Kącik WKKW

iza90, ktos cie przygotowuje do startu?
Nidecki. Trochę będę skakać u siebie, trochę w klubie, ale głównie w Reszkowcach będę się przygotowywać.
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
10 stycznia 2009 17:57
iza nie wiesz jak to bedzie wygladac? jaki program ujezdzenia, jakie przeszkody na krosie i parkurze i jaki dystans na krosie
Nie mam pojęcia XD Na wiosnę zadzwonię do Pieniek i się dowiem, na razie muszę zacząć przywracać konia do formy (urlop zimowy)
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
10 stycznia 2009 21:40
no chyba, ze miałaby te dwie gwiazdki (taki w sumie odpowiednik N o ktorej piszesz)

to jednak chyba trochę niesprawiedliwe porównywać klasy skokowe do klas w WKKW...bo po pierwsze w WKKW tych "schodków" jest de facto mniej (nawet biorąc pod uwagę rozdział na klasy krajowe i międzynarodowe),a po drugie gwiazdka to akurat poziom Mistrzostw Polski juniorów w WKKW - w skokach o ile mnie pamięć nie myli juniorzy ścigają się w C klasie...i analogicznie ** to MP młodych jeźdźców - w skokach to CC1 jeżeli mnie pamięć nie myli...
iza nie wiesz jak to bedzie wygladac? jaki program ujezdzenia, jakie przeszkody na krosie i parkurze i jaki dystans na krosie

to wszystko znajdziesz w regulaminie rozgrywania zawodów krajowych w WKKW dostępnych na stronie www.pzj.pl - akurat dla L klasy jest jeden program ujeżdżenia.
[quote author=Ktoś link=topic=815.msg143633#msg143633 date=1231623623]
to jednak chyba trochę niesprawiedliwe porównywać klasy skokowe do klas w WKKW...bo po pierwsze w WKKW tych "schodków" jest de facto mniej (nawet biorąc pod uwagę rozdział na klasy krajowe i międzynarodowe),a po drugie gwiazdka to akurat poziom Mistrzostw Polski juniorów w WKKW - w skokach o ile mnie pamięć nie myli juniorzy ścigają się w C klasie...i analogicznie ** to MP młodych jeźdźców - w skokach to CC1 jeżeli mnie pamięć nie myli...
[/quote]

Racja zgadzam się w 100% tym bardziej, że w WKKW w wyższych klasach nie tylko wzrasta wysokosć przeszkód ale równiez znacząco wzrasta trudność przeszkód, kombinacji, programu ujeżdżeniowego, na krosie wydłuża się dystanst itd itp tak więc masz w zupełnosci rację, że porównywanie ze skokami nie ma sensu bo na wkkw składa się o wiele więcej różnych czynników niż na sam parkur... no chyba, że porównujemy tylko konkretną próbę wkkw z inna dyscyplina....

a ja wlasnie zaczęłam przeglądać zdjęcia z wakacji i mimo wszystko mimowolnie łezka w oku się kręci jak oglądam zdjęcia z krosu... mimo wszystkich negatywnych i niebezpiecznych aspektów tej dyscpliny ma w sobie coś, czego nie umiem wytłumaczyć, coś dzięki czemu wciąz sie chce do tego wrocic.... choć strach i respekt jest zawsze...
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
16 stycznia 2009 21:22
kilka nowych faktów o koniu Iana Starka  👀 :
http://74.125.79.100/translate_c?hl=pl&sl=en&u=http://[[a]]www.nationmaster.com/encyclopedia/Murphy-Himself&prev=/search%3Fq%3D1990%2Bstockholm%2Bian%2Bstark%26hl%3Dpl%26lr%3D%26sa%3DX&usg=ALkJrhjpFoqPjbPWMHjMG6xIARDDJ_CkYw[[a]]
Ktosina Ty młoda jesteś, dosłownie szczypior 🤣 Przypominam uprzejmie, że do niedawna klasy WKKW odpowiadały nazewnictwem skokowym (L,P,N,C). I owszem WKKW- owska N-ka to mw. obecne **(nawet trudniejsza nieco była). I zrobił się taki zonk, że zawody krajowe byłyby na wyższym poziomie niż międzynarodowe (efekt obniżenia wymogów w skali światowej).
Polecanej strony zalecasz tłumaczenie? Spróbujcie! Np. "ziemia Jury" 😍
asior   -nothing but eventing-
19 stycznia 2009 19:29
Ktosina pamieta klasy L, P, N, C, bo nawet ja je pamietam  😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
20 stycznia 2009 08:41
Ktosina Ty młoda jesteś, dosłownie szczypior 🤣 Przypominam uprzejmie, że do niedawna klasy WKKW odpowiadały nazewnictwem skokowym (L,P,N,C). I owszem WKKW- owska N-ka to mw. obecne **(nawet trudniejsza nieco była). I zrobił się taki zonk, że zawody krajowe byłyby na wyższym poziomie niż międzynarodowe (efekt obniżenia wymogów w skali światowej).
Polecanej strony zalecasz tłumaczenie? Spróbujcie! Np. "ziemia Jury" 😍


no właśnie,jedyną analogią jaka była to właśnie nazewnictwo w sensie nominalnym,bo skala trudności nie przekładała się przecież wprost  😉
no bo skoro w Barcelonie,Atlancie na parkurze stało 120 cm, więc co,jechali równoważnik N w skokach?chyba nie....nawet,jeżeli teraz w Hong Kongu przeszkoda mogła mieć 135 cm to przecież i tak nikt chyba nie odważy się stwierdzić że WKKWiści jechali C klasę.... 😅
Wg mojego programu telewizyjnego jutro (piątek 30.01.) na kanale Sportklub o 17.00 mają być MŚ Młodych Koni w WKKW. Czasem pokazywali konie na S więc może jutro też będą.
asior   -nothing but eventing-
29 stycznia 2009 14:08
Deidre - to Canal +, platforma N, czy moze Polsat?
Kablówka (UPC). Ale na tamtych może też jest.
Potwierdzam i przypominam: leci.
Przeczytałam nowy regulamin WKKW i zaskoczyło mnie że na MPMK pięciolatki mają iść 1* a szaściolatki 2*
to chyba pomyłka  🤔
Jeśli chcesz to moge o to zapytać.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
09 lutego 2009 15:44
to nic nowego i z tego co wiem jest tak od wielu lat.
asior   -nothing but eventing-
09 lutego 2009 16:07
Ktosina - od bodajze 2 lat juz tak nie bylo  😉 5latki szly P, a 6latki *.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
09 lutego 2009 16:11
mój formator widać wypadł z obiegu, co najmniej dwa lata temu.
kasiasci   www.alfahorse.pl
09 lutego 2009 16:45
Chciałam Was zaprosić na towarzyskie zawody WKKW do naszej stajni ALFA HORSE w Ryni nad Zalewem Zegrzyńskim. Odbęda się w dniach 01-03 maja 2009. Zawody będą 2 i 3 maja ale ponieważ mają formę towarzyską 01 maja będzie możliwość potrenowania na crosie i zapoznania konia z całą trasą.

Przewidujemy klasy :
LL - amator ( z przeszkodami crosowymi ok.50-60 cm i równocześnie mniejszymi wymaganiami na czworoboku i parkurze)
L - wg. przepisów PZJ
P - jeżeli będą chętni, wg. przepisów PZJ

Oczywiście będzie możliwość startu tylko w wybranych "próbach" wkkw np. tylko cross albo same skoki na parkurze.

Więcej informacji wkrótce na stronie stajni www.alfahorse.pl.tl  W razie jakichkolwiek pytań piszcie proszę na alfahorse@poczta.onet.pl

Zapraszam serdecznie wszystkich 😀oświadczonych zawodników ( nowy tor stwarza nowe wyzwania  😉 jak i tych którzy chcą zacząć swoje starty w tej konkurencji. Jak pokazał TOD ( podobna towarzyska impreza w konkurencji western Trail ) takie towarzyskie spotkania sa świetne dla początkujących koni i jeźdźców rozpoczynających starty. Bardzo dobra zabawa bez większego stresu  😀



Fajny pomysł.Myślę,że warto by jeszcze przypomnieć i umieścić w widocznym miejscu propozycje bliżej terminu zawodów🙂
A ja sie chciałam zapytać, jak to w Polsce jest z tym wkkw? Czy jest dużo ośrodków umożliwiających uprawianie tego sportu i jakiego są poziomu? Czy w zwykłych stajniach rekreacyjnych można przejechać treningowego krosika? Pytam, bo w okolicach, w których mieszkalam kiedyś była tylko jedna stajnia, w której można bylo sie w to bawić...
Jesli wkkw to zabawa to u nas mozna się bawić do woli.
Codziennie to i ja bede miał rozrywkę.
A ja sie chciałam zapytać, jak to w Polsce jest z tym wkkw? Czy jest dużo ośrodków umożliwiających uprawianie tego sportu i jakiego są poziomu? Czy w zwykłych stajniach rekreacyjnych można przejechać treningowego krosika? Pytam, bo w okolicach, w których mieszkalam kiedyś była tylko jedna stajnia, w której można bylo sie w to bawić...




Jest to bardzo fajna zabawa , tyle , że w Polsce jest niewiele miejsc i niewilu ludzi , co się na tym dobrze znają. Nie mówie tu o skoczeniu kłody w lesie , bo to da się zrobić wszędzie...
asior   -nothing but eventing-
20 lutego 2009 22:15
No i mamy nowe programy ujezdzeniowe WKKW. Najwieksze zmiany zaszly chyba w *, bo wprowadzono ustepowania od lydki i kontrgalopy. Wszystko do sciagniecia ze strony PZJ.
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
24 lutego 2009 10:31
Chciałam Was zaprosić na towarzyskie zawody WKKW do naszej stajni ALFA HORSE w Ryni nad Zalewem Zegrzyńskim. Odbęda się w dniach 01-03 maja 2009. Zawody będą 2 i 3 maja ale ponieważ mają formę towarzyską 01 maja będzie możliwość potrenowania na crosie i zapoznania konia z całą trasą.

Przewidujemy klasy :
LL - amator ( z przeszkodami crosowymi ok.50-60 cm i równocześnie mniejszymi wymaganiami na czworoboku i parkurze)
L - wg. przepisów PZJ
P - jeżeli będą chętni, wg. przepisów PZJ

Oczywiście będzie możliwość startu tylko w wybranych "próbach" wkkw np. tylko cross albo same skoki na parkurze.

Więcej informacji wkrótce na stronie stajni www.alfahorse.pl.tl   W razie jakichkolwiek pytań piszcie proszę na alfahorse@poczta.onet.pl

Zapraszam serdecznie wszystkich 😀oświadczonych zawodników ( nowy tor stwarza nowe wyzwania  😉 jak i tych którzy chcą zacząć swoje starty w tej konkurencji. Jak pokazał TOD ( podobna towarzyska impreza w konkurencji western Trail ) takie towarzyskie spotkania sa świetne dla początkujących koni i jeźdźców rozpoczynających starty. Bardzo dobra zabawa bez większego stresu  😀






ja mam pytanie do powyższego: co to konkretnie znaczy program L i P z wkkw: które to są programy, skąd można je ściągnąć? Bo na str PZJ są tylko z podziałem na gwiazdki, nie znam się na wkkw i nie wiem które są właściwe... :/
efka wejdź na stronę PZJ na regulamin wkkw 2009 i w którymś z załączników do regulaminu masz program L wkkw.
W klasie P jest natomiast program z jednej gwiazdki.
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
24 lutego 2009 10:37
aha dzięki, bo zdebilniałam  😡  🙇
asior   -nothing but eventing-
24 lutego 2009 14:39
Lena - moze jeszcze namieszaja i wprowadza program P?  😁Ciekawe jak konie 5-letnie poradza sobie z ustepowaniami i kontrgalopami na czworoboku.
Będą musiałyi to nie tylko u nas [[a]]http://www.fei.org/Disciplines/Eventing/Organisers/Documents/1%20Star%20Test%20A%202009.doc.pdf[[a]]
chyba ze PZHK zmieni/(zostawi) stare programy
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się