buty dla koni

Donia Aleksandra- to znaczy, że jeśli konia struga kowal, to zazwyczaj robi to co miesiąc-dwa, nie częściej, a to oznacza, że takie kopyta są przerośnięte i ten nieistotny fakt może sprawić, że już po 2tyg od werkowania nie wciśniesz tych butów na kopyta 😉 Ja przed założeniem renegade macham tarnikiem, bo już 2mm za dużo sprawiają, że ścianki buta się rozjeżdżają a materiał, z którego są wykonane nie jest tak elastyczny jak butów firmy easy care więc mogą się uszkodzić- to tyle 😉
Moja mała ma renegade rozm 00, które daję radę założyć tylko wtedy (i to z trudem), gdy kopyta są po struganiu, jej brat ma renegade rozmiar większy- 0, teoretycznie, by nie ścigać konia z tarnikiem co parę dni, powinnam kupić buty z kilkoma milimetrami luzu- czyli buty brata powinny być ok.... to teraz obrazek jak teoria wygląda w praktyce i te magiczne kilka milimetrów luzu na kopycie 😉 - wystarczy trochę błota i kopyta wyjdą z tych butów ❗
Jeden rozmiar różnicy, to baaaaardzo dużo dla tego modelu butów.
kwagga zanim kupiliśmy renegade (z resztą, jeden z naszych koni zostaje na 100% w glove, bo renegade nie dopasujemy) robiliśmy rajdy kilkutygodniowe, gdzie konie spędzały po 10h i więcej w glove i epic nic się nie działo 😉 Pierwsze renegade kupiłam dla Smyka, bo na jego kopyta nie pasowały glove.
Kasik nawet nie wiesz jakie cenne są dla mnie Twoje praktyczne rady 🙂 Do podjęcia decyzji mam na szczęście jeszcze jakieś 3 werkowania. Wtedy zdecyduję jaki model i rozmiar wybrać. Powiedz mi proszę jak dobrać rozmiar renegade, tzn. ile mm mam dodać do wymiarów kopyta żeby było idealnie, buty nie spadały, ale też nie wymagały użycia tarnika częściej niż raz na miesiąc?
kwagga trudno doradzać nie znając kształtu kopyt 😉 Myślę, że bezpiecznie będzie zmierzyć kopyta tuż przed i po werkowaniu i porównać wyniki. Jeśli te dwa wymiary nie zmieszczą się w zakresie jednego rozmiaru butów, to ja bym renegade nie kupowała. Jak już wspominałam nie są to buty zbyt elastyczne a wciskanie w nie za dużych kopyt może mieć niezbyt miłe konsekwencje.
Co do zmian jakie zachodzą w kopytach- przed kupnem butów zapytaj kowala czy kształt i rozmiar jaki osiągnęły kopyta Twojego konia jest ostateczny. My popełniliśmy błąd w doborze renegade pomimo tego, że buty wcześniej przymierzyliśmy ... obecnie mam 2pary rozmiaru 0 😵 i musimy kupić dodatkowo 1, bo za nic nie wciśniemy (nawet po wystruganiu) na zady araba butów, które jeszcze 3mies temu pasowały idealnie 😤 Dodam, że kopyta strugam sama od ponad 2lat ❗ Także naprawdę uwaga, bo można się zdziwić 😜
TinaTigra   ...w życiu piękne są tylko chwile...
05 kwietnia 2013 10:50
Nie mogłam się powstrzymać, nie wiem czy fotomontaż czy nie, ale zobaczyć można 🙂
TinaTigra super!! 🙂 do takich bucików pasuje jeszcze deskorolka 🙂 to byłby szał 🙂
czy ktoś wie gdzie w Polsce można dokupić "gadżety" do butów Easyboots epic? :kwiatek:
A  my jesteśmy po kolejnym terenie w butkach - Easy Epic. Muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona. Koń się o niebo mniej ślizga, po asfalcie i kamyczkach idzie swobodnie bez kombinowania. Buty nie spadają, mimo że jechałyśmy przez ciężki i mokry śnieg sięgający miejscami aż po brzuch konia. Było parę zrywów i skoków w bok a także kilka bryknięć i strzałów z "dwururki" a buty jak przyklejone. Jak na razie jest super.  Aha, no i zakładanie już dzisiaj poszło naprawdę łatwiej niż kilka dni temu.
monix99   Moje Libaszowelove. ♥ Byle do wakacji...
05 kwietnia 2013 17:07
Buty dla koni... aha.  🤔wirek:
"Czego człowiek nie wymyśli, na tym koń nie ucierpi".
prib- raczej nigdzie w Pl nie znajdziesz części do butów. A co dokładnie potrzebujesz, bo przez te kilka lat nagromadziłam conieco 😉
spilga- super wieści :kwiatek:
kasik wkładki comfort pads do 2
Moim zdaniem nie opłaca się kupować oryginalnych wkładek. Te cienkie wytrzymały ledwie 2jazdy, te grubsze nieco dłużej ale szału nie było. Na pewno nie są warte swojej ceny. Poszukaj pianki/gumy albo filcu i sama wytnij 😉
KLIK
znazłam fajną szukajke więc się dzielę 🙂
Wynajduje najtaniej buty w USA 🙂
Macie może namiar na jakąś firmę, która robi takie buty, ale w dużych, lub bardzo dużych rozmiarach? Kopyto długość szerokość ca 20cm.  🙂. To co do tej pory wynalazłem, to max 15, 16 cm.
TinaTigra   ...w życiu piękne są tylko chwile...
08 kwietnia 2013 10:05
Koń znajomego przydeptuje tyłami przody. Udało mu się nawet zdjąć i naderwać buta. Macie jakieś rady na to?
Tina Tigra- buty bez gaiterów to jeden sposób- jak zdejmie, to przynajmniej nie zepsuje 😉 albo drugi- jak ma poprawne kopyta kupić epic bez gaitera i używać kaloszków, albo kupić za duże kaloszki i zakładać na buty jakimi dysponuje. Do tego należy bacznie przyjrzeć się zadnim kopytom- konie z za długim pazurem/wyjechanym ścigają się częściej niż te z poprawnymi kopytami
TinaTigra   ...w życiu piękne są tylko chwile...
08 kwietnia 2013 11:53
Jego kobyłka  podkowy tez ściągała, chodziła właśnie z kaloszkami i kowal kuł tak by utrudnić jej nadepnięcie. Kolega kupił jej buty, nie pamietam nazwy - te wysokie zapinane w pęcinie, a z przodu mają taką klamrę z drutami. Tez szukam butów dla mojej, ale po mierzeniu wychodzi, że musi mieć 2,5- a nie każdej firmy robia połówki, moja niestety ma owalne kopytka, na szerokość 2 by pasowała, ale na długość niestety nie.
Kasik- osobiście jestem za czymś takim jak Ty masz dla swoich, jeżdżę na długie tereny i rajdy.
Tina Tigra z opisu wynika, że znajomy ma epic z gaiterami. To niech zrobi test i wykręci gaiter, jeśli kupował nowe powinien mieć zapas krótszych śrub do tego. Jeśli nie, niech do mnie napisze, ja mam takowe. Na buty kaloszki i w drogę.... nic innego raczej nie wymyśli 😉
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
09 kwietnia 2013 07:51
Moim zdaniem nie opłaca się kupować oryginalnych wkładek. Te cienkie wytrzymały ledwie 2jazdy, te grubsze nieco dłużej ale szału nie było. Na pewno nie są warte swojej ceny. Poszukaj pianki/gumy albo filcu i sama wytnij 😉

potwierdzam,
ja kupiłam u szewca kawał gumy z jakiej robi sie podeszwy w butach, są dostępne w różnych grubościach i o różnej twardości.
korzystając z ostatków śniegu pstryknęłam zdjęcia porównawcze butów🙂
- renegade rozmiar 0 oraz 00- zobaczcie jaka duża różnica;
- nasz zestaw epiców, 000 przerobiłam, bo nie chciały wejść na kopyta młodej, w obecnej wersji są bardziej jak glove ale działają i nie spadają;
- zdjęcie porównawcze dla 3modeli butów pasujących na ten sam rozmiar kopyt;
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
10 kwietnia 2013 09:57
czy epic bez getra dobrze trzymaja sie na kopycie , nie spadaja?

opaska zaciskowa super pomysł na glovy  😉
nie spadają ale łatwiej je zdjąć. Moja kobyła czasem się ślizga na błocie i zostawia buty na górce 😵 Zmieniliśmy jej teraz model na renegede, Epic będziemy testować bez gaiterów na zadach araba 😉
Co do opasek, to mamy cały zestaw pover strapsów ale opaski są lepsze, bo można lepiej but "dociągnąć"🙂
Kasik najprawdopodobniej zdecyduję się jednak na renegade. Powiedz proszę, czy zakładasz buty na 4 nogi czy tylko na przednie? Czy mogą być stosowane z ochraniaczami kontaktowymi? Jakie ochraniacze przy butach Ty stosujesz?
ochraniaczy nie używam, bo nie potrzebuję (żeby nie było, że nie dbam o konie i jestem ignorantką- kiedyś używałam, jak konie były kute).... poza tym nie wyobrażam sobie nóg konia po 10h w ochraniaczach i tak dzień, w dzień przez kilkanaście dni 😉
Zazwyczaj konie nie potrzebują butów na 4nogi. Zadnie kopyta służą do odpychania i nie noszą takiego ciężaru jak przednie. Buty na zdanie kopyta zakładam tylko tym koniom, które  krzywo ścierają kopyta a wymagają korekcji. Nasz arab po kontuzji (czip oraz zerwanie torebki stawowej) inaczej stawia p.t ścierając mocniej zewnętrzną stronę, zakładamy mu buty na ścierne podłoża bo nie chcemy by się krzywił. Młoda ma krzywą pęcinę i podobną tendencję do araba dla niej także mam buty na zady 😉
kopyta
10,5 x 11,6 (7)
10,5 x 12

zmieścimy się w rozmiar 0 z tych: http://www.easycareinc.com/Our_Boots/Easyboot_Glove_BackCountry/easyboot_glove_backcountry_sizing.aspx
myślę, że dasz radę... najwyżej zmobilizujesz się do częstego pilnowania dlugości pazura swojego rumaka 🤣
przepraszam ale nie mogę znaleźć informacji

czy do butów cavallo mogę wkręcić jakoś zwykłe hacele ? Czy potrzebne są specjalne cavallo?
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
14 kwietnia 2013 22:46
kwagga,jeśli chodzi o to czy buty jakoś przeszkadzają sobie z ochraniaczami to nie ma z tym problemu,moja jak nosiła butki była tak opancerzana 😁
http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/392809_272052096171133_451333017_n.jpg  Ja co prawda mam zwykłe ochraniacze ale nie sadzę aby to miało znaczenie 🙂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
15 kwietnia 2013 08:07
do glov-ów hacele standardowe czy te dłóższe?
Najlepiej jeśli zmierzysz grubość podeszwy wtedy będzie wiadomo czy potrzebne S czy M.....Wiem, że do epic wystarczą krótsze, bo podeszwa jest cieńsza niż w glove (właściwie nie cieńsza a inna- bez protektora). Część, która wystaje z buta jest identyczna w każdym rozmiarze, różni się ten odcinek wchodzący w podeszwę 😉
rany bombe muszę podjąć decyzję, które buty chcę
I tak jak już byłam zdecydowana tak teraz  😵
do zwariowania...
Epikea  😀 skąd ja to znam. Wałkowaliśmy temat od grudnia a buty kupiliśmy dopiero pod koniec marca 😜. Ile razy ja zmieniałam zdanie, ufff. Kasik może Ci potwierdzić jak ją "molestowałam" a to o ten rodzaj a to o inny. Chyba każdy musi przez to przejść. I tak decydując się na dany model nie przewidzi się wszystkiego.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się