wrzody żołądka

U nas jeden koń ma podejrzenie wrzodów, objawia się to tak że jest ciągle głodny i zjada spod siebie dosłownie wszystko no i ma w związku z tym strasznie rozepchany gruby brzuch. Nieładnie to wygląda i jest ogólnie za ciężki, nogi zaczynają puchnąć i ogólnie budzi to niepokój właścicielki. Dziś był weterynarz i zasugerował na razie najtańsze rozwiązanie jakim ma być Alugastrin z ludzkiej apteki. Podobno działa fajnie. Jutro jadę kupić, ciekawa jestem jak zadziała.


Nie widzę tu żadnych wrzodowych objawów, jak wyjada wszystko spod siebie najprawdopodobniej dostaje za mało siana, nadwaga i opuchnięte nogi też nie są objawem wrzodów  🙄

Ja tu raczej widzę błędy żywieniowe!
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
02 marca 2013 10:25
Juliaaa,
dokładnie tak było, my też dowoziliśmy konia na Służewiec do dr Kamionki.
Piszecie o zagojeniu... słyszałam ,że wrzodów nie da się zagoić, można je jedynie zaleczyć, czy to prawda?


można tylko zaleczyć, czyli zawsze mogą się odnowić. Zaleczyć = zagoić.
Generalnie wrzody nasilają się wiosną i jesienią, więc  w tym czasie warto wspomóc konia suplementami.

Edit:
Kasia & Figa, Twojego konia trzeba porządnie odrobaczyć i zacząć porządnie karmić, bo wygląda na zagłodzonego. Nie mówię, że nie ma wrzodów, ale przede wszystkim jest niedożywiony. Badałaś krew?
famka   hrabia Monte Kopytko
02 marca 2013 11:07
obie wetki dojeżdżają do stajni ze swoim sprzętem, wcześniej trzeba się umówić na wizytę i przygotować konia czyli przegłodzić ale to trzeba z wetem ustalić co i jak
obie są z okolic Warszawy
Blanka Wysocka to 400 zł gastroskopia plus dojazd
Kamionka to koszt 500 zł plus dojazd
trzeba zadzwonić dowiedzieć się i przeliczyć co wychodzi taniej
100zł różnicy na badaniu to sporo. Na szczęście już wyszłam z obiegu w cenach tego typu badań 🙂
Dancerzasta   dorwać rudego!
02 marca 2013 12:46
W Warszawie i okolicach przenośny gastroskop ma też Paweł Dukacz.

obie są z okolic Warszawy
Blanka Wysocka to 400 zł gastroskopia plus dojazd
Kamionka to koszt 500 zł plus dojazd
trzeba zadzwonić dowiedzieć się i przeliczyć co wychodzi taniej



dr Wysocka Nadarzyn
dr Kamionka Sluzewiec


W Warszawie i okolicach przenośny gastroskop ma też Paweł Dukacz.


a ten dr skad?
A ja ponawiam pytanie, o przenośny gastroskop w okolicy Gdańska?  👀

Ewentualnie Szczecina, Piły?
Ja stoję w stajni koło Gdańska, gastroskopię robiliśmy chyba miesiąc temu. Przyjechała do nas pani doktor ze Starogardu Gdańskiego, Małgorzata Adamowska. Koszt badania to 400zł + dojazd.
[quote author=famka link=topic=1307.msg1704516#msg1704516 date=1362222440]

obie są z okolic Warszawy
Blanka Wysocka to 400 zł gastroskopia plus dojazd
Kamionka to koszt 500 zł plus dojazd
trzeba zadzwonić dowiedzieć się i przeliczyć co wychodzi taniej



dr Wysocka Nadarzyn
dr Kamionka Sluzewiec


W Warszawie i okolicach przenośny gastroskop ma też Paweł Dukacz.


a ten dr skad?
[/quote]

dr Kamionka ma swoją klinikę w Kajetanach koło Nadarzyna, a na Służewcu bywa.
dr Wysocka pracuje w Klinice w Psucinie koło Nasielska, z resztą razem dr Dukaczem.
Wszyscy wymienieni dr dojeżdżają do różnych stajni w różne miejsca.
Dancerzasta   dorwać rudego!
03 marca 2013 15:48
knieja, tak jak napisała Juliaaa dr Dukacz pracuje w klinice koło Nasielska, ale także na SGGW.
Dojedża w różne miejsca. Ja płaciłam 480zł z dojazdem pod Piaseczno.
Jest moze ktoś na bieżąco jakie sa przyblizone koszty leczenia omeprazolem w tej chwili--> miesiecznej kuracji i gdzie ewentualnie mozna dostać w miare tanio? Jak my mielismy pierwsza taka kuracje to otwierłam te kapsulki ludzkie ale pamietam ze było ich strasznie duzo dziennie i to było strasznie meczace...

KTOŚ?
COŚ?
Ja konia leczyłam ludzkim helicidem forte, to właśnie były takie kapsułki które otwierałam i wsypywałam do jedzenia. O ile dobrze wiem, to taka opcja wychodzi najtaniej, są końskie odpowiedniki wygodniejsze do podawania, ale nie dość, że cenowo to przedstawia się dużo gorzej to jeszcze trzeba je sprowadzać bo w Polsce ich się nie dostanie. Mój koń musiał dostawać najwyższą dawkę czyli 45 tabletek dziennie przez 28 dni, a to razem dawało 45 opakowań, jedno opakowanie kosztowało koło 36zł, czyli ponad 1600zł to razem wychodzi.
Ten helicid forte ma jednakową cenę we wszystkich aptekach, ale mi udało znaleźć się aptekę gdzie przy takiej dużej liczbie opakowań dostałam zniżkę. Są też odpowiedniki tańsze chyba o 2zł na opakowaniu ale akurat mi nie udało się ich zdobyć.
Jest moze ktoś na bieżąco jakie sa przyblizone koszty leczenia omeprazolem w tej chwili--> miesiecznej kuracji i gdzie ewentualnie mozna dostać w miare tanio? Jak my mielismy pierwsza taka kuracje to otwierłam te kapsulki ludzkie ale pamietam ze było ich strasznie duzo dziennie i to było strasznie meczace...

KTOŚ?
COŚ?


najlepiej załatwić sobie omeprazol 40mg, ale to już na receptę.
Najtańszy swego czasu był Ortanol - omeprazol 20mg, pakowany po 7 albo 14 tabletek.

narrrvana, ja ze strachu przed wrzodami dałam się wkręcić w leki za 1200zł., potem przejrzałam na oczy i zaczęłam kupować ludzkie leki.
Ja ściągałam to:
http://www.abler.com/products/abprazole-plus

tańszej i wygodniejszej opcji nie widziałam, omeprazow w saszetkach i nic nie trzeba otwierać  😉
czyli 100 saszetek wychodzi około 630zł, to rzeczywiście najtaniej. Gdybym nie miała dostępu do taniego ludzkiego omeprazolu to sama bym skorzystała z tych produktów.
Dokładnie, dając dużą dawkę (leczniczo na dużego konia dwie saszetki na dzień) wychodzi kuracja na 50 dni, można dać przez miesiąc po dwie, potem 40 dni po jednej albo zrobić dwie dodatkowe lżejsze kuracje po 20 dni wiosną i jesienią, lub w momencie stresów.
Juliaaa Ten Helicid forte, który podawałam to właśnie ludzki lek na receptę, ale to i tak sporo kasy wychodzi, a z tego co wiem, tak jak pisałam wcześniej, ludzki omeprazol można dostać chyba jeszcze tylko taniej o 2zł na opakowaniu jeżeli chodzi o zamienniki, ale to i tak w dalszym ciągu jest ponad 30zł za opakowanie. Przy dawce 4mg/kg dzienna kuracja dla konia 500kg kosztuje około 65zł...

A ten Abprazole Plus to faktycznie fajna opcja, prawie 3 razy tańsza. Będzie ktoś może zamawiał go z tej strony? Chętnie bym się podłączyła do zamówienia, bo zakupy na zagranicznych stronkach trochę mnie przerastają póki co. 😁 Jakby się zebrało więcej osób to nawet można by zamówić 400 saszetek bo to się lepiej opłaca i koszty przesyłki byłyby też tańsze. Mnie interesuje póki co 50 saszetek. Są jacyś chętni?  :kwiatek:
famka   hrabia Monte Kopytko
05 marca 2013 12:45
Dziewczyny pilnie potrzebuję informacji gdzie mogę dostać Ranitydynę Sanofi 300 tabl. powl. 300 mg
w aptekach jest nie dostępna
Bardzo dobry pomysł aby połączyć zamówienie i koszt przesyłki podzielić na ilość osób zamawiających. Jestem jak najbardziej za. Potrzebuję ok 50 saszetek.
To w sumie mogę się podjąć zamówienia, tzn. w sumie mój kolega, który ma doświadczenie z przelewami zagranicznymi bo ja wolę sama nie ryzykować.  🤣 Chyba, że ktoś inny ma ochotę się tym zająć? W sumie to ja zdecydowałam się jednak na 100 saszetek, czyli do 200 saszetek potrzeba nam jeszcze kogoś chętnego na 50 to wtedy zaoszczędzimy 80 dolarów bo im więcej tym taniej. A jakby uzbierało się chętnych na łączną ilość 400 saszetek to możemy oszczędzić 212 dolarów i to by chyba była najlepsza opcja.
A wysyłka w dowolne miejsce na świecie jest darmowa, według tego co jest napisane na stronce także jeszcze lepiej. 🙂

Zaraz napiszę post w wątku o zamówieniach zbiorowych i może tam się przeniesiemy i poszukamy więcej zainteresowanych osób.  :kwiatek:

Jeszcze przypomnę o czym mowa: http://www.abler.com/products/abprazole-plus#tab_2_div

Ktoś jest jeszcze chętny na przyjemny dla portfela omeprazol? 🙂
narrrvana, ja sobie załatwiałam polprazol po 1zł albo 5zł za opakowanie, czasami za darmo, ale tylko dlatego, że mam "układ". Wiem, że helicid jest na receptę, z resztą tak jak każdy inny omeprazol po 40mg.
Juliaaa ooo, no to zazdroszczę układu. 🙂
rzepka, juliaa  koń dostaje dziennie około 10 kg siana (siano badane, wszystko ok), do tego kredę, magnez, biotynę. Odrobaczony  equimaxem, powtórzony iwermektyną - oba konsultowane przez weta. Od miesiąca dostaje też Emy i od miesiąca owies śrutowany z pszenicą. Krew badana, oglądał go dr Kalinowski z Żywca...W stajni stoją tylko 3 konie i wszystkie pensjonatowe, mój nerwus i 2 spokojne. To jest już nasza 3 stajnia...ehhh.
początek stycznia
http://re-volta.pl/galeria/foto/89634

wczoraj
http://re-volta.pl/galeria/foto/89635
famka   hrabia Monte Kopytko
08 marca 2013 11:12
to ja dodam, udało mi się zakupić na wrzody ranitydynę 300 mg
na konia o wadze około 550-600 kg to wychodzi 10 tabletek 2 razy dziennie  czyli 20 tabletek
ranitydyna 300 mg jest pakowana po 30 tabletek, kuracja miesieczna to 20 opakowań
jedno opakowanie to 10 zł czyli koszt miesięczny w granicach 200 zł i chyba tańszej kuracji nie ma
na tą ranitydynę trzeba mieć receptę od lekarza
Tyle że ranitydynę należy podawać co 8 godzin czyli 3 x dziennie
famka   hrabia Monte Kopytko
08 marca 2013 11:20
Louisa, ranitydynę 300 mg podaje się 2 razy dziennie po 10 tabletek
dobowa norma na konia to 6000 mg, nie co 8 godzin
Mam inne dane. I ranitydynę podaje się co 8 godzin w ilości 6-8 mg na kg (wg różnych źródeł).
famka   hrabia Monte Kopytko
08 marca 2013 11:30
Louisa, ok , nie upieram się, tak zostało ustalone przez weta na podstawie mojego konia i mojego przypadku
I to na pewno podziała, ale optymalnie jest podawać co 8 godz  😉, ja od wiosny do jesieni nie bardzo mam możliwość podawania 3 x bo konie na padokach i po dwóch dawkach objawy ustępowały

Chociaż wrzody przestały u mnie wracać dopiero po omeprazolu, odpukać... dwa lata spokój  😅
Ale żeby nie kusić losu zapas leków ma w końskiej apteczce na stałe
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się