Olsztyńscy voltowicze

angelika95 Tak jak już Paulina napisała-nie są to typowe zawody towarzyskie skoki i ujeżdżenie. Dzwoń do Kamili na pewno odpowie na wszystkie pytania.

Ja z Pielgrzymem właśnie stoję w Syriuszu i jak najbardziej jestem zadowolona z wszelki "usług" Kamili- weterynaryjnych czy też pensjonatowych 😉.
Ktoś poleci jakąś dobrą szkołę jazdy (samochodem tym razem 😉) w Olsztynie?  👀


Ja gorąco polecam DKL. Cudowni intstruktorzy.
Figaro, jak Cię dopadnę to Ci te Twoje długie nogi uciec nie pomogą 🙂 Plotkara przebrzydła 🙂 Jaki postrach? Jeśli już w kimś Bartuś postrach sieje to w jednej osobie, która ma lekkie też obawy przed własnym koniem więc.... 🙂 Dla dobrego koniarza Bart nie stanowi problemu 🙂🙂🙂 bo przy odrobinie spokoju i uwagi ten koń potrafi pokazać serce. Poznałam go dawno, dawno temu i Bartek teraz i wtedy to jest niebo a ziemia. Już wiem, skąd Oli rozterki eh... A Pani sędzina nie potrzebnie pchała łapy do obcego konia i to jeszcze tak, że Bartek czuł się atakowany. Dlatego nie robiła z tego sceny i problemów, bo sama wiedziała.

Cejloniara - To taki żart był.... 😉  . Ja to tam lubię konie z charrrrrrakterkiem  🙂. Na mojego też mi się skarżą  😁. A on taaaki kochany miś jest 😜.
Ooo, super, czyli są nowe zawody do naszego kalendarza  😀
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
26 lutego 2013 22:45
Figaro, jak Cię dopadnę to Ci te Twoje długie nogi uciec nie pomogą 🙂 Plotkara przebrzydła 🙂 Jaki postrach? Jeśli już w kimś Bartuś postrach sieje to w jednej osobie, która ma lekkie też obawy przed własnym koniem więc.... 🙂 Dla dobrego koniarza Bart nie stanowi problemu 🙂🙂🙂 bo przy odrobinie spokoju i uwagi ten koń potrafi pokazać serce. Poznałam go dawno, dawno temu i Bartek teraz i wtedy to jest niebo a ziemia. Już wiem, skąd Oli rozterki eh... A Pani sędzina nie potrzebnie pchała łapy do obcego konia i to jeszcze tak, że Bartek czuł się atakowany. Dlatego nie robiła z tego sceny i problemów, bo sama wiedziała.


poczułam się wywołana do tablicy  🤣  ja wiem, że brak mi często pewności w pracy z siwym, ale co do Bartka to zostałam zaatakowana mimo całej możliwej stanowczej energii i bata w ręku, na którego to koń zareagował zwiększoną agresją.. 😉 ehh .. jednakże zdażylo mi się karmić rudego i nawet dotknąć pyszczyska  👀  co nie znaczy, ze mu bezgranicznie ufam  🤣  wole chyba dębujacego siwego na swoich plecach.. :P  (żeby nikt nie pomyślal przypadkiem, że mi koń na ramionach stanął bo tak nie bylo 😉)  😁
Kochani, wychodzę z nietypowym zapytaniem - pod koniec marca szykuje mi się wyjazd na 2 miesiące. W związku z tym szukam miejsca, gdzie ktoś by przyjął moje zwierzątko (mały, grzeczny, ekonomiczny wałaszek, 150cm wzrostu) za stosunkowo małą opłatą. Wymagane jedynie pastwisko, czysty boks i ogólna uwaga nad koniem pod moją nieobecność (czy zdrowy, dobrze się czuje etc). Ktoś ma jakiś pomysł? 🙂 okolice Olsztyna lub Szczytna do 50 km.
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
27 lutego 2013 13:06
Graves a niewysoka cena to jaka?
Myślę, że 450zł to jest max "stosunkowo małej opłaty" ale liczyłabym na mniej 🙂 zwłaszcza jeśli ktoś posiada przydomową stajnię, chce zarobić na pustym boksie, a nie chce obcych ludzi na terenie - mnie i tak nie będzie, a jak wracam od razu młodego zabieram 😉
ceffyl, A ja myślę, że wręcz przeciwnie. Nie zostałaś wywołana do tablicy i chyba nie ma o czym tu dyskutować. Post Cejloniary odebrałam raczej jako kończący dyskusję.
Sory ale jestem przewrażliwiona na punkcie Barta, bo go zwyczajnie lubię i to "sianie postrachu w okolicy" to mocna przesada. Ja też mam ograniczone do niego zaufanie ale sianiem postrachu i robieniem z niego potwora bym tego nie nazwała. No dobra, koniec tematu 🙂 i tak jest śliczny 🙂
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
28 lutego 2013 00:07
czy ktoś 8 marca  wybiera się na spotkanie hodowców kn, hc i kucy ?
Witam wszystkich!
W naszej stadninie w Sząbruku na wiosnę  rusza pensjonat.Pensjonat będzie znajdował się w nowej stajni.Duże boksy, pastwiska, plac do jazdy z kompletem przeszkód, fajne tereny do jazdy-lasy, jeziora.
znajomi moi drodzy! :kwiatek: gdyby ktoś z Was słyszał coś o pracy przy koniach ( zresztą nie tylko!) w pobliżu olsztyna (aczkolwiek wiem że to graniczy z cudem heh) to dajcie znać bardzo was proszę! nie musi być praca na etat, szukam czegoś do wzięcia w trening, zajeżdżenia itp. Będę wdzięczna za pomoc!  :kwiatek: 😅
Witam Wszystkich Forum-owiczów!!!

Zawody jeździckie MOOOOCNO amatorskie w stajni Syriusz to propozycja dla wszystkich , którzy jeżdżą konno niezależnie od poziomu. To dobra propozycja dla osób , które jeszcze nigdy nie startowały oraz dla tych którzy mają młodego konia i chcą go pierwszy raz gdzieś zabrać. Rozumiem,że proponowane przeze mnie elementy przejazdu nie mieszczą się w ramach ani ujeżdżenia ani skoków ale są doskonałym sprawdzianem posłuszeństwa konia i reakcji na pomoce.
Objęty patronatem sklepu Equi-point konkurs skoków klasy mini LL jest typowy konkursem skoków na dokładność więc skoczkowie-do boju! 🏇
W razie pytań służę pomocą - lek.wet. Kamila Walkowska tel.603-619-272


Ja bym z chęcią się wybrała ale niestety koń stał pół roku a wracam dopiero w maju - więc nie damy rady sie przygotowac, no chyba ze ktoś chętny do pojeżdżenia kobyłki do mojego powrotu  🏇
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
04 marca 2013 16:29
Fajny taki rajd, ale za dużo km jak dla mnie ;D
Z rajdów może coś w tym roku zaproponuje Pan Sanecki spod Ostródy-w ubiegłym roku były też krótsze trasy niż 90km.

Zawody 3.05.2013 w stajni Syriusz są przewidziane w taki sposób żeby każdy mógł pojechać nawet bez wielkich przygotowań. Zawody mini LL pojedzie moja 5-letnia córcia więc poziom będzie...hmm...przystępny!
blackmare   ,,Pracuj nad sobą a z koniem się baw"
04 marca 2013 17:38
Znalazłam coś dla rajdowiczów:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=172075149606277&set=a.172076569606135.1073741825.100004113783982&type=1&theater


Ten rajd to jak dla mnie jakaś masakra. Przynajmniej jego propozycje (są tutaj: https://www.facebook.com/profile.php?id=100004113783982 ) .
Konie minimum 4 lata, brak bramek weterynaryjnych, nawet jest już od razu zaznaczona kara za doprowadzenie konia do agonii...  😲
Szkoda, że nie umiem czytać, albo umiem i olewam regulamin...
blackmare, faktycznie regulamin tego rajdu jest niezbyt przyjemnie napisany. Ale wystarczy spojrzeć w komentarze, że kobitka jest dość otwarta na różne sugestie. Myślę, że powoli do niej dociera fakt, że należy zorganizować wszystko tak, żeby taki punkt w regulaminie nie był aż tak niezbędny.

Syriusz, fajnie, że informujesz, ale na ogłoszenia tego typu jest specjalny wątek.
Słabo się orientuje w rajdach, ale czy w nich nie chodzi przede wszystkim o te bramki weterynaryjne?
No ten regulamin nijak nie przystaje do ZAWODÓW w rajdach długodystansowych, bardziej przypomina rajd turystyczny jak już coś, i to jakiś takiś dziwny... W zawodach z założenia nie jedzie się grupą, z bramek są też punkty (jak nie głównie), bo ocenia się kondycję konia (badania tętna, odwodnienie, wypełnienie żył, perystaltyka, napięcie mięśniowe, ruch) a nie tylko prędkość, 4-latki na Lce jadą max 40 km (no coś koło) a nie 90.
Co za okropna pogoda !!!! Ja w tamtym tyg. szykowałam już zimowe derki do prania a tu proszę !!! Musiałam z powrotem konie w zimówki ubierać ...    Taki rajdzik można by w naszych okolicach zrobić jak się ociepli. Zebrać ludzi, jakąś sensowną trasę zaplanować i  🏇

u mnie jeszcze cieplutko i słoneczko swieci, ale od jutra ma wrócic mróz i padac snieg. Z tym rajdem to byłabym jak najbardziej za, tylko dajcie mi czas, żebym konia po powrocie ruszyła
Jeżeli chodzi o rajdy, to mamy w planach skrzyknąć kilka stajni i przez wakacje organizować kilkudniowe rajdy i bardzo mile by była widziana współpraca innych stajni. Pierwsze spotkanie ma się odbyć w przyszłą sobotę w Smolajnach.
Wakacje to kiepski okres na rajdy bo w większości stajni są obozy. Może by się udało jakoś przed wakacjami, ale chwilę po ?
He he, fakt, dopiero teraz dopatrzyłam, że napisałam wakacje, bo akurat o obozach i jazdach już myślałam  😁
Jeżeli wypali to będą to również rajdy poza sezonem wakacyjnym.
jascus199   :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
12 marca 2013 12:25
KURS INSTRUKTORA JAZDY KONNEJ oraz KURS INSTRUKTORA HIPOTERAPII.

Instytut Edukacji i Sportu we współpracy z Zespołem Szkół Rolniczych w Smolajnach zaprasza na kurs instruktora jazdy konnej(1800zł) oraz na kurs instruktora hipoterapii(2200zł). Możliwość rozłożenia na raty.
Kursy pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej
Kursy akredytowane przez kuratorium oświaty
Warunki:

· Wiek minimum 18 lat,
· Minimum wykształcenie średnie (bez matury),
· Dobry stan zdrowia,
· Odpowiedni poziom umiejętności jeździeckich

Miejsce realizacji kursów:
Zespół Szkół Rolniczych w Smolajnach
Smolajny 43
11-040 Dobre Miasto
Kursy będą organizowane po zebraniu się minimalnej liczby uczestników (12 osób.

Kursy instruktora hipoterapii
realizowane są w formie weekendowej.

Cena kursu: 2200zł.
(możliwość rozłożenia na raty)
(cena nie obejmuje wyżywienia i zakwaterowania)
Instruktor rekreacji ruchowej w specjalności Hipoterapia otrzymuje uprawnienia zawodowe uprawniające do samodzielnego prowadzenia zajęć z zakresu hipoterapii w ośrodkach terapeutycznych, Klubach sportowo-rekreacyjnych, Stowarzyszeniach, zakładach pracy, klubach prywatnych oraz może prowadzić własną działalność gospodarczą.

Celem kursu jest:
Wprowadzenie uczestników kursu w zagadnienia z zakresu anatomii oraz przekazanie słuchaczom podstawowych wiadomości z tego przedmiotu niezbędnych do samodzielnej pracy hipnoterapeuty,
Teoretyczne przygotowanie słuchaczy do samodzielnej oceny budowy ciała pacjenta, umiejętności uwzględniania wskazań i przeciwwskazań do hipoterapii,
Pełne zrozumienie zagadnień związanych z rozwojem anatomicznym człowieka,
Przyswojenie fachowych pojęć z zakresu anatomii.    Kontakt na stronie ZRS w Smolajnach
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się