POMORSKIE - KRADZIEŻ KONIA Z FUNDACJI!

PumCass   zachowaj zimną krew!
20 marca 2013 13:51
Aż słów brak...
Dnia 19.03.2013 roku z pod siedziby Pomorskiej Fundacji Pies Szuka Domu skradziono 18 letnią klacz rasy SP, maści kasztanowatej.
W godzinach popołudniowi-wieczornych  widziano chłopa wyprowadzającego konia z łąki, na co również wskazywały ślady pozostawione na śniegu.
Koń został skradziony z miejscowości Sulmin gm. Żukowo k. Gdańska.
Prosimy koniarzy o czujność, klacz może trafić do skupu koni na rzeź!

Kontakt w sprawie klaczy:
Karolina tel. 606 635 019
e-mail: Karolina@piesszukadomu.pl





Link do wydarzenia na Facebooku
https://www.facebook.com/events/560873630609857/
pierwsze co zrobilam to sprawdzilam czy wspaniala pani kocmiel nie ma nic wspolnego z ta fundacja 😉 ale wyglada, ze nie.
słyszałam właśnie że takie przekręty u p. Koćmiel się zdarzały  😲 szkoda konia..
A Policja? Jakiś pies tropiący? Urwały się ślady?
famka   hrabia Monte Kopytko
20 marca 2013 14:13
poszukałabym w okolicznych domostwach , to raczej nikt z ulicy nie przyszedł, tylko raczej ktoś kto wiedział


współczuję :/
Ponoć wczoraj był targ koński w Żukowie. Może od razu tam ją zabrano i sprzedano?
Nosz, swiat i ludzie, skur***two nie ma granic 🙁
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 marca 2013 14:48
Ale po co komu 18 letni koń? Nie wygląda też jakoś specjalnie dobrze.
Strzyga, najprawdopodobniej na rzeź.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 marca 2013 15:07
18 letniego konia, który nie jest zimniokiem? W dodatku musieliby wykombinować paszport...
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
20 marca 2013 15:15
To jest Polska tu się kombinuje.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 marca 2013 15:18
Przepraszam, ja tak głośno myślę, ale jak kombinować to za 2 latka, co będzie ważył z tonę, żeby się opłacało to kombinowanie.

Ja bym stawiała raczej na jakieś zatargi z sąsiadami na przykład. Albo na kogoś, kto bardzo tego konia chciał mieć.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
20 marca 2013 15:21
Czasami się zdarza banda durniów z tematem przewodnim-> na wino.Biorąc pod uwagę jaka była wartość tej klaczy.... jest to całkiem możliwe .
Ale tutaj można sobie gdybać. 🙁
Mnie zastanawia tylko jedno, widzieli że ktoś wyprowadza konia z łąki i nie zareagowali? Poza tym przy takiej pogodzie jaką mamy teraz na Pomorzu to wątpię żeby ktoś daleko uciekł prowadząc konia na piechotę. Może koń po prostu zrobił sobie wycieczkę krajoznawczą?
Nie chce nikogo oskarżać, ale wydaje mi się to co najmniej dziwne. Tymbardziej sądząc po zdjęciach klacz wiele warta nie była.
PumCass   zachowaj zimną krew!
20 marca 2013 16:01
Być może człowiek, który ją ukradł sądził, że uda mu się ja sprzedać raz dwa.
Nie wiem kto widział jak klacz była wyprowadzana, ale podejrzewam, że na pewno nie ktoś z Fundacji bo by zareagował. Może sąsiad? I myślał, że to jakiś pracownik/wolontariusz.
Co do śladów - nie są dobrym tropem niestety. W okolicy jest stajnia i ślady na drodze się mieszają.

Jak widać po zdjęciach klacz nie była w super formie, niedawno zakończyła leczenie.
Trafiła pod skrzydła Fundacji po tym jak poprzedni właściciel, próbował się jej pozbyć bo nie chciała już rodzić.
Lecz kto wie? Może właśnie też po to została skradziona? Żeby jeszcze z niej coś "wycisnąć", bo przecież zwierze nie miało na szyi tabliczki informacyjnej, że jest "zepsute"  :/
współczuję. Wiem ,że jeśli koń został skradziony to szansa na jego znalezienie jest...marna. Policja zapewne zbyt "ochoczo" nie szuka a po miesiącu sprawę umorzy. Jedynie co można doradzić to wizytę u okolicznych handlarzy , rzezni. Dużo ogłoszen z adnotacja zwrot za nagrodą itp.
może te fotki jeszcze coś pomogą ...
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
20 marca 2013 18:22
Szkoda  zwierzaka 🙁
Nic życzę powodzenia w odnalezieniu
Jak patrzę na to zdjęcie to aż żal bierze w jakim stanie jest ta klacz!!!! Obraz nędzy i rozpaczy, jak tak można zagłodzić konia??? Rozumie że ona ma 18 ale kondycja wola o pomstę o nieba. Taki dobrostan mają konie w fundacjach... 😲
PumCass   zachowaj zimną krew!
20 marca 2013 19:07
No chyba bez przesady  😲
Okej, koń nie ma super kondycji, ale głodzony również nie jest.
Ludzie cały czas starają się poprawić jej kondycję, ale jak wiadomo ze starszymi końmi różnie bywa - jedne szybko odzyskują kondycję, inne w ogóle.
Poza tym to Fundacja zajmująca się bezdomnymi psami (jak sama nazwa wskazuje -  Pies Szuka Domu)...równie dobrze mogli machnąć na to zwierze ręką, ale tego nie zrobili...
Muszę się zgodzić że koń jest za chudzony gdyby nie futro to było by tylko widać skórę i kości.  🙄
Dla mnie katastrofa i tyle. Inaczej wygląda koń który nie nabiera na siebie a je, a inaczej który jest chudy z głodu. Przecież ją za kręgosłup można z góry złapać. A jakby nie miała zimowej sierści to kości powleczone skórą... 
Ludzie opanujcie się trochę z tymi komentarzami 🤔wirek: Jeżeli jest to koń należący do fundacji to chyba oczywiste jest, że nie trafiłby do niej będąc w dobrym stanie. Zresztą co to ma do rzeczy w tej sytuacji...
To ma do tego, że jaki cel miałby ktokolwiek aby takiego konia kraść na rzeź? Sytuacja wydaje się bardzo podejrzana "widziano chłopa co wyprowadzał konia" i co??? Kto widział a jak widział dlaczego nie zareagował??? Była policja z psami???
a to nowe wcielenie proequo ?
hym...i kolejne konie im "skradziono".
u nas też. i też wszyscy podejrzewali, że sami je zabrali.
okazało się, że własciel gospodarstwa je sprzedał handlarzom.
ale dlaczego?
za długi... wiele miesięcy się nimi nie interesowali i nie płacili (jak i w wielu innych miejscach)
bezunia82 nie bulwersuj się tak bo ci jeszcze żyłka pęknie. Póki nie ma podejrzanych ani dowodów to na dobrą sprawę nie wiadomo, czy konia skradziono czy sam przypadkiem nie dał nogi.
Ja też nie wyobrażam sobie, po co ktoś miałby kraść tego konkretnego konia ale skoro zniknął to chyba zrozumiałe, że różne hipotezy mogą powstawać.
PumCass   zachowaj zimną krew!
20 marca 2013 19:42
Jak to co ma do rzeczy? Można się poczepiać...
Przecież mocno wyeksplorowana źrebakami klacz powinna wyglądać jak pączuszek w masełku z obrzydliwie tłustym karkiem...ehh
Zapewne gdyby się nie "zepsuła" to by dalej rodziła źrebaki, aż by padła...

No nic, nie będę się wdawać w debaty.
Dla zainteresowanych z pewnością dopiszę coś, gdy tylko czegoś nowego się dowiem, aby wątek nie został martwy i bez odpowiedzi.

horse_art
Nie, właściciele Fundacji nie są handlarzami. To miłośnicy zwierząt i hodowcy psów (nie, nie mają pseudohodowli i nie mieszają swoich psów z bezdomnymi kundelkami, jeżeli ktoś by miał ochotę takie spekulacje wyciągać  😉 Mają legalną hodowlę zarejestrowaną w FCI). Znam ich osobiście. Prowadzą hotel dla psów i Fundację. Pomagają budować schroniska, walczą na rzecz bezdomnych zwierząt...jeżdżą po wsiach, zgarniają znajdy, przygarniają niechciane i porzucone...
Pisz, pisz co tam. Bidusia. Może jakiś taki lokalny złodziejaszek ? Pijaczek? Na targ zaprowadził i sprzedał za parę stówek?
Policja powinna mieć w wykazie złodziejaszków z okolicy.
PumCass, zapytałam czy to Koćmiel konie i napisałam jak było "u nas" z jej końmi. nie wiem co to za miejsce, za ludzie - dlatego pytam, bo jak tak -wersja, że ktoś konia wziął nawet "w zastaw" też prawdopodobna (i prawnie dopuszczalna)
joakul nie pęknie mi żyłka  😉, ale to co piszecie to brak jakichkolwiek konkretów. Dla mnie cała sprawa jest mocno podejrzana i mam prawo wyrazić własne zdanie  😀
A jak mogła dać nogę skoro "widziano chłopa co ją wyprowadzał"....
PumCass oczywiście jak zaznaczyłam wcześniej ze względu na wiek ma prawo wyglądać trochę "gorzej" ale na pewno nie tak, wybacz
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się