Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Jak się ubrać na komunię brata mojego chłopaka ?  🙄
Dodam, że obcasy odpadają z przyczyn zdrowotnych..
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
16 marca 2013 20:42
Czy słabą psychikę da się "wzmocnić"? Paraliżujący stres, mdlenie w nerwowych sytuacjach?
Jak się ubrać na komunię brata mojego chłopaka ?  🙄
Dodam, że obcasy odpadają z przyczyn zdrowotnych..


Myślę, że po prostu elegancko i schludnie. Jakaś sukienka ( nie taka jak na jakieś wesela czy coś) albo spódniczka z jakaś ładną bluzką. Do tego jeśli buty płaskie, to jakieś zgrabne baleriny lub inne płaskie ,, cichobieżki" tak, zeby pasowały do całości. Jakiś delikatny makijaż i tak będzie wg mnie ok. 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 marca 2013 21:09
Zu - wszystko się da =)
A propos wycielacza:

linki standardowo jak zawsze na nóżki i cały myk polega na tym, że się nie ciągnie, tylko tam dalej są zębatki i porusza się tylko tą rączką (raczej bez wysiłku), zębatki kolejno przeskakują wyciągając dzieciaka. Z jednej strony fajnie, bo można w dwie osoby sobie poradzić nie męcząc się zbytnio, z drugiej- to jest przyłożona duża siła i bez kontroli tego jak się mały układa i pod jakim kątem wyciągać można zrobić niezłe kuku, bo to wyciągnie za wszelką cenę (nawet łamiąc miednicę, parszywie orając tkanki miękkie, nie wspominając o okaleczeniu dzieciaka). Pomysł fajny, ale spotkałam tylko kilku wetów, którzy z tego korzystali.
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
16 marca 2013 21:48
Strzyga, 😁 na taką odpowiedź liczyłam :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 marca 2013 10:30
Nie rozumiem idei wyciągania źrebiąt/cieląt na siłę. W przypadku komplikacji - ok, ale tak poza tym, to zwierzę sobie poradzi samo... Jak widać można tym wręcz zaszkodzić, niż pomóc.
Przepraszam, że tak się wbijam w środek konwersacji, ale potrzebuję pomocy i już nie miałam pojęcia gdzie napisać....Jak mogę zabezpieczyć siodło przed wysyłką? Kupujący nie jest zainteresowany żądną przymiarką, nie moja sprawa, jednak wygodniej dla mnie byłoby gdzieś podjechać....
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 marca 2013 12:26
Może owinąć w folię bąbelkową, do pudła, pudło wypchać zwiniętymi gazetami albo taką piankową drobnicą, nalepić na pudle, że ostrożnie, gdzie góra i dół i kurierem wysłać? Nigdy nie wysyłałam siodła, to jedyne co mi do głowy przychodzi.
Wysyłałam siodło dwa razy - zawsze wystarczała folia bąbelkowa (gruba warstwa, najczęściej całą rolkę zużywałam) i karton.
Dziękuję  :kwiatek:
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
17 marca 2013 15:03
Jak to jest z papugami? Można mieć w domu każdy gatunek pod warunkiem że ma udokumentowane pochodzenie czy jest tylko kilka gatunków, które można trzymać w domu? No i czy zwierzęta, które znajdują się na liście IUCN mogą być trzymane jako zwierzęta domowe, czy bezwzględnie nie wolno ich trzymać w domu?
1. czy jest jakieś państwo gdzie do tej pory większość ludzi prowadzi koczowniczy tryb życia?
2. jak nazywa się materiał, z którego wykonywane są worki na pasze/sznurki do wiązania słomy/siana?

pilnie potrzebne...
to drugie to sizal
dziękuję :kwiatek:
Dzisiaj worki i sznurki to raczej polipropylen albo podobny dziadostwo, takie gruba, naturalna tkanina to juta
Jak to jest z papugami? Można mieć w domu każdy gatunek pod warunkiem że ma udokumentowane pochodzenie czy jest tylko kilka gatunków, które można trzymać w domu? No i czy zwierzęta, które znajdują się na liście IUCN mogą być trzymane jako zwierzęta domowe, czy bezwzględnie nie wolno ich trzymać w domu?


zadzwoń do Fundacji Epicrates http://fundacja-epicrates.org/ tam udzielą wszystkich info.  😉

Mam pewne podejrzenia, bo niedawno sympozjum było zwierząt egzotycznych, ale akurat na wykładzie o aktach prawnych pilnowałam pokoiku IVSY 😁
polipropylen

tego właśnie szukałam 😀 to jeszcze zapytam - na ile mniej więcej starczają takie worki zanim się zużyją (podrą?)? jak np. zamawiacie owies od rolnika, to przy następnej dostawie oddajecie puste worki czy za każdym razem przywożony jest w nowych?
1. czy jest jakieś państwo gdzie do tej pory większość ludzi prowadzi koczowniczy tryb życia?
2. jak nazywa się materiał, z którego wykonywane są worki na pasze/sznurki do wiązania słomy/siana?

pilnie potrzebne...


ad. 1 http://pl.wikipedia.org/wiki/Nomada - więc chyba raczej nie.
ad. 2 [[a]]http://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82%C3%B3kno, [[a]] http://www.linotechnik.pl/produkt/lina_jutowa_i_konopna_skrecana-302/ - jeżeli naturalny to juta, konopie.

Worki z PP mogą być użyte ponownie - ale w praktyce okazują się zazwyczaj jednorazowe.
BASZNIA   mleczna i deserowa
18 marca 2013 09:18
vynter, jesli myszy nie zajma sie workami, to starczaja nawet na kilka razy, tylko njczesciej strzepi sie gora i niewygodnie sie nasypuje. Zalezy tez od jakosci pierwotnej, niektore sa fajne, grubsze, inne jak z papierka.
Alaska, niestety baleriny odpadają..  🙁
czyli ogólnie ubrać się ładnie, schludnie i dziewczęco..
szczerze myślałam, żeby wykombinować jakąś elegancką bluzkę ale jednak spodnie czarne/granatowe z niskimi adidasami i ewentualnie jakaś marynarka.
Mój chłopak znając życie będzie w garniturze..
Naprawdę to jedyne buty w których chodzi mi się wygodnie albo kwestia przyzwyczajenia. Ciekawe co będzie na ślubie..  🤔
Nie rozumiem idei wyciągania źrebiąt/cieląt na siłę. W przypadku komplikacji - ok, ale tak poza tym, to zwierzę sobie poradzi samo... Jak widać można tym wręcz zaszkodzić, niż pomóc.

akurat krowy sobie nie radza, dlatego tak sie ch pilnuje i dlatego wlasnie sa te wszystkie narzedzia typu wycielacz. krowy mleczne maja duze problemy z cieleniem sie, bardzo czesto wymagaja pomocy, a czasem i to nic nie daje i wiezie sie taka zatkana cielakiem krowe, z polamana miednica na uboj z koniecznosci.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
18 marca 2013 11:49
Katija, tylko jak dla mnie to podpada już pod "komplikacje" i w tym wypadku proszę bardzo, używać wycielaczy zgodnie z potrzebą ale np. jak podgląda się porody koni na marestare to w zasadzie nawet nie czekali czy kobyła sobie sama poradzi tylko od razu szli i wyciągali
Gdzie mogę dostać konkretne info, ile kosztuje założenie własnej firmy?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
18 marca 2013 12:18
wistra, ale co to znaczy załozenie - chodzi Ci o rejestrację w urzędach czy o co?

https://prod.ceidg.gov.pl/ceidg.cms.engine/
Zalozenie to zle slowo. Ile kosztuje utrzymanie firmy, moze tak.
chcialabym wiedziec, czy przy mniejszych zarobkach z tej firmy bedzie mnie stac z wasnego budzetu na utrzymanie jej
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 marca 2013 12:57
Przez pierwsze dwa lata ok 400zł. ZUS oczywiście. Napisz do Dzionki ona ostatnio podawała ceny.
Dzieki, napisze.
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
18 marca 2013 16:40
Tylko się nie smiejcie: gdzie mogę kupić benzynę tak do kanistra? Bo mi potrzebna do minitraktorka. Mogę tak normalnie na stację poleźć i kupić? 👀
tak
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się