konie fryzyjskie

Bryyy ... weszłam na moment myślałam ,że będzie czytania a czytania a tu tylko 3 strony od mojej nieobecności 😉


Harmen odszedł 18 marca i warto tu o tym fakcje wspomnieć , zawsze odejście takiego ogiera wiąże się z ciszą


I tak mnie jeszcze naszło by pooglądać sobie fajne obrazki , to się  nimi  podzielę  😉.

szkoda Harmena. Podobał mi się ;(
A u mnie pod Starogardem Gdańskim oferta stanówki licencjonowanym ogierem ; )
ojciec MEINT S.R.po SAPE 381 V.D .WISKE ,matka MAARTIE HOEVE po JVRIEN 303
w zeszłym sezonie 100% zaźrebień potwierdzona usg. Holenderskiej hodowli. Chłopak ma 170 cm i rośnie, bujne owłosienie kończyn i grzywy.
istnieje możliwość pozostawienia klaczy na okres stanowienia
Więcej mogę napisać na priv.
[img]http://[/img]
[img]http://[/img]

[s](Tak a jaki on ma numer bo wszystkie z Licencją Z HOLANDII mają numer. Lub powinien być vb. Ster ale z Licencją Na Krycie w danym kraju tj Polsce. A takich ogierów u nas jest sztuk 2. Jeden na Mazurach, drugi na Śląsku.)[/s]

Oj wybacz chyba nie zrozumiałam że to sarkazm....
nie ja jestem właścicielem, licencja wyrabiana w Polsce. A co do holenderskich papierów nie wiele Ci powiem to już tylko kontakt z włascicielem.
Tylko po co te złośliwości, bo nie rozumiem takiego wrogiego nastawienia.
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
08 kwietnia 2013 21:01
Harmen byl wspanialy i to wielka wielka szkoda ,ze tak piekny i utalentowany kon odszedl 🙁 .
A u mnie pod Starogardem Gdańskim oferta stanówki licencjonowanym ogierem ; )
ojciec MEINT S.R.po SAPE 381 V.D .WISKE ,matka MAARTIE HOEVE po JVRIEN 303
w zeszłym sezonie 100% zaźrebień potwierdzona usg. Holenderskiej hodowli. Chłopak ma 170 cm i rośnie, bujne owłosienie kończyn i grzywy.
istnieje możliwość pozostawienia klaczy na okres stanowienia
Więcej mogę napisać na priv.
[img]http://[/img]
[img]http://[/img]




ale wiesz, że na ogłoszenia jest inny dział 😉


KAROLA -Brawo za okładkę  😅
Hej, jestem tu nowa. Zawitałam w ten wątek bo niebawem rozpoczynam współpracę z kilkoma 'czarnuchami'. Przedtem nie miałam bliższego do czynienia, z nimi. Jedynie mieszanką, ale ciekawi mnie jak to będzie. Mam nadzieje, że uda mi się dołączyć do fun clubu tych stworzeń. Jednak mam prośbę, czy ktoś mógłby mi przybliżyć ogólnikowo charakter tej rasy, jak wiadomo żaden koń nie jest taki sam, ale poniektóre cechy są dość popularne. Wolę sprawdzone źródło informacji, niż szperać w książkach. : )
pozdrawiam cieplutko !

Ja to ogłoszenie odebrała jako żart w kiepskim stylu .
Zanim wystartujesz tu z takim ogierem , poczytaj trochę regulamin i przepisy dotyczące hodowli fryzów .
I przydałoby się wiedzieć jakie kwalifikacje przechodzą ogiery by mogły kryć . Np tu sobie poczytaj http://fryzywczarnowce.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=60
Twój młody wiek można potraktować jako usprawiedliwienie , ale czasem warto poznać temat tak dla własnej satysfakcji , zwłaszcza ze jak piszesz zaczynasz przygodę z fryzami

Karola a masz jeszcze inne okładki Liderowe , poka   😜.
A tej  w moim odczuci nie przebije żadna , a całość zawiera wszystko co mi wiadomo o fryzach . 
Mój Damir  🤣
To i my sie pokażemy z moim mixem 🙂
ostatnio obiło mi się o uszy że fryzie zajeżdża się w wieku 4 lat ze względu na ich słaby kręgosłup?? i teraz mam małą zagwostke bo mamy fryzia który w czerwcu kończy 3 lata...A wy co o tym sądzicie??
Fajne mity krążą. Jaki koń ma kręgosłup to sprawa jednostkowa nie rasowa.
Nasza ma ciut ponad 3,5 roku i powoli, małymi kroczkami zabieramy się do pracy😉 Na razie lonża, bo ona jest troszkę nerwowa... 🙁, ale myślę, że z biegiem czasu będzie coraz lepiej🙂
Hades jest dość nerwowy i płochliwy ale mamy już za sobą ląże w pasie w siodle prace na dwóch lążach ale z wsiadaniem mega problem ale z wieszaniem nie ...
Może boi się człowieka nad nim?
zaspa weź sobie schodki lub krzesełko lub cokowiek i stój sobie na nich, przyzwyczajając konia do kogoś powyżej 🙂 Klep, głaszcz, udawaj, że wsiadasz, ruszaj siodłem, strzemionami itd.
To wszystko już mamy przerobione w stajni i przed a na lązowniku od pół roku nie mogę go nauczyć stania w miejscu...
Mistrzunio
Widarowa głowa , piękne zdjęcie / dzięki EWA  :kwiatek: /

mils   ig: milen.ju
19 maja 2013 21:27
Witam, przepraszam, że wcinam się tak w rozmowy, ale mam do Was pytanie. Musimy w miarę możliwości dość szybko sprzedać naszego fryza. U mnie w regionie nikt fryzami się nie zajmuje, ale też ogólnie nie jest to jeździecko rozwinięte miejsce. Poza tym, zainteresowanie jest żadne, a na sprzedaży konia bardzo nam zależy. Pomyślałam, że może ktoś z Was orientuje się, gdzie takiego konia wystawiać na sprzedaż, do kogo się odzywać, może są jakieś osoby, które mogą pomócw sprzedaży takiego konia? Byłabym wdzięczna za wszelką pomoc.
Pozdrawiam!
mils, Hmm... może pojedźcie na koński targ? Tablica.pl, allegro.pl?
Fryzy mają to do siebie, że są dość drogie. Jeśli dacie niższą cenę i rozgłosicie, to na pewno się ktoś znajdzie, ale jeśli dacie cenę "fryzyjską", to pewnie trzeba będzie trochę poczekać (co nie znaczy, że kupiec się nie znajdzie).
mils   ig: milen.ju
19 maja 2013 22:19
Sankaritarina na wszelkich portalach koń został wystawiony, rozgłaszamy jak możemy. Faktycznie, cena jest "fryzyjska", spróbujemy taniej, zobaczymy.
A my właśnie od wczoraj cieszymy się, że Sanne się oźrebiła😀 i po raz drugi okazało się, że dobrze ją znam🙂 Mamy ogieruśka 🙂
No to chciałam przywitać nowego członka fryzyjskiej rodziny , jeszcze niestety nie ma imienia 🙁 Urodził się 22 maja jest po Felle 422 no i jak każde maleństwo jest przecudowny . Poród szybki kobyłka urodziła na stojącą więc łapałam w locie , trochę nerwów było z łożyskiem które urodziła po ponad 4 godz. w sumie to chyba prawie 5 g. Chłopak albo śpi albo doi mamę na pastwisku pilnuje się bardzo mamy trochę  taki nietykalski pamiętam Damir jej pierwszy syn , to tak lgnął do ludzi a ten bardzo ostrożnie nawiązuje kontakty .
Gratuluję maluszka, a nasz ogierusiek jest całkiem całkiem, jutro jak pogoda dopisze to wyjdzie w końcu na spacerek z mamusia😀 a coś czuuję, ze Sanne da popalić😀 bo energii ma mnóstwo🙂 A i ostatnio udało nam się nabyć nową klaczusię🙂 Aisha😀 jutro teścik wierzchem😀
Święto Konia - Siedlec 2013

Zorro wersja pierwsza:


Zorro wersja ostateczna (przepraszam za jakość zdjęcia, ale jak na razie jest jedyne nad czym bardzo ubolewam)



Aleksander Wielki:




Z góry mówię, że "Aleksander" to nie była rekonstrukcja historyczna. Przed wjazdem każdego bohatera był puszczany krótki filmik. Osoba grająca danego bohatera miała mniej więcej wyglądać tak jak ten na filmie. Fakt na filmie nie miał strzemion, a nawet siodła. Ja wolałam nie ryzykować, bo i tak Aliger odpalił wroty w tłum (nikomu nic się nie stało!) 😀
Super świetna impreza !!!! nie ma co się dziwić że odpalił wkońcu to jeszcze młodziak na zdjęciach nie widać żeby czymś się przejmował 🙂
No mamy już imię dla naszego młodziaka 😅 PARYS 😅 wahaliśmy się nad jeszcze  jedną  propozycją  SAVITAR może komuś się przyda bo to piękne imię .

ssstokroteczkaa a co wy go tak długo w boksie trzymaliście ? mój urodził się o 22 na drugi dzień od 8 już śmigał na dworze ja uważam że im więcej ruchu , świeżego powietrza tym lepiej . Moje teraz tylko na noc idą do boksu ale jak będzie miał 2 tyg 24 h na dworze .


Zima na dworze 🙁 zreszta Sanne już odwala przy pierwszym wyjsciu, wiec zapowiada się ciekawie. W boksie mega troskliwa mamusia, i czasem instynkt obronny sie włancza. Ja tego nie zauwazyłam, ale pozostali tak😉 A imię ładniutkie;d kto wie😉🙂 Muszę zdjęcia maluszkowi pocykać😉
Mam mały problem u.u
Dzisiaj zauważyłam u fryzów w stajni coś dziwnego. Nad szczotkami z tyłu nogi, gdy potrze się sierść (kciukiem do dołu) to wychodzi mnóstwo włosków :/
Na pewno nie jest to sierść zimowa ; bez dotykania, że tak powiem, wszystko wygląda ok,nie ma łupieżu itd.
Potraktować to jakimś preparatem czy czekać i oglądać dalej? U Gali zrobił się już mały goły placek O,o
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się