Re-Voltowicze ZA granicą: pensjonaty, zwyczaje, niecodzienności...

nasicc, zwijaj czym prędzej się stamtąd. Zdrowie takiego umęczenia, nawet za lepsze pieniążki, nie jest nigdy warte.
na przyszłą środę pojadę. Busa akurat będę miała. Tyle przepękam i zacznę się rozglądać za normalną pracą<najlepiej prywatna ,kameralna stajnia,a nie 50koni i jeden człowiek 5etatów>. A dzwonili do mnie z Holandii czy nie chce na kwiatki jechać za 8 euro na czysto, więc nie brzmi tak źle 😀 na odstresowanie. 45h tygodniowo ,sobota niedzielna wolne.
Hej!!
jestem nowa na tym wątku. Poneważ wyjeżdżam w przyszłym tygodniu do stajni w Niemczech chciałam spytać, czy ktoś pracował z Was w stajni ujeżdżeniowej u szwabów? Jadę jako luzak, a jestem typowym skoczkiem, jeżeli nie będę mogła tyłka na konia posadzić chociaż na 5 godzin w tygodniu to nie wytrzymam raczej, to może ktoś będzie wiedział cos o stajni jakiejś skokowej? 🙂 pozdrawiam
Ja pracuję np. W jakim bedziesz rejonie?
a ja będę w Leipheim... jakoś tak...
Dziewczyny pomóżcie mi !
Już wiem,że chcę jechać. Dzisiaj wysprzątałam 16boksów i pojeździłam 5koni z czeg 3 chciały mnie wywieźć i zostało mi jeszcze 5. Ciężko mi bardzo. To nie dla mnie mówiłam im. A szefowa ,że po miesiącu będę jeździć każdego konia dobrze<akurat> I tu pytanie. Jak im powiem,że chcę jechać w sobotę <a podpisałam umowę wstępną na miesiąc,chyba nie została odniesiona tam jeszcze do oddziału> to nie będą robić problemu? i czy mogę normalnie się upomnieć za zapłacenie za 5dni?pozdtawiam i liczę na pomoc.
Moon   #kulistyzajebisty
07 marca 2013 12:01
nasicc, ty się martwisz, że będziesz robić problem? Ja z takim towarzychem, to bym następnego dnia spitalała gdzie pieprz rośnie bez zbędnego zastanawiania się!

A szefowa ,że po miesiącu będę jeździć każdego konia dobrze
Może i prawda, bo młode konie uczą najwięcej, ale po pierwsze nie każdy się do tego nadaje (psychicznie głównie, ja np za bardzo przeżywałam każdy swój nieporadny ruch) a po drugie, nie każdy jest w stanie od razu wytrzymać ósemkę dzikunów pod tyłkiem bez kierownicy, gdzie generalnie myślisz tylko o tym jak spaść, żeby się nie połamać.  😫
nasicc, ty sie nie martw umowa - oni sami sie z niej nie wywiazuja, to dlaczego ty masz robic wszystko fair?
Już powiedziałam ,że jadę,że w sobotę mam busa. Niech mnie cmokną. Oby kasę wypłacili. Pojeździłam dzisiaj 9koni,boksów 16 i dodatkowo 4 wylonżowałam. No padam. jeszcze takie cholerne konie miałam dzisiaj,swieżaki;/
a najlepszy tekst szefowej,bo trochę się zestresowałam. Chciała być chyba miła i do mnie. "Za miesiąc to Ty wszystkie konie będzie dobrze jeździć". Powodzenia.
czy jak jechałyście/ jechaliście pracować do niemiec miałyście/ mieliście opanowany niemiecki perfekt? mam jakieś podstawowe słówka do stajni po niemiecku ale ogólnie mój niemiecki jest na poziomie zerowym, znam angielski... miał ktoś z was taka sytuację? Może macie jakieś rady??
betkali, ja znalazłam pracę przez yardandgroom, od początku z pracodawczynią rozmawiałam po angielsku (e-maile) i nie było problemu.
ja mam przez pośrednika załatwianą w sumie ale na yardandgroom widziałam ogłoszenie z tej stajni. i nie było nic o wymaganiu języka niemieckiego... to może nie będzie źle.  podobno mogę w każdej chwili zrezygnować. trochę się boję, nie powiem, że nie...
Bischa   TAFC Polska :)
07 marca 2013 18:59
Czy pracuje ktoś w Koblenz (południowo-zachodnie Niemcy, w samym Koblenz wygooglałam 3 stajnie) lub w bliższych i dalszych okolicach?
U mnie znowu drą pyski...grrr
nasicc, przywal im patelnia w leb 😀
Albo sciagnij z internetu jakies hardcore disco polo, albo norweski death metal i pusc z glosnikow na full  😀iabeł:
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
07 marca 2013 19:58
nasicc puść im harlem shake na całą parę-heheh


tak swoją drogą Ty to masz "szczęście" ;/
No w cholerę mam "szczęście" jak nic. Mame zestresowałam,jak opowiedziałam jak wczoraj spadłam i ile robię,to powiedziała,że ją do grobu wprowadzę. Teraz pracy spróbuję szukać chyba dopiero po maturze,bo masakra. Mam nadzieję,że tylko mi wypłacą. Jednak to 5 dni będzie trochę. Na wyjazd. Dobrze,że zaoszczędzone pieniądze mam z poprzedniej pracy.
a dostałam propozycję do Norwegii za 12000koron...masakra jakas
nasicc, pusc im to:

już puszczam ^ ^ i drze jeden do drugiego. Przesuń się !
A przedwczoraj tak wojowali,że aż się bili
nasicc, i tak stamtad odchodzisz, wiec zrob cos szalonego 😀
Lotnaa   I'm lovin it! :)
07 marca 2013 20:14
ikarina, boskie  😍
[b]
nasicc
[/b], wybacz mi to pytanie, ale ile Ty masz lat? I skoro jesteś jeszcze przed maturą, to czy nie lepiej się do niej uczyć?
Lotnaa, to moj sprawdzony i wrecz legendarny sposob na porabanych sasiadow  😀iabeł:
Lotnaa 🙂 mam 21 lat prawie,a matura dodatkowa 🙂 ,więc się nie przejmuję. Maturę mam dwa lata za sobą 🙂
Ikarina puściłam 😀 nie zadziałało wyzywali się od paskudnycg gnid...mięsem rzucali itp. teraz cisza. poczekam do 3 w nocy aż znowu hałas będzie.
Stajenny to wstaje już o 5. Robi 50boksów dziennie,wprowadza konie na bieżnię, karuzelę itp. roboty ma od cholery i do 18 za mniejsza pensję niż ja.
nasicc, hihihi nie przestawaj i szukaj w internecie bardziej hardcorowych kawalkow 😀
Kurka, mysle, co tu wymyslic - skoro i tak wyjezdzasz, to mozna pojechac po bandzie, jakiegos jackassa im urzadzic, albo cos 😉

Traktuja cie jak smiecia - nie martw sie, skorzystaj z tego i baw sie ich kosztem 😉 Niech wiedza, ze z obcokrajowcami sie nie zadziera
hhaha 😀 właśnie !! jackassa !! przydaliby się tutaj 😀DD gnojee 😀 pokażę im jutro jak się żegna stajnie ^ ^ gorzej jak ten cały "pośrednik" powie zostajesz 😀 to będzie hardcore wojna 😀 ogólnie 20busów obdzwoniłam,kumpel miał mnie swoją firmą ,gdzie pracuje zabrać i miejsc nie mają 🙁( dopiero za X razem znalazłam z piątku na sobotę busa
nasicc, jak cos wymyslisz, to koniecznie zrob filmik i pusc na youtuba 😀

Hi, my name is nasicc and this is jackass 😀
betkali, ja wyjechałam nie znając niemieckiego wcale. Z pracodawcą porozumiewam się po angielsku, ze stajennym wielojęzycznie i gestowo 😉 Nie przejmuj się: jak obie strony chcą czy muszą się dogadać, to się dogadają 🙂
ja bym tylko na wszelki wypadek przejrzala niemiecki sklep internetowy z art. jezdzieckimi i stajennymi, zeby nauczyc sie potrzebnych slowek, no i zajrzalabym w slownik przeklenstw - na wszelki przypadek 😉
jno i zajrzalabym w slownik przeklenstw - na wszelki przypadek 😉



To można załatwić zwykłym "szajse" :P
Bischa   TAFC Polska :)
07 marca 2013 21:45
A jest w internecie gdzieś słownik jeździecki, niemiecki?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się