Kuce - wszystko o

Ronin.   Każdy orze jak może.
22 marca 2013 20:38

iskierkowa A ile ty masz wzrostu ?  🙂
Hehe, ten na drugim zdjeciu cudowny! 🙂


PauliL -jej,takie małe kochane (i mówi to ta,której kuce mają 10-15cm więcej)  🤣

Z jęzorem  :emota2006092:

I jeszcze spasiony Białkowy tyłek:


 Cytowanie grafik oraz brak edycji postów

iskierkowa A ile ty masz wzrostu ?  🙂



całe 160cm  🏇
o temat dla mnie!  🙂 🙂
no więc będę zajeżdżać kuce szetlandzkie - ogier + klaczka.
jakieś porady? ktoś to kiedyś robił? 🤔
- będę to robić z instruktorem i po raz pierwszy

z tego co już wiem, to z żadnego koni gleba tak nie boli jak z szetlanda niestety.
dziękuję za odpowiedzi  :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Pomóżcie... ja w świecie kucy jestem zielona zupełnie... Gdzie znaleźć siodło dla szetlanda - dobre siodło, po przeglądaniu allego się załamałam, nie znalazłam ani jednego normalnego siodełka - same dziwne sprzęty "siodłopodobne"...  Czy można gdzieś dostać podkładkę z naturalnego futra na kucysia? No masakra ze sprzętem w rozmiarze XXS :-(  Ogłowie, czaprak, ochraniacze znalazłam w HKM ale siodła znaleźć nie mogę...
Jedna z tańszych podkładek w rozmiarze pony, ale futro sztuczne klik  Wydaję mi się, że jak chcesz naturalne futro to zostaje mattes w rozmiarze S. Co do siodeł niestety się nie orientuje, zależy też ile chcesz przeznaczyć na siodło.  :kwiatek:
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
27 marca 2013 12:15
Musisz szukać 12 calowego siodełka a podkładka mattesa S powinna pasować pod 15-16 cali była za duża .
A siodła na re-volcie coś fajnego było w normalnej cenie przejrzyj .
edzia69   Kolorowe jest piękne!
27 marca 2013 13:20
Moje szetlandy 102 i 108 cm chodzą  w 15 calowym i są zadowolone.
Też mam problem z siodłem. Szukam od dłuższego czasu siodła na felina, ok 120 cm w kłębie. Konik jest "dość" szeroki 🙂. Mam winteka bez wymiennych łęków więc taki standart i jest za wąski do tego za długi bo to 17. Myślę, że najlepsze byłoby 15, 15,5 cala..... Tylko ciężko coś takiego znaleźć. Na allegro sam badziew, a ja szukam czegoś używanego w rozsądnej cenie i dobrej jakości....
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
30 marca 2013 00:26
Jak szukasz czegoś fajnego to polecam siodła z seri wintec 500 pony .
Miałam ujeżdzeniówke super siodło i siedziałam we wszestronnym .
Bardzo sympatyczne siodełka a 15 powinny ładnie leżeć na kucu u mnie było użna kuca ok 120 ,na Misie oraz na Gajare i na wszystkich było bardzo fajne .
Pomożecie? Szukam dla mojej klaczy ogiera, kuca D albo E grupowego, skocznego no i najlepiej we wschodniej części Polski, albo z możliwością kupienia nasienia  :kwiatek: Przeszukałam już chyba wszystko, może ktoś po prostu zna takiego konika?  👀
Hej, mam pytanie, a nie wiem gdzie znajde info na ten temat, znalazlam ciekawego ogierka walijskiego, ale z polowa pochodzenia, czy taki ogier moze dostac licencje na krycie, czy jest juz calkiem wykluczony z hodowli ?
Kayra   Kucusiowy wariat :P
30 marca 2013 19:19
Kinia16322, raczej chyba musi mieć pełne pochodzenie. Bo chyba taka hodowla nie miała by sensu 😉
To jeszcze ja się przypomsnę z moim walijczykiem.
Zimowe fotki, z piękną pogoda! 😉



Dzięki za sugestie,  póki odkładamy temat zakupu siodła na "za rok" o wintecu myślałam ale no właśnie 15' to za dużo mi potrzeba na pupę trzylatka, to będzie z 10'...

Powinnam chyba w wątku żółtodziobów ale tu specjaliści w temacie... Do jakiego wieku rosną szetlandy? Czy 3 latka o wzroście 90cm już taka zostanie?
kortina szkoda, że Top Evita już dawno został sprzedany, on jest D grupowy, skoczny i ładny na dodatek 😉 jestem ciekawa gdzie on teraz stoi i czy dalej jest ogierem
Kayra   Kucusiowy wariat :P
30 marca 2013 19:38
kortina, w ostatnim Świecie Koni z tym się ogłaszali http://www.swiatkoni.pl/ads/show,10247,stanowka-nando-super.html 🙂
fruity_jelly, widziałam go ostatnio na listach startowych w Aromerze, więc pewnie stoi w Wawie, ale jak jeździ na nim dziecko to pewnie jest już wałachem. Nie wiem kto na nim jeździ, więc moja wypowiedź nie odnosi się do konkretnej osoby, żeby nie było  😉
Kayra, dzięki za link, zapytam czy mają może jego filmy  🙂
Ronin.   Każdy orze jak może.
31 marca 2013 08:21
Kayra ,super kucyki  🙂
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
31 marca 2013 09:35
kortina
A może tak jak ja spróbuj Malbronem kryć gr E po Luronie .
Od pewnego czasu się przyglądam temu ogierkowi i ma świetny charakter i jest bardzo urodziwy.
Stoi w Aromerze .

Kayra śliczny ten twój kucyk ,ogolony wygląda pięknie :-)
kortina w tym roku jakaś dziewczyna jechała na nim OOM więc może nie takie dziecko 😉 zresztą z niego taki ogier jak nie ogier, jeździł bez problemu z kobyłami w jednej przyczepie i nie wykazywał nigdy takiego zachowania jak niektórzy panowie w towarzystwie klaczy 🙂
gajara18 , a masz jakieś namiary? I on na pewno jest E grupowy? Bo jakiś taki duży  👀
fruity_jelly, napisałam, że nie mam pojęcia kto go jeździ 😉
Jak myślicie-utopi mi się Siwa w siodle 16" czy nie? w kłębie 120 cm,niska,ale kawał kuca.
Aktualnie przejściowo śmigamy w jakiejś Pfiffowskiej piętnastce,ale teraz chcę kupić Rimini Pro Light i kolejny dylemat-mi nogi w 15 mieszczą się ledwo ledwo,dlatego chciałabym 16 ale no...? 
Gdyby było to pomocne-wieczorem wrzucę jej zdjęcia w piętnastce.
Wrzuć zdjęcia 😉 Ja mam siodło 16" na kuca gr. D, więc nie wiem czy będzie dobrze leżeć na twojej.
Szukam jeszcze jednej informacji na temat kucow szetlandzkich, bo bardzo mnie to zaciekawilo :P
Natrafilam ostatnio na informacje, ze kuce szetlandzkie nie mogą być tarantowate. Prawda ?
do tego dochodzi dziwna rasa na jednej ze stron zajmująca się hodowlą, ( kuce tarantowate ) ; kuc appaloosa, slyszal ktos? google nic nie wypluwa, a tu przyklad tej ' rasy ' http://allegro.pl/stanowka-2013-ogier-appaloosa-tarantowaty-i3023349995.html

Pomozecie ? :kwiatek:
Kinia16322 jest to dosyć nowa rasa, podobno jedna z najmłodszych na świecie. Tak zwany kuc amerykański, nie wiem dlaczego przyjęło się, że mówią na nie appaloosa. Nasz Riek tez ma paszport od appaloos, chociaz mam 1,18 cm. Chociaż...nic nie rozumiem po holenderku, może tam jest napisane ,,hodowla kuców appaloosa"  🤣 Nawet na Sierakowskiej wystawie sędziowie i komentator dziwili się, co to za rasa.

Tutaj jeszcze jeden link do pewnej hodowli :KLIK! Ten pierwszy tarancik to ojciec naszego dzieciaka  🙂
oo dzieki :kwiatek:
tez sie zdziwilam bo nie znalam tej rasy a wczesniej myslalam, ze szetlandy moga byc tarantowate 😉
narazie spotkalam sie z jedną hodowlą w PL z tą rasa, ciekawe tylko ile kosztują, oni maja je niskie 80 pare cm 😉
masz gdzies zdjecie swojego ?
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
01 kwietnia 2013 11:07
kortina   Napewno gr. E namiary są w ogłoszeniach .

Na kuca 120 cm siodło 16 calowe hmmm zależnie od budowy kuca . Bo ja na takiego uzywałam 12 " calowego siodła oraz 15 calowego winteca i było sporawe . Ale kucyk szczupły .

Je sli twój jest poteżniejszej budowy i dłuższy to może i sie uda .
Hej 😉
Wtrące się tak trochę w rozmowę (mam nadzieję, że nikt nie będzie miał mi tego za złe 🤣 ),
jednak wątek o kucach to wątek o kucach, więc postanowiłam pokazać Wam jeżdżoną przeze mnie kucynkę.
Ankara, potocznie Landrynka 🙂. W lutym skończyła 4 lata. Stoi na mazurach - Ranczo Zimna Woda.
Chwaliłam się moim kucykiem z 90cm?

Wiem, że nie wygląda to jeszcze idealnie, ale to były nasze pierwsze zawody w tym sezonie i po zimowej przerwie. W sobotę jedziemy naszą pierwszą L 😉 Kobyła mi się rozkręca, szkoda, że ma już swoje lata..
kortina super!
Trzymam kciuki za udany start w sobotę 🙂. A w jakim wieku kobyłka?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się