Kącik Rekreanta cz. VI (2013)

wychodzi na to że za bardzo dbamy....hihi u nas tak samo rekreanty ze stali
Ja Ci powiem że mi Paulina dużo do myślenia dała, uświadomiła że taki uraz nie bierze się też z niczego. Zwróciła uwage na te kopyta, które już wcześniej inni wytykali.

Niestety mało kto zdaje sobie sprawę jaki wpływ na całego konia maja problemy z kopytami. Jak ważne jest aby koń chodził od piętki a strzałka spełniała swoją funkcje amortyzującą. Jeśli strzałka nie amortyzuje wstrząsów to najkrócej mówiąc cały aparat ruchu obrywa.
Niestety też mało właścicieli koni zdaje sobie sprawę z tego w jakim stanie są kopyta ich konia , najczęstsza odpowiedz jaką słyszę kiedy pytam " Jak wyglądają kopyta Pana/Pani konia , jak strzałki ?"  wygląda następująco : " Nie no kopyta są w porządku , nic się nie dzieje". Po przywiezieniu konia do mnie okazuje się zupełnie co innego.
Dawno mnie nie było. Zdrowia dla wszystkich kontuzjowanych 🙂

Ja powoli wracam do pełnych obrotów  😉
ponieważ zamiast tak


wyglądam teraz tak 😉


Zaczynam wsiadać na stępa. A jak już w końcu wiosna przyjdzie to przerzucamy się na terenowanie. Nie będe chłopaka męczyć i obciązać za mocno. Ze dwa razy w tygodniu gimnastyka a tak do lasu.

W związku z tym (i w celu cięcia kosztów- budżet mi sie już od jakiegoś czasu nie dopina 🙁) zmieniliśmy dziś stajnie na Dragona.
T jak tylko wyszedł na padok obok koni od razu zdobył nowych kumpli


I jego oficjalny BFF
ash   Sukces jest koloru blond....
28 marca 2013 15:56
archeo, Łoooo matko! Biedna Ty!
Fajnie, że szybko się goisz i wracasz do formy. Zdrówka dla ciebie i powodzenia w nowym domku.
Na mnie się zawsze jak na psie goiło. Widac organizm się już do "ciężkich" warunków przystosował  🤣

Z nowego domku jak na razie (jakieś 3 godziny) jesteśmy zadowoleni, byle jeszcze wiosna wreszcie przyszła
archeo, matko, ale oberwałaś... To cud, że cało z tego wyszłaś, normalnie o włos od tragedii... Strasznie jestem ciekawa twoich wrażeń z Dragona, przypomnę się na PW za jakiś czas o relację.
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
28 marca 2013 16:11
archeo archeo balboa 😀 Trzymaj się, dobrze, że tylko tak to się skończyło  🤣
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
28 marca 2013 16:55
archeo, boże kobieto co Ci się stało, bo ja nie na czasie coś 😲

A ja tymczasem wróciłam ze stajni cała w skowronkach, mam fajnego konika do jazdy, który skacze tak 😍 i rusza się też fajnie 😜
Mam milion fot z dzisiaj i z Pamirem i z Ramirą bo fociłyśmy i moje i Nirv szmatki no i trochę z wygłupów na niej 😁 chyba skończył się mój dół jeździecki 🙂

edit: skradłam zdjęcie od Nirv :kwiatek: szalonego kucyka 🙂
mils   ig: milen.ju
28 marca 2013 19:09
archeoo rety, dobrze że wszystko ładnie i szybko się goi.
Hermes świetny jest! 😀
Trenerka była ostatnio bardzo z nas zadowolona, więc dzisiaj było trochę luzu. Mamut w wersji po pastwiskowej. 😁
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
28 marca 2013 19:22
mils, to ona 😎 Fajną mordkę ma ta Twoja kobyłka 🙂
mils   ig: milen.ju
28 marca 2013 19:26
Hermes no tak, tak, ale wiesz, kucyk... 🙂
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
28 marca 2013 19:36
mils, hehe no wiem wiem, to jest Ramson 😁
archeo Wracaj szybko do zdrowia!! Trzymamy bardzo mocno kciuki, zwłaszcza Malachit  😉 Oby ślad nie pozostał na dłużej.
Tunis ma super kolegę, jak kucyk będzie go chciał zrobić w trąbkę to może zrobić slalom gigant między jego nogami.

Hermes Hafka urocza i jak skacze  😀

mils Piękne ma oczy takie mądre, ale grzywki od linijki nie zniesę  🤣

My również w nowym domu. Koń wszedł do przyczepy jak do swojego boksu. Zadomowił się na saloonach bo zajął największy boks w stajni i wydaje się w nim taaaki maaalutki  🤣 Nie mogę doczekać się wiosny/lata bo naszym głównym priorytetem stajni jest przestrzeń i pastwiska....

A dziś znów pada śnieg  😤  😤
ash   Sukces jest koloru blond....
29 marca 2013 11:21
No właśnie! Śnieg! mam dość!
Wczoraj Kary chwilę pobrykał na lonży, a za chwilę opadł mu zapał. Wiedziałam, że to nie są bryki przepowiadające wiosnę! 🙁
Ja też mam dość! 🤔 Wczoraj pierwszy raz jeździłam na zewnątrz, takie fajne słoneczko było, ale wiatr mało głowy nie urwał.
A dzisiaj zrezygnowałam w ogóle z wyjazdu do stajni i zastanawiam się teraz czy koniowi jest ciepło pod derką. 🤔 To jakaś masakra z tą pogodą! Czy to się kiedyś skończy?! 🙁
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
29 marca 2013 11:33
A Zajkoń wczoraj sprawdzony na lonży ...i nie kuleje, jeszcze skraca ale poprawa 70%, za to noga zaczela grzać  i to w dziwny sposob bo tylko staw pecinowy od wewnetrznej strony i wewnetrzna strona koronki... kurde cos mi się tu nie klei 🙄 😵
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
29 marca 2013 11:51
Właśnie, ja też chcę już koniec zimy!! Ileż można..
Zairka, niech ten Zajkoń się w końcu ogarnie, bo już przegina! 😤
tuch, a jak to to się rusza! 😁
Oto dowód 🙂


Hermes , ale fajowa dziewczyna  🏇!
mtl   I M Equestrian
29 marca 2013 13:47
Hermes , ale fajowa dziewczyna  🏇!


calkiem zgrabna... blondynka  😁 ale mój woli rude...

a w UK wiosna - kwitna kwiatki, swieci slonce, czasami pada snieg lub deszcz, w sumie wszystkiego po trochu, pogoda zglupiala...

a my z siwym znowu chwilowo zmienilismy stajni, tym razem jestesmy za plotem (doslownie), i mamy padok wiec siwy jest w siódmym niebie  😜
jedyne co mu sie nie podoba to "okienko" w drzwiach od boksu, siwy uznal ze sie nie zmiesci i za nic glowy nie wystawi...  👀
Hermes, fajny kucunio faktycznie 🙂 I fajnie, że ci się jakieś perspektywy pojawiają!

Dziewczyny, ta zima mnie wykończy... Mój koń ma turbodopalanie, pourywał mi dzisiaj ręce, śnieg zacina po oczach, zgubiłam się (!!) wracając ze stajni... No po prostu masakra, już mam dość.
ash   Sukces jest koloru blond....
29 marca 2013 15:49
Dzionka, wiem co czujesz!
Zasypało mi cały samochód! siedzę w pracy, mimo ze godzine temu miałam wyjść. Nie chce tego śniegu!
Już się cieszyłam że derki pozmieniam i wypiorę, bo są sztywne z brudu a tu dupa!!!!
Za oknem zima w pełni, właśnie znowu sypie u nas to białe g.... natomiast Ogórek oznajmia zdecydowanie wiosnę traktując wszystkie mijane konie jako interesujące kobyły do których należy mruczeć i się trochę popuszyć. Oby to on miał rację i to co widzę za oknem to jakaś chwilowa pomyłka natury.
mils   ig: milen.ju
29 marca 2013 16:34
Klami u nas dla odmiany wszystkie konie ospałe i wyjątkowo leniwe. Mnie też ta zima powoli zaczyna działać na nerwy, mam nadzieję, że to już jej ostatnie podrygi.
tuch no cóż, z grzywką był spory problem, bo na głowie kobyła miała straszny chaos i to był jedyny sposób, żeby jakoś to "uporządkować". 🙂
brunatna pokazuj Jurtę częściej, cudowna jest!
Mamut dzisiaj chodził pod trenerką i jestem bardzo zadowolona. Szybko się uczy, jest chętna do pracy, fajny koń mi się trafił. 🙂
Mils, czy Ty trenujesz z Marysią? Tzn. z Panią Marią?
mils   ig: milen.ju
29 marca 2013 17:42
Cejloniara nie. 😉
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
29 marca 2013 18:16
brunatna, dzięki :kwiatek:
mtl, oj no ma jeszcze trochę ciałka i tyłek rozłupany 😁 faaajny siwy 💘
Dzionka, dzięki wielkie no i właśnie też się cieszę, że jest coś pod tyłek, a kobyła ambitna, ale ja dzisiaj kompletna dupa byłam 🤔 mam fotki i filmiki, ale nie ma się raczej czym chwalić, ale kurde szkoda, bo konik jest świetny tylko ja papram 😵
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
29 marca 2013 18:46
Hermes kocham po prostu tą Twoją dziewuchę, taki promyczek!  😜
Zairka kurcze, jak nie przysłowiowy urok to sraczka po prostu. Ja wszystkie niepowodzenia zwalam na zimę, zacznie się wiosna-Zajkoń obudzi się do życia razem z jego nogami!
Chłop poczuł wiosnę, która odchodzi wielkimi krokami -.- W tym roku mamy śniegus dyngus... Seginiusz dzisiaj brykał jak opętany po prostu, na lonży, na kantarku, na luzie 🙂 Nowe podłoże(zanim śnieg go nie zasypał-rano nie padało) czyni cuda dosłownie, dostaliśmy nawet pochwałę że Segan się fajnie rusza dzisiaj 😀 Zebyśmy tak halę jeszcze mieli... Chłop poczuł wiosnę, która odchodzi wielkimi krokami -.- W tym roku mamy śniegus dyngus...  Pozdrawiam rekreantów! Piękną mamy zimę tej wiosny 🙂
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
29 marca 2013 19:00
lizzy, dzięki wielkie, kochana ta kobyłka jest 🙂 A Tobie jak tam z Seganem idzie? 🙂
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
29 marca 2013 19:11
Hermes normalnie to koksimy i się docieramy 😀 Segan ma szyjsko jak bysior i w miarę zaokrągloną dupkę. Ostatnio nawet dostaliśmy komplement, że tak utyty, to Segan jeszcze nigdy nie był. Aktualnie mamy troszkę przerwę od intensywnych jazd, ze względu na niekończącą się zimę ale jakoś dajemy radę 😀 Najgorsze jest to, że jak jest brzydka pogoda i nie daj Boże zacznie się wymagać czegoś trudniejszego to Segan pokazuje jak to mu się nie chce tego robić, ale mam swoje sposoby, żeby chciał to robić. Jest już dużo lepiej odkąd go przywiozłam, chłopak zajarzył, że teraz ja jestem jego nową "Basią", miziać chce się w kółko, od wiosny zaczynamy systematycznie wozić dupę z trenerem na nowiuśkim podłożu(które już kocham miłością nieograniczoną, z resztą Seginiusz też). W wakacje wybieramy się gdzieś na dwa tygodnie na treningi , myślałam nad KS Centurion albo Aromerem 🙂
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
29 marca 2013 19:20
lizzy, o czyli fajnie, ambitnie 🙂 w końcu za Segana się wziął ktoś kto nie odpuszcza, tak trzymaj!

Boże kochany..patrzę na zdjęcia z dzisiaj i jaka ja jestem poraczna! Jak nie wyjdę przed konia to stanę w strzemionach w skoku, to ciągnę wewnętrzną. Ja to się dziwię, że mnie dzisiaj Ramson nie zrzuciła 😲
Oto dowód 😵


I na rozbawienie mój kochany Maciuś na koniuku 😁


I obiecuję już nie męczyć zdjęciami :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się