Kącik komputerowy

ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
11 marca 2013 14:21
Asiaa, a może trzeba dodać nowe urządzenie do wifi?
Pamiętam, że do routera domowego trzeba było dodać kolejny sprzęt,
po to, żeby cały blok na przykład nie leciał na naszym transferze 🙂

Oczywiście mogę gadać głupoty- niech mnie ktoś wyprostuje 🙂
ms_konik Tablet nie ma adresu mac więc nie mogę go dodać (mam Neostradę).
Próbowałam też opcji z przyciskiem REG ale też nic nie dało;/
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
11 marca 2013 15:01
Asiaa,
o rany, a ja tkwię w wiedzy, że każde urządzenie ma jakiś numer, coś co identyfikuje dany sprzęt.
Że niby żyję w iluzji? :/
Z tego co wiem(mogę się mylić) to WSZYSTKIE urządzenia posiadające kartę sieciową (tworzące sieć, np. wifi) posiadają adres MAC.

Więcej na te temat możecie poczytać w wikipedii.

A co do problemu z tabletem, zadzwoń na pomoc techniczną neostrady. Ja też miałam takie problemy z nowym laptopem. Oni spokojnie przeprowadzą cię przez konfigurowanie tej sieci. Będziesz musiała im chyba tylko podać dokładny model tabletu.  🙂
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
11 marca 2013 15:32
Czy ktoś wie dlaczego nie wyświetlają mi się wtyczki facebook na stronie mimo, że wklejam według instrukcji?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
11 marca 2013 16:34
Notarialna,
btw, masz wordpressa?
A wtyczka uruchomiona? No w sensie, że samo dodanie jej nie powoduje jej działania.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
11 marca 2013 17:24
ms_konik, Nie, nie mam wordpressa. Kody java są dla mnie czarną magią. A z tego co widzę w kodzie są już dodane skrypty - o ile można dodać skrypt bez osobnego pliku....
Dziewczyny, który z tych tabletów polecacie? Może któraś z Was używa jednego z nich?

KLIK!
KLIK!
KLIK!


Szukam czegoś w miarę taniego, jako pierwszy tablet, bo myszka niedługo doprowadzi mnie do szału. Bardziej do rysowania szybkich projektów stron czy plakatów. Łatwiej mi wyobrazić sobie efekt końcowy kiedy obie prace mam na monitorze.

Z góry dziękuję za opinie  :kwiatek:
Mógłby mi ktoś pomoc??Chcąc obejrzeć jakiś ominięty serial/program na tvnplayer wyświetla mi żebym ściągnęła/zaktualizowała silverlighta,sęk w tym ze juz to zrobiłam a komunikat dalej sie wyświetla. 🤔
Lov   all my life is changin' every day.
07 kwietnia 2013 20:31
Szukam pomocy z odtwarzaczami. Jakiś czas temu padł mi dysk, założony został nowy, system od nowa itepe, itede. Tak jak wcześniej nie miałąm problemów z odtwarzaniem filmów, tak teraz to jakaś porażka, bo:

a) BestPlayer nie odtwarza filmów w żadnym formacie (avi, rmvb, mkv), mimo ściągnięcia wszystkich zalecanych kodeków, jakie się wyświetlają w komunikatach; ewentualnie pojawia się sam dźwięk

b) AllPlayer w ogóle nie łapie, tak jakby nie wczytywało żadnego pliku

c) Windows Media Player nie czyta mi napisów (na samym początku czytał, kiedy miały te samą nazwę, co plik, ale teraz tak nie działa)

d) Media Player Classic odtwarza mi do góry nogami 😁

e) VLC Media Player wyświetla napisy dużo później, a jeśli próbuje je przesunąć, to psuje się coś z dźwiękiem, który potem pojawia się dużo później niż obraz.

Szlag mnie trafi 👿
Ale jak to do góry nogami? 🙂

A cała reszta hula bez problemu, tylko z filmami są problemy? sterowniki do graficznej zainstalowane?
Moon   #kulistyzajebisty
08 kwietnia 2013 12:59
A z tego co widzę w kodzie są już dodane skrypty - o ile można dodać skrypt bez osobnego pliku....

Notarialna, jak masz w kodzie odwołanie do pliku skryptu, np
<script type="text/javascript" src="jquery.js"></script>
to ten plik .js musisz mieć ściągnięty do swojego katalogu i wrzuconą ścieżke, bez tego nie zahula.
Jeśli o to Ci chodziło...
Lov   all my life is changin' every day.
08 kwietnia 2013 16:22
szam, no odwraca mi obraz 😀 A co masz na myśli "cała reszta"?
Gry, zdjęcia itepe? no cała reszta zastosowań komputera🙂
Jak poza filmami wszystko jest ok, to kombinuj z kodekami i spróbuj odtwarzać w SubEdicie.
Lov   all my life is changin' every day.
08 kwietnia 2013 16:53
Zdjęć na razie nie mam, bo mam nowy dysk (stary padł), a w gry nie gram 😉
Z kodekami kombinuję od tygodnia, ściągam każdy, a i tak mi się potem wyświetla, że go nie ma...
Lov, a może to kwestia Direct X? Może sobie nie zainstalowałaś?
Wydaje mi się, że to odpowiedni wątek.
Czy jest może na sali osoba, która pracowała z programem corel draw x5? Nie mogę doszukać się różnicy pomiędzy corel draw x5 a corel draw x5 special edition,
domyślam się, że special edition ma mniej funkcji (bo jest dużo tańszy)..
Interesuje mnie, czy w special edition będę mogła importować PDF-y i robić proste wymiarowanie.
Wiem, że laickie pytanie, ale będę wdzięczna za każdą sugestię.
Lunitari, zapytaj może na forum Corela, albo znajdź w FAQ. W swoim H&S zaobserwowałam niemożność drukowania "wprost" w kolorze.
Dzięki Halo.
W sumie nic innego oprócz możliwości importowania PDF-ów i prostego wymiarowania mnie nie interesuje. Zapytam na forum corela, masz rację.
Kazali mi w pracy to zamówić jak najbardziej "po taniości", tylko ja będę z tego korzystać, ale się stresuje, żeby nie zamówić czegoś, co nie będzie
miało funkcji jakich potrzebuję.
Lov   all my life is changin' every day.
08 kwietnia 2013 21:06
halo, mam, instalowałam już, a mimo to kilka razy mi się wyświetla komunikat, i instaluje znowu, i znowu.... :/
Lov, a może - zapomniałaś o konieczności uprawnień administratora w nowym systemie?
Albo ściągasz wersje nie do tego systemu?
Bo jeśli nie - to ja bym stawiała system od nowa, bo musi być błąd w rejestrze, a skoro masz niedawno, to dużo nie stracisz.
halo, ale chyba nie da rady postawić systemu bez admina? więc jakiś być musi, a zwykle jak się samemu stawia to jednak się ustawia siebie (swoje konto).

Ale przychylam się do opcji stawiania na nowo po uprzednim sprawdzeniu czy na pewno zainstalowano sterowniki graficznej, Direct X i kodeki po pierwsze do tego systemu co trzeba, po drugie czy do 32 czy 64 bitowej wersji, w przypadku XP jeszcze czy mamy service packa i którego.

Stawianie systemu to chyba moja ulubiona czynność przy kompie🙂 Bo musi mnie ostro wkurzyć, żebym doszła do etapu: wywalę wszystko w kosmos, więc taki czyściutki choć jeszcze niedotarty system to raj po zwykle kilkutygodniowej drodze przez mękę.
Lov   all my life is changin' every day.
08 kwietnia 2013 22:48
Jeju, dziewczyny, a ja myślałam że w miarę znam się na kompach... Mam cholerną Vistę, wiem że wersja 64bitowa, i tak się starałam szukać, ale byłąm przekonana, że sterowniki to takie ogólne są 😁

A z tą kartą graficzną to nie mam pojęcia...
szam, ty widzę też wierna XP 😀 Ja nowszych systemów nie znam, ale wiem, że instalując trzeba tam "przestawić się" w tryb admin, bo domyślnie (ochronnie) w tym trybie nie pracują. W XP adminem możesz być sobie bez przerwy.
Ale Lov chyba znalazła przyczynę - niewłaściwe wersje. Tym bardziej chyba warto system jeszcze raz, bo sporo śmieci mogło pozostać po nieudanych instalacjach.
No, jest opcja, że czysty system utworzył punkt przywracania - zawsze ciut roboty mniej.
Jakie ogólne? 🙂
Po postawieniu systemu potrzebujesz sterowniki do płyty głównej, karty graficznej i dźwiękowej. To takie must be, żeby to jakoś hulało. Masz peceta czy lapka?

halo ja nie tyle wierna, co przeciwna piractwu. widzę na lapku męża, ze 7 to calkiem przyzwoity system, ale nie mam oryginału na pecety, więc się w to nie bawię. chcialabym zobaczyc w uzyciu 8, ale czuje w kościach, że mnie rozczaruje.
Lov   all my life is changin' every day.
09 kwietnia 2013 22:21
szam, lapka. Cholera, nie wiedziałam, że to jeszcze tyle sterowników muszę... :/
No to z lapkiem masz troszkę łatwiej, bo pewnie masz tylko jedną kartę graficzną.
A co cię zmusza do korzystania z Visty? 😉

Teraz to do dzieła, pościągaj sterowniki i zainstaluj. Potem dopiero baw się w kodeki.

Mój pececik dostał wczoraj drugi dysk i wreszcie skończył się problem wiecznie brakującego miejsca🙂 Za tydzień dokładamy RAMu i będzie jak nówka sztuka nieśmigana.
Lov   all my life is changin' every day.
10 kwietnia 2013 21:12
szam, bo nie mam dostępu do płytki z innym systemem 🙁
Ehh, tylko pewnie sterowniki do odpowiedniej karty graficznej? Gosh, muszę znaleźć, jaką mam 😁
No my dear sterowniki to do swojego sprzętu się ściąga :P Na lapkach zazwyczaj są naklejki ze specyfikacją.

Gdybym miała tylko płyte z Vistą to jednak popędziłabym do sklepu po coś innego, przy dużym deficycie budżetowym przesiadłabym się na Linuxa (zwłaszcza, że i tak nie grasz, więc zero strat).

Ja to mam jakieś komputery ze specyficznym poczuciem humoru. Jeden pokazuje zawsze komunikat "BIOS is not installed", drugi przy bezpiecznym usuwaniu sprzętu proponuje też usunięcie dysków C,D i E (w tym C i D to dwie partycje dysku matki, E to zwyczajny slave). Korci mnie, żeby kliknąć 😉
Hej, ja znów z pytaniem  😉
Tym razem na TI miałam zrobić film, z tym sobie jakoś poradziłam. Do tego ma być nagranie 60 sekundowe(ja mam wywiad, muzyka w tle). Tu się zaczynają schody. Telefon nagrał go w jakimś dziwnym formacie, który jest podpisany 'plik AMR' i komputer nie chce mi go odtworzyć, a co dopiero jakoś poucinać, dodać muzykę w tle. Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić co należy zrobić, aby zmienić ten format na mp3? Czy wogóle się da? I jaki program służy do obróbki nagrań(najprostszy, darmowy)?

Inna sprawa to plakat promujący film. Z tym sobie jakoś dam radę, tylko w treści zadania jest napisane, że plakat ma być w wersji elektronicznej(na pedrajwie albo płycie) w formacie A4. Jaki to jest rozmiar w px/Mpx czy w czym to się liczy?  😡
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się