Revoltowe wielkoludy(wielkokonie), czyli im wyższy koń tym lepiej :)

A tak sobie weszłam w wątek, więc dodam swoją, Viva, sp. 6 lat, jakieś 175 cm
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
02 kwietnia 2013 17:39
Te zdjęcia zawsze powodują u mnie uśmiech 😉

Mój wielkokoń 180cm i hucułek...  🤣


oraz Mahat i kucyk Kaprys  😂


rety !  😲 smok  😲 Ale jaki piękny!  😍
xequus, jestem wielbicielką Twojego wielkokonia 😍 btw., mały off, masz literówkę w podpisie pod zdjęciem  😉
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
04 kwietnia 2013 22:51
maiiaF, dziękuję już poprawiłam  :kwiatek:
Mój wielkokoń (ta z prwej) z moim drugim koniem, wałach, 8 lat, ok 158- 160 cm w kłębie. Wyglądają obok siebie jak świetnie dobrana para  😁 sorry za jakość ale zdjęcie z tel robione w nie fajną pogodę (taką mam już 5 miesiąc  😤 )
Wpadam na chwilę powiedzieć wam, że Chick na którym jeżdżę urósł jeszcze bardziej  😲 Nie widziałam go dłuższy czas, ostatnio wyciągnęłam go z boksu i doznałam szoku. Teraz to już lekko podchodzi pod 190, ale nie jest już przebudowany tak bardzo jak był, więc powinien już zaraz przestać rosnąć. 🥂
mój ma z 1,75 nie mierzyłam go, ale jest duży i ma baaardzo długą szyję ja 1,64 drobna  - i jeździ mi się na nim najwspanialej na świecie 🙂
Frania, wrzuć jakieś świeże zdjęcie!
Prawie 190cm.. wow 🙂
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
06 kwietnia 2013 10:50
Frania, nie podarujemy Ci teraz! Zdjęcia, zdjęcia...  🙇

EDIT: segregowałam zdjęcia i znalazłam jeszcze jedną "wielką" perełkę  jego łeb jest większy ode mnie hahah 😂



Jak bede miala ktoregos dnia mniej koni do jazdy to zrobie 😉
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
06 kwietnia 2013 21:49
Frania foty niezbędne! bo nie uwierzę  😁
a my się przypomnimy z lata zeszlego roku 🙂 wtedy jakieś 168-9cm, teraz wciąż mi wychodzi 172-3cm ale to jeszcze nie koniec..  😵  😁


i niedługo mam zamiar zdobyć obecne foto wspólne  🏇
Frania no to teraz Ci nie odpuścimy.. zdjęcia konieczne i nie jak będziesz miała mniej koni do jazdy, tylko sru do stajni i zdjęcia cykać, najlepiej z jakimś poglądowym ludziem.. 😉
ceffyl ale w sumie już by mu wystarczyło bo 172-3 to idealnie no nie? W jakim jest wieku?
Witajcie 🙂. Ja co prawda nie mam swojego wielkokonia, ale z kilkoma się spotkałam 😀.
Koleżanka ma swojego wielkopolaczka, 174 cm w kłębie, ale ona całkiem wysoka jest, to jej pasuje 😀. A ja, przy moim 160 cm wyglądam przy nim zabawnie 😀. Za to uwielbiam na nim jeździć po prostu 😀, ale nie mogę skakać, bo to tak szyją cięgnie, że mi rąk brakuje xD.
Miałam też kiedyś styczność z siwkiem, który miał zdrowo ponad 180 cm. Miłe spotkanie to nie było, bo dziewczyna (chyba mojego wzrostu) wjechała mi nim w nogę w galopie -.-. Chciała się wcisnąć między mną a ogrodzeniem i dostało się mojej prawej nodze ;/. Ale za to był ładniutki 😀. Tylko trochę dziwnie się czułam jak stanęłam obok niego na haflingerze, który nawet 150 cm nie ma xD.
Ale przyznaję, że gdybym kupowała konia, to bym chciała właśnie coś takiego wzrostu 😀.
Do mnie przyjechala klaczynka, mial przyjechac kon max 165cm w klebie a tu nagle wypakowali mi konia ok 173cm 😀 i tez to jeszcze chyba nie koniec bo mloda ma niecale 4lata dopiero 😉

Ps.przepraszam za brak polskich liter ale pisze z telefonu  :kwiatek:
Wczoraj przymierzaliśmy Niuńka do bukmanki.
Wszedł na styk  🏇



ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
08 kwietnia 2013 20:26
adriena Bili w styczniu skończył 4 lata i chętnie bym już mu ten wzrost zatrzymała  😁
Misiek69 uszy sobie wytrze podczas podróży  😁
piękny jest, marzenie moje skryte choć teraz mam zupełnie inne aspiracje jeździeckie 😉
Misiek fajnie to wygląda, moja dziewczyna jak podróżowała przyczepą to zawsze miała klapnięte uszy, bo na nie juź nie było miejsca 😉 komicznie to wyglądało.
Myśmy go "przymierzali", bo właśnie jestem na etapie kupna przyczepy, wynalazłem ją jednak na drugim końcu Polski. Obecny właściciel zmierzył mi jej wysokość i okazało się, że ta jest 10cm. niższa niż mój nabytek. Jeśli wszedł do tej, to tym bardziej wejdzie do nowej.  🙂
Ależ Niuniek PIIĘKNY!!! No poprostu CUDOWNY.
Proszę o fotki.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
09 kwietnia 2013 10:48
Misiek69, ale kochany olbrzym, a ta przyczepa przy nim to już w ogóle  😂
Mój do przyczepy też ledwo wchodzi, zwłaszcza z jego wielkimi uszami  😉
Ależ Niuniek PIIĘKNY!!! No poprostu CUDOWNY.
Proszę o fotki.


Dziękuję, przekażę Niuńkowi.  :kwiatek:

Fotki tu wrzucałem, trochę wcześniej, jest też jakiś filmik w odpowiednim dziale. Jak będę mieć chwilę, to jeszcze trochę wrzucę.
Farifelia   Farys 21.05.2008
09 kwietnia 2013 13:11
Misiek69 uwielbiam to Twoje konisko 🙂 Zawsze mi się takie Shire i jeszcze Clydesdale podobały, choć te drugie nieco mniejsze 😉 Ale są bardzo urodziwe jak dla mnie 🙂

A tu mój misiek w nieco wiosennej odsłonie 🙂

Przeszukałam forum. Niuńka jest za mało!!  👿
Fotki z telefonu znikły.
Ja chcę Niuńka!! Gdybym miała drabinę kupiłabym takiego samego.
Dzęki Taniu!
Ogromnie mi miło. Wrzucę coś dziś za godzinkę, lub dwie.

P.S.
Drabiny nie trzeba, co niektórzy najwyżej mają przy szczotkowaniu tułowia całą głowę i twarz obsypaną.  🤣
Ja też chcę więcej Niuńka!

Że tak się zdradzę... Shire albo Fryz to było moje małe, quniarkowe marzenie, i dalej mam wielki podziw dla tych konisk, ale życie weryfikuje i dzisiaj zakochana jestem w zupełnej przeciwności tych wielkokoni 😍
Ja też chcę więcej Niuńka!

Że tak się zdradzę... Shire albo Fryz to było moje małe, quniarkowe marzenie, i dalej mam wielki podziw dla tych konisk, ale życie weryfikuje i dzisiaj zakochana jestem w zupełnej przeciwności tych wielkokoni 😍


My uwielbiamy skrajności.  🙂  Moja żona planuje w przyszłym roku, no może za dwa lata... Falabelkę, raczej niejedną  😀
A ja się wkurzylam, i to mocno!
Pysiulo normalnie chodził elegancko w L-kach,  taki tluscioszek 184 , i przyszedł czas na zmianę ochraniaczy. Zaszalalam i zakupiłam Veredusy Carbon Gel, w których szalowo wygląda. Przyjechałam do stajni, mierze.... i są za DUŻE! pozyczylam od znajomej M-ki, pasują jak ulał,
Ja się pytam, jak to możliwe żeby taki Czołg nosił M-ke! Rok temu nosił XL kaloszki, a teraz Veredusy L są za duże.
Ludu, koń mi się skurczył!!
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
09 kwietnia 2013 18:18
Hellgirl, konia Ci podmienili! Ja za to ubolewam, że jest wiele pięknych ochraniaczy uniwersalnych COB/FULL, które mogłabym swojemu smoki chyba na uszy założyć...  🙁 z resztą FULLe też są na skraju pasowania... 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się