Projekty stajni. Zdjęcia i informacje.

aszka, super lonżownik!
Kiedy ruszacie?
emptyline   Big Milk Straciatella
26 lutego 2013 22:52
quanta, zdecydowanie nie rejony pod-Warszawskie i zdecydowanie nie takie piękne wykończenia. Cała cena to głównie dach właśnie, bo reszta to zwykła deska, zero bajerów.

Z tego co zrozumiałam, ale może źle doczytałam, aszka miała własne drewno, dlatego cena 40-50 kafli jest wg mnie bardzo wysoka.
emptyline, aszka miała własne drzewa, nie drewno, a to jest ogromna różnica 😉
Przed budową stajni jak kalkulowaliśmy, czy by naszego lasu nie ruszyć, to po zsumowaniu kosztów zatrudnienia kogoś, kto te drzewa zetnie, wywiezie z lasu i zawiezie do tartaku, kosztu pocięcia i potem znowu transportu do nas wyszło na to, że tyle samo albo i mniej zapłacimy kupując gotowy materiał od gościa mającego zniżki w tartaku.
emptyline, tak jak pisze Orzeszkowa, my mamy własny las i trzeba było wybrać drzewa, wyciąć przyewieść do domu potem do tartaku i to sa koszty.
sznurka, jeśłi chodzi o lonżownik to już od dawna w nim jeździmy jeśli o nową stajnie to mamy nadzieje ze przy dobrych wiatrach na wakacje się przeprowadzimy ale będąc realistką sądzę ze na jesień nam sie uda 🙂
emptyline, jak mi przyjdzie budować lonżownik, to się do Ciebie zgłoszę 😉 Różnica 80 tys, pod Warszawą i 40 tys. jest chyba spora?
A z tym własnym drewnem jest jak z własnym sianem 😉 Znana mi stajnia w zachodniopomorskim, mimo że ma kilkadziesiąt hektarów łąk nie zbiera z nich siana, tylko kupuje. Jeśli się podliczy koszt maszyn, paliwa i własnej pracy, to różnica wychodzi minimalna, a jakby nie było przy zbieraniu siana kupę stresu, martwienia się o deszcz, inne rzeczy trzeba czasem rzucić całkiem w diabły itd.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
27 lutego 2013 17:58
Ktoś się spotkał z takimi stajniami? http://www.borga.pl/pl/hale_stalowe/AktualnosciHale/stajnie.html
Jak wychodzą mniej więcej cenowo?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
27 lutego 2013 18:22
Dementek,
wychodzą drogo :/
Z tego, co się rozglądałam to najtańsze konstrukcje ma firma z [s]Bartoszyc[/s] Biskupca.
Na allegro się ogłaszają.
Ktoś może stawiał halę z ich udziałem?

http://allegro.pl/konstrukcja-stalowa-hala-wiata-15x36x5-producent-i3031758440.html
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
27 lutego 2013 18:55
Szkoda... Myślałam, że to jakaś tańsza alternatywa stajni by była, ale wyszło jak zwykle.
Jeżeli ktoś ma ochotę pooglądać zdjęcia zagranicznych stajni, róznych rozwiązań i poczytać artykuły w tej tematyce to zapraszam tutaj:
http://www.facebook.com/EquestrianArchitecture
Po raz kolejny nachodzi mnie refleksja - nic tylko wygrać w toto lotka...
A ten kryty tor wyścigowy byłby idealny do łucznictwa konnego... ech pomarzyć zawsze można.
mnie zauroczył ten gniazdo-lonżownik 🙂
Proszę o pomoc  :kwiatek:
Jak jest rozwiązana w dużych stajniach kwestia suszenia derek ?
Jeżeli konie schodzą z padoków w deszczu i wszystko jest kompletnie mokre to gdzie to rozwieszacie ?
W siodlarni - nie, w szatni też nie, osobna ogrzewana i wentylowana suszarnia (koszty ???)
Na zewnątrz wilgoć, w hali tez wilgotno ?
Problem mnie przerósł  😉
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
14 marca 2013 11:10
fabapi,
ja już kiedyś pisałam, najlepiej suszyć na koniach.
Oddychające derki mają to do siebie, że przepuszczają ciepło, które osusza derkę.
Po około godzinie derki są już suche/podsuszone i wtedy zmieniam na stajenną.
Derka bez konia bardzo długo schnie i pomieszczenie do tego musiałoby być naprawdę ciepłe i solidnie przewiewne.
Też kiedyś zdejmowałam mokre ale to nie miało sensu zupełnie, rano często nie nadawały się do ubrania 🙁
Czemu prawie nigdy nie widuje się stajni (czy też w ogóle budynków...) z przeźroczystym dachem? Niektóre ze stajni czy obór posiadają świetliki, które czasem pełnią też funkcję wentylacyjną, ale dachów całkiem/w dużej mierze przepuszczających światło nie widziałam... Rozumiem, że w przypadku bydła duże znaczenie może mieć kontrola temperatury. Chodzi o wytrzymałość materiałów? Koszta? Ludzką potrzebę posiadania czegoś nad głową?
Rzekotka, idź sobie w środku lata postój w przeźrpoczystej szklarni, to poznasz odpowiedź 😉
Taki dach nie ma możliwości izolacji żadnej, a poza tym nie daje żadnej ochrony przed nagrzewaniem.
Och. Przewidywałam, że mogą być straty ciepła, a nie pomyślałam, że może to działać w drugą stronę  😁 dzięki 🙂
[center]Czy ktoś z Was miał do czynienia z firmą SKAN-BUD z Suchej Beskidzkiej?
właścicielem jest p. Mirosław Krzeszowiak
Nie wiem na ile jest to rzetelna firma... niestety nie mogę znaleźć nigdzie żadnych opini.
http://www.skan-bud.home.pl/[/center]
Będę bardzo wdzięczna za pomoc  :kwiatek:
Proszę o pomoc  :kwiatek:
Jak jest rozwiązana w dużych stajniach kwestia suszenia derek ?
Jeżeli konie schodzą z padoków w deszczu i wszystko jest kompletnie mokre to gdzie to rozwieszacie ?
W siodlarni - nie, w szatni też nie, osobna ogrzewana i wentylowana suszarnia (koszty ???)
Na zewnątrz wilgoć, w hali tez wilgotno ?
Problem mnie przerósł  😉

Potwierdzam, że derki padokowe najlepiej schną na koniach.
Co sądzicie o budowie hali 18 x 36m  w cenie do 150 000 zł (bez podłoża). Dokładnie takiej jak poniżej
a z czego jest pokrycie dachu?
A na górę ścian jest jakiś plan?
Ja uważam, że bez pełnych ścian to budowla nie do użytku, przynajmniej w naszym klimacie  😉
Pokrycie z blachy, a góra ścian z siatki mesch z możliwością zwijania i rozwijania.
Puma
znam co najmniej 3 takie hale 😉 wszystkie się sprawdzają, właśnie z siatką
Moon   #kulistyzajebisty
26 marca 2013 11:45
Mi się strasznie takie 'letnie' hale podobają ale na nasz #$%^&^*! klimat to niestety, chyba tylko pełne ściany wchodzą w grę. Bo nawet jak latem pada to przeważnie i pizga jakby się żyd powiesił, więc i tak nawiewa deszczem/śniegiem (sic!) Plandeki może by się i sprawdziły, tyle, że w ciepłe a mokre dni to będzie sauna, a zimą i tak będą przewiewy i jak nie będzie dobrze zrobionego podłoża to zamarznie i tak.
właśnie z siatką


no właśnie z siatką, a nie gołe i wesołe 😉
No u nas są takie ściany z siatki - owszem, czasem zawiewa śnieg czy deszcz 😉 ale bez przesady. A latem czasem można zwiać tam bo przewiewnie jest.
widziałam to ogłoszenie i też mnie zaciekawiło. Przez tę siatkę mesh nie przelatuje woda?
hronovsky promen, bardzo fajnie wygląda taka hala

a jak to wygląda przy naprawdę dużych wiatrach
nie zerwie dachu?

hronovsky promen, esef, konstrukcja tej hali bardzo bardzo przypomina konstrukcję, która stoi u mnie. Czy możecie podrzucić, gdzie trafiliście na to ogłoszenie lub kto jest wykonawcą?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się