KOCHAM KINO :)

Mi się Juno strasznie podobała. Dla mnie jeden z hitów. I nie myślałam, że można zrobić tak pozytywny w wydźwięku film o ciężarnej nastolatce 😉


zgadzam sie w 100% !! wyszlam wzruszona... 😉

Anaa ja bylam... gdzies juz chyba o tym wspominalam, ze drastyczny, bo w koncu o mafii, ja sie na nim balam, kiedy padaly kolejne strzaly. mi sie podobal, chociaz zaluje, ze najpierw ksiazki nie przeczytalam i tak do konca nie moglam sie polapac kto z kim, przeciwko komu i dlaczego.
thx mery 🙂
Wiwiana   szaman fanatyk
09 lutego 2009 09:07
Kto oglądał "Trzy pogrzeby Melquiadesa Estrady"?
Ostrzę sobie zęby, bo obsada warta grzechu 😉 a i sam plot nieźle się zapowiada.

Fajnie zrobiona stronka filmu
http://www.sonyclassics.com/threeburials/main.html
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
09 lutego 2009 11:47
Widziałam wczoraj "To nie tak jak myślisz kotku"... Bardzo się cieszę, ze nie poszłam na to do kina, film w ogóle mi się nie podobał, jak dla mnie był zbyt przesadzony i zbyt absurdalny. Poza tym zdecydowanie za długi...
Wiwiana   szaman fanatyk
09 lutego 2009 18:54
Tak oto w akcie desperacji obejrzałam "Trzy pogrzeby..."  na youtube (11 kawałków po ok.10 minut  :zemdlal🙂 i z hiszpańskim dubbingiem, ale nic to 😉
Film jest... dziwny, ale mnie osobiście się podobał i na pewno powtórzę sobie ten seans w znacznie lepszej jakości.
a ja dziś byłem na Walkirii.
muszę przyznać, że film jest całkiem niezły - zrobił na mnie wrażenie.
brakowało tylko np. widoku z lotu ptaka na (odtworzony) Wilczy Szaniec - była by to taka fajna wisienka 🙂,
co prawda film nie porusza tak mocno jak Katyń, ale i tematyka jest innej wagi.
film polecam, a kto nie był w Gierłoży powinien sobie to wrzucić na listę wakacyjnych TODO,
a ja dzieki sql'owi bylam dzis na "Frost/Nixon" i jestem zadowolona, nawet bardzo! film o wywiadzie, jaki byl przeprowadzony w '77 po odejsciu z urzedu Nixona. piekna mimika twarzy i gra na psychice 😉 kilka smiesznych tekstow i momentow. warto!!

sql jestes wielki! jeszcze raz dziekuje  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: i polecam sie na przyszlosc 😉

bylam tez dzis na "drodze do szczescia" i film zrobil na mnie duze wrazenie, az do bolu....
sql jestes wielki! jeszcze raz dziekuje  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
no pięknie - wykryła to moja dziewczyna i teraz som kłopoty ;P,
cieszę się, że Nixon-film dał radę.
o drodze do szczęścia już pisałem - podobne zdanie.
no pięknie - wykryła to moja dziewczyna i teraz som kłopoty ;P

to pozdrow dziewczyne 😉 !!
[quote author=sql link=topic=51.msg171144#msg171144 date=1234255358]
no pięknie - wykryła to moja dziewczyna i teraz som kłopoty ;P


to pozdrow dziewczyne 😉 !!
[/quote]

juz sql wie, skąd te kłopoty i dlaczego trzeba to było aż wykrywać. 😉 i jak nie będzie grzeczny, to dziewczyna zażąda wyłaczności na dobroczynność  😎 więc proszę uważać 😉

ciesze się, że film był dobry 🙂
cieciorka   kocioł bałkański
10 lutego 2009 23:12
spotkanie- nie podobało mi się
księżniczka mononoke- tez srednio
i nie mam czasu by napisac cos wiecej 😉
juz sql wie, skąd te kłopoty i dlaczego trzeba to było aż wykrywać. 😉 i jak nie będzie grzeczny, to dziewczyna zażąda wyłaczności na dobroczynność  😎 więc proszę uważać 😉

ciesze się, że film był dobry 🙂


hehe, milo poznac i dziewczyne  🤣 to tez masz kwiatka  :kwiatek: zeby nie bylo 😉

a za snoopiego w avatarze, jeszcze jednego  :kwiatek: uwielbiam tego psiaka!!  🤣
Ja już ponad rok czekam na dokument Scotta Kestersona "At War":

(świetna muzyka Sarah Jaffe!!)
i "Severe Clear" od Mike Scotti:


Ostatnio naprawdę się wciągnąłem w tego rodzaju niezależne produkcje dokumentalne - świetna sprawa, szkoda że wiele projektów nie jest finalizowanych. Niedobrze też, że "nisza" opanowana jest przez różnego rodzaju łowców spisków, bo ludzie reagują alergicznie na zwrot "niezależny dokument" i przegapiają filmy warte obejrzenia. 🤔
oh i bylam na "benjaminie"...

jak dla mnie ten film nie wniosl kompletnie NIC do mojego zycia, ale byl... piekny 🙂 obrazy, muzyka, milosc, Brad  💘 😍 😜

az mi sie milo siedzialo w kinie i wchlanialo to, co sie dzialo na ekranie  🙂
czwartek jak zawsze filmowy 🙂

hanami kwiat wisni -dla mnie ten obraz dal do myslenia. pokazal mi milosc -ta prawdziwa, do konca. pokazal jak obcy sa nam czesto nasi bliscy, jak odgradzamy sie od nich. ladny, spokojny i harmonijny.

idealny facet dla mojej dziewczyny -szmira. nie wiem zbytnio o co tu chodzilo, nie podobalo mi sie w sumie nic. nudne, glupie, nie warto.

my blueberry nights -polski tytul jakos mi tu nie pasuje zupelnie.. obraz jest cieply, cieple kolory, przemyslane kadry. choc niekiedy brak ostrosci mi przeszkadzal 😉 muzyka ciepla, tworzy piekny nastroj. historia zdaje sie byc jedna z tysiaca wyjatkowych, ale przez swoja mimo wszystko zwyczajnosc jest piekna. zdecydowanie ten film najlepszy z dzisiejszej 3, choc rewelacyjnym to nie jest. ale i tak chce go jeszcze raz zobaczyc 🙂 i polecam spragnionym ciepla 😉
cieciorka   kocioł bałkański
14 lutego 2009 23:59
czy ktos z kino maniakow mógłby mi wyjaśnić o co chodzi w piratach z karaibów?
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
15 lutego 2009 00:39
A co konkretnie chciałabyś wiedzieć?  😎
cieciorka   kocioł bałkański
15 lutego 2009 12:58
jakieś streszczenie w pigułce 🙂
dawno temu byłam na części pierwszą, chyba  była fajna, ale nie pamiętam.
druga była tak tragiczna że postanowiłam nie oglądać trzeciej.
wczoraj jednak ostatnia część była w tv, oglądałam od połowy nie mogłam się w niczym połapać
busch   Mad god's blessing.
15 lutego 2009 14:31
Czy mogę was jeszcze raz pomęczyć motywem Dedala i Ikara w kinematografii? Bardzo mi zależy  :kwiatek:
Nie musi być dosłowny.
  Wygląda na to, że będziemy mieli kolejny świetny film "ze stajni" HBO: http://www.hbo.com/films/takingchance/ . Już nie mogę się doczekać! Przy okazji chciałbym, by taki TVN również może pokusił się o coś ambitniejszego, niż wszelkiej maści Brzydule, Nianie, Na Wspólnej, Tańce z Gwizdami i tym podobne mózgowytrzepy. 🙄 Na TVP już dawno przestałem liczyć.  🤔
opolanka   psychologiem przez przeszkody
16 lutego 2009 07:43
Uwielbiam C. Bacona 🙂
Chyba zainwestuję w HBO, bo już serio nie ma czego oglądać w tej TV :/ Kolejne "sezony" (jak to się ładnie przyjęło w Polsce, jak pojawiły się seriale zagramaniczne, jak np. Losty, kiedyś były u nas serie po prostu 😀) durnych seriali i kolejny "ostatni" Taniec z Gwiazdami... 
Bylam wczoraj w kinie na wlatcach moch....nie awrto tyle powiem.No chyba ze ktos jest zagorzalym fanem, ja ten serial po prostu lubie ale film do mnie nie przemawial zdecydowanie.
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
17 lutego 2009 11:22
cieciorka
Miałaś prawo nie zrozumieć, bo druga i trzecia część są ze sobą bezpośrednio powiązane 😉
Pierwsza była zakończona i pewnie po jej sukcesie twórcy zdecydowali się na kontynuację...

Próbowałam sklecić jakieś streszczenie, ale zupełnie mi to nie idzie  😡  (zbyt dużo się w tych filmach dzieje, żeby to krótko opisać), chyba jednak lepiej będzie jak zerkniesz np. na www.filmweb.pl 😉
Seksta   brumby drover !
17 lutego 2009 17:51
"Ciekawy przypadek B.B...'- może być chociaż nic powalającego.

"droga do szczescia"- kompletna szmira

"milioner ze slumsow" (czy jakos tak)- w porzadku ale nie zaciekawil mnie

"wild child"- w porzadku, posmialam sie.

"wild child"- w porzadku, posmialam sie.

oglądałam ten film jakiś miesiąc temu, i powiem szczerze że też  bardzo mi się podobał  🙂
czy ktos z kino maniakow mógłby mi wyjaśnić o co chodzi w piratach z karaibów?

W Piratach z Karaibów głównie chodzi o to, żeby pokazać jakimi marnymi aktorami jest cała reszta, która występuje obok Deppa. Miałam Deppa za aktora, który rozważnie dobiera filmy. Jedynka była ok - dobre kino przygodowe, następne - nuuuuuuda. Musiał podpisac chyba jakiś cyrograf na wszystkie części  🙄
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
17 lutego 2009 21:39
Ja jestem wielką fanką talentu Deppa (rola Sparrowa moim zdaniem genialna  😜 ) i całych "Piratów", chociaż nie ukrywam, ze dwie kolejne części mniej mi się podobały... Widać, że twórcy chcieli "pociągnąć" dalej na sukcesie "Czarnej Perły"  🙄
Faktycznie reszta aktorów wypadła przy J.D. dość blado, ale nie przesadzałabym 😉

Fakt, Depp jest bardzo wybredny jeśli chodzi o scenariusze, ale sam powiedział, że rola pirata go zafascynowała, podobno każdy chciałby kiedyś się w coś takiego pobawić 😉 Poza tym, nie oszukujmy się, to nie musi być kino najwyższych lotów, tylko wciągający film przygodowy (do tego IMO świetnie zrobiony z niesamowitą muzyką 😉 ).

Podpisano zagorzała fanka Piratów i Sparrowa  😎 😁
cidade de deus -wyciagnelam z filmwebowej listy top 100 i.. no rewelacja to to moze nie jest, ale podobal sie film. podobalo sie to, ze troszke inaczej niz zdecydowana wiekszosc filmow zrobiony jest. no i niehamerykanski taki.. generalnie warto.

doubt -tu zachtea byla meryl streep.. i.. zawiodlam sie. ten film jest jakis taki matowy i nijaki. nie wciaga, nie zachwyca. nic pieknego, nic porywajacego, choc i nic co by mnie na tyle znudzilo bym zasnela. krotko mowiac: mozna, ale niekoniecznie.

(sorry za dzisiejszy chaos wypowiedzi ale tak to bywa przy chorobie)

cos jeszcze ogladalam, ale jakos przypomniec sobie nie moge co...  🙄
klass -wlasnie obejrzalam i spiesze z poleceniem, bo film mnie poruszyl. dramat o mlodziezy, o przesladowaniu, o mlodej niepokornej psychice. problem tak codzienny, tak niedoceniany i zagubiony w wiekszosci szkol. film mnie poruszyl, choc idealnie zrobiony nie jest. ale przejmujaca wiadomosc w sobie zawiera i wrecz wolanie o pomoc o dostrzezenie problemu. polecam.
Ciekawy przypadek Benjamina Buttona- nie podobał mi się. Forest Gump II, ale sporo gorszy. Film się ciągnie strasznie, ma okropnie nieopracowane dialogi i żadnych ciekawych point.

Droga do szczęścia- świetny, dający do myślenie, aż za bardzo prawdziwy. Bardzo polecam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się