Kącik Ujeżdżenia

Ja mam pytanko małe. Z racji tego, że jestem raczej skacząca ti się kompletnie nie oriebtuję. Czy jeśli jadę hpwim amatorów to mogę startować w siodle wszechstronnym o profilu skokowym?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
25 marca 2013 21:37
Tak.
http://www.aromer.pl/imprezy2013/hpwim-a/hpwim-a.pdf  500zł za 2 dniowe zawody 😲  Chyba ktoś na głowę upadł...

czy aby na pewno 500 zł? tzn. nie do końca rozumiem ten zapis:
"* 250 zł „za udział w zawodach” – HPWiM runda
* 100 zł „za udział w zawodach” – start konia jednego dnia – zawody regionalne"
tzn. rozpatrując to w kat. Amatorów... 250zł za start w L2, 250zł za start w P1, 250 boks? czy 250 za starty dwudniowe i 250 za boks? a to 100, jak ktoś chce pojechać np. tylko L jako otwarte ZR? przez telefon Ratajczak powiedział, że całość 600 zł, ale był w drodze na zawody i nie bardzo ogarniał temat, no i nie wiem do końca, co jest czym w tej kwocie, więc nijak mi się to nie kalkuluje... tak czy siak sobie pewnie te zawody odpuszczę ze względu właśnie na koszt, ale teraz to z czystej ciekawości bym chciała wiedzieć, o co chodzi w tym zapisie. :P
sumire

250 zł za start w L2 i P1 runda amatorów w ramach HMWiM = za udział w zawodach - runda
250 zł za boks za całe zawody

100 zł jak chcesz jechac jeden konkurs w ramach zawodów regionalnych
nie wiadomo ile gdybyś chciała boks tylko na jeden dzień
Koniczka, dzięki :kwiatek:
blackmare   ,,Pracuj nad sobą a z koniem się baw"
26 marca 2013 16:06
Ja z podobnym zapytaniem co kaszmirowa2302. W przepisach jest
Na zawodach krajowych używanie siodła typu wszechstronnego
dopuszczalne jest we wszystkich konkursach do klasy C włącznie


Jednak nic nie znalazłam na temat zawodów regionalnych. Czy tam też można używać tylko siodła ujeżdżeniowego / wszechstronnego?
Nie jest dopuszczalny start w siodle typowo skokowym?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
26 marca 2013 19:53
Zawody regionalne są zawodami krajowymi. Co do siodła - kwestia tego gdzie się kończy siodło wszechstronne a gdzie zaczyna skokowe 😉
sumire

250 zł za start w L2 i P1 runda amatorów w ramach HMWiM = za udział w zawodach - runda
250 zł za boks za całe zawody

100 zł jak chcesz jechac jeden konkurs w ramach zawodów regionalnych
nie wiadomo ile gdybyś chciała boks tylko na jeden dzień

ok, czyli jednak dobrze myślałam... tylko nie wiem, skąd się teraz wzięło to Ratajczakowe 600 zł, ale chyba nie będę w to wnikać - i tak mnie na 99% nie będzie stać 😂 ale może reszta towarzystwa stajennego się ucieszy 🙂
sumire - prawdopodobnie Pan Janek podał Ci przybliżoną kwotę za całą rundę zawodów (z boksami i opłatą za korzystanie z infrastruktury). Poza tym usłyszałaś, że był w trasie. Nie oczekuj od zajętego człowieka, żeby Ci cennik zawodów dyktował przez telefon, tym bardziej, że 1-organizuje tam masę różnych zawodów i ceny bywają różne, 2-ludzie mają czasem pomysły np. żeby jechać poza konkursem i czasem jest taka możliwość, 3-jest strasznie zaganiany i zakręcony 🙂
Dodatkowo, jak powie, że 600, a wyjdzie 500, to będziesz zadowolona. Jakby powiedział 500, a wyszłoby 600, to dzwoniłabyś z fochem albo złościła się w biurze zawodów. Wiem doskonale, bo przez ponad 3 lata byłam "biurem" w Aro na większości zawodów.
blackmare   ,,Pracuj nad sobą a z koniem się baw"
27 marca 2013 13:21
Koniczka  :kwiatek:
Wygląda na to, że będę musiała podpytać wcześniej sędziów.
Czy klasa "S" jest niemieckim odpowiednikiem C?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
27 marca 2013 21:16
S to odpowiednik CC, M to C.
sumire - prawdopodobnie Pan Janek podał Ci przybliżoną kwotę za całą rundę zawodów (z boksami i opłatą za korzystanie z infrastruktury). Poza tym usłyszałaś, że był w trasie. Nie oczekuj od zajętego człowieka, żeby Ci cennik zawodów dyktował przez telefon, tym bardziej, że 1-organizuje tam masę różnych zawodów i ceny bywają różne, 2-ludzie mają czasem pomysły np. żeby jechać poza konkursem i czasem jest taka możliwość, 3-jest strasznie zaganiany i zakręcony 🙂
Dodatkowo, jak powie, że 600, a wyjdzie 500, to będziesz zadowolona. Jakby powiedział 500, a wyszłoby 600, to dzwoniłabyś z fochem albo złościła się w biurze zawodów. Wiem doskonale, bo przez ponad 3 lata byłam "biurem" w Aro na większości zawodów.

wiem wiem, że był zaganiany, dlatego napisałam, że nie wnikam, tylko po prostu w którymś momencie się pogubiłam przez to (jeszcze zanim ostatecznie doszłam do wniosku, że i tak nie wyrobię finansowo) 😉
Koniczka a podałabyś całą skalę od L? Byłabym bardzo wdzięczna  :kwiatek:
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
28 marca 2013 19:39
Niestety, wiem  tylko że odpowiednikiem naszego N jest L, a po S używają już tylko nomenklatury międzynarodowej 🙂
xxmalinaxx, ale to nie jest do końca tak, że one sobie odpowiadają. Np. w tej najprostszej klasie młodziaki robię już wydłużenia kroku, a u nas dopiero od P. Także najlepiej wyrwać odpowiedni program i poczytać żeby się rozeznać w elementach 😉
rtk no wiem, bardziej chodzi mi o skalę klas, w sensie jak one idą po kolei. Te nazwy 😉
Koniczka dzięki mimo wszystko 🙂
Wie ktoś gdzie można znaleźć wyniki finału PŚ LEC w Zhashkiv? Albo czy jest gdzieś relacja on-line? 😉
Dzięki, dziewczyny 🙂
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
30 marca 2013 19:31
Dziewczyny, nie wiedziałam czy pytać tutaj czy w wątku obozowym... Gdzie mogę jechać z koniem na indywidualne treningi stricte ujeżdżeniowe? Na tydzień/dwa. Maks. 200km od Ostrołęki (mile widziane z halą, np. okolice Warszawy lub Olsztyna). Zależy mi, żeby dany trener miał indywidualne podejście do jeźdźca i konia 🙂 Może są jakieś obozy ujeżdżeniowe? Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi  😉
lostak   raagaguję tylko na Domi
30 marca 2013 20:41
Wie ktoś gdzie można znaleźć wyniki finału PŚ LEC w Zhashkiv? Albo czy jest gdzieś relacja on-line? 😉



http://www.eurodressage.com/equestrian/2013/03/29/scores-2013-cdi-w-zhashkov
Lizzy chyba najłatwiej będzie jeśli wybierzesz sobie trenera, który ma swoją stajnię i tam prowadzi treningi a do tego można nocować u niego lub w pobliżu. W okolicy Warszawy to na przykład p. Ania Bienias, p. Małgorzata Hansen (nie wiem czy ma noclegi), pp. Tomaszewscy.
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
31 marca 2013 08:52
kamykokrowka masz może jakiś kontakt do nich? Dawaj na PW 🙂 Myślałam też, żeby wstawić Segana na tydzień/dwa do stajni w której stoją Nirv i Hermes i z Aromeru ktoś by dojeżdżał.
Albo po prostu wstaw na jakiś czas do Aro - tam nie będziesz płaciła trenerowi za dojazdy 🙂
lizzy oni wszyscy mają swoje strony www.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
31 marca 2013 16:19
Czy kategorię profi na AMPach (czyli programy C) trzeba jechać na munsztuku, czy można na wędzidle?
Na munsztuku, chociaż zdaje się, że w 2012 w półfinałach ktoś dostał pozwolenie od sędziów na wędzidło. Jednak nie zagrał się na finał.
Strucelka tylko munsztuk. Przynajmniej z tego, co ja wiem. Jeżeli była opcja dopuszczenia kogoś na wędzidle, to bardziej treningowo niż w ramach konkursów. Mogę jeszcze dla pewności spytać trenera - sędziował AMP-y już kilka razy i na pewno wie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się