PSY

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 marca 2013 20:47
MoniaaA,  takie promocje to oferuje tylko świat karm, nadal promocja trwa. Po terminie ważności pies może jeść karmę jeszcze 2 miesiące.

Na dogomanii ktoś sprzedaje Nutra Nuggets 18kg za 100zł + przesyłka.
Hiacynta  kiedyś pytałaś chyba o wystawianie chodziaków i kojarzyłam, że widywałam je na wystawach zaraz po wilczakach, ale zapominałam poszukać w katalogu. Teraz mam plan wystawiania na wystawie we Włocławku (str. 40):

http://www.zkwpwloclawek.pl/pdf/wystawa/0000000B/sedziowie.pdf
Może i ja na chwilę wrócę do tego wątku.
W lipcu/sierpniu przy moim ogrodzeniu zamieszkał młody owczarkowaty. Wystraszony, wychudzony, agresywny..., ale czego nie zrobi odrobina cierpliwości i dobroci? O żarciu nie wspominając 😉
Miał zostać ze mną aż wydobrzeje, odpchli się, odrobaczy i zostanie zaszczepiony, potem miałam mu znaleźć nowy dom.
Oczywiście wyszło jak zawsze - kolega został na dłużej 😉
Obecnie mam świetnego kompana i obrońcę oraz postrach wsi.
Bardzo dobrze dogaduje się z moją suką, a jego najlepszą rozrywką jest pilnowanie konia na pastwisku.

Wstawiam zdjęcia.
Pierwsze już jakoś po miesięcznym pobycie u mnie.
Kolejne bodajże z lutego.

Hiacynta  kiedyś pytałaś chyba o wystawianie chodziaków i kojarzyłam, że widywałam je na wystawach zaraz po wilczakach, ale zapominałam poszukać w katalogu. Teraz mam plan wystawiania na wystawie we Włocławku (str. 40):

http://www.zkwpwloclawek.pl/pdf/wystawa/0000000B/sedziowie.pdf


Dzieki! A na czym to polega - klasa jest dlatego, ze organizator tak wymyslil, czy ktos sie zglosil z suka tej rasy po prostu? Zupelnie sie nie orientuje jak to dziala :/
Klasa to odzwierciedlenie wieku psa:

Klasa baby - dla psów/suk w wieku od 3 do 6 miesięcy,

Klasa szczeniąt - dla psów/suk w wieku od 6 do 9 miesięcy,

Klasa młodzieży -  dla psów/suk w wieku od 9 do 18 miesięcy,

Klasa pośrednia - dla psów/suk w wieku od 15 do 24 miesięcy,

Klasa otwarta - dla psów/suk w wieku powyżej 15 miesięcy,

Klasa użytkowa - dla psów/suk w wieku powyżej 15 miesięcy, z certyfikatem użytkowości.

To Ty zgłaszasz psa do odpowiedniej. Akurat na tej wystawie jest tylko 1 suka, ale np. w Łodzi w zeszłym roku było już 6 sztuk🙂
Czyli moge sobie zglosic Szardi na jakakolwiek wystawe i beda wtedy musieli zrobic kategorie dla chodziaka?
PumCass   zachowaj zimną krew!
09 marca 2013 15:54
Jeżeli zgłaszasz psa i płacisz, czy tego organizatorzy chcąc czy nie, musi odbyć się jego ocena nawet jeżeli Szardi będzie jedyna w rasie na całą wystawe 🙂
Na każdą wystawę? Mimo tego, że chodsky jest nieuznany przez FCI?
PumCass   zachowaj zimną krew!
09 marca 2013 18:29
cytat z innego forum  😉

Związek Kynologiczny może, choć nie musi, przyjąć na wystawę psa rasy nieuznanej. Każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie przez konkretny oddział związku. Największe szanse mają rasy zgłoszone do uznania, takie jak chodsky pes. Psy ras nieuznanych przyjęte na wystawę powinny być wymienione w dodatku do katalogu i nie mogą otrzymać interchampionatu.

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
09 marca 2013 20:56
💃


cytat z innego forum  😉

Związek Kynologiczny może, choć nie musi, przyjąć na wystawę psa rasy nieuznanej. Każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie przez konkretny oddział związku. Największe szanse mają rasy zgłoszone do uznania, takie jak chodsky pes. Psy ras nieuznanych przyjęte na wystawę powinny być wymienione w dodatku do katalogu i nie mogą otrzymać interchampionatu.




:kwiatek:


Mój brudzio

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 marca 2013 19:29
Wczorajszy  6ścio bullowy spacery wypadł nam wspaniale  💃








Dorosła miniatura i dorosły standard


[url=https://picasaweb.google.com/109237480861409794292/SpacerBullowy090313?authuser=0&authkey=Gv1sRgCPXJnbOu7rvpiAE&feat=directlink#]Więcej zdjęć[/url]
PumCass   zachowaj zimną krew!
10 marca 2013 19:36
bułki, bułki everywhere  😍
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
10 marca 2013 20:32
Nadrzewna buła  😍
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 marca 2013 20:58
Nadrzewna Buła mnie bardzo zaskoczyła. No i Masza nazwana przez Ushię honorowym bulterierem  😁 ona na serio myśli, że jest jedną z nich  😁
Masza wodowała 😁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 marca 2013 09:38
Zawsze woduje, bez względu na porę roku  😵 i bez względu w czym. Ważne, że mokre, a czy to kałuża czy szambo  😁
Ważne, że mokre, a czy to kałuża czy szambo  😁


hahaha, niezłe perfumy. Moja młoda też jest amatorką egzotycznych zapachów - jak jesteśmy w stajni to wszystkie kupy są jej 😉
JARA super wygląda buła i fajne takie wspólne spacery razem , my niestety zawsze same bo nie ma z kim chodzić 🙁
A od dziś przechodzimy na BARF 🙂 więc zobaczymy jak to będzie.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 marca 2013 12:06
JARA super wygląda buła
To wyobraź sobie jak fantastycznie będzie wyglądać na zdjęciach Marty  😍

fajne takie wspólne spacery razem , my niestety zawsze same bo nie ma z kim chodzić
To zapraszamy do nas, im więcej psów tym lepiej. Swoją drogą Marta też chce iść z nami na spacer, fotografować bulle, dużo bulli  😁



No i dla mnie dziś najfajniejsza wiadomość wracamy do szkoleń. Dzwoniłam dziś do wybranej przez siebie szkoły, czekam teraz na ankietę. Muszę ją wypełnić wpisując m.in. czego chce uczyć psa itd i na podstawie takiej ankiety zostaniemy przypisane do grupy lub zostanie stworzona grupa pod nas  💃
A od dziś przechodzimy na BARF 🙂 więc zobaczymy jak to będzie.


My też dzisiaj pierwszy dzień z BARF-em😉 Trochę się bałam czy Pointa będzie wiedziała o co chodzi w mięsnych kościach ( nie ma co się śmiać, do tej pory jak dawałam jej kość jakąkolwiek to ją...lizała. Kompletnie nie wiedziała co z nią zrobić ), ale piękne zjadła kawałek mięsnej kości cielęcej ( tak a propo - polecam kupującym mięso surowe wybrać się do Makro - ja wczoraj wróciłam do domu z całym bagażnikiem mięsa. Mają bardzo mięsne kości cielęce - 6,67/kg w paczkach około 3,5 kg - dla porównania w Primexie kości cielęce kosztują ponad 9 zł ).
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 marca 2013 13:32
O ile ktoś ma kartę do Macro, a mięso w jakich cenach?
Właśnie i co tam można dostać? Makro mam rzut beretem od domu i po drodze do stajni, tylko karty nie mam, ale powiedzmy to się da załatwić 🙂
JARA kurcze to muszę się z wami umówić na spacer 🙂  , ale fakt będą przepiękne zdjęcia Marty  😀

figura ja też nie wiedziałam jak moja podejdzie do tego jedzenia, dostała dzisiaj wołowe mięso do tego startach marca, jabłko, seler i
jadła aż się jej uszy trzesly, więc myślę że będzie ok.

Właśnie o jak by u nas były dobre ceny w Makro to sama bym pojechała i kupiła tam mięso, ale właśnie brak karty do Makro....
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 marca 2013 15:19
Dostałam ankiete do wypełnienia ze szkoł dla psów. Normalnie formularz zgłoszeniowy na studia, co je, ile razy dziennie spacery, jak długie. Dżizas.
W makro można dostać...wszystko 😉 Tzn - na próżno można szukać mięsa 2 kategorii ( ja na początku takiego właśnie szukałam ), wszystko ma 1 kategorię, więc ceny też są trochę wyższe aczkolwiek i tak niższe, niż np w Primexie. Ja zakupiłam w sumie: tackę ( 1,3 kg ) szponderu ( szpondera? ) wołowego za co zapłaciłam 23 zł - 17,84/kg( w zamyśle to miała być właśnie kość mięsna ale na kości było tyle mięsa, że w efekcie je odkroiłam ); udka z kurczaka bez kości 5 kg - 13,11/kg ( w sumie zapłaciłam 65,55 zł ); kości cielęce 3,76 kg za co zapłaciłam 6,81, szyjki kurze ponad 4 kg za co zapłaciłam 18 zł - 4,19zł/kg.
W sumie za wszystko zapłaciłam 132 zł. Były łapki kurze, chyba około 4 zł/kg. Mięs były wszystkie rodzaje. Bardzo dużo różnego rodzaju kości mięsnych - ja patrzyłam w sumie tylko na cielęce, ale widziałam, że wołowe też były. Ogromnym plusem jest to, że te kości naprawdę były bardzo mięsne, w żadnym innym sklepie takich nie widziałam jeszcze. Jak się ma dużego psa, lub jeżeli ktoś kupuje dla kilku psów to też jest plusem to, że najczęściej wszystko jest pakowane w dużych workach.

Ja mam kartę a i widziałam, że kilka osób zainteresowanych makro jest z Wrocławia - ja na pewno będę kupować w makro, ponieważ kupuję ilości ,,hurtowe'', nie mam też czasu chodzić po halach, stoiskach, sklepach mięsnych itd itd i targować się z ludźmi, więc coś za coś - wyższe ceny w makro niż przy dogadywaniu się z osobami prywatnymi ale wszystko w jednym miejscu ( no i niższe ceny niż w Primexie przy lepszej jakości mięsa ). Jeżeli ktoś stąd byłby zainteresowany zakupami to można by się kiedyś umówić i pojechać razem - ja karty użyczę, auta i bagażnika też. Ilość mięsa nie gra tutaj roli bo jeżdżę pick-upem, więc zmieści się wszystko.

Pozdrawiam, Ada
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 marca 2013 15:55
Ja niestety w Makro odpadam. Mój pies to tylko wołowina. cielęcina, jagnięcina, ryby. Więc podejrzewam, że nawet Makro nie uraczy mnie super promocją.
A zwróciłaś uwagę na podroby? I ceny?

edit:
Musiałabym się udać na Jemiołową do mięsnego, tam Pan Czesiu sprowadza co chce. M.in. kości jagnięce, ciekaw ile by kasował on.
Mogę spróbować skołować dziczyznę tzn ścinki dziczyzny.
Nie zwracałam uwagi na podroby, następnym razem jak będę to dam znać jak wygląda sytuacja z tymi produktami.

Ja odpadam z dziczyzną. Nie wiem co musiałoby się stać, żeby Pointa zjadła np dzika. Kiedyś próbowałam dać jej sarnę i dzika. Wymownie na mnie popatrzyła i się odwróciła...także u mnie też tylko ryby, cielęcina ( za nią szaleje ), wołowina i drób. Tylko ja generalnie mieszkam kawałek drogi od Wrocławia. W okolicy jest jeden mięsny i 2 markety ( Dino i Eko ). W mięsnych ceny są z kosmosu, więc nie będę przeginała i kupowała 1 kg piersi z kurczaka za 16 zł. W dino widziałam serduszka kurze za 5 zł i wątróbkę kurzą za 4,5 zł. W mięsnych wątróbka jest za 7,10 🤔 : Może gdybym mieszkała w mieście to miałabym czas łazić np do hali targowej gdzie można się poumawiać na tańszy towar czy x ilości mięsnych. Dlatego dla mnie makro jest niezłym rozwiązaniem 😉

Jeżeli ktoś miałby namiary na jakiś tani mięsny w okolicach Wrocka to można zrobić jakieś zbiorowe zamówienie, może udałoby się wytargować jakąś zniżkę.

Dyra - moja też dzisiaj dostała wołowinę z warzywami. Ona generalnie kiepsko reagowała na wołowinę, więc jej pierwsza reakcja wyglądała mniej więcej tak: myślisz, że to zjem 🤔wirek:. Więc mi już oczywiście ciśnienie skoczyło i wyszłam do innego pokoju. Jak wróciłam po godzinie to miska była pusta 😁 Jutro dostanie mięso drobiowe na śniadanie i szyjki kurze na kolację. Dziś kupiłam olej z pestek winogron ( bo oczywiście oleju rybnego nie ma w żadnym sklepie 🤬 ), ponoć wspaniale działa na sierść i jutro jej dam łyżkę.

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 marca 2013 16:34
Sterty czy niestety, ale podroby trzeba dawać, a jeszcze lepiej raz na jakiś czas żołądki z treścią, ale te to chyba dostępne są Aspolu.
figura to powiem Ci że wcale nie tak dużo zapłaciłaś, bo sporo mięsa kupilas.
To jak coś to daj znać bo moze jak bym miała akurat czas i kasy też więcej to bym pojechała.
Ja chcę właśnie mojej dawać żołądki ale będę musiała je raczej właśnie kupić z As-Polu.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się