pensjonaty w okolicach trójmiasta

Polecam stajnie w Sławutówku !! Duża hala (20x60m), duży plac do jazdy, padoki, fajna atmosfera. Czeste konsultacje z róznymi trenerami, m.in. z p. Anna Piasecka, Gosia Pawlowska...

Tu stronka: http://konie-pomorzanka.cba.pl/
Blanka jest wlascicielem stajni w Slawutowku?
Ja ostatnio zupelnie przypadkiem znalazlam 2 nowe stajnie w mojej okolicy 🙂 Orle kolo Wejherowa, moze ktos sie zainteresuje, hala nawet jest 😉

http://www.stajniaorle.pl/
http://orlinek.com/
Angeel, tak, Sławutówko jest Blanki 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
19 marca 2013 13:05
xxagaxx, Ja nie chwale stajni Poni ze wzgledu na taniosc, a ze wzgledu na bezpieczna, czysta stajnie z trocinami, zapleczem socjalnym, placem z bardzo dobrym podlozem, z hala, padokami, pastwiskami, wlasnym sianem i kiszonka i wlascicielami, ktorzy mieszkaja na miejscu. Przepieknym, spokojnym miejscu 🙂
Dla mnie to jest raj.
To Blance tylko pozazdroscic 🙂 Zreszta Poni tez, ale ona tam jest "od zawsze" 😉
Strzyga, ale ja domyślam się dlaczego chwalisz😉 Ja się staram tylko przedstawić sytuację vermouthowej, bo niestety ciężko jest wybrac stajnię gdy się człowiek przenosi do nowego miasta. A niestety trójmiasto pod względem korków, dróg zimą, jest dość sporym wyzwaniem.

Sama zmieniałam stajnię i miałam mega szczęście, ale też bardzo pomogli mi revoltowicze. Sporo rozmów o tym jak wygląda życie w stajni, jak jest z dojazdami, odległością. Bo to co jest napisane na stronie a to co jest w rzeczywistości to często niestety dwa różne światy.
Blanka jest wlascicielem stajni w Slawutowku?
Ja ostatnio zupelnie przypadkiem znalazlam 2 nowe stajnie w mojej okolicy 🙂 Orle kolo Wejherowa, moze ktos sie zainteresuje, hala nawet jest 😉
http://www.stajniaorle.pl/
http://orlinek.com/


Oooo, stronka Stajni Orle wygląda zachęcająco.
Czy ktoś zna te osoby podane w kontakcie ? ( Iwona Sitowska, Łukasz Częścik ). Lub właścicielkę -  Patrycję Rajkowską.
xxagaxx cieszę się, że czujesz mój ból 😉 Trudna decyzja, szczególnie, że drugiego konia muszę zostawić, a tego wieźć kupe kilometrów 🙁 Z tego co wywnioskowałam stoisz w Owczarni. Co masz na myśli pisząc padoki? Chodzi mi o to czy są duże jak pastwisko, czy chociaż trawiaste, czy piaszczyste... Czytałam gdzieś na początku, że hala jest mała, tzn, że ciężko Wam na niej jeździć? (oglądając Wasze konie, widzę maszyny, hehe!). Prawdopodobnie będę mieszkać na początku w Gdyni, dużo może mi zajmować dojazd do Owczarni ? Bo już wiem, że ta stajnia znajduje się w Gdańsku. Jest tam jakiś trener?
Ktoś A jak daleko jest do stajni którą opisujesz np z Gdyni lub Gdańska?
Nie wiem czy to mogę też tutaj napisać, ale jak stoją ceny z kowalami u Was?
Moon   #kulistyzajebisty
19 marca 2013 16:33
vermouthowa , w Owczarni masz i mniejsze kwaterki piaszczysto-trawiaste i większe padoki, też zielone. Hala jest namiotowa, powiem Ci, że sprowadzając się na zimę tu byłam przerażona, bo przecież namiotówka, bo jeszcze szkółka, a wyszło, że dało się przeżyć, baa, przy odrobinie ogarnięcia da się skoczyć parkur  😉 Dzięki temu, że sprząta się tu kupy podłoże nie zamarzło ani razu i wchodząc na halę nie ma się smrodowego odrzutu  🤣
Z trenerów myślę, że każdy 'pomorski' będzie w stanie dojechać w razie co, poza tym dzierżawcą całego ośrodka jest p. Ola Furgo, która sama jeździ i trenuje.
vermouthowa - ja z Gdyni do Owczarni dojechalam obwodnica w 15 minut 🙂 Zalezy jeszcze, w jakiej dzielnicy bedziesz mieszkac.
Moon - oo, Ola Furgo dzierzawi owczarnie? Ale sie nowinek mozna dowiedziec 😀
vermouthowa, ja z Owczarnią jestem mocno związana, stałam tam długo, teraz stoję w Bydgoszczy 😉
Padoki tak jak pisała Moon, różnej wielkości, jeszcze jest sporo terenu zielonego w ogóle nie wygrodzonego, więc na pewno na wiosnę powstaną nowe.

Hala raczej standardowej wielkości, 20x40. Po Sopocie, gdzie wcześniej stałam myślałam że nie dam rady wytrzymać zimy, ale da się 😉 w weekendy czasem jest ciężko, ale wystarczy wybierać mniej oblegane godziny jazdy.

W Gdyni zależy gdzie będziesz mieszkać, wszystko rozchodzi się o wyjazd z miasta. Stajnia jest położona przy samej Obwodnicy, w sumie tuż obok ostatniego zjazdu na Gdańsk, bo kolejny to już do Gdyni 😉 Jeśli będziesz mieszkać blisko ulicy wylotowej do Obwodnicy z dojazdami nie będzie problemu. Z Gdańska jeżdżą do Owczarni także normalne miejskie autobusy.

Koniecznie tylko dzwoń o boks wcześniej, gdyż z tego co wiem obecnie nie ma absolutnie żadnego miejsca wolnego. Mam nadzieję że na wakacje trochę się ruszy, bo na pewno na ten okres wrócę z koniem do Gdańska.

Angeel
nowinek? Ale ty masz kobieto stare informację. Nie wiem ile dokładnie, ale od ponad roku na pewno.
xxagaxx - Po owczarni jest jeszcze zjazd na osowe, a potem jest Gdynia 😉 A czemu Cie do Bydgoszczy az wywialo? Wiesz, ja juz ze 4 lata temu "wypadlam" z trojmieskiego jezdziectwa 😉
xxagaxx, właśnie, gdzie Cię wywiało?
a wywiało 😉

Angeel no dlatego napisałam że tuż obok, do Osowy jest hmm 900m?
vermouthowa, mieszkam w Gdyni, na Dąbrowie.  Do Owczarni mam 10 km i normalnie jadę10 minut samochodem. Co do padoków, tak jak dziewczyny napisały, jest różnorodność.  Np. mój sierściuch chodzi sam, dostał spory padok z trawą, na którym sama zakładałam pastucha, bo go nie było 😉 miejsca jest jescze dużo. 
xxagaxx to przepraszam za złe wywnioskowanie. 😉
W Gdyni będzie to na pewno Redlowo. W sumie to wolałbym postawić konia bliżej Gdańska gdyż tam bede chciała sie przeprowadzić,a konia za sobą nie chcialabym ciągać. Jednak rozwazam każda opcje.
A jak jest w stajni Bolszewo ? Daleko ? 😉
Bolszewo jest jeszcze za Wejherowem, z Redłowa ponad 30 km.
vermouthowa, pytanie gdzie w Gdyni będziesz mieszkać. Ja jestem z Gdyni, dojazd do stajni zajmuje mi koło 15 minut samochodem. Jeśli chodzi o padoki to już dziewczyny napisały chyba wszystko. Co do bokdu to jesli chciałabys się wprowadzić do Owczarni to na pewno musisz dużo szybciej dzwonić i rezerwowac sobie kolejke na boks, bo stajnia jest pełna, a już kilka osób kolejnych sie zgłosiło na boksy.
Co do hali. Nie jest duża, ale jakaś bardzo mała to też nie. Normalnie da się pracować, spokojnie skaczemy całe parkury i przygotowujemy się do ogólnopolskich zawodów. Cieżkie są jedynie przedpołudnia w weekendy. Poza tym nawet jak jest na hali szkółka to spokojnie da się pojeździć. A spokojnie też da się wejść tak żeby mieć halę dla siebie lub z jakimś jednym koniem jeszcze. Plusem jest podłoże, które jest bardzo pilnowane i np. w tym sezonie ani razu nawet nie podmarzło. A w zeszłym roku podmarzło nam na kilka dni dosłownie kiedy w innych okolicznych stajniach bardzo długo mieli pozamarzane hale.
Na miejscu jest nasz trener (trener II klasy), czyli dzierżawca ośrodka O.Furgo jak już dziewczyny pisały wyżej. Poza tym sa jak cos tez instruktorzy, no i chyba każdy z pomorskich trenerów/instruktoró tez dojedzie.

Angeel, haha, łądna mi nowinka. Juz ładny kawałek czasu Owczarnia jest oficjalnie w nowych rękach i zapanowały nowe porządki.
W Sakowcówce przy hali są większe boksy niż w starszej stajni?
Hala na zdjęciu super się prezentuje.
Klami - duzo mnie ominelo odkad siedzialam w Olsztynie 😉
Angeel, hehe....mocno z pomorskiego obiegu wypadłaś. Toć od dawna grupowo wrzucamy tu na forum foty w sporej ilości, która z nas trzymałaby konia w "starej" Owczarni. Hahaha 😉
Klami W Gdyni będę mieszkać na Redłowie. Owczarnia wydaje być się dobrą opcją. A jak z wyjazdem w teren ?
vermouthowa, to z Redłowa masz troche daleko do obwodowej, ale w sumie nie jakos strasznie.
Jeśli chodzi o tereny to chyba wystarczy jak powiem, że za płotem mamy Trójmiejski Park Karajobrazowy a plac jest pod samym lasem.
Klami, a co bylo nie tak, za czasow starego zarzadcy ? :P

A jak jest w stajni Bolszewo ? Daleko ? 😉


Do Bolszewa z Gdańska (okolice Oliwy) bite 40-50 minut. Latem bywa jeszcze gorzej, objazdami przez Szemud, Nowy Dwór Wejherowski i inne wiochy nawet do 1,5 h. I cena to ok 1000 zł. No ale hala jest niezawodna, duża i jasna, padoki, karuzela, blisko do lasu, kameralna, miła atmosfera... No jest rewelacyjnie. Od niedawna właściciele mieszkają na miejscu.
Są dwa boksy angielskie  obecnie chyba nawet wolne. Musiałabym podpytać.
Z komunikacją miejską nie za dobrze, przystanek autobusowy jakieś 2 km od stajni ale wiem, że niektórzy w ten sposób dojeżdżają i jakoś dają radę.
vermouthowa, tereny piękne, ale upierdliwi leśniczy. Trzeba uważać gdzie się jeździ sa wytyczone trasy. Da się spokojnie posmigać, ale najlepiej z kimś kto wie gdzie można, bo szanowni leśnicy już tras oznaczyć nie łaska.

Kinia16322, w zasadzie wszystko 😉 Długo by pisać, dzieki bogu nie zapowiada się na powrót.
xxagaxx to super ze sa tereny, a daleko od morza? 😉
Klami Redlowo na początek, pózniej Gdańsk mam nadzieje, więc myśle ze będzie bliżej 😉
Na stronie cena jest 600 zł, aktualna ?

Edit: pytam o cenę Owczarni 🙂
vermouthowa, niby nie daleko, ale na pewno koniem ciężko byłoby dojechać. Niestety nad morze to najbliżej z 3miasta to z Sopotu (hipodrom Sopot). Kolibki tez blisko morza, ale nie wiem czy można było jeździć i w ogóle czy i jak ta stajnia teraz funkcjonuje.
vermouthowa, 600 zł to nieaktualne już. Obecnie cena z wypuszczaniem na padoki 7 dni w tygodniu to 800zł. Plus w sezonie zimowym dodatkowa opłata za halę.


Hej,

Jakiś czas temu byłam przejazdem w okolicach stajni Orle i wpadłam zobaczyć. Maja takich nawet sporych wymiarów blaszaną halę  i obok maneż. Pastwiska, padoki, to ciężko w zimę stwierdzić ale mało koni tam jest więc pewnie jakaś trwa sie tam da radę uchować.
Konie stoją na trocinach, siano schowane w małej szopie a głowna stajnia - dośc mała murowana a przy niej boksy angielskie gdzie stoi parę mniejszych koników do rekreacji.
  Dojazd dość skomplikowany, bo to trzeba całe Bolszewo przejechac ale dla osób z Rumi, Redy to spoko.
Najlepiej wybrac sie tam jak w końcu nadejdzie ta wiosna i pogadać z właścicielami 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się