Ból zębów, leczenie kanałowe, wybielanie i inne cuda.

alaa_kala miałam także wyrywane 3 ósemki, w tym 2 dolne problemowe. Nie wiem skąd dokładnie jesteś ale polecam stoatolog-chirurga p. Magdalenę Chlebowską. Ona wyrywała mi 8 - miała praktykę w klinice na Szaserów (cała Polska tam usuwała problematyczne zęby).
Magdalena Chlebowska przyjmuje w Pruszkowie, ma swój gabinet w każdym razie uważam, że to prawdziwa artystka do usuwania problematycznich zębów i ogólnie bardzo dobry stomatolog.
wielkie dzięki, kawałek mam ale bez tragedii spróbuję się do niej zapisać 🙂
Dzisiaj byłam u bardzo dobrej dentystki. Miałam znieczulenie przewodowe, śródwięzadłowe i The Wand i co? NIC. Dotknęła zęba wiertarką. tak zabolało, że aż zacisnęłam zęby i zeskoczyłam. każde dotknięcie kończyło się tak samo po czym zemdlałam. Tak więc zapłaciłam 150zł za znieczulenie i poszłam do domu. Dentystka mówiła, że jedyne wyjście to znieczulenie ogólne, ale ceny mnie nie pocieszają. Jestem załamana...
merciful a gdzie byłaś?? ja znam fajnego dentyste w fordonie,ale za to drogiego, przez to poszłam do innego do takiego co mam pod domem,(myślałam że to nic takiego bo tak leciutko pulsowało, a okazało się to być kanałowym) wydawała mi się dobra, byłam już na 3 wizytach, 4tą mam 6 lutego umowioną, tym czasem tak mnie dziś w nocy boleć zaczął ten ząb że bez ibupromu max to chodziłam po ścianach... nie mówiąc o tym że jeść nie mogę bo jak tylko coś nadgryzę to ból zęba powraca, a dziś niedziela;/ więc się do niej nie dodzwonie, ten ząb ciągnie mi się od listopada🙁
Mi się ciągnie od... lipca. Dentystka jest przegenialna! Na Boya Żeleńskiego 2/1. Polecam ją wszystkim. Nawet mi włączyła telewizor podczas zabiegu. Niestety tutaj nie mam sprawy dentysty, bo żaden bez narkozy juz nie jest tego w stanie zrobić.

Kanał kiedyś robiłam u Pani Kasi Korwin-Piotrowskiej. Ma gabinet acti-dent na wojska polskiego. Przyjęła mnie z bólem od zaraz 🙂
Ile kosztuje wstawianie zęba: wkręt dokorzeniowy versus korona+drugi ząb, obie wersje w porcelanie? Wiecie coś? Orientacyjnie.
Halo, ja mialam robione czapeczki porcelanowe na dwa pokanalowym leczniu zebach, zeby sie nie scieraly, wybralam te porcelanowe , jakies lepsze, po 900zl chyba kazdy byl, choc cos mi sie kolacze, z epo 900 to byly te tansze a po 1800 drozsze.
A ja się dziś zdenerwowałam, zwyczajna kpina... Od około 2 lat chodzę z ojcem do jednego gabinetu. Miałam odbudowywaną tam jedynkę (po bliskim spotkaniu z szyją konia), po paru miesiącach jednak ząb zaczął mi się kruszyć sam i powstały piękne schodki. W środę byłam ponownie żeby to naprawić. Zęba mi odbudowano, jednak już po około 2 dniach zauważyłam, że zaczął mi się robić "zadziorek" i pewnie za chwilę będzie to samo. Jutro idę żeby mi to naprawiła.
Z moim ojcem była podobna sytuacja. Ząb mu się zaczął psuć, niby wszystko zaleczone. Po paru miesiącach zaczął boleć. Ponownie do leczenia, wydawało się, że jest już po sprawie. A dzisiaj przy kolacji, calutki ząb wypadł.  😲  Przyszedł z mała dziurką, a skończył bez zęba.

Nie uważacie, że to jest przesada? Tyle pieniędzy za leczenie prywatnie wyrzucone w błoto. Rozumiem, że nie będziemy nic musieli płacić za kolejną naprawę? Ostatni raz tam idziemy i zmieniamy dentystę. Mam jeszcze pełno zębów do leczenia, a jeszcze w zeszłym roku były w dobrym stanie. Zastanawiam się czy nie zostały też zwyczajnie spartaczone wcześniej, bo miałam tam już sporo wizyt...
crazy, dzięki, długo pochodzę szczerbata 🤔
nopebow, tylko ogólnie na tym najlepszym ze światów cuda zdarzają się szalenie rzadko. Na zęby działają ogromne siły, materiały typu plomby tego nie wytrzymują tj. wytrzymują jakiś czas. No - jeśli coś już się stłukło, to skleić można, ale całe już nie będzie.
Czasem, żeby mieć święty spokój - trzeba zrobić protetykę i wypada na to, że lepiej od razu, bo - faktycznie - na raty można stracić zęba.
Mój obecny kłopot też jest rezultatem błędnej decyzji dentysty, podjętej co prawda, naście lat temu.
ash   Sukces jest koloru blond....
25 lutego 2013 11:01
Dobijcie mnie.  🙇
W sobotę miałam usunięte dwie górne ósemki. Wszystko super, nic nie czułam.
Zaczęło się wczoraj. Umieram. Ketonal pomaga na 2-3 h, a później znowu rozsadza mi głowę, boli mnie szczęka i skroń.  😵
Co zamiast ketonalu mogę wziąć przeciwbólowego?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
25 lutego 2013 11:11
ash, Nurofen w kapsułkach czerwony - mi pomagał.
ash   Sukces jest koloru blond....
25 lutego 2013 11:13
Notarialna, on jest mocniejszy niż ketonal?
Wezmę wszystko, tylko żeby przestało mnie tak cholernie boleć!
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
25 lutego 2013 11:20
Ketonal hmm mi lekarz powiedział, że powinno się ograniczać ten lek i dał mi w zastępstwie właśnie nurofen. Czy mocniejszy - nie wiem. Wg mnie w działaniu praktycznie takie same. No może nuforen szybciej działa.
ash biegiem do dentysty! może zrobily Ci się suche zębodoły, albo coś się zababrało (ropa, stan zapalny)
po tylu dniach od wyrwania to już nic nie powinnaś czuć i funkcjonować w miarę normalnie
ash   Sukces jest koloru blond....
25 lutego 2013 11:56
Epikea, jestem po rozmowie z dentystą. Powiedział, że po dwóch problematycznych ósemkach mogę czuć się źle. Nie minęły jeszcze 2 dni od zabiegu.
Dostałam jakiś specjalny "opatrunek" który zapobiega suchym zębodołom. Jutro mam się z nim skontaktować i powiedzieć jak się czuję.
Dodam jeszcze, że jestem przeziębiona i mogę odczuwać dyskomfort bardziej niż inni.
Wszystko zależy od ustawienia zębów.
Ja po usuwaniu dolnej ósemki byłam na prochach przeciwbólowych ponad tydzień czasu.
ash   Sukces jest koloru blond....
26 lutego 2013 09:47
Melduję, że dziś czuję się świetnie w porównaniu do poprzednich dni.
Nic mnie nie boli, odczuwam jedynie dyskomfort w postaci uczucia rozpierania szczęki 🙂
Ja w poprzedni czwartek pozbyłam się z lewej strony górnej i dolnej ósemki. Ja miałam niestety wrośnięte oba zęby pod dziąsłem i to samo mam z prawej strony. Znieczulenie miałam super trzymało mnie od 10 do 17. Samo wyrywanie szybko sprawnie, bezboleśnie. W czwartek wg zaleceń wzięłam pierwszą tabletkę o 13 (metafan ze względu że miałam prowadzić samochód a nigdy nie brałam kryminału i nie wiedziałam jak na niego zareaguje) kolejna wzięłam na wykładzie o 17 bo zeszło mi znieczulenie też metafan, oczywiście czułam ogromny dyskomfort i spuchłam, ale z godziny na godzinę byłam co raz bardziej spuchnieta. Ketonal brałam tylko na noc, żeby przeslać noc i było ok. Najbardziej spuchłam w sobotę a do tego miałam mega siniaka, który zaczął schodzić dopiero w niedziele. Całkiem normalnie funkcjonowałam, w czwartek wsiadłam przed zabiegiem a w piątek jeszcze nie byłam w stanie, a w sobotę już miałam trening( skokowy). Ogólnie sam zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, ale znacznie gorzej jest po, ale do przeżycia wszystko 🙂 nie ma czego się bać 🙂 ja osobiście polecam Krasnego 🙂
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
23 marca 2013 10:36
Czy ktoś wybielal zeby lampa BEYOND? Znalazłam ciekawa ofertę:
http://www.mydeal.pl/warszawa-wybielanie_zebow_beyond_polus-12903.html
Czy moze polecacie inne metody?Myslalam o Beyond,bo zakładanie szyn z pasta wybielajaca u mnie raczej odpada,noszę aparat retencyjny i nie bardzo chce go zdejmować na tyle godzin.Chyba,ze takie szyny to lepsza metoda niż Beyond?
Dworcika   Fantasmagoria
23 marca 2013 20:33
Mam do usunięcia górną ósemkę, przy czym nie idzie się do niej dostać (wysunięta chyba cała, ale jest głęboko, a ja mam bardzo ciasno ustawione zęby i dość małą paszczę).
Jak wygląda taki zabieg w takiej sytuacji?
Robił ktoś z Was kompozyt? Mocne to to? Chciałabym zalać sobie przerwę między dwójka a trójką. Z aparatem to już mi się nie widzi na starość latać a i koszta większe.
Dworcika, co to znaczy trudno się do niej dość, jak jest cała wyrżnięta?
Ja usuwałam trzy ósemki, które nie były wyrżnięte- chirurgicznie i razem z szyciem nie przekraczało to 20 min 🙂
Dworcika   Fantasmagoria
24 marca 2013 08:13
Wyrżnięta jest, ale jest jakoś tak głęboko (w głębi ust), że ciężko mi ją wyszczotkować. Dentysta mówi, że ciężko się do niej dostać i do usunięcia skierował na chirurgię szczękową.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
24 marca 2013 08:25
Zapisałam się na piątek na wyrywanie ósemki i już zaczynam panikować- chyba nie pójdę  😵 Wcale mi ona nie przeszkadza (lekarz powiedział, żeby usunąć bo będą mi się robiły zapalenia, to tak zwana 'zatrzymana ósemka' i już dalej nie wyjdzie), nienawidzę wizyt u dentysty, w dodatku już wyobrażam sobie święta ze spuchniętą twarzą i gerberkami zamiast niedzielnego śniadania  🙄
Dworcika, a o to chodzi  😉
Myślałam, że ktoś Ci głupot naopowiadał, że dentyscie będzie się trudno do niej dostać  😉
Ja bym wyrwała w tej sytuacji, jak jest cała, zabieg zajmie chwilunie, a faktycznie mogą Ci się stany zapalne zrobić.

Smarcik, z tymi gerberkami to jest ściema.
Faktycznie twarz spuchnięta, ale ja jadłam wszystko nawet zaraz usunięciu  😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
24 marca 2013 08:31
remendada ufff dzięki  :kwiatek: Za bardzo lubię świąteczne jedzenie żeby go sobie odmówić  😁 A niestety nie mam możliwości wyrwania tego zęba w innym terminie, bo w pracy potrzebna mi jest umiejętność wyraźnego mówienia  😁 Są jakieś ograniczenia, zastrzeżenia przed i po? Typu "nie wolno pić alkoholu dzień przed wyrywaniem" itp?  😉
Dworcika   Fantasmagoria
24 marca 2013 08:32
smarcik, nie zakładaj najgorszego 😉 Mój chłopak wywalił jedną ósemkę w zeszłym roku. Całość trwała z 10 minut, jak mu schodziło znieczulenie, wziął profilaktycznie coś przeciwbólowego (i to coś bardziej jak Apap) i tyle. Żadnej opuchlizny, żadnych siniaków i praktycznie bez bólu.

remendada, trochę się nie zrozumiałyśmy. Ząb się trochę psuje i moja dentystka nie jest w stanie do niej dotrzeć, żeby cokolwiek tam robić. Uznałyśmy, że w tej sytuacji nie ma się co rozczulać i lepiej to usunąć, zanim będą cyrki 🙂 Tylko problem w tym, że ona mocno schowana jest i zastanawiam się, jak mi do niej dotrą 😁
galopada_   małoPolskie ;)
24 marca 2013 08:32
remendada góra czy dół? Jeśli góra to luz 🙂 Miałam usuwane 4 zawiązki. Po górnych obłożyłam się lodem i w ogole nie spuchłam. Przy dolnych niestety wyrosła mi druga twarz po usunięciu i prawego i lewego  😂 tzn teraz sie z tego smieje bo nie bylo mi do smiechu wtwdy.
Polecam okłady z lodu, ale trzeba uważać, żeby nie przeziębić i nie ,,odmrozić" sobie policzka. Ja bralam tez kostki lodu do ust, ale jak ktos ma nadrwazliwosc zebow to nie polecam  🤣
galopada, a widzisz  😉
Co człowiek to inna historia.. Ja przy górze spuchłam bardzo, ale nie bolało.
Natomiast przy dole nie spuchłam tak bardzo, ale  1,5 tygodnia byłam na ketonalu  🤔

smarcik, przed nie, a po to zależy, czy będzie Cię bolało. Bo alkohol przy prochach przeciwbólowych to nie bardzo  😉
A wyraźnie to będziesz mówić w tym samym dniu już, tylko wizualnie może być kiepsko  😁 Ale to też nie jest reguła!
Dworcika, nic się nie martw z dojściem do ósemki. Lekarz już sobie poradzi.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się