pensjonaty w okolicach trójmiasta

Obwodnica, obłuże, Pogórze, Pierwoszyno, Mrzezino, Żelistrzewo, Puck, czyli przez "łąki". Jest po remoncie, nie jest jeszcze idealnie, ale nie ma już tragedii.  Zresztą mam teraz tak opanowane te boczne drogi, że mogę w każdej chwili uciekać, jak zobaczę korki na drodze 😉
Ale fakt, przed remontem można było podwozie zgubić 😉 
Ja odkąd wyremontowali tę ulicę równoległą do głównej między Rumią a Redą, bodajże Towarową, to od Rumi jeżdżę tamtędy, omijam wszystkie światła, tylko się już wyjeżdża z niej za zjazdem na Puck.

Przecież cofnąć się (na pucki zjazd) ze skrzyżowania, na którym wypadasz z Towarowej, to kwestia niemalże minuty 😉
wiem, wiem, tylko tak mówię jakby ktoś chciał tamtędy w kierunku Pucka jechać, ja i tak jadę w kierunku Wejherowa dalej  🙂
ile kosztuje pensjonat w otominie?
w Swojaku czy w Tabunie?
w Tabunie
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
06 marca 2013 19:53
Ogłoszenie parafialne 🙂
Czy ktos wybiera sie na cavaliade, ma wolne miejsce i szuka towarzysza? 🙂
W Tabunie chyba 1000zł
Swojak- 750zł
deborah   koń by się uśmiał...
09 marca 2013 07:12
Kinia16322, polecam Boroszewo. Miejsce super hala i karuzela i cena taka, ze zmiescisz sie w budżecie..
ChingisChan   Always a step ahead! :)
15 marca 2013 21:43
Znowu wracam z pytaniem o boksy angielskie. Przebadałam dzisiaj konia i wyszło, że ma początki RAO. Poszukuję teraz PEWNYCH informacji o boksach angielskich, zależy mi też na ogarniętych stajennych, którzy pomoczą mi siano, będą przestrzegali dawek, które wyznaczam. No i pastwiska ew. duże padoki (na chwilę obecną chętnie kwaterki).
I zależy mi na bliskiej odległości od Gdańska. Mierzeszyn i Dąbrówka to jednak dosyć daleko.
ChingisChan, lubiczówka?
ChingisChan   Always a step ahead! :)
16 marca 2013 09:35
O! To też jest do rozpatrzenia 🙂. Zapomniałam dodać, że zależy mi na dojeździe komunikacją miejską.
Dojazd komunikacją to bardzo zawężą ilość stajni ogólnie. Dodając do tego angielskie boksy i wolne miejsca to szczerze nie mam kompletnie pomysłu która stajnia by pasowała.
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
16 marca 2013 20:28
ChingisChan KJ Jackiewiczów? 🙂
Z Gdańska do Jackiewiczow komunikacją miejską dojazd by chyba zajął 2 h w jedna stronę.
ChingisChan   Always a step ahead! :)
16 marca 2013 20:35
I by wyszło, że u konia bym była tylko w weekendy 🙁. Chyba będę musiała się przemęczyć z koniem do wakacji, potem to już luzik bo więcej czasu 🙂.
Rozumiem Cię, mieszkam w Gdyni, uczę się w Gdańsku, koń w Redzie a samochód mam do dyspozycji tylko w weekendy :/ ale przynajmiej jest skm bezposrednio, chociaż to dobre
ChingisChan   Always a step ahead! :)
16 marca 2013 21:06
Zonk auto masz chociaż w weekendy, ja jestem skazana na komunikację miejską/kogoś z rodzinki 😁.
Prawdopodobnie wybieram się na studia do Gdańska, a że nie znam się kompletnie ani na rejonach ani na przyjaznych dla konia stajniach więc Was zapytam. Szukam stajni o dobrych standardach w okolicy Trójmiasta (nie wiem którego dokładnie, ale możliwe, że w okolicy Gdańska). Cena do 700zł. Fajnie by było gdyby była hala. Kompletnie nie znam się na rejonie, gdyż jestem z drugiego końca Polski. Nie mogę się doszukać żadnych stron w Googlach bo nie wiem czy te wsie o których mowa są blisko miast czy nie, więc zamiast wyszukiwać tego wolę pójść na łatwiznę, tym bardziej, że znacie się na rzeczy.
Sądząc po wyglądzie i kondycji Twojego konia Klami (tylko Twojego konia kojarzę z tego forum, bo ładne szmatki macie😉) stoicie w fajnej stajni, hehe. Tak na poważnie proszę o opinie, gdyż gdy byłam w Trójmieście widziałam tylko tor wyścigowy w Sopocie 🙂
Zależy mi na pastwisku całodziennym, dobrym karmieniu, przyjaznym budynku, jak i właścicielach. Trener i jak wspomniałam hala też mile widziane.
Mam nadzieję, ze nie będziecie kazały czytać mi całego forum 😵. Proszę o informacje i dziękuję :kwiatek: :kwiatek:
Wszytsko zależy od tego gdzie będziesz w Gdańsku mieszkać i czy będziesz miała do dyspozycji auto, bo bez to odpada w 3mieście 90% stajni :/ Popatrz sobie w katalogu stajni na rv, co mogłoby Ci pasować.
Jestem zmotoryzowana, więc odległość to dla mnie nie problem, choć oczywiście nie chciałabym tracić godziny na dojazd 😉 dzięki poogladam sobie 😉
zonk - to nie lepiej by Ci bylo konia gdzies w Gdansku postawic? Zebys miala bardziej "po drodze" z uczelni?
vermouthowa - Owczarnia (tam, gdzie stoi Klami😉), moze "Nad Jeziorem" w osowie? Dawno tam nie bylam, wiec nie wiem jak z padokami, ale hala jest. Moze Przywidz, skoro masz samochod. Tam i pastwiska i hala.
Angeel, pewnie było by lepiej, ale kompletnie nie wiem gdzie mogłabym go postawić nie mając auta. Do Redy może i jadę godzinę skm, ale przynajmniej nie muszę kombinować, dopasowywac sobie busow czy pksow. Do tego dochodzi jeszcze kwestia, że ja konia dzierżawię, jego właścicielka mieszka w Redzie i nie chciałoby jej się dojeżdżać do Gdanska, a jest u niego dosyć często, ale mam nadzieję, ze może po wakacjach uda nam się przenieść może do jakiegoś chwaszczyna/koleczkowa, jednak potrzebujemy lepszych warunków, szczegolnie, że koń ma rao.
vermouthowa, może zaczne od tego, że szukając stajni z halą, padokami, infrastrukturą do pracy z koniem to do 700 zł nie znajdziesz.
Klami, dlaczego? Z tego co się orientuję w Łapinie jest 700 zł. W Przywidzu chyba 650. Tylko z dojazdem gorzej.
Alice, od kiedy w Przywidzu np. konie są normalnie wypuszczane ?? Z tego co pamiętam to jak stała tam Ktoś to mówiła, że sami sobie nawzajem wypuszczają, nie wiem czy nawet sami nie grodzili przypadkiem.
A Łapino?? Jeszcze niczego pozytywnego (może poza całkiem łądnym budynkiem) to o tej stajni nie zdrarzło mi sie usłyszeć.
Nie wiem, ja w Przywidzu nigdy nie stałam, ani tam nie bywam😉 O obecnej sytuacji w Łapinie też niewiele mi wiadomo. Ale niewątpliwie są to stajnie gdzie są pastwiska, hala i infrastruktura do jazdy.

A to, że mają pełno innych minusów to inna bajka.
vermouthowa , W Stajni u Richerta jest hala, duże pastwiska, atmosfera w stajni bardzo przyjazna. Jeśli chodzi o wypuszczanie koni to od pon-do piątku są na zewnątrz ( w zimę do 14, w lato do 20/21) . W weekendy różnie, czami stoją w boksach. Jeśli chodzi o dojazd to stajnia raczej dla zmotoryzowanych 🙂

Koszt-700zł msc
Stajnia Boroszewo jest 40 km od trójmiasta. Hala, karuzela, pastwiska, plac do jazdy, lonżownik i socjal z kuchnią i łazienką 😉 500 zł za boks 😉
www.stajnia-boroszewo.pl
Moon   #kulistyzajebisty
18 marca 2013 16:05
vermouthowa, niestety w pomorskim chcąc mieć wszystko to, co napisałaś, trzeba iść na kompromisy, niestety.
Bo jasne - są ośrodki, które spełniłyby Twoje wymagania, ale - musisz się liczyć z tym, że dojazd zajmie Ci min. godzinę, bez korków. Wszystko ofc zależy jeszcze w jakich godzinach masz zamiar jeździć do konia. Tak pierwsze co mi przychodzi na myśl - Dąbrówka Ponii, no raj na ziemi - hala, bezpiecznie pastwiska z trawą, plac trawiasty i piaszczysty, stajnia murowana, myjka, kilka boksów angielskich. Najważniejsze, że Ponia sama jeździ więc nie jest to przykład bezmózgiego właściciela, który nie ma pojęcia o pojęciu (a to jest dla mnie np dość ważne, jeździłam w jednej stajni w której właściciele traktują konie jak zło konieczne - bajzel jakich mało). Jedno ale: odległość. Jeśli chcesz być u konia max 3x w tygodniu, to myślę, da radę (nie wiem jak zimą...) ale codziennie - jak dla mnie, z Sopotu, gdzie pracuję na Rębiechowie - mission impossible.
La Scalla też wydaje się mieć wszystko czego potrzebujesz, dodatkowo jest to dość nowa stajnia, więc nowy budynek, hala, karuzela, lonżownik i te sprawy. Nigdy tam nie byłam więc więcej nie powiem.

Co do Owczarni, to powiem Ci tak - jeśli już tu przyjedziesz, to na pewno nie zrażaj się wyglądem samej stajni  😉 Byłam w kilku stajniach w pomorskim i mimo, że całość nie wygląda zachęcająco to w tym momencie jest to jedyna stajnia gdzie jest jakiekolwiek ogarnięcie, z dobrym dojazdem, halą (namiotową bo namiotową, ale na łeb nie pada) padokami i kimś kto cały czas jest na terenie stajni.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się