Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

żaczkowa   gone with the wind
26 marca 2013 22:51
Ja do tej pory u lekarzy byłam na ul. Joselewicza, teraz jestem na al. Pokoju. Joselewicza polecam, miły personel, zwrócili uwagę na jeden nieprawidłowy wynik, który olało 6 lekarzy, niestety już tam nie chodzę ze względów finansowych 🙁 al. Pokoju bezpłatnie i wygodnie, bo wszystko załatwiają na 1 wizytą - chodzi się tylko od drzwi do drzwi i trzeba wyrwać dzień z życiorysu (okuliści, laryngolodzy, pobieranie krwi jest rano, a lekarze sportowi popołudniami) i pobieranie krwi nie należy do najprzyjemniejszych (miałam traumę, która tam się trochę odnowiła :P).
Byłam u lekarza 3 tygodnie temu i mówili, że wszystko poza wysiłkowymi od tego roku jest już 'bezterminowe'.



Co to znaczy? Że jak zrobiłam sobie w zeszłym roku laryngologa i okulistę to już nie będę musiała więcej tam chodzić? Czy muszę zrobić badanie w tym roku i już wtedy jest ,,bezterminowe"?
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
27 marca 2013 08:46
Szczerze to pierwsze słyszę aby jakiekolwiek badania były "na zawsze".  🤬
ushia   It's a kind o'magic
27 marca 2013 08:49
sanepidowe nosicielstwo jest na zawsze, jakkolwiek bezsensowne by to nie bylo 😉
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
27 marca 2013 08:56
Mówimy o badaniach a nie o wykrytych schorzeniach 🙂.
ushia   It's a kind o'magic
27 marca 2013 08:59
no badanie, badanie - jak raz udowodnisz ze nie masz salmonelli, to juz nie masz  😁
ale to OT, wiec sobie ide
ciekawi mnie kwestia bezterminowych badan sportowych, to bym sobie zrobila poki sie nie rozsypie ze starosci  😎
Alaska Robiłam wszystkie badania w kwietniu zeszłego roku, w tym późno się obudziłam i wybrałam do lekarza sportowego 2 dni przed startem. W przychodni powiedzieli mi, że co rok będę musiała ponawiać badania wysiłkowe, a reszta jest 'na zawsze'. Trochę mnie to zdziwiło, ale skoro tak mówią to jestem skłonna im wierzyć.  🙄
z tego co wiem to laryngolog i okulista jest na dwa lata a krew, mocz i ekg trzeba robić przed każdym wydaniem zaświadczenia. Zawsze tak było i nie sądzę, by coś się zmieniło...
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
27 marca 2013 19:33
z tego co wiem to laryngolog i okulista jest na dwa lata a krew, mocz i ekg trzeba robić przed każdym wydaniem zaświadczenia. Zawsze tak było i nie sądzę, by coś się zmieniło...

Rozmawiałam dziś ze znajomym - niedawno robił badania, powiedział, że się nic w tej kwestii nie zmieniło... .
W akim razie nie wiem czym to jest spowodowane. Na Szwedzkiej robia tak jak pisalam, nie tylko w moim przypadku terminy sa prawie na kazda srode i czwartek. Moze ktos skorzysta 🙂
10-12 w Bolęcinie będzie kurs łucznictwa konnego. Wiecej info na stronie i fb.
Ktoś brał już udział w takim kursie? Warto?
Jedzie ktoś może na szkolenie które prowadzi Pan Oleg Badałow?

Jak coś to tu jest plakat 😀d
[[a]]http://konieczajka.pl/images/stories/plakaty/plakat%20zawody%20kwiecien.pdf[[a]]
albo na stronie;
http://konieczajka.pl/
Dava   kiss kiss bang bang
03 kwietnia 2013 09:50
Czy ktokolwiek ma w może w posiadaniu albo potrafi wskazać gdzie znajdę kalendarz MZJ na 2012???

😵
Dava   kiss kiss bang bang
03 kwietnia 2013 10:08
http://mzj.krakow.pl/news.php?cid=0&nid=3268


Dzięki  :kwiatek: tyle też znalazłam.
Miałam nadzieję, że istniało coś czytelniejszego i dokładniejszego  😀iabeł:

Swoją drogą dziwię się, że panuje wszędzie taki ogólny syf informacyjny. Jak to jest możliwe, że jedni oznaczają zawody jako ZR inni ZR-B a reszta przypomina sobie żeby dopisać ze ZO ma 2gwiazdki  😀iabeł:
Nie ma jakiś przepisów jasno określających jak się powinno zapisywać nazwę i rangę zawodów?
Nie wiem, zawsze tez tam wpisuja ZT w Pegazie, jakby nie bylo innych? Tylko Pegaz sie zglasza do MZJ?
Powinni chociaz na koniec roku jakies statystyki oglaszac, latwiej by mi np. bylo do pracy licencjackiej pozyskiwac dane 😀
Witam!

Chciałabym się dowiedzieć o stajnie w Krakowie i okolicach, takie godne polecenia  😉
Nie jeździłam jakieś 2 lata, także co nieco trzeba by odświeżyć pamięć, no i też chciałabym się czegoś więcej nauczyć niż klepać tyłek bez sensu  😉
Chodzi też oto, aby dojazd z Krakowa (Krowodrza,Azory) nie był jakiś strasznie zawiły, no i  też nie trwał całe wieki (komunikacja miejska)  😉
Zastanawiałam się nad pegazem, mustangiem albo szarym  😉 Co polecanie? Może coś zupełnie innego?

Albo może w Krakowie są jakieś przydomowe, małe stajenki gdzie właściciel trzyma swoje konie i udostępnia je do jazdy za jakąś tam odpłatność?

Pozdrawiam!
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
03 kwietnia 2013 11:00
No to chcesz się uczyć czegoś więcej czy oczekujesz że ktoś "wypożyczy" Ci prywatnego konia na wożenie tyłka?
Wątek ma 280-pare stron, proponuję przeczytać, wszystkie dotyczą stajni w Krakowie...
Dava   kiss kiss bang bang
03 kwietnia 2013 11:08
tym bardziej, że co jakieś 2-3 strony ktoś się pyta DOKŁADNIE O TO SAMO  🤣
Cariotka   płomienna pasja
03 kwietnia 2013 11:10
jak obiecałam tak i piszę polecam stajnie w Konarach więcej dowiesz się u Doma z rv 😁
tym bardziej, że co jakieś 2-3 strony ktoś się pyta DOKŁADNIE O TO SAMO  🤣


I za każdym razem od jakichś 150 stron otrzymuje dokładnie tą samą odpowiedź  😁 że "inni już o to pytali"

Plan działania w tym wypadku powinien być taki:
1) klikamy na górze w katalog stajni i szukamy stajni w Krakowie w dogodnej dla nas lokalizacji
2) obczajamy stronę internetową stajni
3) jak coś nam wpadnie w oko - wpisujemy w szukajkę forum i śledzimy pod tym kątem ten wątek
4) jeśli nie znaleźliśmy informacji o upatrzonej przez nas stajni - zadajemy pytanie w temacie

Amen.
Dava   kiss kiss bang bang
03 kwietnia 2013 12:19
Elbus  🤣

na stronie 280 czyli dokładnie 2strony temu dziewczyny pisały, w sumie właśnie co 2-3strony wątku jest to same pytanie (może lekko inaczej sformułowane).

Jak ktoś po raz SETNY napiszę o stajni Konarach, KJK Szary o Santosie w Zabierzowie itd to znowu się odezwie milion ludzi, którzy powiedzą, że się REKLAME uskutecznia  😀iabeł:

Serio lepiej się cofnąć kilka stron i poczytać, bo jeśli chodzi o pytania ad pensjonatów i rekreacji bądź sensownego pojeżdżenia sobie konno to nic się nie zmieni w ciągu tygodnia. Kraków ma określoną ograniczoną liczę stajni, która jak na razie się nie zwiększa. Nie rozumiem nie wykonania choćby minimum pracy na prześledzenie kilku stron wątku.

😎
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
03 kwietnia 2013 14:04
[
nic się nie zmieni w ciągu tygodnia.


A nawet jeśli kiedyś przyjdzie taki cudowny tydzień, że nagle powstanie 5 nowych stajni to na pewno nasze końsko-krakowskie grono nie pozostanie w ty temacie obojętne i wszystkie bardzo cenne lub te mniej ważne informacje pojawią się w tym wątku w ciągu sekundy🙂
Zdjęcia byście jakieś stajenno-krakowskie powrzucali bo tak nędznie zimowo się zrobiło 🙁
Chcesz ogladac zime jeszcze na zdjeciach ?!
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
03 kwietnia 2013 14:18
Mogą być z hali, albo zeszłoroczne letnie🙂
To może ja, bo znalazłam zdjęcia z dzisiaj 2 lata temu, czyli 3 kwietnia 2011 (Toporzysko):



edit: 3 kwietnia to widocznie dobry dzień na zdjęcia

3.04.2012 Toporzysko:

Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
03 kwietnia 2013 15:51
z tamtego roku dokładnie 23 marca!! ja chce taką pogodę
jestemzlasu, aaa, aż mnie coś ścisnęło, jak po obejrzeniu zdjęć popatrzyłam za okno 🙁 chciałabym już odmarzniętą plażę...
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
03 kwietnia 2013 17:56
Moniuś, dokladnie rok temu....
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się