Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Gillian Nie wyobrażam sobie ile tego prądu musiałabyś zużyć, żeby mieć taki rachunek. Ja za trzy stajnie, halę, dwa domy płacę ok.1200zł.
Od dłuższego czasu nurtuje nie pytanie czy ubojnie mogą sprzedawać zwierzęta, które do nich trafiają?


Nie. To droga w jedną stronę.
Zwierzę, które zostanie wwiezione na teren ubojni nie może już z niej wyjechać żywe. Nie jestem pewna czy przypadkiem nie regulują tego nawet jakieś przepisy.
Gillian   four letter word
26 marca 2013 18:27
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
26 marca 2013 18:29
olek właśnie o przepisy mi chodzi.
[quote author=Biczowa link=topic=20.msg1728472#msg1728472 date=1364318640]
Od dłuższego czasu nurtuje nie pytanie czy ubojnie mogą sprzedawać zwierzęta, które do nich trafiają?


Nie. To droga w jedną stronę.
Zwierzę, które zostanie wwiezione na teren ubojni nie może już z niej wyjechać żywe. Nie jestem pewna czy przypadkiem nie regulują tego nawet jakieś przepisy.
[/quote]

Nawet na pewno są do tego przepisy, ale nie wiem jakie.
Generalnie do produktów zwierzecego pochodzenia jest: Rozp. (WE) Parlamentu Europejskiego i Rady 854/2004 z 29 kwietnia 2004.
Tu bym szukała.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
26 marca 2013 19:21
Dziękuję 🙂
Gillian przede wszystkim sprawdź stan licznika i porównaj z tym na fakturze. Mnie kiedyś inkasent wpisał licznik "z księżyca", bo nie było nikogo w domu jak chodził spisywać. No, i rachunek przyszedł niebotyczny. Na szczęście w Tauronie przyjęli moja reklamację bez problemu, tyle, że musiałam się do nich pofatygować osobiście.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 marca 2013 20:41
Poczta ma obowiązek dostarczyć list, bo ktoś za to zapłacił i mało ich interesuje czy mieszka, czy nie mieszka. List ma dotrzeć na miejsce, a co z tym listem stanie się po wyjęciu ze skrzynki to już ich nie interesuje. To nadawca ma wiedzieć, że takiej osoby pod tym adresem nie ma.
Katharina   "Be patient and trust in the process"
26 marca 2013 20:53
Z serii głupich pytań: Czy SK Kurozwęki, a Popiel J.M. to to samo czy Popiel J.M to jakiś odłam hodowli SK Kurozwęki? Pytam, bo na bazie koni jest właśnie podział na pierwsze i drugie i w obu są inne konie.
BASZNIA   mleczna i deserowa
26 marca 2013 21:49
Gillian, sprawdz, czy zuzycie energii zostalo poprawnie spisane. A faktyczne zuzycie moze Ci pomoc sprawdzic elektryk, tutaj firma nic nie pomoze, z elektrykiem musialabys przepatrzec dom i urzadzenia, ja mialam tez sytuacje, w ktorej wadliwy licznik nie wlaczal drugiej taryfy, ale nie wiem, jaki Ty masz licznik, czy dwutaryfowy.
Gillian a może Ci zmienili taryfę na przemysłową-  jest kosmicznie droga i łatwo na taki rachunek się załapać. Z energetyką ciężko się na infoliniach dogadać- nic nie wiedzą, nic nie mogą  👿  najlepiej jakiś realny punkt obsługi klienta poszukać. Jeśli sobie zażyczysz to muszą przyjechać i zrobić pomiar- włączają dodatkowe urządzonko i na nim sprawdzają- np. wyłączasz wszystko z prądu i sprawdzają czy jest zerowe zużycie, potem stopniowo włączasz kolejne urządzenia i widać co jest "zjadaczem" prądu. A może licznik zepsuty?  👀 

Gillian   four letter word
26 marca 2013 23:15
jadę w piątek do domu, wezmę tą fakturę i przejdę się do firmy :/
Jak zdjąć ten taki antykradzieżowy klips sklepowy? Dopiero jak zaszłam do domu to go zauważyłam. ;<
Da się jakoś domowymi sposobami czy muszę wracać do sklepu?
Jak to się dzieje, że nie spadamy nocą z łóżek? Obracamy się, przewracamy ale wciąż w granicy łóżka.
Czujemy? Budzimy się?
Tania, moze podswiadomosc?

Czy sa na rynku pasty do zebow bez fluoru? Jezeli takich nie ma, to jak mozna zrobic paste do zebow domowym sposobem?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
27 marca 2013 20:11
ikarina - są, teodora albo pandurska kiedyś o nich pisała.
Strzyga, dzieki wielkie :kwiatek: Juz sie balam, ze w domu bede musiala sie bawic w "malego chemika" 😉
Scottie   Cicha obserwatorka
27 marca 2013 20:21
Tania, chyba podświadomie czujemy, że możemy spaść. Ja za każdym razem, kiedy przekręcając się przez sen jestem blisko krawędzi- budzę się, bo czuję, jak mi np. noga z łóżka spada.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
27 marca 2013 20:23
Tak samo jak śpimy na siedząco i jak nam głowa opada, budzimy się. Słyszałam kiedyś, że to atawizm z czasów jak byliśmy małpami i zasypialiśmy siedząc na drzewie :P
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
27 marca 2013 20:27
Ha! Znam taką osobę, której nic nie obudzi. Kiedyś byłyśmy razem na zawodach, spałyśmy w jednym domu. Jak huknęła z łóżka, to chciałam wzywać karetkę, bo nie ani upadek, ani huk nie był w stanie jej obudzić. Moje krzyki i potrząsanie też dały efekt dopiero po kilku dobrych minutach 😀
Jak to się dzieje, że nie spadamy nocą z łóżek? Obracamy się, przewracamy ale wciąż w granicy łóżka.
Czujemy? Budzimy się?



Czujemy to znaczy czuje nasz mózg który w nocy ciągle pracuje.

Ha! Znam taką osobę, której nic nie obudzi. Kiedyś byłyśmy razem na zawodach, spałyśmy w jednym domu. Jak huknęła z łóżka, to chciałam wzywać karetkę, bo nie ani upadek, ani huk nie był w stanie jej obudzić. Moje krzyki i potrząsanie też dały efekt dopiero po kilku dobrych minutach 😀


Heheheh są wyjątki oczywiście.
Przemęczenie
Choroby
Spożycie procentów
To wszystko powoduje że nasz mózg  źle lub inaczej odczuwa bodźce lub w ogóle na nie nie reaguje.

Najlepszym przykladem są osoby w stanie upojenia alkoholowego.
Można takiego delikwenta który śpi i z pietrowego łózka zrzucić a delikwent nadal smacznie spać będzie bo mózg "prawie całkowicie się wyłączył "
Jak zdjąć ten taki antykradzieżowy klips sklepowy? Dopiero jak zaszłam do domu to go zauważyłam. ;<
Da się jakoś domowymi sposobami czy muszę wracać do sklepu?


Ja też kiedyś tak miałam, moja mama jakoś nożem podważała i w końcu po długich zmaganiach jej się udało.

Dlatego bardzo dobre jest spanie na hamaku- cały czas, przez sen mięśnie pracują, aby zachować równowagę. Spalają kalorie przez sen 🙂
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
27 marca 2013 22:32
Katija, chyba kupię hamak do spania w domu, zamiast łóżka. "Co ty taka zmęczona? -A, wiesz, całą noc ćwiczyłam i kalorie spalałam" 😁
Z serii głupich pytań: Czy SK Kurozwęki, a Popiel J.M. to to samo czy Popiel J.M to jakiś odłam hodowli SK Kurozwęki? Pytam, bo na bazie koni jest właśnie podział na pierwsze i drugie i w obu są inne konie.



cytat ze strony http://www.kurozweki.nazwa.pl/st/index.php?option=com_content&task=view&id=57&Itemid=52 
"  "Stadnina Koni Kurozwęki współpracuje stale z jednym z najbardziej znanych ośrodków turystycznych w naszym regionie – Zespołem Pałacowym w Kurozwękach, z którym łączy ją osoba wspólnego właściciela Jean Martin Popiela".
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
27 marca 2013 22:59
Można się jakoś dowiedzieć numer telefonu jeśli wydzwania do nas ktoś z zastrzeżonego? Nie znalazłam innego wątku właściwego dla tego pytania. Sieć mi pewnie nie poda, a to ważne dla mnie...
Krupnik., sposobów jest kilka.
Dla mających dużo czasu: idziesz do sklepu w którym nabyłaś produkt z paragonem i prosisz żeby zdjęli.

Ja tylko jeden przytoczę z zasobów nielegalnych, żeby nie prowokować: podpalasz tą końcówkę w której chowa się igła (ta  z wystająca częścią). Będzie smród plastiku przez chwilę, ale jak się stopi, igła wypadnie i w zasadzie po zabezpieczeniu.
można też przyłozyć magnez. no albo siłowo -podważyć
horse_art, magnes🙂

Podważanie zazwyczaj nic nie daje, lepiej przeciąć. na allegro są takie mini nożyczki do przecinania igieł. Dobra, koniec rozpowszechniania złodziejskich treści🙂
horse_art, magnes🙂

Podważanie zazwyczaj nic nie daje, lepiej przeciąć. na allegro są takie mini nożyczki do przecinania igieł. Dobra, koniec rozpowszechniania złodziejskich treści🙂


Najlepszy jest magnes neodymowy. Wystarczy przyłożyć go do tego grzybka i blokada sama odskakuje.  😅
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się