Cavaliada Warszawa

Passion   Quality is not an act, it is a habit.
09 marca 2013 10:58
Na początku napiszę, że Jody mnie zadziwiła zupełnie! Podczas potęgi skoku, po pierwszym przejeździe uderzyła twarzą w konia i widać było że na moment straciła kontrolę. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że wygra cały konkurs choć trzymałem za nią kciuki! 😀

Co do wypadku... nie wiem skąd mają ratowników medycznych, którzy zamiast kłaść gościa na nosze i wynieść go, łapią go pod pachy i wyprowadzają.
Dla mnie jest oczywiste, że jeżeli ktoś spadł z konia to nie ryzykuje tylko zwichnięciem kostki, więc należałoby szczególnie uważać!

Z ciekawostek - właśnie byłem zmuszony wybrać się do organizatora i poskarżyć na... brak sprzątania toalet. 😲
Nie żebym był jakiś szczególnie czepialski, ale te na piętrze to jakaś masakra!

Na szczęście mimo tych pierdółek zawodu dają radę.  🙂
A bo ten zawodnik na początku dawał znać do biegnących ,że nie potrzebuje pomocy,dlatego poszli do konia,nie do niego. Siedziałam w 3 rzędzie w N-ce, i miałam dobry widok na całą scenę.Dopiero po serii skoków na jednej nodze najpierw przysiadł, potem położył się na parkurze i wtedy przyszli po niego ludzie z bramki.
Ja bawiłam się dobrze, ale ogólnie miałam nadzieję na wyższy poziom niektórych pokazów. Szczególnie rozczarowały mnie hucuły,zaszarpane w pyskach,rzucające głowami jak wściekłe.Za to bardzo posłuszne w przejściach i galopach, za to szacunek dla szkolących.
Ogiery z Janowa chętniej obejrzałabym w pokazie z ręki. Hurysy może są atrakcyjne dla widzów, ale mnie bardziej te konie smakują saute.
Za to bardzo dopracowany szkoleniowo był koń Wicher Pawła Jachymka i ten pokaz osobiście oceniam najwyżej. Świeczna sztuczka z leżeniem ,sztucznym oddychaniem i prostowaniem nóżek w tymże leżeniu "kołami do góry",piękny siad i cudne rozbicie "muru" głową.No i oczywiście posłuszeństwo na cordeo w skokach.
Kardyl sulek super,przepiękne konie.
W potędze typowaliśmy Holenderkę od początku-koń w naszej opinii silny, dynamiczny ,świetnie wykorzystujący swoją budowę momentami sprawiał problem zawodniczce, ale ostatecznie sprytnie wykorzystała jego atuty i w drugiej próbie na 205 cm poooszłłła! Miło było popatrzeć na ich radochę w rundzie honorowej.
Za to koniowi pana, który upadł,notorycznie wisiał blady język przy bardzo ciasno zapiętym skośniku i to jest obrazek, którego osobiście bardzo nie lubię.
Misskiedis dzięki  :kwiatek: w takim razie wezmę jedzonko i uzbroję się w cierpliwość przy wejściu  😀
Przepraszam, że pytam tutaj, a nie szukam, ale z telefonu mam trochę problem. Jak się nazywał i skąd był zawodnik, który wczoraj spadł na potędze?
duńczyk Martin Dinesen NEERGAARD i nie ma złamanej nogi 😉
No właśnie... Przed chwilą jechał średnią rundę 😉
Dziewczyny czy jest opóźnienie w zawodach, tak jak wczoraj? I dużo ludzi jest?
Ja cały wieczór miałam wrażenie, że żaden z tych koni nie lubi skoków.
No to by było tyle w temacie wrednych Polaczków, którzy go nie chcieli wynieść na noszach🙂 Widać facet wiedział, co mówi, kiedy stwierdzał,że nic mu nie jest.
mbalicka   Kucyk <3 / Figaro najwspanialszy :*
09 marca 2013 13:38
a Balicka dopiero wstała  😁 będę dziś na pewno i proszę duuużo foteczek  💃
m.indira   508... kucyków
09 marca 2013 13:56
wiadomośc od znajomego;
Takie made in poland, 3cia w nocy a my szukamy kogos odpowiedzialnego za elektryke bo koniowozy nie maja pradu...

ech... no i znowu trybuny pustkawe....
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
09 marca 2013 14:03
Lutnia, jak czlowiekowi skoczy adrenalina to i ze zlamana noga bedzie chodzil a ratownicy sa po to zeby pomoc a skoro wyslali go do szpitala i podejrzewali zlamanie... No wygladalo powaznie a zawodnik schodzil skaczac na jednej nodze, rentgena w oczach nie maja i lepiej zalozyc ze jest gorzej i byc ostroznym niz cos zbagatelizowac.

Tempesta, przesadzasz, w ktoryms konkursie jeden kon zgubil jezdzca i nie przeszkadzalo mu to w ukonczeniu parkuru 😉
Czy znajdę kogoś kto ma na sprzedaż bilet na dzisiaj i jutro w jakiejś fajnej cenie? Potrzebuję dwóch 👀
Wróciłam
Jestem mega zadowolona z poziomu konkursów, zwłaszcza średniej rundy. Tylu dobrych koni na Torwazre chyba jeszcze nie było. Dość powiedzieć, że w DR startuje jeden z lepszych ogierów renomowanej, holenderskiej stacji VDL - Zirocco Blue 🙂

A tutaj bohater dzisiejszego konkursu ŚR - jedyny Polak w rozgrywce, któremu dziś szczęście niesamowicie sprzyjało (rozgrywka, a w niej szalony odskok przy osttaniej przeszkodzie  :emoty327🙂
Tak sobie oglądam te filmiki i zdjęcia... I mam wrażenie, że nawet 3/4 trybun nie jest zapełnionych! Aż szkoda, że takie wydarzenie nawet postronnych osób nie przyciąga! Przecież są dodatkowe atrakcje, a bilety wcale nie aż tak drogie... Szkoda. (OT - Mam wrażenie, że z popularnością jeździectwa jest trochę jak z popularnością koszykówki w naszym kraju... Bo tam też połowa miejsc jest pusta zazwyczaj...)
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
09 marca 2013 16:13
W trakcie konkursow H zapelniony prawie na maxa, troche ludzi jest tez na krotkich scianach.
sandrita
Te pustki to w VIP'ach. Tradycyjnie zresztą...  😵
Potrzebuję jednej wejściówki na jutro  :kwiatek: Ktoś ma?
Wam też się relacja na ŚK tak strasznie tnie?  🤔
Tak, skakał na jednej nodze, nie było źle. Jakby było coś poważnego to leżałby i cierpiał. Przeżyłam wykręcenie stopy, przez minute krzyczałam z bòlu jakby mi ją żywcem obcinali🙂
abrakadabras- ja chyba bede miec jeszcze jedna.
O losie, publiczność bez porównania... Komentator kilka razy prosił, aby publiczność przyłączyła się do tańca, entuzjazmu nie widać... Szkoda 🙁

edit:
Relację online pozostawię lepiej bez komentarza  🤔 nie widać nic, zmienia się jak zdjęcia, nie relacja na żywo.
desire   Druhu nieoceniony...
09 marca 2013 20:17
breakawayy, świat koni, tryb "flash" i nic sie nie tnie 😉
Mnie się tam nie tnie 🙂
slw95   żyj i pozwól trwać
09 marca 2013 20:19
desire, może i się nie tnie, ale mnie co chwilę się wyłącza i muszę odświeżać całą stronę...
desire   Druhu nieoceniony...
09 marca 2013 20:25
slw95,  mnie czasami, aczkolwiek i tak super że można to zobaczyć nie przyjeżdżając na miejsce i to za darmo, więc może czas skończyć narzekać? 😉
slw95   żyj i pozwól trwać
09 marca 2013 20:32
desire, broń boże nie narzekam,tylko informuję 🙂
To jak się wchodzi na Torwar? Zawsze od frontu można było wejść, jak jest teraz? Ktoś zna cenę parkingu za 1 dzień?
Dada- za 5godz 25zl, a za caly dzien 35
Drogość!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się