Papież Benedykt XVI ABDYKUJE 28.02.2013

ehh.. a ja Wam powiem, że ok, może komuś się nie podobać nowy papież. ale można to określić kulturalnie i jednak zachowując pewien poziom wypowiedzi i poszanowanie do drugiego człowieka.
osobiście. nie wertuję zbytnio kim był, co robił itd (nie mam nawet na to czasu). mam tylko nadzieję, że wyprowadzi Kościół choć po części na prostą. mam tu na myśli kwestię pedofilii głównie i tego typu wpadek. czyli propagują jedno a robią i tak drugie.
ostatnio natrafiłam na rozmowę z jakimś pisarzem(?) o Janie Pawle II. i w sumie mi się przykro zrobiło. bo ten Ktoś stwierdził, że Kościół powinien przeprosić za polskiego papieża. zamiatał wg Niego wszelkie sprawy związane z mafią i finansami pod dywan. tak samo z pedofilią, że wiedział widział i nic z tym nie zrobił (ba, nawet kogoś tam kanonizował z podejrzanych o pedofilię). i smutno mi się tak zrobiło szczerze. jakoś to tak idealny obrazek K. Wojtyły mi spsuł  🤔
byle nasz nowy papież potrafił ten Kościół naprostować, co by katolicy faktycznie przestali tak masowo ubywać. i w tym mu życzę powodzenia. ale już bez zamiatania pod dywan wszelkiego złego, a rozwiązanie tego problemu w mądry sposób (choć do łatwych zadań to nie należy)..
co by katolicy faktycznie przestali tak masowo ubywać.


tomia, z kulturą racja, nadzieje fajne  :kwiatek: , tylko to zacytowane zdanie sprowokowało mnie do odpowiedzi - bo tak strasznie myślimy o sobie, jako o centrum świata (my w sensie ja często też się na tym łapię, i to chyba nawet całkiem naturalne 🙂 ). W Polsce, w Europie - to racja, ale w skali świata jest ... odwrotnie 😉
[do sprawdzenia choćby w Wiki]

i tak sobie myślę, że może właśnie dzięki F my, Europejczycy to dostrzeżemy 🙂
AN ale zgodzę się z Tobą w 100%. miałam na myśli właśnie Europe niestety. mój błąd, mogłam dodać  :kwiatek:
Scottie   Cicha obserwatorka
16 marca 2013 21:10
13. Papież był 265 papieżem w historii (2+6+5= 13).

wstawiam powyższe jako li i jedynie ciekawostkę, proszę zbytnio się nie emocjonować  :kwiatek:


Chyba ktoś chciał bardzo w trzynastkę uwierzyć i walnął się trochę- 265 papieżem był przecież Benedykt XVI (skoro Franciszek jest 266) 🙂
Gdzie w necie można będzie oglądać mszę inauguracyjną ?
Help  :kwiatek:
dempsey   fiat voluntas Tua
19 marca 2013 09:43
no tu przeca
Znalazłam! Znalazłam!
Ale skromnie! Pięknie!
a ja polubiłam na chwilę obecną Franciszka za jego "psikusy". choćby te piesze "wyprawy"  😁 i naprawdę wydaje się taki skromniejszy. taki...troche zawstydzony swoją nową funkcją i jaką wywołuje ona reakcję. takie ot moje małe odczucie.
A przypadkiem, jak wybierali Benedykta XVI, to czarnoskóry własnie nie był drugi? Chyba że coś mi się pomieszało


Przepowiednie jednoznacznie ,nie mówią o kolorze skóry, jedynie, mówią,  o czarnym papieżu, może być to przenośnia, jak wiadomo nowy papież jest jezuitą pierwszym w historii kościoła.
A dużo zakonników było w ogóle wcześniej papieżami?
A dużo zakonników było w ogóle wcześniej papieżami?

Za wiki:
Franciszek jest pierwszym papieżem z kontynentu amerykańskiego, a także pierwszym spoza Europy od czasu papieża Grzegorza III (pontyfikat 731–741). Jest też pierwszym jezuitą wybranym na papieża, a także pierwszym zakonnikiem od czasu papieża Grzegorza XVI (pontyfikat 1831–1846).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się