DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

A ja się rozszalałam ostatnio z nausznikami 😀
kilka(naście?) stron wcześniej wrzucałam czarne z jasną lamówką, to teraz następne, bo mam zdjęcia 🙂
Te drugie są pistacjowo-fioletowe, a że mój telefon nie ogarnia fioletu, zwłaszcza takiego mocnego, to na zdjęciu wyszły niebieskie... Uszy w rzeczywistości mają kolor taki, jak lamówka. No, dobra, jednak trochę bardziej intensywny, taki, jak ten:
Naprawdę piękny fiolet dorwałam w lumpie 😀
Do tego szyje się jeszcze fioletowy czaprak z pistacjowa lamówką 🙂
Sio   nowe wcielenie marchewki
19 marca 2013 18:42
Deborah a te błyskotki to naprasowanka?czy kleiłaś ręcznie?
Moniqś ale bajer! Mnie właśnie w sobotę będzie babcia uczyła 😀
Ile zajęła ci nauka do takiego stopnia? 😉
deborah   koń by się uśmiał...
19 marca 2013 18:47
Sio, kupiłam w lidlu maszynkę do termojetów i ręcznie imię psa i te pozostałe wykleiłam 🙂
A i mam do Was takie pytanie czy któraś ma hucuła? I czy mogłaby mi podać długość owijek? Albo ile na kuca potrzeba bo ja tylko w fullach siedzę 😉
Mam pytanko: planuję uszyć derkę polarową. Znacie może jakieś fajne hurtownie internetowe z polarem drukowanym? (w jakieś wzorki). Z góry dziękuję za pomoc 😉
deborah   koń by się uśmiał...
19 marca 2013 18:53
Kamilaa, 2,20 długie  i 10 cm szerokości powinny być ok 🙂
Kamilaa w sumie to zrobiłam... z 8-9 par nauszników licząc też te, które sprułam, bo były kompletnie do kitu 😀 Chyba tylko 3 pary pasują na konia idealnie :P Z jednymi się wkurzyłam i poprosiłam mamę przyjaciółki o dokończenie, przyjrzałam się jak to zrobiła i dalej próbowałam sama 🙂

A! I zapomniałam jeszcze o moim krzywulcu - pierwszym czapraku DIY od podstaw 😀
Jak raz na hucuła zakładałam polarowe fulle, to wyglądały tak, jak na 2 (przód) i 3 (tył) zdjęciu:
Ok, ok dziękuję 😀 będę próbować tych nauszników i dzięki za miary 😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
19 marca 2013 20:26
Moniqś, nauszki piekne, ale ta beczka w nich, czad 🙂!
Dziękuję, będę robić kolejne uszy i tu wstawiać, jeżeli ni macie nic przeciwko  😀
BASZNIA, ta beczułka kochana będzie się niedługo źrebić. Nie wiem dokładnie kiedy, właściciel pewnie wie, ale niewiele już jej zostało 😉

Kolejne uszy będą prezentowane właśnie na niej, tak myślę 😀
Moje pokraczne czapraki, o ile będzie ich więcej, z pewnością też...
hszonszcz   wredny hszonszcz.
19 marca 2013 21:49
Moniqś, jaka beczułka na tym pierwszym zdjęciu  😍 😍
Urodziła już czy na kiedy termin ma?  💃

[edit] własnie przeczytałam Twój post wcześniejszy i znalazłam odpowiedź na moje pytanie  😁
Hejka wyczytałam że owijki Eskadron mają 11cm na 3,5m nie są za długie? Bo pony to się zgodzę bo mają 9cm na 2,8m. Moje mają 11,5cm na 3m i już w nich maja nogi jak parówy chyba że tak mocno je zawijają że nic nie widać <myśl> I w ogóle jak to jest że zawsze tak idealnie zapinanie są te rzepy?
Tajemnica tkwi w zawijaniu czy jak?
czy ma ktos może pod ręką, żeby zmierzyć dziś, futerkową podkładkę pod siodło? (no albo jakąkolwiek inną pod siodło 17,5 dobrą)  długość i szerokość...
chce wyciąć skórę, tak, żeby była i na i pod siodło (zamiennie😉 ) nakładkę mam w domu...ale podkładki nie wzięłam ;/ a chciałabym ciachnąć dziś  ...a może już ktoś mierzył i wie że taka sama ? 😉 (generalnie chodzi mi o to czy "pod" nie jest większa przypadkiem)
horse_art

długość po wierzchu całej z futrem - 61
                                        bez futra - 49
szerokość w najszerszym miejscu  - 51
szerokość w środku                        - 38
szerokość tyłu z futrem                  - 46
                                        bez futra - 27
krysiex213, oj dzięki ci dobry człowieku !!!!  🙇

wieczorem, jak wrócę z roboty wytne, doszyje gumy  i wstawię foty 😀
Szukam osoby która moze zrealizowac duze zamowienie na naszywki,takie klasyczne nitka wyszywane ..Chyba deborah moglaby takie cos zrealizowac ???
deborah   koń by się uśmiał...
21 marca 2013 07:42
mogłaby 🙂
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
21 marca 2013 09:53
Moje pierwsze w życiu nauszniki - materiałowe, pony 🙂 (na modelu zdj. w wkrótce)
Czekam na krytykę 😀

lamówka mi się strasznie nie podoba, ale robiłam już na szybko i chyba jakoś inaczej ją przerobię..
ma ktoś jakiś pomysł?

Pochodnia_kc   Bo my rude zawsze trzymamy się razem <3
21 marca 2013 10:19
Moje kochane forumowiczki. Przeszukałam już cały internet w poszukiwaniach wymiarów och transportowych. niestety nic nie znalazłam. jakby któraś z Was była tak miła i obfotografowała dla mnie i zaznaczyła długości ochraniaczy najlepiej full/cob wysokich przodów i wysokich tyłów to jestem w stanie jakoś miło się odwdzięczyć 🙂 o wymiary prosiła bym na pv.
Pochodnia_kc   Bo my rude zawsze trzymamy się razem <3
21 marca 2013 12:46
Orzeszkowa trafiłam na to ale wolała bym jednak konkretniej. Poszła bym do stajni pomierzyć ale jestem chora wczoraj ze szpitala wróciłam  🤔
.
Fajnnneee dodajesz coś jeszcze do nich czy taki pełny kolor zostawiasz? 😉
zelka2303, idealnie wydziergane! tez kiedys dziergałam nauszniki, ale zawsze wychodziły mi w takim brzydkim... hmm... majtkowym kształcie :P podziwiam 🙂
Patrzcie,co ja dziś na strychu znalazłam-jeszcze będę mistrzem sprzętu DIY! Tak mi się podoba,że chyba nie będę na niej szyć a sobie w pokoju postawię!
Fallada99   Back to the game!
21 marca 2013 20:29
U mnie w Auchanie są sznurki na metry ;D Chyba będzie ładne niebieskie ogłowie ze sznureczka, albo przynajmniej wodze;D A grubości jest pełno  😅
Iskierkowa,maszyna piekna  😍 mialam taka,ale ze szklanym stolem,,brat sobie stolik zrobil,a maszyna nie wiem gdzie sie podziala... 😕..cudne sa te maszyny. musze znowu babci strych odwiedzic
iskierkowa a ja ostatnio zaczęłam właśnie na takiej maszynie tworzyć...wpadłam w twórczy szał i uszyłam podkładki pod owijki z futerkiem z merynosa...  🙂  🏇 i tak mi się spodobało, że chyba na tym nie poprzestanę  😉
hszonszcz   wredny hszonszcz.
21 marca 2013 21:47
O właśnie. A myślał ktoś nad ogłowiem ze sznurka jakiejś danej grubości? Wytrzymałe to by było, tylko mogłoby obcierać..ale to w sumie można założyć polar na dane odcinki ogłowia.. Co o tym sądzicie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się