własna przydomowa stajnia

Angela - dokładnie  😀iabeł:, zawiane, zasypane, jedynie mróz mniejszy niż zapowiadali.
Do tego sprzęt (net i komp) na zdechnięciu wrrr. urok mieszkania na zadupiu - mam net z limitem 6 GB miesięcznie, w okolicach 3 GB zaczyna mi zdychać - np. strona forum otwiera się 2-3 minuty. Jak się odkopię to jadę szukać do miasta netu, który będzie mi chodził na tym zadupiu - niestety wszystkie dostępne oferty są z miesięcznym limitem 🙁, oby chociaż jakąś prędkość rozsądną miały, bo na dzień dzisiejszy otworzenie zdjęcia to masakra
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
25 marca 2013 11:41
A ja już liczę i czekam na Wiosnę 🙂 wracają żurawie  😅 ze dwa tygodnie temu kilka już zleciało, ale dziś ... wracają stadami. Ależ mi się na duszy ciepło zrobiło jak mi taki klucz nad głową przeleciał 🙂. Śnieg jeszcze leży, jednak pług nas uraczył i droga jest przejezdna, ba nawet podwórko jest ośnieżone.
Dodatkowo od soboty jest nas w stajni więcej 😉. Malec dojechał, aklimatyzuje się i póki co sytuacja wygląda na dość opanowaną 😉

edit: i Słońce świeci już takie ciepłe, wiosenne 🙂 z koni się sypie na potęgę, śpią i wygrzewają się. Baaarzdo bardzoo leniwy dzień 😉.
U nas żurawie przyleciały już na początku marca, teraz posępnie łażą po polach i próbują coś wygrzebać spod śniegu - bidoki. O wiośnie nic mi nie mów - owies powinien być posiany koło 20-go marca, a w pole nie da się do tej pory wjechać - będzie lipa jak nic....
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
25 marca 2013 12:06
:kwiatek:
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
25 marca 2013 12:07
czyli spodziewajmy się podwyżki owsa i słomy w tym roku;(
zielona_stajnia, a sprawdzałaś radiowy z orange?
mam limit 21 giga miesięcznie i nie jest źle (cena 59zł abonament) ale dokupiłam antenę zewnetrzną za jakąś stówkę i nawet zawieje mi nie straszne ale niestety w niedzielę chodzi troszkę wolniej -A tak bez zarzutu 😀
Mam tu na zadupiu 5 kresek!
Ponoć ściągam zasięg z anteny oddalonej 8 kilometrów wiec i tak super!
Taki sam radiowy ,gorszy modem o o czko ma plus ale abonament 120 za taki sam transfer
Córka za to ma pleya - 150 metrów od Nas i przy zawieji łapią HSPA ale w pogodny dzień zwykły UMTS 😀 albo kompletnie go nie ma.. sorrki dziewczyny za wypowiedz nie stajniową  :kwiatek: choc też i bez netu gadać nie było by jak i pisać w przydomowej 😉
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
25 marca 2013 12:13
Co do wysiewu owsa, tutaj jeszcze nie ma paniki. Termin na północny - wschód Polski to - do 10 kwietnia. Sąsiad, od którego kupujemy jeszcze nie narzeka. No, zobaczymy.
nono.. my też musimy wysiac 😉 a na polu dobre kilkanaście centumetrów śniegu
ale my to północ
Angela mam Orange FreedomPro (czyli chyba radiówka) - 6GB za 49zł, w połowie limitu przestaje mi chodzić, a nawet na początku coś takiego jak obejrzenie filmu czy ściągniecie to porażka - prędkości rzędu 50 KiB. Bez zewnętrznej antent, na modemi zasięg full pokazuje - jednym słowem rzenada....
No to ja mam to samo ale nie jest tak źle.A zgłaszałaś ten fakt do orange?
Może antenę mają uszkodzoną ? albo modem sie zepsuł..
napisze na pw -nie będę tu zaśmiecać wątku
a zauważyliście spadek cen zbóż ? tak o 10% potaniało... przez importy z ukrainy podobno. a może dlatego, ze było już strasznie drogo...
Ircia   Olsztyn Różnowo
25 marca 2013 13:13
U mnie też zima na całego, w sobotę o 5 rano -17, wczoraj -10, a dziś już -16, no  do jasnej chol... długo tak jeszcze będzie  😵
Miałam grodzić nowe pastwiska, miałam robić nowy kurnik i planów to mam że ho ho, ale jak tu coś zrobić jak słupka nie da się wbić, bo ziemia zamarznięta, na dodatek wieje i wczoraj jeszcze trochę śniegu dopadało  🤔wirek:
Jedyny plus to że kuraki młode zaczęły sie nieść i chyba wystarczy jajek na święta  😉
Mazia   wolność przede wszystkim
25 marca 2013 13:33
horst_art spadły i to nie mało i chyba jeszcze trochę spadną
A mi udało się kupić piękną słomę mieszaną 1,5 t. za 300 zł - jestem bardzo zadowolona
I jeszcze w tym tygodniu facet dowiezie ok. 700 kg słomki za dwa rozrzutniki gnoju, uwielbiam takie transakcje  🤣
[quote author=horse_art link=topic=19013.msg1727037#msg1727037 date=1364217200]
a zauważyliście spadek cen zbóż ? tak o 10% potaniało... przez importy z ukrainy podobno. a może dlatego, ze było już strasznie drogo...
[/quote]
To nie przez import. Śledzę rynek zbóż stricte "służbowo" i żadnych importów w transzach wpływających na cenę na rynku krajowym - nie było... Aktualna sytuacja wyniaka z tego, jak zachowywali się rolnicy. Stali się w tym sezonie "spekulantami" rynkowymi. W okrese sporego popytu na zboża - negocjowali wysokie ceny w skupach, ale sprzedawali niewiele, czekajac na jeszcze wyższe ceny. Suma summarum teraz wielu z nich zostało ze sporymi zapasami przy kompletnym braku popytu. Bez znacznego obniżenia ceny nie pozbędą się zapasów. Jeśli nie pozbędą się zapasów - nie bedzie za co kupić środków do produkcji rolnej (nawozów, ŚOR) na rok bieżący...
Aktualnie tylko materiał kwalifikowany trzyma cenę. Rynek zbóż paszowych i konsumpcyjnych leci na łeb
Z drugiej strony zawsze na przełomie marzec / wiecień był moment obniżki cen zbóż , po czym ceny wracały do poziomu z początku roku aby tuż przed żniwami "dać na łeb"... w tym roku "dać na łeb" powinny już koło maja, jak nie wczesniej - ale to już moje spekulacje,a sytuacja na rynku rolnym dziwna... (nieprzewidywalna)
no to się rolnicy załatwili... pan od którego teraz braliśmy też miał już b. drogo, miał propozycje żeby sprzedac całość na tira ale 50 zł taniej niż nam. nie przedał, bo sądził, że ceny jeszcze pójdą w góre...  a tu ciach...spadły ;]
dobrze...jest od kogo brać. tylko z dojazdem ciężko przez tą zime ;/
Cariotka   płomienna pasja
25 marca 2013 17:32
oj laski zmieniając temat poszalałam dziś...byłam w mieście pojechałam do jeździeckiego i tarnik safe edge sobie kupiłam i kurteczkę zimową żeby mi ciepło było 😡
rox   ogony trzy
25 marca 2013 17:46
Cariotka, kurteczkę zimową w..prawie kwietniu  😂 eh strasznie to brzmi..  🤔
Cariotka   płomienna pasja
25 marca 2013 17:55
strasznie strasznie ale patrze się na prognozę pogody i póki co upałów nie będzie 🙁 a na promocji była 😁
ciekawa jestem jak ten tarnik się sprawdzi. Jutro chyba sprawdzę. Jakby nie Fliper to bym nie kupowała, ale mu tak szybko kopyta rosną.
ChingisChan   Always a step ahead! :)
25 marca 2013 18:36
Wetnę się trochę do waszego wątku ale muszę kupić... widły 😀. Widły mają być pomocą przy wybieraniu niespodzianek z trocin, stajenni już mnie chyba znienawidzili za to co wpakowałam do boksu Haxleya. Myślałam nad plastikowymi klik . Widzę, że mają wygodny koszyczek, którym mogę trząść ile chcę żeby jak najwięcej trocin wypadło. Boję się trochę, że szybko się połamią. Mogę też kupić takie klik metalowe ale bez fajnego koszyczka. Które mi polecacie? :kwiatek:
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
25 marca 2013 18:40
ChngisChan, jedne i drugie są plastikowe 🙂, wbrew pozorom to jest bardzo mocny i elatyczny plastik i nie tak łatwo je połamać. Ja mam te drugie bez koszyczka, używałam je jak ścieliłam granulatem a od ponad roku używam je przy wybieraniu kup ze słomy. Jestem bardzo zadowolona.
ChingisChan   Always a step ahead! :)
25 marca 2013 18:41
Właśnie się zorientowałam :kwiatek:, już zamieniłam model 🙂. To wezmę te z koszyczkiem, będę się czuła jak we wielkiej, kociej kuwecie 😀.
oj laski zmieniając temat poszalałam dziś...byłam w mieście pojechałam do jeździeckiego i tarnik safe edge sobie kupiłam i kurteczkę zimową żeby mi ciepło było 😡

Ja kupiłam tydzień temu super zimowe butki trekingowe do stajni  😀 w promocji oczywiście. I to najlepszy mój zakup na świecie i w ogóle ;-)

ChingisChan mi te widły z koszyczkiem kompletnie nie podpasowały. Konie na trocinach trzymam jakieś 9 czy 10 lat... O wiele lepiej sprawdzają mi się te widły: LINK
To najlepsze z dotychczas używanych. Wystarczają na kilkanaście miesięcy sprzątania boksów i pastwisk a cena - jest na prawdę przyzwoita.
Warto kupić od razu 2 pary :-)
ChingisChan   Always a step ahead! :)
25 marca 2013 19:08
Bardzo fajnie wychodzą cenowo razem z trzonkiem 🙂. Zamawiam.
ChingisChan a ja mam właśnie te z koszyczkiem już 4 rok, bardzo je lubię bo można wiecej nazbierać do nich.
Oj ta zima z południa tez nie chce odejść. Są tego jednak duze plusy, konie czyste jak nigdy o tej porze roku. Żadnego błota nie było u mnie od grudnia. Nie mają sie gdzie biedactwa opanierować  🤣 🤣
Mi się w koszyczkowych nie podobało to, że trudniej się wytrząsa trociny i suma summarum wyrzuca ich 2 razy więcej - czyli i jeździ się 2 razy więcej taczką... Dlatego płaskie widły pasują mi najlepiej, kiedyś ściągano mi takie z Anglii  - a od kiedy Horze wprowadziło je na polski rynek - nie chcę żadnych innych
No i cena wyjątkowo przyjemna  😀
Ojej dawno tu nie zaglądałam, a Wy tyle stron napisałyście 🙂 Zabieram się za lekturę.

U nas zima na całego, znowu kupy nie posprzątane czekają na roztopy :/ Mam dość tej zimy!!!

Ja dostałam nową pracę i niestety wszystkie moje wolne chwile się wypełniły i czasu na lekturę wątku już nie mam 🙁 Ale co jakiś czas będę zaglądać.

Byłam w weekend na kursie kopytowym w Stokrotce, jutro przyjdą tarnik i nóż i nareszcie mogę sama kopyta robić  😅 (moje plecy się nie cieszą)

Poza tym ponieważ mam mniej czasu przełamałam się i przeszliśmy na chów wolno wybiegowy. Całą zimę się do tego zbierałam i przygotowywałam psychicznie, ciągle znajdowałam jakieś wymówki żeby to odłożyć w czasie, aż pewnego pięknego dnia wstałam i powiedziałam do ukochanego: koniec. Dzisiaj dziewczyny nie wracają do stajni. I jest dobrze, naprawdę dobrze 🙂 Codziennie zaoszczędzam godzinę rano i godzinę wieczorem. A dziewczyny ani razu nie chciały wracać do stajni, widać że nie tęsknią za boksami.
Wiaty w końcu nie postawiłam- wygrodziłam im część padoku pod sosnami i dzisiaj przy mega wietrze było tam cicho, bezwietrznie i ciepło, więc nie martwię się o nie. Mają się gdzie schronić i myślę, że szybciej z sosenek skorzystają niż z wiaty.

Ceny owsa mnie nie martwią, bo w zeszłym roku kupiłam za dużo i wystarczy mi też na ten rok 🙂 Zaoszczędzę więc na słomie i owsie czego się nie spodziewałam 🙂 Miła odmiana mieć niespodziewane oszczędności, zwykle zdarzają się niespodziewane wydatki :P

Też zamawiam widły, ale ja te z koszyczkiem, do sprzątania padoków mi się przydadzą 🙂
Na padoku bym chyba połamała takie widły, trawa, muldy nie mówiąc o przymarzniętych kupach  😁 U mnie najlepiej sprawdza się teraz szufla do śniegu i grabki 😉 Można sobie taką szuflą wyćwiczyć lewą rękę  😂
ansc, ja też taką łopatą walcze. W lewą rękę plastikowa łopata do śniegu, w prawą grabki metalowe i jedziemy z koksem. Jak jest błoto to każdą kupę osobno wrzucam. Kiedy podłoże jest suche i tam gdzie konie robią więcej, zgrabiam kupy na większe kopczyki i dopiero wtedy łopatą na taczki.
Teraz też walczę szuflą ale na lato myślę o widłach bo bardzo sypki piach mam i nie będzie problemu.
mi jest najwygodniej mistboyem vel kupozbieraczka 😉 ze slomy tym zbierakiem z zestawu, a z padoku grabiami fiskarsa 😉 http://allegro.pl/grabie-14-zebne-fiskars-wroclaw-135510-i3055826547.html łopatą jest ciezko i nieporecznie

unawen, widlami jest ciezko, bo bobki przelatuja 😉 i nie zbierzesz do czysta
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się