Bryczesy

a ja mam już swoje dżinsowe Euro-Stary  😍 tak mi się podobają, że nawet do szkoły je założyłam 😁


i co na to w szkole? Ktoś zauważył że masz na sobie bryczesy?  😁
Moja córka 7 letnia takie ma.

Natomiast Ja odkryłam fajne bryczesy pikeur z wysokim stanem, do tej pory kupowałam candela
Dramka,  a myślisz, że rozmiar 164 lub 176 z młodzieżowych będzie na mnie pasował przy 168 cm wzrostu i szczupłej sylwetce? pikeury czy eurostary noszę 38.

Jak oceniasz ich jakość??

Dzięki
mam taki problem,znajoma dała mi bryczesy,piękny bordowy kolorek,problem polega na tym,że lej jest całkowicie sztywny...chyba w praniu jej się to  stało,nie wiem,czy mozna to smarowac czymś czy  trzeba rozchodzic czy nadaja sie do  wywalenia?i tak muszę do nich trochę  schudnać,ale leza tak ślicznie ze  zrobie wszystko 😍
macie jakas poradę?
Alicja Lej pewnie jest z prawdziwej skóry, można naciągnąć i nasmarować smarem do skóry ale po każdym praniu będzie tak samo  🤔

Lwinka Jak nosisz 38 i masz 168 wzrostu to młodzieżowe 176 będzie pasowały  😉
Czy coś wiemy na temat jakości bryczesów Equiline?
darolga   L'amore è cieco
19 marca 2013 23:43
Przeszukałam wąteczek, naprawdę tylko halo może się podzielić opiniami o Schockemohlach? Może któraś jeszcze miała i powie jak się sprawują?  :kwiatek:
Są w śmiesznych pieniądzach na Allegro, zwykłe, ładne konkursowe bryczki bez udziwnień, wzięłabym sobie jako taką "awaryjną" parę, ale nie chcę wyrzucić pieniędzy w błoto.
darolga, jeżeli chodzi o konkursowe model Caroline bodajże, to śmiało bierz.
Kupiłam w zasadzie też jako parę na zmianę, ale jestem baaardzo zadowolona. Niczym nie odbiegają od Pikeurów, Cavallo.
Materiał świetny jakościowo, niełapiący brudu! Proste, model ten ma fajne kieszenie na napy (? tak to się nazywa?), z tyłu ładny delikatny haft Schockemohle. Fajnie leżą.
Generalnie z mojej strony same superlatywy  😉
darolga   L'amore è cieco
20 marca 2013 00:10
olek -  :kwiatek: dzięki za odpowiedź! Dokładnie ten model trafiłam na Allegro - zupełnie przypadkiem. Spodobały mi się wizualnie bardzo, ot - ładne, zwykłe bryczki, w moim guście - nie lubię udziwnień czy pierdyliona hafcików i naszywek. Sprawdziłam ich normalną cenę - i faktycznie mocno przecenione, aż żal nie brać. Planowałam raczej brać je jako parę na zmianę, ale jak okażą się fajne, to może i wyślę ES-y na urlop.
Fajnie, że ten materiał naprawdę nie łapie brudu - ja mam generalnie talent, żeby się przy koniach uwalić od stóp do głów i na zawodach bryczesy mam czyste tylko do 10 minut po założeniu...
A czy one są dość elastyczne? Patrząc po składzie - średnio, ale różnie to bywa, miewałam nieraz bryczki o identycznym składzie i jedne były rozciągliwe, a inne za nic nie chciały się poddać.
I jeszcze jedna sprawa - NIENAWIDZĘ (i dlatego zrezygnowałam już praktycznie całkiem z Pikeurów) jak mi się lej rozciąga i po kilkunastu założeniach wyglądam już, jakbym miała pampersa na tyłku, bo wszystko wisi. Mam nadzieję, że w tych się tak nie dzieje?

Rozmiarówka tylko nieco dziwna, mam wrażenie - z wymiarów podanych w aukcji wychodzi na to, że 38 będzie na mnie dobre, a wszystkie ubrania, wszystkie bryczesy - mam 36 albo młodzieżowe 176.


Dziewczyny 😉
Szukam bryczesów z pełnym lejem, nie biodrówki, w kratkę, do 250zl.
nie ogarniam tych rozmiarówek 38, to jest na bardzo szczupłe osoby ?
darolga, mamy chyba dokładnie taki sam gust bryczesowy, dlatego też się na nie zdecydowałam. No i tu racja, za tę cenę żal nie wziąć.  😉
Jeżeli chodzi o elastyczność materiału to w normie. Naddają się mniej niż bardziej, ale mi taka forma odpowiada. Na pewno nie jak przysłowiowa gumka od gaci. Co do leja - w czasie dotychczasowego noszenia nic się nie dzieje takiego jak opisałaś, ale ciężko tu o miarodajną opinie, bo miałam je na tyłku w ciągu max. 3 dni startów. Sama dość niedawno nabyłam, a używam zamiennie z innymi.
Fakt, rozmiarówka lekko nie trzyma się standardu. Ja przy swoim 175 cm wzrostu noszę 36/38 i te mam 38 - są akurat na styk. W mniejsze bym się na pewno nie wbiła, ale większe mogłyby troszkę wisieć, choć może miałyby dłuższe nogawki.

Jeżeli chodzi o moją opinię to śmiało bierz. Na pewno żałować nie będziesz, tym bardziej za takie pieniądze  :kwiatek:
darolga   L'amore è cieco
20 marca 2013 09:49
olek - :kwiatek: Też nie lubię takich super rozciągliwych, ale sztywnych, w ogóle się nie poddających - też nie, więc te powinny mi się spodobać. Myślę, że nie będę żałować - zamawiam, tylko się jeszcze namyślę co do rozmiaru. Dzięki raz jeszcze!  :kwiatek:
Schoeckomohle wypadają o rozmiar mniejsze. Miałam 38 które odpowiadały 36 pikeur
darolga   L'amore è cieco
20 marca 2013 10:22
Dramka - no właśnie sprawdziłam wymiary w cm i wyszło mi, że powinnam wziąć rozmiar 38  - co mnie bardzo zdziwiło, bo noszę 36. Dzięki za odpowiedź, mam teraz pewność, który rozmiar brać  :kwiatek: A użytkowałaś te Schockemohle czy tylko miałaś w rękach? Możesz coś o nich powiedzieć?
Nie użytkowałam bo wzięłam 38 i były małe 🙁
asds   Life goes on...
21 marca 2013 18:21
w końcu kupiłam Vanessy. Suma sumarum dorwałam w miłej cenie od Quanty czarne. W sobotę zakładam na jazdę , a wiec zdam potem relacje 🙂.
A ja się zakochałam w nowych Pikeurach, nie pamiętam nazwy modelu ale ten niebieski kolor jest po prostu przeobłędny!!!
Te?
anai, tak!!! Obłęd. Ale nie dam za nie 700zł :P Szkoda ze te nie pojawiają się u nas na rv 😉
Nic mi nie mów, dziś zastanawiałam się nad fioletowymi/śliwkowymi Pikeurami za jakąś koszmarną kwotę, ale stuknęłam się w głowę 😉 Chciałabym i niebieskie, i czerwone, i nowe białe, masakra. Ale te niebieskie są naprawdę ładne 😀
majeczka   Galopem przez życie!
21 marca 2013 19:43
Pikeur Piana i Leandra to najcudowniejsze bryczesy ostatniego sezonu  😍
anai, one wyglądają przepięknie po prostu!! Tylko naprawdę to koszmar a nie pieniądze... Już raz zaszalałam, więc teraz zamierzam się powstrzymać.
Te krzyżyki na pupie to dla mnie mały koszmarek  😁
sei   . let's grow old together & die at the same time .
22 marca 2013 09:15
zgadzam się z Dramką  😁 te bryczesy w ogóle do mnie nie trafiają. do tego kolorki - pastelowe, a fe! dużo fajniejsze są euro-stary kobaltowe 🙂
Jeżeli chodzi o nowe Euro-stary najbardziej mi się podobają RUBY  😍
sei   . let's grow old together & die at the same time .
22 marca 2013 11:12
odnośnie ESów jeszcze - filmik 'produkcyjny' 🙂
Pytanie głównie do Dramki 😉 ale może ktoś inny też wie. Jak wypadają Pikeur Lucinda. Noszę Lugany 42, czy Lucinda 42 też powinny być ok? Jaki stan mają Lucinda? - taki jak w Luganach czy wyższy, niższy?
Jeśli chodzi o Schockemohle, kupiłam 38 i są idealne. Zwykle noszę 36, a bryczesy kupuję zawsze 72, w tych nogawka mogłaby być jakieś 2-3 cm dłuższa, ale i tak wypada dość długa jak na nieprzedłużany rozmiar. 🙂
Materiał fantastyczny, dam znać jak w użytkowaniu 😉
Pytanie głównie do Dramki 😉 ale może ktoś inny też wie. Jak wypadają Pikeur Lucinda. Noszę Lugany 42, czy Lucinda 42 też powinny być ok? Jaki stan mają Lucinda? - taki jak w Luganach czy wyższy, niższy?


wypadają rozmiarowo tak samo natomiast są dużo niższe w stanie niż lugany
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się