Maści i odmiany





Piękny sabino🙂Nie mogłam się oprzeć. Musiałam go tu wrzucić🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
28 marca 2013 19:42
O jezusie, skąd to cudo? Można gdzieś znaleźć więcej zdjęć?
kolorwiatru wrzuc fotki, ale wydaje mi sie twoje konio zwyczajnie siwieje 😉
wcale nie jest powiedziane ze juz za zrebaka musi wysiwiec.
znam konia ktorego wlascicielka kupila jako przepieknego karosza, a po 6 latach (!) kon dostal siwego łba i poszlloo ...  dzis jest juz calkiem siwy 😉
Pursat   Абсолют чистой крови
28 marca 2013 20:18
yawa2, coś pięknego! 😀
Niestety nie pamiętam gdzie je znalazłam, wspomniało mi się o nich jak foldery przeglądałam🙂

W tym albumie więcej takich piękności z Argentyny...po prostu czasem bardzo bym chciała takie tutaj, chociaż jedną klacz o wzorze sabino  w galerii stajni sadyba widziałam

http://www.flickr.com/photos/martinavannelli/sets/72157610466213705/  😍
a to nie jest przypadkiem criollo?  🙂 . Bo one takie maściste są
nie criollo 🙂 TB znalazłam  😀:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.594140143949250.1073741825.272521362777798&type=1

spodobał mi się krzyżyk...gdzie ma iśc popręg😀



wiem, że to nie koń ale coś sabino ma😀


hahaha , znajdź różnicę  😂 krzyżyk genialny 😀
🙂
wstawiam zdjęcie o którym wcześniej mówiłam, (a je znalazłam!!🙂😉 kasztana wyglądającego jak gniady bez podpalań:



Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
28 marca 2013 21:55
Mina "o tak, taki jestem piękny" wielbłąda powala
Farifelia   Farys 21.05.2008
28 marca 2013 21:56
Może nie powalamy różnorodnością umaszczeniem jak konie przedstawione przez yawa2 ale za to kameleonik z nas fajny  😁

Odsłona letnia:





I zimowa (tu akurat już zaczyna się delikatnie rozjaśniać):



Najfajniejsze ma skarpetki 🙂 Na lewej przedniej nodze, skarpetka jest widoczna tylko od wewnętrznej strony. Tak więc stojąc z lewej strony wygląda jakby miał 3 skarpetki, zaś stojąc z prawej, widać 4 skarpetki 😀
emptyline   Big Milk Straciatella
28 marca 2013 22:06
yawa, dzięki! Śliczna klaczka.

Z tej samej stronki jest też fajny ogierek:
Mamusię też ma ładną:
Dziewczyny, jest coś takiego jak maść ciemnogniada? Mój wygląda bardziej jak skary, sama nie wiem...

moj jest ciemnogniady i tak ma wpisane.
TinaTigra   ...w życiu piękne są tylko chwile...
29 marca 2013 09:53
Yawa 2- zakochałam się. Ciekawe czy taki zostanie na zawsze czy będzie zmieniał kolor.
raczej zostanie taki
Znalazłam stare zdjęcia mojej baby jak miała 3 lata i zastanawiają mnie te brązowe plamy (nie od brudu :P). Świń w tym momencie jest siwa i to brązowe zniknęło.
Jak myślicie od czego może to być? Wypłowienie od słońca? Nigdy się nad tym nie zastanawiałam a jakoś ostatnio mnie owe plamy zainteresowały...
kotlet mogę gadać farmazony, ale mi to przypomina kształt siodła. Gdzieś już widziałam takie "wypłowiałe siodło" na grzbiecie... Coś mi się kołacze jakieś połączenie pot + słońce? Nie pamiętam dokładnie o co chodziło... Może ktoś wie coś o płowieniu "od siodła"? 🙂

jak gadam bzdury to bić i tłumaczyć 😉
Zygzak, no właśnie też o tym myślałam z tym że baba wtedy ledwo co siodło miała zakładane... a plamy są jeszcze na zadzie...
Farifelia   Farys 21.05.2008
31 marca 2013 16:39
A miała takie brązowe od początku czy jej się to nagle ot tak pojawiło? Pamiętasz może? Bo równie dobrze w trakcie siwienia mogła trochę kolorki zmieniać 🙂 Nam jak siwy zaczął siwieć to miał wszędzie jasne łaty przemieszane z ciemniejszymi 🙂
Farifelia, szczerze? nie mam pojęcia. Odkąd kupiłam to miała. Rok czy dwa lata później ten brąz zniknął. Ogólnie była jako młodziak zupełnie kara z paroma siwymi włosami.
Farifelia   Farys 21.05.2008
31 marca 2013 16:49
Nie znam się na płowieniu od siodła ale skoro w innych miejscach też takie plamy miała to bardziej bym obstawiała na zmiany związane z siwieniem 🙂
Z tego co pamiętam (nie mam paszportu pod ręką) w paszporcie jej matka była gniadosrokata... może to jest z tym związane.
A ona nie była wcześniej ciemnogniada? Bo wygląda trochę jak siwienie z ciemnogniadego...
Fokusowa, w paszporcie jest opisana jako kara. Nie kupowałam jej od hodowcy wiec nie wiem jaka była jako źrebak.
Kary płowiejący - to by wszystko wyjaśniało. Praktycznie każdy kary koń płowieje na lato i jest miejscami "brunatny".. 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
01 kwietnia 2013 09:15
Ale ta klacz jest teraz siwa, kara czy jaka?

Znaleziony na FB w ogłoszeniach:
Farifelia   Farys 21.05.2008
01 kwietnia 2013 10:19
emptyline pisała przecież że siwa...
emptyline   Big Milk Straciatella
01 kwietnia 2013 10:57
Nie doczytałam faktycznie.
Ta jest dość ciekawa ( koń po lewej) 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się