hucuły.

ojj bez konia tez mozna przyjechać 😀
pewnie że można  😉
marysia550-masz może zdjęcia z terenu,zeszłej zimy?


raczej nie.
no to ja się przypomnę z Sagą (bardzo brzuchatą zresztą, już nie mam pomysłu jak by to zrzucić...)

i z sesji by Marzena Józefczyk



i takie pytanie, próbował ktoś zaprzęgać swoje hucki? Jak poszło, jakie spostrzeżenia? Ja próbowałam i powiem szczerze, że chyba nawet teraz już nam to wychodzi 😉
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
27 marca 2013 19:14
a co musze  się  pochwalić , z resztą  nie  tylko  ja 😉  🏇
Kurczak , przyznaj  się , że  to  Twój  hc. 😀
[img]http://i2.fmix.pl/fmi1040/4ce71860001eef6751534267[/img]
[img]http://i3.fmix.pl/fmi2234/cd94681e00223f4251534242[/img]

zdjęcia  dzięki  forumowej Solina , jeszcze raz  bardzo dziekuje 🙂  :kwiatek:
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
27 marca 2013 19:40
To Wróblica (w domu zwana Karmen) 😀 Chciałam wysłać zdjęcie Grubej, bo ona najmocniejsza, a Karmen to taka sportowa wersja hucuła, ale Basznia zdecydowała, że to zdjęcie jest dobre. I dobrze, w końcu Karmen też się pokazać gdzieś musi 😉
bzdur nie popisali?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
27 marca 2013 20:25
Nie 🙂 Autorką albumu jest forumowa Basznia.
Tak wiem, ale zawsze coś mogli zmienić🙂 Nie uwzględnić poprawek itp.
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
30 marca 2013 12:28
A ja znów wpycham się z kilkoma słowami jak nam idzie w nowej stajni.
No więc zaskakuje mnie ten koń każdego dnia. Pod siodłem bywa różnie - raz jest mega leniwy i taki aż lejący się a raz chętny i energetyczny i nasze galopy na placu nabierają tempa. Raz nawet pełne koło udało nam się zrobić 🙂 Więc postępy są 🙂
Na hali w razie niepogody ćwiczymy galopy na kole. I wiecie co - jest cudownie 🙂 Zaczynaliśmy od odwracania się do mnie zadem i walenia we mnie kopytami a teraz jedynym jego niezadowoleniem jest machnięcie głową. Już dawno nie sadził się do mnie z zadem. Pracujemy na razie na pełnym luzie...bez patentów. Potrafi już spokojnie wolnym galopem zrobić dwa pełne koła bez przejścia do kłusa 🙂 On naprawdę się stara. To fakt czasami mnie wyprowadzi z równowagi ale poza tym jest strasznym przylepą.
W końcu ma też konie z którymi chętnie się bawi i bliskie relacje zawiera.

Wstawiam więc taką jedną fotę ze spaceru do pobliskiego małego lasu: (czekamy na wiosnę by poznać tereny)



I życzymy Wam: Wesołych świąt Wielkanocnych!!!!!!!!!!!
Ostatnio coraz rzadziej tu bywam... nie wiem co się ze mną dzieje  🤔

Dziś Pampek kończy 6 lat  😅
Więc wrzucam jakieś dzisiejsze fotki 🙂




Wesołych Świąt !  💘 :kwiatek:
Witam wszystkich 🙂.
Zjawiam się tu, ponieważ poszukuję informacji o pewnym ogierze:

Imię konia: Ocelot
Ojciec: Fason
Matka: Okazja
Data urodzenia: 2000
Rasa: huculska
Maść:gniadosrokata
Płeć: Ogier

Czy ktoś ma jakieś zdjęcia, filmy, zna kogoś kto miał/ma styczność z tym koniem? 🙂
Jeżeli już wcześniej w wątku była o nim mowa, przepraszam.
Ojciec mojego ukochanego hucuła, chciałabym się czegoś o nim dowiedzieć 😁

Z góry dziękuję za jakikolwiek odzew  :kwiatek:
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
31 marca 2013 11:07
Qnia  ogier  ten  kryje  w woj.  Warmińsko-Mazurskim
zdjęcie (tylko jedno , może uda  się  załatwic  więcej) i namiary na wł.  są  na stronie
http://huculymazury.manifo.com/ogiery--stanowka
o samym koniu nie powiem  Ci  nic , bo  nie widziałm  go  na zywo  i  nie  znam  jego  charakteru
wiem , że  ma  16 potomstwa - http://baza.pzhk.pl/search.php?id=OL00012689&plec=O


edit :
zrobiłam  rejestr  og.hc. na  2013 rok wg. województw
bardzo  duzo  ogierów  jest  do uzytku własnego ,szkoda troszku
REJESTR OGIERÓW HC. NA 2013R.wg. województw
Huculska Ostoja - dziękuję bardzo! :kwiatek:
A ja w dalszym poszukiwaniu klaczy, tym razem może ktoś zna Wenecję-O?
Kasix1997   My little Princess
01 kwietnia 2013 21:36
Witam pisze na prośbę koleżanki 🙂 czy ktoś może posiada jakieś informacje na temat przeszłości tego hucuła?  http://www.bazakoni.pl/horse_169507.html 🙂 interesują mnie tez rodzice, mile widziane ich zdjęcia. Wszelkie informacje są dla mnie cenne  :kwiatek:
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
01 kwietnia 2013 23:23
Kasix1997, Sonet to ojciec jednej z naszych kobyłek. Ify zwanej Grubą 😀 Jego zdjęcie możesz zobaczyć tutaj http://www.huculy.com.pl/pl/52873/0/LINIE_MESKIE.html
Kasix1997   My little Princess
02 kwietnia 2013 09:21
Kurczak  :kwiatek:
Cześć mam na imię Agata i chciałam się was zapytać czy warto kupywać konia rasy Huculskiej ?
bo jak widzę ta rasa mnie jakoś zaintrygowała i chciałabym ją lepiej poznać możecie mi opowiedzieć coś nie
coś o tej rasie ? bo jak zauważyłam każdy z was ma hucuła 🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
02 kwietnia 2013 13:25
agis, a co konkretnie chcesz wiedzieć? I co to znaczy czy warto? W jakim sensie?
kurczak no jakie są z charakteru jakie jest ich przysposobienie ?
bo czytałam na wiki to te koniki są bardzo spokojne i mogą nosić na swoim grzbiecie dużo większe ciężary niż one same
no w takim sensie czy wy jesteście zadowolone z tej rasy 🙂
agis ja jeżdżę na hucule i muszę powiedzieć, że to bardzo sprytne stworzenia 😉. Są inteligentne i pomysłowe, przynajmniej ja się spotkałam z takim przypadkiem 😉. Jeśli chodzi o pracę z człowiekiem to bardzo wszechstronne - Ognik, hucuł, którym się zajmuje, sprawuje się świetnie w bryczce i pod siodłem - na parkurze jak i pod małymi dziećmi na oprowadzance lub lonży 😉. Co prawda, lubi sobie urozmaicić życie bryknięciem (zazwyczaj robi to pod osobą, pod którą wie, że może sobie na to pozwolić  🤣, pod dzieckiem nigdy nie widziałam, żeby mu się zdarzyło 😉), ale to cecha danego osobnika, a nie rasy.
Ja jestem bardzo zadowolona, mimo, że koń nie jest mój, niestety, ale może kiedyś, jak przybędzie pieniędzy  😁
Qnia rozumiem i dziękuję więc te konie są zarówno spokojne jak i sprytne hehe 🙂
a jaki sprzęt tzn. w jakim rozmiarze macie sprzęt dla hucułków ?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
02 kwietnia 2013 14:08
agis, jak to przysposobienie? Żaden koń nie może na swoim grzbiecie ważyć więcej niż on sam waży.  😲 Hucuł to nie jest koń dla każdego i na pewno nie sprawdzi się u osoby, która chce głównie "koffać konisia". Kolejną sprawą jest to do czego koń ma Ci służyć? Ja np. jestem zadowolona z hucuła i jestem też zadowolona z wielkopolaka, który jest całkowitym zaprzeczeniem hucuła, tylko jakie to ma znaczenie?
Kurczak chodziło mi o to że hucuł może nieść na grzbiecie osobę dużo starszą ważącą np.80 kg ... lub dziecko
Ja nie chcę konia do kochania tylko aby mi służył do małego sportu skoki lub inne zawody towarzyskie czasem nawet rajdy
no i żeby też go czasem kochać aby dawać mu swoją miłość aby był przyjacielem na złe dni i lekiem na złamane serce aby zawsze był
aby spędzać z nim jak najwięcej czasu. 🏇
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
02 kwietnia 2013 14:31
Owszem może nieść na grzbiecie osobę ważącą 80 km, ale czy pracując regularnie i intensywnie pod taką osobą na pewno nie będzie mu to szkodzić? Co do skoków, rajdów itp., to reguły nie ma w żadnej rasie. Wszystko zależy od danego konia. Oczywiście wiadomo, że na hucule nie zaszalejesz na parkurach, ale jako koń do pierwszych startów czy zabawy w sport może spisywać się super.

żeby też go czasem kochać aby dawać mu swoją miłość aby był przyjacielem na złe dni i lekiem na złamane serce aby zawsze był
aby spędzać z nim jak najwięcej czasu. 🏇


Do tego, to lepiej znajdź przyjaciółkę 😉
Kurczak tak wiem ja ważę chyba 60 kg jak nie mniej lub więcej może 65 kg
tak masz rację ale czasem warto też pojeździć konno w tereny
a co do przyjaciółki to koń tez może być twoim najlepszym przyjacielem nie sądzisz ?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
02 kwietnia 2013 14:39
agis, sądzę, że jeśli zaczynasz myśleć o tym, że koń ma być Twoim najlepszym przyjacielem, pocieszać Cię, gdy pokłócisz się z chłopakiem i być przy Tobie w każdej chwili, to nie jest to najlepszy moment na kupno konia. Takie konie najczęściej kończą bardzo źle, bo zakochana właścicielka przez swoją miłość zapomina o tym, że koń, to koń.
Kurczak nie mam chłopaka straciłam go -.-''
ale nie o to mi chodziło ale czasem koń to koń ale jest też jakby w części twoim przyjacielem
do jazd , na zawody itp. w takim sensie ... niż taki jak pies ... heh ...
ja raczej miałam to namyśli co pisałam wyżej .. przyjaciel na jazdy , zawody , rajdy... i inne końskie zabawy 🙂
Czy wiadomo może coś o dalszych dopłatach do ras rodzimych?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się