowaniu. A takie odczucia miałam przy odżywce do paznokci rozdwajających się (również Eveline). Ja bym zaryzykowała i obserwowała paznokcie.
lotka13 ja mam 3 opakowanie, używane z przerwami, najczęściej pod lakier lub jako zwykły bezbarwny, żeby paznokcie się tak szybko nie łamały. U mnie jest wszystko ok 🙂
lotka, ja nawet na ostatniej stronie chyba pisałam 😉
U mnie działała fajnie przez kilka tur kilkudniowych, używałam jak było w instrukcji. Jednakże po jakimś czasie zaczęła mnie boleć płytka, czy też palec pod płytką paznokcia. Zrobiły mi się też brązowe kreseczki na paznokciach, które podobno pojawiają się przy urazach np jak się w coś uderzy itp. Nie uderzyłam się, więc zakładam, że zawiniła właśnie Eveline 8 w 1. Do tego strasznie wysuszone paznokcie po niej mam.
znacie jakieś magiczne sposoby, żeby odizolować lakier od paznokcia? mam uczulenie na lakier, starałam się to ignorować, ale niestety po miesiącu paznokcie mam w opłakanym stanie. odżywka nakładana pod lakier nic nie daje  🤔
Dzięki za odpowiedzi. Postanowiłam spróbować i jestem po 4. dniach już. i póki co wszystko ok. ( tfu tfu). Oczywiście wczoraj 'coś' czułam w jednym palcu, ale to na 100% przewrażliwienie. Zobaczymy jak to dalej pójdzie 😉
Babi, a na co konkretnie masz uczulenie? Wiesz, że odżywki do paznokci są na bazie bezbarwnego lakieru do paznokci?
gdzie najtaniej w sieci kupujecie lakiery Essie? czy może gdzieś stacjonarnie macie dostęp do nich <35zł?
A fajne są? Jesteś w stanie porównać je do Opi albo MACa?
Mając wa OPI osobiście uważam, że essiaki sa lepsze, ponieważ dłużej się trzymają i mają o wiele szersze pędzelki, przez co lepiej się je nakłada (wygodniej). To mnie też osobiście przemawia kształt buteleczek. 😍 Nie przyrównam ich jednak do MACa, bo szkoda byłoby mi wydać ok 70 zł na jeden lakier, kiedy za tę cenę mogę mieć 2 buteleczki Essie za normalną cenę.(co nie znaczy, że nie cenię kolorówki MACa) Trzeba polować na allegro, bo tam często są nawet za 15, 20 zł w kolorach niedostępnych w SP i Douglasie.
Ja w sumie nie wiedziałam ile kosztuje MACowy lakier, swój kupiłam u jednej z blogerek na "wyprzedaży". Muszę przyznać, że jest fajny, nawet jedna warstwa wystarczy, trzyma się długo, a potem nie odpryskuje, ale zaczyna się delikatnie ścierać z końcówek.

Co do OPI, to na początku byłam zachwycona, ale teraz praktycznie dwa lakiery mi tak zgęstniały, że nadają się tylko do paznokci u stóp - bo tam nie widać za bardzo tych bąbelków, które robią się na grubej warstwie gęstego lakieru  🙄 kolejne dwa jeszcze się nadają. Takim zgęstniałym lakierem ciężko jest nałożyć cienką warstwę, nie wiem czy nie kupię jakiegoś rozcieńczacza do lakierów...
Wolałabym taką połówkę OPI za połowę ceny, bo przy takiej objętości to nie ma bata, żeby nawet pół buteleczki zużyć, zanim zgęstnieje. No chyba, że używa się w kółko tego samego lakieru, a tak to chyba mało kto robi.
Babi, a na co konkretnie masz uczulenie? Wiesz, że odżywki do paznokci są na bazie bezbarwnego lakieru do paznokci?


zdążyłam się zorientować po tym, że moje paznokcie po odżywkach robią cię kruche i łamliwe  😁
nie mam pojęcia na co KONKRETNIE mam uczulenie, na jakiś składnik, ale jaki to nie mam pojęcia. moje paznokcie po lakierach/odżywkach różnego typu wyglądają okropnie, łamią się, rozdwajają, wysychają, skórki okropnie się zadzierają i po krótkim czasie mam jeden wielki zadzior.
jak ostatnio pomalowałam paznokcie na jakieś 4-5h, kiedy szłam do teatru, doprowadzałam potem paznokcie do ładu jakieś 2 miesiące  🙄
jestem tym załamana i nie mam totalnie pojęcia co mogłabym na nie nakładać, żeby jakoś wyglądały, bo mimo wszystko pomalowane odżywką wyglądają dużo lepiej niż takie gołe i matowe.

jakieś pomysły?  😵
wiedźma, w hebe regularna cena to ok 32zł, dokładniej 31coś w regularnej cenie, wersja z płaskim pędzelkiem.

w porównaniu z OPI - jak dla mnie nie ma większej różnicy, więc wolę nie przepłacać. mam chyba 7 lakierów OPI. kupuję tylko jak kolor mnie urzeknie, głównie z serii limitowanych. mają jedną, ogromną wadę - nakrętka przysycha do buteleczki. nie wiem czy tylko ja mam taki niefart, ale dzieje się tak we wszystkich siedmiu. nigdy w żadnym innym lakierze mi się to nie zdarzyło
Czy może któraś z Was ma do polecenia jakiś salon w Warszawie, gdzie zrobią mi dobrze (i w  miarę tanio najlepiej) manicure japoński? Jakieś miejsce godne polecenia?  :kwiatek:
O jezu, zdjęłam hybrydy dziś, moje biedne paznokcie. Suche jak wiór, po mojej gładkiej płytce ani śladu. Jutro idę od razu po jakąś odżywkę... Dziś ratuje je domowymi sposobami. Nigdy wiecej 🙁
Ja zakładam hybrydę tylko na paznokcie stóp. Na ręce od wielkiego dzwonu, bo niszczy mi strasznie płytkę..

Potwierdzam, że lakiery Essie są super trwałe, u mnie nawet tydzień się trzymają bez odprysków (o ile oczywiście nie pojadę do stajni).
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
17 kwietnia 2013 07:40
U mnie essie na stopach sie super trzymaja:-) nie potrzeba hybrydy :-)

Na rekach tez ok, ale u mnie nic nie wytrzyma tygodnia. :-(
opolanka   psychologiem przez przeszkody
17 kwietnia 2013 08:35
mnie hybryda paznokci nie niszczyła, ale nie trzymała sie wystarczająco długo. Wolałam żele.
Chetnie hybrydę położyłabym na paznokcie stóp, bo tam się powinno trzymac dłużej.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
17 kwietnia 2013 08:49
ona ma sie niby trzymac dwa tygodnie, nie?

zrobilabym sobie kiedys na probe, ale u nas malo gdzie robia i ceny kosmiczne.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
17 kwietnia 2013 09:16
Niby nawet trzy, ale mnie ciężko było te dwa tyg. wytrzymać...
Jak paznokieć odrasta, to po prostu szpetnie wygląda hybryda. Na palcach stóp aż tak to się nie rzuca w oczy, ale na dłoniach- jak najbardziej. Na stopach to ostatnio miesiąc trzymałam i nic się nie działo. Zdjęłam w końcu, bo musiałam paznokcie już obciąć 😁
ash   Sukces jest koloru blond....
17 kwietnia 2013 10:10
Hybrydę na stopach mam zawsze ok 4 tygodni.
U rąk niestety po 3 tygodniach wyglada już fatalnie.
Dziś właśnie idę na hybrydę.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
17 kwietnia 2013 10:14
Z resztą mnie paznokcie u stóp wolniej rosną, to i odrostu tak nie widac 🙂
ja mam od jakiś dwóch lat akryl na rękach i nigdy nie wrócę do moich "normalnych" paznokci. Chodzę na uzupełnienie raz w miesiącu, mam święty spokój, nic mi nie odpryskuje, nie łamie się itd., a na prawdę nie dbam o paznokcie, w stajni i w domu robię praktycznie wszystko bez rękawiczek, dotykam cifów, cilitów i innych tego typu i nigdy nic się nie stało. Po prostu jest w mi z tym akrylem wygodnie, mam french, który jest estetyczny i do wszystkiego pasuje. Na pewno moje paznokcie są pod tym akrylem w stanie klęski, ale i tak żadne odżywki nigdy mi nie pomagały, więc zawsze się moich paznokci wstydziłam, zwłaszcza w pracy.
Na stopach na lato robię hybrydę, bo jest to wygodne, a w pozostałych porach roku maluję odżywką albo jakimś jasny lakierem.
Moje paznokcie odchorowywały hybrydę 1,5 miesiąca 🙁 Niestety już się szybko nie zdecyduję
zaczeły mi się robic od pewnego czasu takie pęcherzyki powietrza pod lakierem,  ktos wie dlaczego?  🤔
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
21 kwietnia 2013 17:22
Może za mocno mieszałaś lakier przed nałożeniem.
emade to Twoje paznokcie? naturtalne? i zwykly lakier?  Sliczne masz pacnokcie i palce🙂
mi się tak robi, jak kładę za grubą warstwę lakieru
tak to moje naturalne paznokcie 😉 dzięki, będę dziś raz jeszcze malować bo wygląda to paskudnie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się