Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)

a ktoś listę klaczy z naboru książ 2013 i może jakieś zdjęcia
kare_szczescie, mrrrr! cukierek!
azja   koń pleśniowy
13 marca 2013 18:36
Jestem w trakcie dość ciekawej dyskusji z koleżnaką na temat uzytkowania konia śląskiego w ujeżdżeniu. Szukam w necie filmów z bardzo dobrze ujeżdżonymi ślązakami i jeżdźcami, którzy im się nie miotają po plecach, nie wiszą na wodzach, nie wbijają ostróg itp....  Wyniki poszukiwań mam raczej marne (poza Bastionem, ale film z Partynic nie powala prawdę mówiąc) Nie musi to byc przejazd klasy Grand Prix  🤣 Generalnie chodzi o wykazanie, że to nie są tylko konie do bryczki i poza poziomem L/P są w stanie dojść do wyższych klas. Chyba, że nie są??? Stąd tak skąpa reprezentacja na czworobokach. Byc może musimy zaczekać, aż podrośnie pokolenie "nowego typu" ?  Sama jestem ciekawa jakie macie zdanie na ten temat?
Azja,ja mam slazaka i wiesz,wszyscy mowili,ze do wozu taki koń,teraz ma 6 lat i pokazuje taki ruch i inteligencje,ze mialam juz kilka powaznych propozycji,ale nigdy go nie sprzedam🙂malo materiałów,bo z góry sie zarzuca mity o tych koniach,mój ma wrodzony talent do wszystkich ruchow ujezdzeniowych i ja akurat,mam gdzis mity:P
ash   Sukces jest koloru blond....
14 marca 2013 09:02
azja, Emol Natalii Kozłowskiej jest od matki śląskiej starego typu.
O jego wynikach możesz poczytać w necie.
AleksandraAlicja, z jazdy nie mam, do czasu kiedy się nie zrobi ciepło to nie mam sumienia kogoś poprosić żeby stał i zamarzał 😉 Za to mam z kursu lonżowania z Pawłem Mazurkiem, jak masz ochotę zobaczyć to zapraszam na pw 🙂
Amasza, w pewnym momencie to sama w niego już nie wierzyłam, bo wcale mi nie pomagał. Gryzł, przeciągał, ponosił. Był obrzydliwy! Pamiętasz jak przez 2 miesiące wchodził do hali, ale za chiny ludowe nie chciał z niej wyjść? Gdyby nie te wszystkie blizny, które mi zostawił, to pomyślałabym, że pamięć mi płata figla i niemożliwe, że kiedyś taki był 😉
katija dzięki!
azja jeżeli filmik z Bastionem Ci jakościowo nie pasuje, to chyba będzie Ci ciężko znaleźć coś w lepszej jakości.
Już chyba to kiedyś pisałam, większość ślązaków to fajne konie do wszystkiego. I skoki jakieś małe pójdą, i ujeżdżenie, dopniesz je do bryczki i pojedziesz w teren. Ale wydaję mi się (jeżeli się mylę, można poprawiać!), że mało kto hoduję ślązaki w typie ujeżdżeniowym, a tym bardziej skokowym.
Z moim prywatnym póki co jeździmy Nki, tylko, że zawsze zawody traktuję jako sprawdzian. Nie nastawiam się na wygraną, doskonale zdaje sobie sprawę, że mój koń rusza się przeciętnie (choć też ma kilka asów w rękawie 😉) i trudno będzie ograć konie, które są bardziej wyspecjalizowane w tej dyscyplinie. Wielokrotnie spotkałam się z dużym zdziwieniem, że startuję na ślązaku. Czyli ludzie nie są przekonani co do użytkowania ślązaków w dyscyplinie ujeżdżenia, więc wybierają konie innych ras. Stąd taka mała widoczność koni śląski na czworoboku.
Mam nadzieje, że kiedyś będzie więcej koni tak fajnych ruchowo jak Bastion i z dobrą głową jaką zazwyczaj cechują się ślązaki.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
14 marca 2013 10:20
W sumie ja byłabym ciekawa jak Lokan radził by sobie pod siodłem, ile procent by wykręcił 🙂 Fajnie by było zobaczyć go wykonującego program ujeżdżeniowy bez bryczki  😉
A w ogóle jest gdzieś w sieci nagranie Lokana pod siodłem?
Amasza   Końskie ADHD
14 marca 2013 13:44
[quote author=kare_szczescie link=topic=99.msg1714983#msg1714983 date=1363255883]

Amasza, w pewnym momencie to sama w niego już nie wierzyłam, bo wcale mi nie pomagał. Gryzł, przeciągał, ponosił. Był obrzydliwy! Pamiętasz jak przez 2 miesiące wchodził do hali, ale za chiny ludowe nie chciał z niej wyjść? Gdyby nie te wszystkie blizny, które mi zostawił, to pomyślałabym, że pamięć mi płata figla i niemożliwe, że kiedyś taki był 😉
[/quote]

O tak 🙂 I nigdy nie zapomnę mojej pierwsze jazdy na nim, gdy zobaczył klacz na drugim końcu ujeżdżalni  🏇  Ale widać opłaciło się dać mu tyle serca i cierpliwości 🙂
azja kojarzę ślązaki i angloślązaki w ujeżdżeniu. Nie wiem jak z dostępem do filmików, ale można by się zwrócić bezpośrednio do jeźdźców lub właścicieli, powinni mieć coś, przynajmniej zdjęcia. Tak na szybko, te, które pamiętam:

Pani Małgorzata Święcicka z Lubiechowa startowała jakiś czas temu w ujeżdżeniu na klaczach własnej hodowli, z sukcesami w młodych koniach. Widziałam też jej zdjęcia ze startów na ogierze Boneto.

Lokan był jeżdżony przez Paulinę Przybylską, widziałam fajne zdjęcia, ale nie wiem, czy startowali w zawodach.

bhdemeter kryła swoją klacz śl Bereta folblutami. Bel Amo BH po Dietmar xx startował pod Jarosławem Wierzchowskim w MPMK w 2006 r. Bel-Ami BH po Oregon xx zdobył tytuł wiceczempiona koni 5 letnich w 2005 r.

Najłatwiej powinnaś znaleźć filmiki z pokazów Andrzeja Horoszko na wałachu Thomson. On sporo startował, ale też jakiś czas temu.
Co prawda west, ale west śląski tez się liczy 😁



azja   koń pleśniowy
14 marca 2013 20:16
rzepka świetne, duży koń a jaka precyzyja  😁 najlepsze jest porównanie gabarytów, jak wchodzi drugi koń 🙂

tereska moje Ty guru ślązacze- zapomniałam, że mam pod bokiem speca od wszystkiego co się wiąże z tą rasą  🤣 dzięki za info. Zabieram się pomału za szukanie Bolki II i uparłam się na ślązaka, a że plany mam ambitne to i koń musi byc wyjątkowy  😉 byleby mi starczyło sił i wytrwałości w tych poszukiwaniach - jak nic nie znajdę, to zapewne skończę w Pankowie  😀 na starość jeździć mi się zachciało  🙄

ash  :kwiatek: o to mi chodziło, bardzo dziękuję

Koniferek jako zapalony miłośnik tej rasy również uparcie wierzę w ich możliwości - oczywiście kwestia predyspozycji do konkretnej dyscypliny to bardzo indywidualna sprawa, ale chciałabym też znaleźć konia, który byłby moim cudem  🙂 (notabene już jedno cudo mam, ale mam ochotę na cudną czarną bestię  😉 )
Amasza   Końskie ADHD
15 marca 2013 08:31
We Wrocławiu na Partynicach widziałam też ślązaka który jechał reining. Widać było, że masa mu nie pozwala na dużo, ale i tak wymiatał 😀
Ślązak o imieniu - jeśli dobrze pamiętam - Dragon startuje w szybkościówkach i ostatnio jak go widziałam na Partynicach to ograł wszystkie arabki, mieszanki aqh i inne wynalazki
czy ktoś ma info na temat ogiera Bastion po Arkan.nie ma go w żadnym wykazie zależy mi na informacji 🤔
Wracając do ujeżdżenia - tulipan pisała o dwóch ślązakach, na których startowała: Deressa po Hades xx i Lino:
http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,79631.msg1422871.html#msg1422871

azja nie jestem już niestety tak na bieżąco jak kiedyś. Taka jakaś historyczno-archiwalna ta moja wiedza się robi... 
A jak nie znajdziesz śląskiego karego smoka, to zawsze możesz sobie sama wyhodować Bolkę II  😜
Mam problem,otóz zawiozlem klacz do krycia na 7 dzien po wyzrebieniu i prawie przyjeła,jednak na 9 biła juz totalnie,zatem musiała grzac sie na 5 dzien,ale to bez sensu kryc,bo macica nie jest jeszcze przygotowana i teraz nie wiem jak liczyc, do nastepnego krycia.Teoretycznie powinna grzac cie na 30 dzien.Jak sadzicie ??
Słyszałam, że jest taki termin : 40, więc pewnie można wstępnie przyjąć, że 30 dni po 9.

Obserwuj klacz i sprawdzaj.
Nie ma takiego terminu,bo ruja jest co 21 dni.Nie mam jak spr bo ogiera mam 50 km dalej,a klacz ma cicha ruje.
Nie masz w poblizu jakiegoś wałacha, do którego mogłabyś podprowadzic klacz? Moze wtedy coś pokazać, chociażby ogon do góry 😁
No wlasnie nie ......
ma ktoś info na temat klaczy śląskich Bajka po Arkan i Balbina po Len gdzie aktualnie się znajdują i może jeśli ktoś ma to telefon do właściciela
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
18 marca 2013 21:00
Dave Pool, zdradź, czym kryłeś?
....Żadnych info na temat tych koni,ale Len podobno fajny.
asds   Life goes on...
19 marca 2013 23:23
Patrzcie co wygrzebałam z czeluści swego konta na pb.

Ogier śląski wielkogłowy:

monix99   Moje Libaszowelove. ♥ Byle do wakacji...
05 kwietnia 2013 14:53
Na pewno konie po nim do 3 roku życia w większości prezentują się fatalnie, nietypowe, mało kalibrowe. W Pajęcznie były kiepskie. Ogólnie taka opinia się snuje, że bardzo zawiódł.



🤔 Strasznie zdziwiła mnie twoja wypowiedź i ciekawa jestem czy widziałaś jakiekolwiek źrebaki po nim, lub jego samego na żywo.
Posiadam klacz w stajni, która jest po Tramerze i nic jej nie brakuje. Wczoraj na świat przyszedł jej źrebak i już widać cechy po dziadku, swoją drogą kiedyś jeszcze podbije Książ  😍
Dara(córka Tramera/moja klacz)  jest idealnej budowy, a zawsze prezentuje sobą piękno prawdziwego Ślązaka. Nie jest mało kalibrowa, ani nietypowa tym bardziej nie prezentuje się w żadnym stopniu fatalnie mimo to, że jej matka nie była najogromniejszą pięknością, tylko zwyczajną klaczą. Na szczęście odziedziczyła cechy po ojcu i jest idealnym koniem 😉 Żaden Ślązak nie jest brzydki, a tym bardziej nie zawodzi. A Tramer należy do jednych z najlepszych ogierów.

A oto klacz Śląska Dara .
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
06 kwietnia 2013 09:52
[quote author=Small Bridge link=topic=99.msg1593625#msg1593625 date=1353680975]
Na pewno konie po nim do 3 roku życia w większości prezentują się fatalnie, nietypowe, mało kalibrowe. W Pajęcznie były kiepskie. Ogólnie taka opinia się snuje, że bardzo zawiódł.

🤔 Strasznie zdziwiła mnie twoja wypowiedź i ciekawa jestem czy widziałaś jakiekolwiek źrebaki po nim, lub jego samego na żywo.
Posiadam klacz w stajni, która jest po Tramerze i nic jej nie brakuje. Wczoraj na świat przyszedł jej źrebak i już widać cechy po dziadku, swoją drogą kiedyś jeszcze podbije Książ  😍 [/quote]
A Ty swoją opinię o Tramerze opierasz na jednej swojej klaczy, czy widziałaś więcej jego potomstwa?
Osobiście widziałam zarówno samego Tramera (stał na punkcie w mojej okolicy), jak i potomstwo po nim w mojej okolicy oraz na przeróżnych pokazach i przychylam się do opinii SmallBridge, co nie znaczy, że nie widziałam żadnego porządnego potomka Tramera, bo widziałam 🙂 Twoja klacz też po tym jednym zdjęciu wydaje się ładna. Napisz o niej coś więcej, napisz, po czym jest źrebak? Ogierek? To pierwsze źrebię?
monix99   Moje Libaszowelove. ♥ Byle do wakacji...
06 kwietnia 2013 11:13
" A Ty swoją opinię o Tramerze opierasz na jednej swojej klaczy, czy widziałaś więcej jego potomstwa?
Osobiście widziałam zarówno samego Tramera (stał na punkcie w mojej okolicy), jak i potomstwo po nim w mojej okolicy oraz na przeróżnych pokazach i przychylam się do opinii SmallBridge, co nie znaczy, że nie widziałam żadnego porządnego potomka Tramera, bo widziałam 🙂 Twoja klacz też po tym jednym zdjęciu wydaje się ładna. Napisz o niej coś więcej, napisz, po czym jest źrebak? Ogierek? To pierwsze źrebię? "
[/quote]

Nie. Nie opieram swojego zdania na jednej klaczy tylko daję prosty przykład mi najbardziej znany. U mnie w okolicy jest dużo koni po Tramerze. Jedną klacz sobie kiedyś po nim upodobałam i strasznie ją chciałam kupić, ale właściciel się nie zgodził.  🙄 Jako 2-latka wygrała Porębę.
Ogółem to co roku jeżdżę na wystawy koni Śląskich jakie tylko są organizowane, a znajomych hodowców Ślązaków mam od groma także mam na czym się kierować w wystawieniu opinii 😉
Ja Tramera widziałam kiedyś u właściciela jak stał niedaleko Żor, ale to lat w tył sporo ;D
Moja Dara jest po Tramerze po Dozie. Właśnie 4.04.2013r oźrebiła się i dała nam na świat pierwszego swojego źrebaczka. Jest to ogierek po Jarsenie od P. Waldemara Wloki z Kamienia Śląskiego. Ogółem tego ogiera polecił nam Maciej Wyszomirski za co mu ogromnie dziękuję, bo ogier tak mi się spodobał jak żaden inny! ;D Źrebaczek nazywa się JARDEN co pochodzi od imion rodziców.  🤣 Ma gwiazdeczkę na głowie, szkoda że nia ma skarpetek  🤔 Ogółem widać, że będzie kruczoczarny i strasznie wysoki, co da mu lepsze "noty" w przyszłej hodowli.
" A Ty swoją opinię o Tramerze opierasz na jednej swojej klaczy, czy widziałaś więcej jego potomstwa?
Osobiście widziałam zarówno samego Tramera (stał na punkcie w mojej okolicy), jak i potomstwo po nim w mojej okolicy oraz na przeróżnych pokazach i przychylam się do opinii SmallBridge, co nie znaczy, że nie widziałam żadnego porządnego potomka Tramera, bo widziałam 🙂 Twoja klacz też po tym jednym zdjęciu wydaje się ładna. Napisz o niej coś więcej, napisz, po czym jest źrebak? Ogierek? To pierwsze źrebię? "


Nie. Nie opieram swojego zdania na jednej klaczy tylko daję prosty przykład mi najbardziej znany. U mnie w okolicy jest dużo koni po Tramerze. Jedną klacz sobie kiedyś po nim upodobałam i strasznie ją chciałam kupić, ale właściciel się nie zgodził.  🙄 Jako 2-latka wygrała Porębę.
Ogółem to co roku jeżdżę na wystawy koni Śląskich jakie tylko są organizowane, a znajomych hodowców Ślązaków mam od groma także mam na czym się kierować w wystawieniu opinii 😉
Ja Tramera widziałam kiedyś u właściciela jak stał niedaleko Żor, ale to lat w tył sporo ;D
Moja Dara jest po Tramerze po Dozie. Właśnie 4.04.2013r oźrebiła się i dała nam na świat pierwszego swojego źrebaczka. Jest to ogierek po Jarsenie od P. Waldemara Wloki z Kamienia Śląskiego. Ogółem tego ogiera polecił nam Maciej Wyszomirski za co mu ogromnie dziękuję, bo ogier tak mi się spodobał jak żaden inny! ;D Źrebaczek nazywa się JARDEN co pochodzi od imion rodziców.  🤣 Ma gwiazdeczkę na głowie, szkoda że nia ma skarpetek  🤔 Ogółem widać, że będzie kruczoczarny i strasznie wysoki, co da mu lepsze "noty" w przyszłej hodowli.
[/quote]
ile kosztuje stanówka Jarsenem
Witam wszystkich miłośników ślązaków 🙂 mam pytanie, może ktoś z Was mi pomoże. Chciałąbym kupić klacz śląską taką w "nowym" lżejszym typie, ale nie odsadka. Wiem,że są świetni prywatni hodowcy, ale oni oferują źrebaki, a mnie interesuje koń 3-7 lat najlepiej taki, który mało chodził w wozie. Niestety to co do tej pory widziałam na str. ogłoszeniowych, nie bardzo mi odpowiadało. Może wiecie, który chodowca ma tez starsze konie w ofercie? Z góry dziękuję za wszystkie informacje 🙂
Witam,
Pochwale się tu moim maluchem 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się