Papież Benedykt XVI ABDYKUJE 28.02.2013

duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
14 marca 2013 11:27
"Wrócę z chłopakami autobusem" - i już gościa lubię 🙂 Poza tym, bardzo cieszy mnie fakt że nie jest z Europy tylko z Argentyny. Tam ludzie są o wiele bardziej ludzcy niż puści i w większości mega głupi Europejczycy. Papież z tamtych stron ma zdrowe spojrzenie na to jak powinna wygladac religia. Nie da się zmanipulować ani sobie wmówić europejskich bzdur ogłupionej, wyzwolonej masy której się w głowach totalnie poprzewracało. Nowemu Papieżowi życze jak najlepiej. Niech postawi ten bałagan na nogi wreszcie bo wszystko w tym szambie już stoi na łbie.

kościół powinien być niezmienny  😉 dzięki temu trwa, i to nie dzięki tolerancji tylko dzięki niezmiennemu stanowisku w pewnych sprawach  🙄
Mnie poruszyła cała uroczystość bardziej niż się spodziewałam.
Ta ogromna trema księdza protokolanta, kiedy drżącym głosikiem wyrzekł habemus papam.
A potem wymaszerował nasz Franciszek ( łudząco podobny do Claudio Risso- reinera) i chwilę milczał, słuchając aplauzu wiernych,  i powiedział: fratelli e sorelle... buonasera .  😍
Takie to było skromne i miłe. I mam wrażenie, że wszystko wróci na miejsce i będzie dobrze.
kujka   new better life mode: on
14 marca 2013 11:42
duunia, nie wiem jaki powinien byc. ale nie jest (byl) chyba taki do konca niezmienny, costam na soborach sie przeciez zmienialo.
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
14 marca 2013 12:02
no dokładnie. zmieniał się i to sporo. wystarczy porównac Kościół sprzed Soboru Watykańskiego II do obecnego. niech bp Pieronek nie przesadza. rewolucje w Kościele bywały i beda. pewnie jeszcze nie jedna.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
14 marca 2013 12:38
ale nie mozna od kosciola wymagac, zeby dawal slub homoseksualistom czy nie byl za zyciem i popieral aborcje. a niestety tylko takie glosy slyszy sie w prasie. unowoczesnic kosciol w tym kierunku sie nigdy nie uda i o to chodziolo zapewne Pieronkowi (odrazu mowie, ze czytalam ani nie slyszalam jego wypowiedzi)
wszyscy mowia co kosciol powinieni, gorzej ze wiekszosc z tym osob nie ma z kosciolem nic wspolnego!  😁

dempsey   fiat voluntas Tua
14 marca 2013 12:51
na temat Soborum Vaticanum II i tego czym są jego owoce  😎 też są różne zdania...

a tutaj jak znalazłam na pewnym forum "Najlepsza rekomendacja"  🤣

omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
14 marca 2013 12:53
ja akurat mam specyficzne podejście do SVII - to nie ma znaczenia. chciałam podkreslić, ze Kościół się zmieniał i zmienia.
Ecclesia semper reformanda, mawiają ;-)
Dobrze znów mieć Papieża :-)
Moim zdaniem jego konserwatywne poglądy nie są aż tak złe. To, że nie akceptuje związków partnerskich? Dla mnie bardzo dobrze, w odniesieniu do tego, co się dzieje w klasztorach i tego, ilu mamy homoseksualnych księży. Ile się słyszy o księżach pedofilach? Kościół ich kryje. Często nie są to ludzie z powołania, a chowający się pod sutanną. Moim zdaniem z tym ktoś powinien w końcu zrobić porządek.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
14 marca 2013 13:19
ja nie rozumiem, dlaczego nazywaja go konserwatysta? bo nie podziela zdania o zwiazkach partnerskich? przeciez to jest kosciol katolicki, trudno zeby byl za. w Biblii pisze co to jest malzenswo, zwiazki homoseksualne sa grzeszne. proste.

Właśnie to mnie również zadziwia. Nie rozumiem wymagania posiadania takich poglądów od papieża...
Dworcika   Fantasmagoria
14 marca 2013 13:24
Moim zdaniem jego konserwatywne poglądy nie są aż tak złe. To, że nie akceptuje związków partnerskich? Dla mnie bardzo dobrze, w odniesieniu do tego, co się dzieje w klasztorach i tego, ilu mamy homoseksualnych księży. Ile się słyszy o księżach pedofilach? Kościół ich kryje. Często nie są to ludzie z powołania, a chowający się pod sutanną. Moim zdaniem z tym ktoś powinien w końcu zrobić porządek.


Ale co ma do rzeczy to czy ksiądz jest homoseksualistą? Jeśli nawet jest i żyje w zgodzie z zasadami Kościoła, to chyba nikomu nic do tego? Mam nadzieję, że to niefortunne ułożenie wypowiedzi, a nie przyrównanie homoseksualizmu do pedofilii?
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
14 marca 2013 13:25
Nikt nie wymaga od ajatollaha, żeby pochwalał picie alkoholu. a wszak alkohol dla ludzi jest  😁.
Ale co ma do rzeczy to czy ksiądz jest homoseksualistą? Jeśli nawet jest i żyje w zgodzie z zasadami Kościoła, to chyba nikomu nic do tego? Mam nadzieję, że to niefortunne ułożenie wypowiedzi, a nie przyrównanie homoseksualizmu do pedofilii?


Nie nie, w żadnym wypadku nie przyrównanie! Masz rację, żle sformułowałam swoją wypowiedź.  :kwiatek:
Chodziło mi o to, że nie raz słyszy się o pedofilii wśród księży, a kościół to ukrywa. Z tym ktoś powinien w końcu zrobić porządek.
Co do homoseksualizmu - jeżeli żyją w zgodzie z zasadami Kościoła - jak najbardziej nic do tego nie mam. Poglądy mam ogólnie takie, że w pełni akceptuję pary homoseksualne. Wyznaję zasadę, że życie seksualne i różnego rodzaju upodobania, to indywidualna sprawa każdego z nas. Odniosłam się do homoseksualizmu wśród księży, ale w tym 'złym' świetle. Bowiem często słyszy się, że owy ksiądz nie jest księdzem z powołania, a ukrywa się pod sutanną, jak napisałam wcześniej. W zasadzie nie chodzi tylko o to. Pod to ukrywanie się można podciągnąć wiele innych zachowań. Ilu jest księży mających kobiety na boku, mało tego, nawet dzieci na utrzymaniu? Historii można wymieniać wiele. Dlatego też nie uznaję kościoła jako instytucji. Jestem osobą wierzącą, ale to co się wyprawia w kościołach po prostu mnie od tego skutecznie odpycha.
Spotykałam wspaniałych księży, ludzi z powołaniem. Ale obok tego niejednokrotnie spotkałam się z sytuacjami, które wymieniłam wcześniej. Uważam, że cała ta instytucja wymaga 'naprawy', doprowadzenia tego do ładu. Wiem również, że jest to w zasadzie niemożliwe... Ale pogdybać sobie zawsze można.

Mam nadzieję, że teraz jaśniej wyraziłam to, o co mi chodziło 😉.  :kwiatek:
Dworcika   Fantasmagoria
14 marca 2013 14:55
Jasne 🙂 Upewniałam się tylko 😉
Przeklikałam pilotem polskie media. No, powariowali, czy co?
Zachowują się jakbyśmy mieli wyłączność na mądrzenie się o Ojcu Świętym.
I tak niby życzliwie mówią ale sączą przy okazji .......
Już wczoraj wkurzała mnie ta masa ekspertów zamiast jednego, cichego sprawozdawcy.
A dziś nadal. Rozdziobują naszego Franciszka na kawałeczki.
Wracam do humusu i książki. Nie jest to U. Eco, ale zawsze coś.  😉

Ja nawet nie oglądałem tego całego Urbi et Orbi.  🙄  Kraśko w roli komentatora z Watykanu...  🤔 🤔wirek: No chyba tu kogoś w TVP porządnie jeb*o! No, ale cóż, skoro nie ma nikogo innego do wyboru, pozostaje Kraśko... Szkoda słów!
Dobrze, że jest relacja. Pięknie pokazana. Tylko u nas można ją oglądać na 1/2 ekranu i bez dźwięku.
Buuu.....
Ufff. Znalazłam na BBC .
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
14 marca 2013 16:02
Nikt nie wymaga od ajatollaha, żeby pochwalał picie alkoholu. a wszak alkohol dla ludzi jest  😁.


ano wlasnie i o to mnię się rozchodzi  😀

ale swoja droga ciekawostek się narobiło:
Nad Kaplicą Sykstyńską pojawił się biały dym obwieszczający, że zebrani na konklawe kardynałowie wybrali nowego papieża. Jak już wiemy, został nim pochodzący z Argentyny Jorge Mario Bergoglio. Papież przyjął imię Franciszek.

Tuż po niespodziewanej abdykacji Benedykta XVI głośno zrobiło się o przepowiedni świętego Malachiasza, która miała podobno zwiastować zmierzch Kościoła katolickiego. Święty Malachiasz spisał listę 112 głów Kościoła, używając nie ich imion, a określeń, które mają opisywać cechy kolejnych Ojców Świętych lub ich pontyfikatów. Zdaniem interpretatorów przepowiedni Jan Paweł II krył się pod nazwą "De labore Solis" (Od pracy słońca). Benedykt XVI zajmuje podobno przedostatnie miejsce na liście, jako "Gloria Olivae" (Chwała oliwki). Po nim pontyfikat obejmie "Petrus Romanus" (Piotr Rzymianin), co, według interpretatorów oznacza papieża, który jest czarnoskóry lub pochodzi z Włoch. Na nim lista kończy się. Może to oznaczać zniesienie funkcji lub upadek Kościoła katolickiego. Niektórzy twierdzą nawet, że jest to zapowiedź końca świata - kolejny papież nie zdąży już po prostu objąć urzędu.
Gdyby kardynałowie wybrali jednego z faworytów - kardynała Angelo Scolę z Włoch lub czarnoskórego Petera Turksona, przepowiednia byłaby bliska wypełnienia. Papież z Argentyny, który nie zdecydował się na przyjęcie imienia Piotr, w najmniejszym stopniu nie wydaje się pasować do opisywanego przez Malachiasza "Petrusa Romanusa".

Czy tak jest faktycznie? Okazuje się, że internet aż huczy od nowych interpretacji przepowiedni. Po pierwsze okazało się, że ojciec nowo wybranego papieża jest Włochem. Kolejnym argumentem przemawiającym za tym, że Franciszek I to "Petrus Romanus" jest ten, że papież wywodzi się z zakonu jezuitów, na których czele stoi generał, zwany też "czarnym papieżem".

Niektórzy internauci sugerują też, że Franciszek I może być uważany za "rzymskiego" Ojca Świętego, bo podczas swojego pierwszego wystąpienia błogosławił Rzym i za niego się modlił, choć przecież stał się duchowym przywódcą całego katolickiego świata. Na liście Malachiasza ostatni papież nie ma numeru, podobnie jak nowy papież, który zdecydował się przybrać imię do tej pory pomijane przez papieży-elektów. Jest jeszcze jedna teoria, która ma dowodzić prawdziwości przepowiedni świętego Malachiasza. Suma liter w słowach "Petrus Romanus" to 13, podobnie jak liczba, którą otrzymamy po zsumowaniu cyfr w dacie wyboru nowego papieża: 1+3+0+3+2+0+1+3. Dodatkowo, trzynastki te mają oznaczać pechowy, a nawet tragiczny pontyfikat.

Święty Malachiasz był duchownym i jasnowidzem żyjącym w XI wieku. Lista 112 papieży, w przeciwieństwie do jego pozostałych proroctw została znaleziona w XVI wieku. W związku z tym niektórzy podważają jej autentyczność.


ciekawe z tymi 13 tkami, w końcu z naszym JPII tez miały związek  🙄, no i nowy papa powiedział ze jest "biskupem rzymu"  😉


ooo, jeszcze takie znalazłam:

Czy życie Ojca Świętego - Jana Pawła II - zostało zapisane w liczbach???

Czy życie Jana Pawła II zostało zapisane w liczbach, czy to tylko dziwny zbieg okoliczności? Ale nawet, jeśli to coś niezwykłego w tym jest!
Wszystkie liczby związane blisko z papieżem układają się w liczbę 13.

1. Jan Paweł II umarł o godzinie 21.37 – 2+1+3+7= 13.
2. Dzień zamachu na Ojca Świętego był 13-tego (maja 1981 roku).
3. Objawienia Fatimskie były zawsze 13-tego.
4. Wiek papieża 85 lat (co prawda nie skończone, bo Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku i w dniu śmierci miał dokładnie 84 lata i 10 miesięcy, ale rocznikowo już 85) – 8+5= 13.
5. Papież wstępując na tron Watykanu miał 58 lat – 5+8= 13.
6. Także data śmierci 2.04.2005. – 2+0+4+2+0+0+5= 13.
7. JAN PAWEŁ DRUGI – to także daje 13 liter.
8. Papież umarł w 13-tym tygodniu roku.
9. Ostatni wpis do testamentu datowany jest na 17.03.2000. – 1+7+0+3+2+0+0+0= 13.
10. Papież przeżył 31 000 dni, 3 i 1 da się ułożyć w 13, a poza tym, to bardzo dziwne, że przez tak dokładną liczbę dni żył.
11. Gdy przeczytamy rozdział 13, wers 13 Ewangelii św. Jana brzmi: „Mówicie do mnie „Nauczycielu i Panie”, i dobrze mówicie, bo jestem Nim”, czy nie brzmi to jakby znajomo? Są to słowa w stylu Jana Pawła II, które pasują do niego w 100%, nieprawdaż?
12. Czas pontyfikatu Karola Wojtyły to 26 lat i 5 miesięcy – 2+6+5= 13.
13. Papież był 265 papieżem w historii (2+6+5= 13).
14. Kolejnymi przykładami „nie z tej ziemi”, lecz już nie związanymi z liczbą 13 jest to, że godzina śmierci, czyli 21.37= (21+37) = 58 – tyle lat miał Jan Paweł II, kiedy został papieżem Natomiast czytając godzinę od tyłu 73.12= (73+12) = 85, wychodzi nam wiek papieża, w którym nas opuścił.
15. Pontyfikat Ojca Świętego trwał 9665 dni – 9+6+5+5=26, a także 26 lat.
16. 13 w numerologii to liczba karmiczna, tak jak 26 (liczba lat pontyfikatu i wiek Karola Wojtyły, kiedy został księdzem).

13 - liczba karmiczna mówiąca, że odkupienie grzechów z przeszłości możliwe jest tylko dzięki mozolnej pracy, nad sobą nad życiem i światem. Natomiast 26- to także liczba karmiczna, niosąca odkupienie przez cierpienie i ból (a jak wiemy, przez ostatnie dni swojego życia Karol Wojtyła bardzo cierpiał).
Czy stare jak świat przysłowie mówiące o tym, że liczba 13 jest pechowa jest zgodne z prawdą? Może to zbieg okoliczności, a może to Bóg po raz ostatni osobą Jana Pawła II daje nam znaki o czymś, co może nastąpić niedługo? Tego nie wiemy...


wstawiam powyższe jako li i jedynie ciekawostkę, proszę zbytnio się nie emocjonować  :kwiatek:
proszę zbytnio się nie emocjonować  :kwiatek:

Volty nie znasz? 😁
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
14 marca 2013 16:21
no co, no co...  😁, zresztą napisałam "zbytnio"  😀
kujka   new better life mode: on
14 marca 2013 17:08
duunia, o matko ale brednie  😂
najbardziej mi sie podoba punkt 7 i 11 :lol

A ajatollah nie moze popierac picia alkoholu bo zabrania tego Koran. Koranu nie zmieni sie na zadnym synodzie 🙂
I nie pije tu do homoseksualnych malzenstw, czy innych "zachodnich wymyslow" ale np do celibatu. Ale to tak zupelnie na marginesie.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
14 marca 2013 17:20
no co, no co? ze sciagi pl wzięłam  😁 ale pkt 7 i 11 top naprawdę sa mocne
kujka   new better life mode: on
14 marca 2013 17:21
Zrobilabym takie zestawienie o re-volcie. Albo wiem, o Malyszu!
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
14 marca 2013 17:36
Kujka to tylko taki przykład. Dlaczego akurat Kościół Katolicki ma się rformować a reszta nie musi?  Chcesz być katolikiem przyjmujesz katolicyzm z dobroziejstwem inwentarza. Nie pasuje? Zostajesz buddystą, muzułmaninem, ateistą, animistą itp. Itd. Możesz też do któregoś z reformowanych Kościołoww chrześcijańskich przejśc. Źydem chyba tylko z urodzenia być trzeba ale pewna nie jestem.
kujka   new better life mode: on
14 marca 2013 17:39
omnia, i to da sie obejsc 😉
ale jest faktycznie pare takich, w ktorych trzeba sie urodzic.

KK oczywiscie nic nie musi. I moze dlatego coraz wiecej osob wybiera droge o ktorej piszesz - ida tam, gdzie im lepiej. Odejscie od KK przestaje byc tabu i nie wiaze sie z takim ostracyzmem jak dotychczas. Na szczescie dla obu stron.


A tak zmieniajac temat, myslicie ze od teraz juz wiekszosc papiezy bedzie odchodzilo na emeryture?

duunia doczytalas moze o tym, czemu Benedykt mial byc "chwala oliwki"?
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
14 marca 2013 17:44
no właśnie. Też tak słyszałam ale piąte przez dziesiąte, więc nie byłam pewna. Taak, człowiek sobie poradzi 😉
duunia doczytalas moze o tym, czemu Benedykt mial byc "chwala oliwki"?

W herbie jego zakonu jest gałąź oliwki. I na herbie papieskim chyba też była. Dlatego wiążą imię Benedykta XVI z oliwką  😉
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
15 marca 2013 14:10
Przykro sie czyta takie wypowiedzi, nie jestem gorliwa katoliczką, ale boli mnie,że ludzie tak wyrażają się o papieżu
[[a]]http://www.epoznan.pl/news-news-39206-Wojciak_o_nowym_papiezu_%E2%80%9Ewybrali_ch[[a]]**a&
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się