Ogłowia

_megi_, ja miałam, nie tylko na zdjęciu jest tak boski 🙂
Burza a jak się sprawował/ sprawuje? masz może jakieś zdjęcia na żywo ? 😀
Niestety nie było mi dane grzeszyć tym ogłowiem, macałam przy okazji zawodów bo jakiś zawodnik obok je miał, a ja na widok tego naczółka straciłam pion 😀 mięciutkie i piękne. Ale ja w ogóle jakość ogłowi Sch. cenię sobie wysoko 🙂
Kilka miesięcy temu miałam okazję pomacać jednego Schockemohle'a- bajka  😜 Szkoda tylko że taka cena..  🤔
_megi_ Ogłowie jest świetnej jakości. Skóra mięciutka ale solidna. Nachrapnik  bardzo miękko wypełniony. Jak się je dotyka, to masz wrażenie, że możesz bez żadnego smarowania wrzucać na konia. Na torwarze było przecenione na 400 zł i pluję sobie w  brodę że jednak go nie kupiłam, bo ceny w internecie nie są takie przyjemne  🙁
_megi_, tylko z tego co się orientowałam, zmienili  w tym ogłowiu naczółek na taki z rzędem kryształków.
A ja szukam ogłowia a najlepiej samego nachrapnika angielskiego, ale dość szerokiego - te 3.5cm przynajmniej. A wszędzie angielskie to tak oscylują w granicach 2.5 🙁
domcia406 wcześniej nie mogłam znaleźć tego ogłowia w polskich sklepach. Widziałam jedynie za 300euro za granicą. W arcusie mają je za 680zł, równica jest ale nadal ta cena..  🙁

anai rzeczywiście jest różnica-  http://arcus-konie.pl/schockemohle-oglowie-ashford-p-3722.html , [[a]]http://www.doversaddlery.com/schckmhl-ashford-bridle-w%2frein/p/X1-12748/ [[a]] 🤔
_megi_ no właśnie, a ja nawet nie pamiętam co to był za sklep... a mieli kilka sztuk ze złotym i srebrnym naczółkiem w takiej pięknej cenie  😵 Z tym kryształkowym naczółkiem już nie jest takie ładne.
domcia406 Masz rację że kryształki już takie ładne nie są. Szkoda bo trochę się już na to ogłowie ''napaliłam''  🤔
Potrzebuje waszej pomocy szukam i nie mogę znaleźć. Szukam ogłowia rurkowego z grubym lakierowanym  i opadającym naczółkiem z kryształkami. Pomożecie?
_megi_, mam w zasadzie prawie identyczne, ale Solibel  😉
Jakość też niezła, a cena znacznie przyjemniejsza dla portfela
A te przecenione ogłowia Sch. to nie były z Beckersport (tej hurtowni na Okęciu)? Dużo sprzętu Schockemohle mieli poprzecenianego (znajoma upolowała frak za dwie stówy, ja chciałam biały czaprak za 90 czy tam 99zł - niestety jak poszłam po kasę do swojego sektora i wróciłam tam za pół godziny, to już go ktoś kupił 🤔mutny🙂, ogłowia też wisiały i znowuż nie takie drogie jak na Schockemohle (ale nie przyglądałam się dokładnie, jakie modele, bo już jedno mam i wystarczy :P). W kwestii jakości tych ogłowi - skóra od spodu paska potylicznego i nachrapnika jest faktycznie super miękka, głównie dlatego się zdecydowałam na swoje. No i fajne jest to, że można sobie dowolnie regulować podgardle (jest wypinane z obu stron) - więc jak jedna dziurka się wyrobi, to można przepiąć w razie czego. I podoba mi się rozwiązanie z paskiem potylicznym. 🙂
Łaciata   Forever in my heart ♥
15 marca 2013 19:08
Mam pytanie czy ktoś z was spotkał się z rozmiarówką ogłowia  FIS , CIS ??  Jeżeli tak to jak to się ma do naszych rozmiarówek ?

Z góry dziękuję :*
Czy Schockemohle Windsor i London jakoś się od siebie różnią? Bo na zdjęciach wyglądają identycznie... Nie mogę sprawdzić w wyszukiwarce, bo jak wpisuję Schockemohle, to wyskakuje mi jakaś dziwna antywirusowa blokada do linków z lamri.pl i nie mogę wejść dalej.  🙁
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
17 marca 2013 18:49
Altiria z tego co widzę na zdjęciach Windsor ma zapięcie pasków policzkowych do wędzidła na haczyki, a London normalnie na sprzączkę.
Rzeczywiście, teraz się dopatrzyłam! Pięknie dziękuję.  🙂
Łaciata, chyba FS i CS, czyli full size i cob size.
Poszukuję nachrapnika hanowerskiego lakierowanego.
Widział ktoś, gdzieś?
toltek, może Daw-mag zrobiłby na zamówienie? Jeszcze jakby rurkowy był to już całkiem full wypas 😀.
asds   Life goes on...
19 marca 2013 16:24
Dziewczyny wiem ze wam pewnie d zawracam ale mam prośbę. Jak doradzacie którą opcję założyć siwej na imprezę sobotnią. Mam zaparcie żeby z kobyłą wygrać chociaż w Top Madl Horse, bo w gonitwie raczej marne szanse mamy 😂.

Konisko:


Zestawienia:




I drugie:




Zaszaleć z białym podszyciem?
ja mysle, ze to drugie bedzie bardziej pasowalo na siwą😉
asds zależy czy będziesz szaleć na polu owijkowo- czaprakowym. Ja na siwkach zdecydowanie nie lubię ani blingów ani białych podszyć, ale wiem, że niejednego potrafią przyprawić o arytmię  😜 Ja bym nie szalała. Druga opcja jest klasyczna, ale nie nudna.
Btw. piękna rureczka  😍
asds   Life goes on...
19 marca 2013 16:55
Jako ze impreza na półserio to będzie u nas duzo różu.Różowe ochraniacze, czaprak z różem etc, etc...U mnie też sporo różu. A co do rureczki to dziekuje :kwiatek:. Dzielnie się trzyma jak na swoje lata.
pierwsze..robi wieksze wrazenie
asds   Life goes on...
19 marca 2013 17:05
I o efekt BAM nam chodzi 😀

Dzieki Dramka za opinie i wam dziewczyny. Medrkuje dalej...
Remedioss   2* Parelli Professional
19 marca 2013 17:12
Asds co to za ogłowie to z białym podszyciem? Takiego właśnie szukam!
asds   Life goes on...
19 marca 2013 17:16
To jest jedno i to samo ogłowie. Tylko nachrapniki pozamieniałam - robiony na zamówienie u Rymarza. Ogłowie Doebert.

tutaj na Bandziorze modelu:


Toltek na ebayu tylko spotkalam, cos 160zl za sztuke wychodzilo.
asds a mówią że do odmian nie pasują blingi, mi się osobiście strasznie ogłowie na modelu podoba  😍 Oby na siwku wyglądało równie szałowo  😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się