STOP Skaryszew

Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
04 marca 2013 00:31
Kurczak, No ba. Jak wszystkich to wszystkich 😉
W sumie to żaden dostęp do ich bredni nie jest mi potrzebny, niech ruszą kamień a potoczy się lawina. Nawet jeżeli nie dotyczy to osób dyskutujących na nasz temat to da wielu do myślenia. Robią wielkie HALO bo ktoś pokazał inaczej Skaryszew i zapominają w jakim świetle to oni latami różnych ludzi pokazywali i jakie brednie na ich temat wypowiadali :/ Ich zachowanie jest co najmniej żałosne

edit: literówka
niech blokują, grunt, że służb zablokować nie mogą, a rolników z filmów z lat ubiegłych, hodowców i kilku zawodników już się skontaktowało z prawnikami tylko czekają na kamyczek...oj czekają 😎
i wtedy już nie będzie paragraf o wizerunek, ale cięższe działa...
a filmów na obrażanie wetów,utrudnianie pracy różnym służbom  prawnicy mają już sporo z tego co wiem, ale pewnie kolejny 30ty któryś się przyda.
Przy jakiej chorobie stosuje się u koni masaż -taki zbiorowy, bez pojęcia, z wbijaniem łokci w konia?
Nawet jeśli diagnozą był mięśniochwat porażenny- to ja o takiej "terapii" nie słyszałam.
Po tym, jak koń upadł/położył się - na oczach kamer grupa ludzi się nad nim znęcała.
I jest to udokumentowane.
Taniu masz rację, na to też jest paragraf 🤣
milenka Ja wiem,  że to chamstwo prosić Cię o to, jeśli to nie ja muszę wysłuchiwać obelg i straszenia sądami, ale może dla własnej pewności skonsultuj się ze znajomym prawnikiem i jeśli uznacie, że naprawdę nic Ci za to nie grozi to nie zamazuj twarzy.

A oglądanie "masażu" tego konia, wiedząc że prawdopodobnie już ma uszkodzony kręgosłup jest straszne...
jesli masaż był błędem, dlaczego vet na niego sie zgodził, nie kazał przestać?
dawał leki, nakazał niewstawanie (jest to na filmie nawet), ale tego ugniatania i to tam mocnego nie zakazał. o stresowaniu nie wspomnąć.
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
04 marca 2013 10:30
Notarialna, dla zasady 😉


jakimś cudem mnie też, chyba że za polubienie Stop głupocie.  😁

Gratuluje udanego filmu! ^^
Może jednak z linkiem jest coś nie tak, a nie cały świat zablokowany?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
04 marca 2013 12:34
Teodora, ja z mojego konta nie mam dostępu, ale z innego już tak.
Może i tak, ale ten link, który podałaś, kieruje do listy wydarzeń.
Może Ty go widzisz inaczej, bo to z Twojego konta.
Myślę, że jestem dobrym testerem, bo się w temacie nie udzielam.
Dostałem zaproszenie i prośbę, żeby je także Re-Volcie przekazać, co niniejszym czynię:

przesyłam zaproszenie do wzięcia udziału w spotkaniau otwartym organizowanym przez Burmistrza Urzędu Miasta i Gminy Skaryszew oraz Powiatowe Koło Hodowców Koni w Radomiu pod hasłem " Ogólnopolska inicjatywa koniarzy - wspólnymi siłami dla dobra polskiej hodowli ". Spotkanie odbędzie się 16 marca 2013 r o godz. 11-tej na terenie Centrum Wystawienniczo-Targowym w Skaryszewie ul. Piaseckiego 11, 26 - 640 Skaryszew.

I jeszcze plakat - w załączeniu (mam nadzieję, ostatnio mi się nie udało...)
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
04 marca 2013 15:28
jkobus, mogę wstawić ten plakat na stronę? Info o zebraniu wstawiłam już wcześniej.
Pewnie że możesz, a nawet - powinnaś.

Przy okazji: wziąłem się, w czynie społecznym, za zbieranie co "smakowitszych" komentarzy i z fejsbuka i z mojego blogu. Jestem w połowie "Stop Skaryszew" - i już mam 10 stron: piramidalnych bzdur, inwektyw, gróżb karalnych... Będzie trzeba to ostro przeselekcjonować. Do publikacji zostawię chyba tylko bzdury, reszta się nie zmieści, bo nikt tego nie przeczyta - ale, jakby kto potrzebował dla celów dowodowych...
Film został zdjęty. Zapraszam na pw.
Niemcy walczą o polskie konie

Tak, najlepiej zlikwidować konkurencję- jakby niemieckie konie nigdy do rzeźni nie trafiały. 🤔
A później przyznaj się, że jesteś z Polski, przecież tutaj niedźwiedzie po ulicy chodzą a konie się morduje. 😲
czy autorka usunęła sama czy została do tego w jakiś sposób przymuszona? 😲
i co tak strasznego odsłonił ten film,że był aż tak niebezpieczny dla działaczy eko?
Dowiedziałam sie parę dni temu ,że z Niemiec do Rawicza całe tiry koni przyjeżdzają od paru miesięcy,więc niech tacy święci nie będą.
Dowiedziałam sie parę dni temu ,że z Niemiec do Rawicza całe tiry koni przyjeżdzają od paru miesięcy,więc niech tacy święci nie będą.

To normalne, że "odpady" hodowlane trafiają w Niemczech na rzeź. To pragmatyczny naród, dalece bardziej niż nasz 😉
orjentica tak jak pisałam wszystko na pw. Dopóki sprawa nie zostanie wyjaśniona powstrzymujemy się od wszelkich komentarzy, uszanujcie to proszę.
czy gdzieś jeszcze znajdę dokument WOJNA POSTU Z KARNAWAŁEM?
Nie, już nie 🙁
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
05 marca 2013 17:21
Patrzę i nie wierzę w to co się dzieje...
Po raz kolejny okazuje się, że jedna osoba nie ma szans z rozsierdzonym tłumem, ech...

Nie dajcie się, walczcie o swoje racje!
Spokooojnie 😉 Będziemy mieli jeszcze niejedna okazje. Na dzień dzisiejszy i tak sami siebie pogrążają.,
Watra, oczywiście, że Niemcy wysyłają konie na rzeź - i to takie, które w Polsce pewnie za całkiem niezłe by uchodziły. Zresztą Holendrzy także - po prostu usuwają to, co im w hodowli nie wyszło. I to szybko, zanim ktokolwiek podpatrzy, że po jakimś ogierze "trupowaty" źrebak wyszedł.
Kiedyś w państwowej hodowli u nas było tak samo, brakacja i co nie nadawało się to na mięcho szło żeby opinii nie psuć i nie produkować "złomów"
Angole takie "odpady" wysylaja jako obiad dla houndow albo dla lwow w zoo.
cieszę się, że zdążyłam film zobaczyć (co prawda ładował się wieki z moim super turbo internetem, ale było warto!)
Każda medal ma 2 strony i naprawdę warto było pokazać tą drugą stronę! Mam konia, który "przeze mnie" nie pojechał na kiełbasę, sama koniny nie jem i jeść nie będę, ale nie oznacza to, że mam się od razu rzucać z pazurami na wszystkich rolników, przykuwać się do przyczepy  😉 czy głośno krzyczeć i robić zamieszanie!!

Zgadzam się, że dużo by zmieniły ubojnie na miejscu, w kraju, wiele cierpienia by mogły oszczędzić i zapewnić lepszą cenę rolnikom.  Bardzo celne jest zdanie burmistrza- nad losem świnki, byczka czy jagnięcia nikt nie płacze, a wszystkie czują tak samo. Ciekawa jestem, co by się miało stać z wszystkimi grubasami, po uznaniu konia zwierzęciem towarzyszącym? Dokoptować każdemu obywatelowi takiego na utrzymanie, czy wszystkie masowo usypiać? Czy oglądać tylko w zoo lub gospodarstwach agro?
Rozumiem- sprawdzać, wymagać dobrych warunków, opieki weterynaryjnej, kontrolować(Gruby został zabrany w parszywym stanie i takie rzeczy nie powinny mieć nigdy miejsca), ale nie organizować zbiorowej histerii i nagonki (tym bardziej, że łatwiej zmienić mentalność "chłopa" metodą marchewki, powoli, niż wrzeszcząc i strasząc)

W sumie to dziwię się, że jestem dzisiaj w stanie tak powiedzieć, myśleć o tym w ten sposób, bo jeszcze pare lat temu, może i sama bym "histeryzowała".

Dziewczyny nie dajcie się, bo naprawdę kawał porządnej i rzetelnej roboty odwaliłyście  👍
Byłam dziś na zebraniu powiatowego koła hodowców. Krąży petycja przeciwko uznaniu konia za zwierzę towarzyszące, nagłaśnia się kwestię spotkania w Skaryszewie 16.03.2013.
Swoją drogą jeśli ziszczą się plany odnośnie Skaryszewa to jest nadzieja, że miejsce i wydarzenie będzie ewoluowało w fajnym kierunku 🙂

Jest oficjalne stanowisko PZHK
TUTAJ.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
05 marca 2013 19:42
A ja czytam na FB te ,,stop-skaryszew" i już nie wiem, czy się śmiać, płakać, czy strzelić sobie w łeb (żebym tylko miała czym)...

,,hodowcom ze wsi kara wiezienia za znęcanie się nad zwierzetami", ,,tepić morderców zwierząt" itd....
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się