Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

galopada_   małoPolskie ;)
16 marca 2013 12:51
armara ja bym powiedziała, że zależy od klaczy czy stempluje czy nie. Drift jest kopią matki, natomiast Desmin jest większą kopią JP
zgadzam się z armarą ogier ładny... i tyle... miałam wątpliwą przyjemność oglądania na żywo  "próbowania" konia w "sporcie" przez kilku jeźdźców i no...😉
galopada
Wydaje mi się, że Desmin jest szlachetniejszy od JP 🙂 Ale to moje zdanie.
rumka   niezbadane są wyroki boskie
16 marca 2013 13:56
Zna ktoś może og.Sex młp ?
galopada_   małoPolskie ;)
16 marca 2013 15:00
armara szlachetniejszy, na dłuższej nodze, ale bliżej mu mimo wszystko do ojca niż matki. Przynajmniej ja w nim widzę dużo Poranke  😉
znamy ogiera Sex, zwyciezce ZT swego czasu, troszkę postartował w wkkw i niestety po raz kolejny okazało się, że sport to niekoniecznie zdrowie😉
Karla🙂, uuu, szkoda, bardzo bylam swojego czasu zainteresowana tym ogierem. Ciekawe, jakie beda po nim zrebaki 😉
Swoja droga, mogli mu jakies bardziej wyrafinowane imie wybrac 😉
rumka   niezbadane są wyroki boskie
16 marca 2013 16:58
Karla🙂 a jak z charakterem u niego? Wiesz może jakie są po nim źrebaki ?
miał być niby użyty w Dobrzyniewie, ale nie wiem czy się w końcu na niego zdecydowali.
Co do charakteru - trzeba by zerknąć w oceny z ZT i pogadać z jeźdźcem.

rumka- zamierzasz go użyć jako reproduktora?
mnie zastanawiają jego problemy zdrowotne już  z ZT...
rumka   niezbadane są wyroki boskie
16 marca 2013 18:39
Karla zastanawiam się nad nim, bo wydaje się jednym wartym uwagi ogierem w okolicy ale skoro tak piszesz to chyba muszę szukać dalej
hszonszcz   wredny hszonszcz.
16 marca 2013 19:14
A co uważacie na temat siwego Eurobossa-także małopolaka? Znajoma chce pokryć swoją klacz i szuka jakiegoś wysokiego i z ładnym ruchem...
Rumka za 1000zl/taka cena stanowki w oglo/ szukalabym czegos innego, dla mnie kon ktory juz w mlodym wieku ma problemy zdrowotne jest pod znakiem zapytania jako reproduktor

Jak by ktoś jeszcze nie wiedział a jest zainteresowany ogierem chacco fly to mamy wreszcie pozytywne zakończenie całej nieprzyjemnej sprawy (oby to był już koniec)
http://www.swiatkoni.pl/news/6698,chacco-fly-oswiadczenie.html
Quateron (Quaterback x Stedinger) oficjalnie uznany w PL  😎  😅
http://pzhk.pl/hodowla/rejestr-ogierow/ogiery-uznane/
[quote author=Karla🙂 link=topic=5087.msg1717120#msg1717120 date=1363447486]
znamy ogiera Sex, zwyciezce ZT swego czasu, troszkę postartował w wkkw i niestety po raz kolejny okazało się, że sport to niekoniecznie zdrowie😉
[/quote]

doznał kontuzji w sporcie?
ja widziałam tego konia pół roku/ może rok po zakończeniu ZT i własnym oczom nie chciałam wierzyć!!!
Młodziutki koń, dopiero zaczynający jakąkolwiek karierę, a koszmarniście tkał! Boksu było mu za mało tak się bujał!
Zdziwiłam się wówczas, że marnują czas na trening, bo jeśli tak się zachowuje w boksie, to wiadomo, że długo mu nogi nie wytrzymają  🙄
normiss
Szczegółów nie znam, ale Sex został wycofany z ZT z powodów zdrowotnych. Rok później ukończył na pierwszym miejscu.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
20 marca 2013 12:46
armara, milusia, gratulacje uznania ogiera dla was obu  😅 trzymam kciuki za fajnego malucha u milusi 🙂

ze smutnych wiadomości, jak podaje Wechta Equestrian na swoim profilu na FB, dziś rano odszedł Chaltaire Z. Na stronie www jest z kolei informacja, że w 2012 urodziło się kilkadziesiąt źrebiąt po nim. ktoś coś widział? mrozili nasienie tego ogiera? na stronie jest teoretycznie wzmianka, tylko o świeżym.
Dziś radość radość wielka  🏇 🏇 🏇 🏇 🏇
LA uznany   😅 😅 😅
777
Świetne wieści  💃
A to wszystko dzięki armarze. Gdyby nie ona to nic bym pewnie w tej sprawie nie zrobiła. Na pewno bym się nie zdecydowała na zgłoszenie ogiera zagranicznego.
Pomogła mi też w kontakcie z niemcolandią za co serdecznie dziękuję.
Przy okazji okazało się że w PZHK pracują wspaniali ludzie a konkretnie Ania Cuber - mega świetna i obrotna babka.

Przy okazji okazało się że w PZHK pracują wspaniali ludzie a konkretnie Ania Cuber - mega świetna i obrotna babka.


podpinam się 🙂 Bardzo miło wspominam kontakt, cierpliwość i ciepłe słowa 🙂
777
Nie trzeba było 😉 Ja tylko namawiałam  😉
Jestem bardzo zadowolona z kontaktu z PZHK, naprawdę aż się miło robi i naprawdę można poczuć, że coś się ruszyło

Los Angeles
O co chodzi z Durano W ? http://www.hippicapolonia.pl/aktualnosci/129-durano-w-znowu-pierwszy.html
czy to tylko błąd w artykule czy .....  bo w sumie nie został zgłoszony na sezon 2013 .......
To jest stary wpis.
Halowy Puchar Leszna Młodych Koni odbył się w październiku. Czyli niespełna dwa tygodnie po pierwszej bonitacji.
Druga bonitacja, grudniowa, była już pomyślna 🙂
wiem wiem
powtarzałaś to mi kilka razy a mimo to brak wzmianki na stronie o tym że ogier ma licencje - nawet dzwoniłam do związku i wiem tylko tyle że nie został zgłoszony na sezon 2013
rozumiem że właściciele na razie mają inne plany względem tego ogiera
Kilka dni temu inseminowaliśmy moją kobyłkę ogierem Askari. http://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-10368.html
Czekam 2 tygodnie coby potwierdzić źrebność.
Latem była 2 tyg. źrebna Chacco Fly'em, ale zresorbowała :/
tajnaa
Jest gdzieś oferta stanówki w sieci ?
777
Leci PW
Kryliśmy mrożonym nasieniem w Nowielicach.
Kilka dni temu inseminowaliśmy moją kobyłkę ogierem Askari. http://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-10368.html
Czekam 2 tygodnie coby potwierdzić źrebność.
Latem była 2 tyg. źrebna Chacco Fly'em, ale zresorbowała :/


Przeszłyśmy to samo. Miał być mały Taloubet  😕

Teraz biję się z myślami, bo dla nas to już ostatni dzwonek. Spróbować i "ryzyk-fizyk", albo nie próbować i być może żałować do końca życia  😵
Swoją drogą, czy ktoś ma kontakt do weta, zajmującego się inseminacją "trudnych" przypadków? Najlepiej jakby to był ktoś w stylu "cudotwórcy"  😉
Twoja kobyła była źrebna i zresorbowała czy się nie zaźrebia?, bo na podtrzymanie ciąży są jakieś zastrzyki.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się