Dzisiaj na obiad ...

U mnie w piekarniku kurczak z czarnuszką i ziołami, do tego pieczarki na masełku i ryż basmati 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
24 marca 2013 18:27
A u nas Luby zrobił carbonarę, mmm.
Kotlety sojowe z ziemniaczkami i sosem śmietanowo-koperkowym (pierwszy raz zrobiony a wyszedł wyborny 😉).
Polećcie coś na stół świąteczny. Na drugi dzień  świąt przyjdą goście a ja jakoś planu nie mam.
U mnie wczoraj smażona ryba - miruna + ziemniaki + surówka z kiszonej kapusty, marchewki i jabłka. Iście postnie.
777 u mnie będzie kaczka  😀  no i oczywiście rosół .

Za to dziś nie mam pomysłu na obiad  😵
A dzisiaj był Winiary pomysł na kurczaka w papirusie z ziołami prowansalskimi 😀
m.indira   508... kucyków
30 marca 2013 13:23
pomysł na tarty chrzan by nie zapłakać się na śmierć? można, wystarczy wcześniej wsadzić chrzan do zamrażalnika na 2 h, sposób sprawdziłam sama i działa, normalnie w szoku jestem 😉
na świeta u mnie kurczak w miodzie 😉 no i żur którego nie jadam bo go wręcz nie znoszę, no ale tradycja... taaa
m.indira
Jak robisz kurczaka, brzmi pysznie  😜

Mój wkład w święta
rolada szpinakowa z łososiem


i "wesołe jajka"
armara, wow, rolada super 😀 nie znoszę ryb ale bym chętnie czegoś takiego spróbowała :P A jajka są mega! 😀

Zaraz lecę wstawić kurczaka do piekarnika i przetestować przy okazji "słup" do pieczenia czikenów 😀
Rolada jest świetna, robię czasem podobną 🙂

U mnie pieczone udka z kurczaka i czerwona kapusta na ciepło z tego przepisu:
http://kuchniaalicji.blogspot.com/2011/11/czerwona-kapusta-z-jabkiem-i-czarna.html
polecam bardzo 😀
Przedwczoraj ryż z truskawkami, wczoraj filety z kurczaka z fasolką szparagową, a dziś racuchy z jabłkami i cynamonem 🙂
Armara, ta rolada szpinakowa wygląda obłędnie!
Bierze mnie na mięsa na słodko. Polecicie coś?
Lubię kurczaka z jabłkami, np. http://www.wielkiezarcie.com/recipe44943.html
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
31 marca 2013 18:34
a ja z racji tego że mąż chory robię od kilku dni na obiad konkretne sałatki 🙂

coleslaw, cesarska, grecka, standardowy mixik, jarzynowa, z kurczakiem , tuńczykiem, z owocami morza, owocowe,  🙂

Do tego dzisiaj krewetki na winie , jutro  łosoś zapiekany w sosie koperkowym, a wczoraj  był  kurczak w piwie 🙂
indyk z brokułami zapiekane w sosie serowym  🙂
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
03 kwietnia 2013 07:50
armara, bardzo prosze mi krok po kroku wytlumaczyc jak taka rolade popelnic, bo baaardzo apetycznie wyglada 🙂
dodzilla polecam karkówkę w miodzie... do tego puree i surówka mmm pycha
Dzięki dziewczyny !
szafirowa
Idę pisać PW 🙂
armara, ja też ślicznie proszę o przepis!  :kwiatek:
U mnie królik w śmietanie (jeszcze się dusi) i kluski śląskie  🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
07 kwietnia 2013 11:36
Głupie pytanie, ale kupiłam mrożoną marchewkę z groszkiem i nie wiem jak to się przyrządza- wystarczy wrzucić do garnka i dusić, cz może trzeba coś do tego dodać?  😉
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
07 kwietnia 2013 11:51
smarcik, marchewke z groszkiem mozna pewnie tak jak sama marchewke (uwielbiam!), czyli gotowac w malej ilosci wody z dodatkiem lyzki masla, doprawic sola, odrobina cukru i sokiem z cytryny. Wody ma byc tyle, zeby sie wygotowala wlasciwie calkowicie. Ja masla daje zazwyczaj troche jeszcze pod koniec, zeby sie ladnie w masle udusilo.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
07 kwietnia 2013 12:17
Dziękuję!  :kwiatek:
Ja dziś upiekłam żeberka, a do żeberek zrobiłam sos śliwkowy BBQ. SZAAAAAŁ!!!  😜 Kwestia smaku jak zwykle niezawodna!
Domowe hamburgery, ale z kurczakiem 😜
Kami   kasztan z gwiazdką
12 kwietnia 2013 16:19
Od dwóch dni zajadam się młodą kapustką z koperkiem  💘 💃 😍 😅
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
16 kwietnia 2013 09:59
Zrobiłam dziś moją pierwszą zupę pomidorową  💃 wyszła genialna z pomidorów, nie koncentratu. A do tego będzie na IIgie Cebula z Kostką sojową 😉
Dziś standardowy schabik🙂 ziemniaczki i suróweczka z marchewki ;p
U nas dzis chili con carne i przegrzebki z czosnkiem i kolendra
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
20 kwietnia 2013 14:19
Schab duszony w sosie pieczarkowym + mix fasolek + marchewka z jabłkiem
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się