Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

To powiedzcie jeszcze mi jak to sie stalo ze volta upadla?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
26 marca 2013 07:31
Może ktoś coś poradzi.

Od jakichś dwóch miesięcy przychodzi do mnie poczta adresowana na jakiegoś faceta. Adres zgadza się co do joty, no ale nikt taki tu nie mieszka. Ani nie mieszkał w ostatnich 10 latach. Zaczęło się od poczty z banku (zapewne wyciągi, nie otwierałam), wczoraj przyszedł list z PZU.

Co ja mam z tym zrobić? Komuś zgłosić? Zignorować? Przecież może ktoś na te listy czeka...
In.   tęczowy kucyk <3
26 marca 2013 07:49
szalonakobyła, serwer padl.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 marca 2013 09:50
maleństwo, przekreśl adres adresata, zrób strzałkę od adresata do pieczątki nadawcy (zapewne jest w lewym górnym rogu), napisz słowoL: zwrot (do nadawcy).
A na drugiej stroni napisz "adresat nieznany". Wrzuć do skrzynki pocztowej lub do zwrotów.
[quote author=maleństwo link=topic=20.msg1727936#msg1727936 date=1364283104]
Może ktoś coś poradzi.

Od jakichś dwóch miesięcy przychodzi do mnie poczta adresowana na jakiegoś faceta. Adres zgadza się co do joty, no ale nikt taki tu nie mieszka. Ani nie mieszkał w ostatnich 10 latach. Zaczęło się od poczty z banku (zapewne wyciągi, nie otwierałam), wczoraj przyszedł list z PZU.

Co ja mam z tym zrobić? Komuś zgłosić? Zignorować? Przecież może ktoś na te listy czeka...
[/quote]
Miałam podobną sytuację. Najpierw mówiłam listonoszowi. Potem napisałam pismo na pocztę. Nie pomogło.
Nadal mam awizo do kogoś, kto nie mieszka.  🙁
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
26 marca 2013 10:17
Jak w Mozilli usunąć adres strony z historii?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
26 marca 2013 10:31
Zu, tylko jeden czy całą historię?

Wchodzisz w "historia" --> wyświetl całą historię --> klikasz np. "dzisiaj" --> konkretna strona prawym przyciskiem --> usuń tę stronę

voila 🙂
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
26 marca 2013 10:53
Jeden, z tej listy szybkiego wybierania. Tak właśnie zrobiłam ale nie zniknął z listy, a na tym mi zależy.
Ale dziekuje, będę próbować :kwiatek:
Zu, mówisz o liście która się rozwija z okienka, w który wpisuje się stronę? Tam wystarczy, że najedziesz na wybrana stronę i wciśniesz delete 😉
maleństwo, to jest bardzo duzy problem i niemal nie do zalatwienia na poczcie. ja do tej pory nie moge doprosic sie o to, zeby nie dostarczano mi korespondencji do osoby, ktora nie mieszka, jest wymeldowana i nie ma z nia kontaktu. nosilam nawet zaswiadczenie, ze nie ma innych zameldowanych poza mna. nie pomoglo.
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
26 marca 2013 11:26
gllosia, taaak 😅 tak myślałam ze to proste 😁 :kwiatek:
Ada   harder. better. faster. stronger.
26 marca 2013 14:13
Czy drukując całą książkę z pdfu bądź pliku Word można ustawić drukowanie co drugiej strony?
Jeżeli nie ma ktoś drukarki z dupleksem.
Dziekuje In :kwiatek:
Ada próbowałaś drukuj nie-/parzyste?
Ada   harder. better. faster. stronger.
26 marca 2013 15:12
espana, pytam czysto teoretycznie.
Moja drukarka padła, muszę kupić nową na dniach, ta co mi odpowiada nie ma dupleksu, znaczy ma wpisany ręczny, cokolwiek to dla nich oznacza.
Rzeczywiście masz rację w przypadku Worda jest opcja parzyste/nieparzyste, zupełnie o niej zapomniałam  :kwiatek:

A jak z Adobre Readerem, szukałam i takiej opcji nie widzę  🙁
Gillian   four letter word
26 marca 2013 15:16
kurrr... przychodzą mi NIEBOTYCZNE sumy na rachunku za mały dom na wsi. Nie wydaje mi się, żebyśmy prąd zużywali jakoś nadmiernie, nie palimy dużo świateł, nie ma pralki - rachunek 3000zł. I tak ciągle. Czy można jakoś ustalić dlaczego mam taką kwotę? podpięcie pod licznik z zewnątrz wykluczone. Z kim mogę porozmawiać? gdzie się udać?
Ada ja nawet nie wiem czy mam dupleks w drukarce ( ba musiałam się doedukować co to jest  😁 ) ale w Adobre jak tylko nie daję któregoś przycisku szybkiego drukowania, to wyskakuje mi normalnie okno dialogowe gdzie mogę sobie różne rzeczy zmieniać np. właśnie drukuj nie-/parzyste, drukuj strony z zakresu, wiele stron na arkusz, inne ustawienia drukarki jak np. jakość wydruku itp.

Gillian a nie ma jakiejś infolinii czy jakiegoś numeru obsługi klienta tego dostawcy prądu?
abre   tulibudibu
26 marca 2013 15:43
Gillian, to za rok?
Ada   harder. better. faster. stronger.
26 marca 2013 15:47
Alaska, właśnie mnie się teraz coś takiego nie pojawia ale to może dlatego że drukarki brak  🙄
Dupleks to takie coś dzięki czemu drukuje Ci drukarka po obu stronach kartki.
Bardzo przydatna rzeczy, wtedy nie trzeba właśnie kombinować z tymi parzystymi/nieparzystymi tylko do razu leci Ci np. cała książka, bez konieczności przekładania papieru  😀
Gillian   four letter word
26 marca 2013 16:04
abre, za miesiąc!
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
26 marca 2013 16:09
Gilian jezu, to jaki Ty dom masz?! 😲 Ja za dwie rodziny z dzieckiem, dwie pralki, non stop włączony telewizor i komputery płacę 300 miesięcznie... masz możliwość spisania stanu licznika? Wiesz, ile masz zł za kilowat?
abre   tulibudibu
26 marca 2013 16:14
My tyle za rok płacimy. Jesteś 100% pewna, że nikt się po drodze nie podpiął? Jak ogrzewasz dom?
Może spróbujesz sobie tak na sucho podliczyć ile powinno wychodzić? http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1989892.html
Żeby zużyć prądu za 3 tysie miesięcznie to musiałaby mieć chałupe koło 200m z ogrzewaniem z energetyki, najlepiej ściennym i podłogowym we wszystkich pomieszczeniach.

Gillian te rachunki to prognozy czy obliczenia na podstawie stanu licznika?

Zadzwoń do nich, albo lepiej podjedź i niech ci wytlumaczą co się skąd bierze.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
26 marca 2013 16:34
JARA, Tania, katija, dzięki. Spróbuję tak, jak JARA podpowiada. I się zobaczy.
Gillian   four letter word
26 marca 2013 16:36
abre, ogrzewanie jest z kominka. Co może ciągnąć prąd - lodówka A++, światło w stajni, tv, od czasu do czasu farelka, radio, bojler. No nie ma bata, żeby tak narypać. Był gość z elektro i sprawdzał skrzynkę, nikt się nie podpina bo skrzynka jest obok drzwi wejściowych (chyba że jakoś zdalnie...).

szam, dowiem się dokładnie, póki co mama tylko tyle mi przekazała, bo jest nieźle roztrzęsiona :/

CzarownicaSa, małe pół bliźniaka, może z 60 metrów niecałe.
Hmm, lodówki i radia można by w ogóle nie liczyć, ale bojler i farelka potrafią pociągnąć. Chociaż i tak spodziewałabym się max tysiaka za takie przyjemności.
Gillian   four letter word
26 marca 2013 16:43
jak pójdę do Energii to coś zdziałam, ktoś mi wytłumaczy co i skąd i czemu?
Musisz być przede wszystkim twarda i wręcz upierdliwa, żeby nie dać się odesłać z kwitkiem. Ale teoretycznie powinni Ci udzielić szczegółowych informacji bez problemu, a przynajmniej osobie na którą są rachunki.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
26 marca 2013 17:24
Od dłuższego czasu nurtuje nie pytanie czy ubojnie mogą sprzedawać zwierzęta, które do nich trafiają?
Gillian   four letter word
26 marca 2013 17:25
dzięki, będę działać :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się