konie fryzyjskie

ona jest taka malutka czy wyszla tak na pierwszym zdjeciu?  😲

ja nie moge zaplatac grzywki, bo moj kon lubi wsadzac leb w miejsca gdzie nie powinien i konczy sie to uszczerbkiem na grzywce 😀 lepiej sie ma jak nic z nia nie robie 🙂
Przecież to wielka ❗ Gala  12 latka , jest na stronie 63



Wawrek ja cię nie rozumiem. Mojego tu nie było od dawna....
Edit: ale dziekuje milo mi.
Nie wiem czy poprzednia strona to tak dawno...
Widek: faktycznie, czyli na tym zdjeciu tak wyszla.
Wawrek: mistrz  🙇
vampiria Ja mam 162 cm, więc za wysoka to ona nie jest |D' Wyjdzie coś koło 164 w kłębie  😉
164 cm to bardzo przyzwoity wzrost jak na fryza , bardzo fajna ta kobyłka widać że ją strasznie kochasz 🙂 no jak tu nie kochać tych czarnych dziadów  🏇
Serenity: moj ma 166cm i jeszcze rosnie... ja mam 170 cm i jak chce mu zalozyc kantar czy oglowie to juz mi stanie na palcach nie pomaga gdy podniesie leb  👿

Gala na tych poprzednich zdjeciach wyglada na wysoka, a z kolei na tych co wrzucilas teraz to nie.... wez czlowieku badz madry i pisz wiersze  🤦
Dlatego moje pytanie  😉
zaczynam tego zalowac, ze zyczylam mu duzego wzrostu  😂
Wracając do tematu mojego "kundla" fryzyjskiego 🤣 Jambi - odpowiadając na wątek  st. - st. rozczaruję cię mocno - moja klacz w paszporcie nie ma nigdzie wpisane " bez prawa wpisu do ksiąg" - Jambi nie jest moim pierwszym koniem i wyobraź sobie, że nie jestem, aż tak głupia, zeby nie wiedzieć, że konie, które
nie maja prawa do hodowli będą miały ten wpis w paszporcie do tego na CZERWONO. Także widzisz nie wiem jakim cudem zostało to ominięte - bo wiem, że powinna mieć ten wpis, ale go tam zwyczajnie nie ma. Tak wiem, że to jest dokument identyfikacyjny konia, ale na jakiejś podstawie musiał zostać wydany - klacz urodziła się w Polsce, w takim układzie musiał zostać przekazane PZHK papier krycia klaczy i papier urodzenia źrebaka - inaczej miałaby wpisane w paszporcie NN. Nie wiem czy mi się uda ale spróbuję powalczyć o holenderskie papiery. A jak mi się nie uda to trudno. I tak ją będę kochać bo jest cudowna.
Wracając do tematu mojego "kundla" fryzyjskiego 🤣 Jambi - odpowiadając na wątek  st. - st. rozczaruję cię mocno - moja klacz w paszporcie nie ma nigdzie wpisane " bez prawa wpisu do ksiąg" - Jambi nie jest moim pierwszym koniem i wyobraź sobie, że nie jestem, aż tak głupia, zeby nie wiedzieć, że konie, które nie maja prawa do hodowli będą miały ten wpis w paszporcie do tego na CZERWONO

Doprawdy !!!! To koniecznie musisz coś z tym zrobić  😜


KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
20 lutego 2013 11:26
Beraiter na poczatku filmiku jest zdjecie i kobylka wyglada smakowicie 🙂  , potem w tym blocie i na lonzy mniej mi sie podoba bo widac ze jest zdenerwowana, a co za tym idzie potwornie sztywna. Poczekaj daj jej sie oswoic z nowym miejscem 🙂 mysle ze to sliczna dziewczynka , ale ja sie na fryzach malo znam co jest prawidlowe, a co nie wiec wypowiadam sie jako laik  🙂
Karola ! Na początku jest zdjecie ale to jest facet / tatuś / i wygląda bardzo smakowicie 

KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
21 lutego 2013 10:04
No a nie mowilam ,ze ja sie nie znam  😵 rany
Hej, jestem tu nowa. Zawitałam w ten wątek bo niebawem rozpoczynam współpracę z kilkoma 'czarnuchami'. Przedtem nie miałam bliższego do czynienia, z nimi. Jedynie mieszanką, ale ciekawi mnie jak to będzie. Mam nadzieje, że uda mi się dołączyć do fun clubu tych stworzeń. Jednak mam prośbę, czy ktoś mógłby mi przybliżyć ogólnikowo charakter tej rasy, jak wiadomo żaden koń nie jest taki sam, ale poniektóre cechy są dość popularne. Wolę sprawdzone źródło informacji, niż szperać w książkach. : )
pozdrawiam cieplutko !
Z racji, że dawno mnie tutaj nie było zaprezentujemy się z brzuszkiem już. W okresie maj/ czerwiec czekamyyy na dzieciątko, coś mam przeczucie, że będzie łogierek, bo wyjątkowo Sanne odwala i wali z tyłu do innych konisk. Przy pierwszym źrebaczku tak nie robiła, a teraz😉 chyba, ze to jakiś instynkt obronny😉
Karola się nie chwali to ja pochwalę  😀 mam nadzieję że nie będzie zła  🤣 choć jak tu być złym mając takiego celebryta w domu  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Gratulację świetne jest to zdjęcie !!! Lider  👍
cisza znowu w wątku a wiec wstawiam młodego Hadesik
Pytanie do wszystkich, którzy mają fryzy..na jakich wędzidłach one chodzą?
Mam straszny problem z Galą, notorycznie w stępie i czasem w kłusie wiesza się na wędzidle, do tego trudno nią w ogóle kierować czy zwalniać x.x
Ciągle chodzi na oliwkowym pojedynczo łamanym, ale chciałabym spróbować czegoś nowego. Dopiero w wakacje wybieram się z nią do KJ Huzar na "ogarnianie się", ale do tego czasu może warto podjąć próby. Słyszałam również nie raz, że warto wypróbować inne ogłowia/albo chociażby dodać skośnik  ❓
Z góry dzięki za pomoc  :kwiatek:

Fotka z dzisiaj 🙂 Mam dość tego śniegu  🙄
Serenity, przede wszystkim oliwka to wędzidło, które prowokuje do oparcia się mocnego a czasem i wieszania. Zmień na zwykłe i zobacz co będzie.
Właśnie u mnie trochę ciężko z próbami wszelkiego rodzaju wędzideł, bo koń nie jest mój, a poza tym wędzidłem w stajni są same munsztuki..no i w ten sposób wszelkie wydatki spadają na mnie, a i tak mam teraz do uzbierania 1000 zł na pensjonat podczas obozu, co chyba graniczy z cudem  😵
Kiedyś jeździła na wędzidle z rolkami, ale było jeszcze gorzej. Czyli nic tylko szykować się do kupna wędzidła lub kilku |D'
Pytanie do wszystkich, którzy mają fryzy..na jakich wędzidłach one chodzą?
Nie ma lepszych/gorszych wędzideł dla danej rasy!  😵
Przyczyny wieszania się należy najpierw szukać w złym działaniu jeźdźca.
cześć wszystkim, to i ja zaprezentuję tutaj powód do dumy właściciela stajni w której jeżdżę: 4 klacze i młodziutki ogierek fryzyjski.  😀

EDIT: 2 klacze zaprzęga do ''kopciuszkowej'' karety 😜, wygląda naprawdę imponująco. Zdjęcia wstawię jak jakieś dostane.  🤣
Julie No jakbym nie wiedziała, bez przesady. Pytałam się tylko jak inni jeżdżą, geez O,o
Już dostałam wskazówki, żeby zmienić wędzidło na zwykłe a resztę korygować jazdą, więc koniec tematu  😉
Jeżdżę na podwójnie łamanym oliwkowym pustym. Koń raczej od wędzidła uciekał niż się na nim wieszał. Więc twojego problemu nie mam.
moja ma pojedynczo łamane, kiedys tez wieszała się na wędzidle, ale teraz zdarza jej się chować :o nie wiem w sumie dlaczego, bo działam ręką delikatnie, a jeden z fryzów u nas chodzi na hacamore ( sory, jeśli źle napisałam) 😀
ostatnio znajomy mnie pytał, a ja nie mam zielonego pojęcia

jak to jest?
ogier sp, śl czy jakiś tam musi przejść ZT czy MPMK czy sport by mieć licencję, a fryz?
dajmy na to kupuję roczniaka w holandii, co dalej? jak z licencją?
a jak kupię źrebaka i źrebicę? a za 3 lata chcę pokryć?
jak ogier zdobywa "papier"? i rzecz jasna klaczka?
a jak ma się łączenie ogiera fryza z klaczą sp? no i odwrotnie?
sporo ludzi tak kryje, co potem z papierem?
Nie znam się, aż tak, ale spróbuję:

nie każdy ogier fryzyjski dostaje licencje. Dostają je tylko najlepsze z najlepszych i jest to drogie przedsięwzięcie. Ewentualnie może jeszcze po dostaniu tytułu "Sport", ale musi potem dalej się rozwijać i osiągać sukcesy w wyższych klasach.  Nie tak jak u nas w PL przejdzie zakład i już licencje ma. Nie ważne, że przy dolnej granicy punktacji.

a jak kupię źrebaka i źrebicę? a za 3 lata chcę pokryć?

szukasz ogiera z licencją holenderską. Znajdziesz takiego i w PL.

a jak ma się łączenie ogiera fryza z klaczą sp? no i odwrotnie?
sporo ludzi tak kryje, co potem z papierem?


i dlatego powstają kundle z PL papierem. Nie są uznane przez Holandię i nie można ich rozmnażać.  Takie konie mają chyba nawet w paszporcie wpisane NN od strony fryza.


Proszę kogoś mądrzejszego o skorygowanie mojej wypowiedzi  jeśli coś jest nie tak :kwiatek:
Mieszanki typu wlkp+fryz - mają wpisaną rasę typ szlachetny i rodzicie również są podani jako ogier rasy fryzyjskiej i kobyła wielkopolska lub odwrotnie. Koń ojca i matkę udokumentowanych ma więc z jakiej racji NN?

Koń rasy fryzyjskiej urodzony w Polsce po ogierze rasy fryzyjskiej z licencją PZHK ma normalnie wpisane rasa fryzyjska a nie jakieś NN, tylko że z adnotacją "bez prawa wpisu do ksiąg".
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
30 marca 2013 10:26
Dziekuje za wstawienie okladki  :kwiatek:  jestem bardzo dumna 🙂
Ponieważ w Polsce nie ma ksiąg rasy tylko w NL i tylko takie konie są rodowodowe.
Mieszanki typu wlkp+fryz - mają wpisaną rasę typ szlachetny i rodzicie również są podani jako ogier rasy fryzyjskiej i kobyła wielkopolska lub odwrotnie. Koń ojca i matkę udokumentowanych ma więc z jakiej racji NN?

Koń rasy fryzyjskiej urodzony w Polsce po ogierze rasy fryzyjskiej z licencją PZHK ma normalnie wpisane rasa fryzyjska a nie jakieś NN, tylko że z adnotacją "bez prawa wpisu do ksiąg".



dlatego napisałam "chyba" i prosiłam by ktoś mądrzejszy się wypowiedział.
Proste.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się