Styl western (dawniej kącik)

kto będzie na kursie sędziowskim?
Dzięki Magda, Twoje wpisy, jak zwykle, bardzo pożyteczne. Mam jeszcze pytanie. Co to znaczy, że "musisz" przejść na czankę?

PS. Dziś w roli łącznika zastosowałem zwykły sznurek. Pomogło. Poobserwuję, czy mój Ciapek czegoś nie wykombinuje. Jeśli nie, zastosuję coś trwalszego.


bo przepisy mi nakazują przejście na czankę, tan koń ma już w tym roku 6 lat, a ma startować:-)
Mam do kupienia siodło , co myślicie o dopasowaniu tego siodła ? zdjęcia troche lipne, bo z tel ale może coś widać . Prosze o opinie  :kwiatek:
faktycznie nie za wiele widać więc to jest trochę wróżenie z fusów ale na tymzdjęciu bez czapraka wygląda dość dobrze a na czpraku trochę sie unosi tył. Cieńszy czaprak?
moim zdaniem wręcz przeciwnie- jest za szerokie i dlatego tak opada przodem na wysokości conchos. Ale telefonem tez mozna zrobić dobre zdjęcia- wystarczy ustawić konia nie pod słońce... nie problem wyprowadzić konia np na korytarz, cofnąć się kilka kroków i zrobić kilka fotek, a potem wybrać najlepsze.
Wiem, wiem  😡 Tylko ja miałam dosłownie chwilę na te zdjęcia , bo strasznie się  spieszyłam , a koń nie umie ustać dłużej niż minutę  w bezruchu , na korytarzu nie masz szans (ma 4 lata i jest po kontuzji , także ją roznosi) uchwyciłam chwilę dosłownie. Moje odczucia są takie jak Kasikliczkowskiej , jest za szerokie lekko, bo bez padu , widelec opada fest na kłąb (tzn nie dotyka ale jest mała szparka) a z padem tak mniej więcej jest ok, ale tak centymetr mogłoby być wyżej ale to można skorygować padem, no i koń nabuduje sobie mięśnie , bo dopiero wraca do jazd.  Chyba się na ni zdecyduję , więc następne foty będą duuużo lepsze  😡
no bo nie ma zdjęcia bez padu od przodu więc nie widać że opada:-)
Jeśli będziesz robić zdjęcia jeszcze raz to zrób bez padu od przodu i również od tyłu
tak ,zrobię , tylko chciałam chociaż jednego potwierdzenie tego co ja myślę , bo miałam dosłownie chwilę na przymiarkę a może to być dobre siodło , bo już szukam i szukam i mnie juz głowa boli od myślenia  🙁
ja widzę, że opada, bo przerabiałam to samo ze swoim i mam oko wyczulone 😉 no i ten lewitujący tył to w 90% przypadków oznaka że jest zbyt szerokie, podobnie zresztą jak w klasycznych [oczywiście nie zawsze]. Lepsze za szerokie, zwłaszcza jeśli koń dopiero będzie intensywniej pracował. Kupisz b.gruby padzik, a potem za kilka miesięcy kupisz cieńszy i już. Co to za siodło?
ma blaszkę hand made , we wtorek będę się mogła się mu przyjrzeć dokładnie , dzisiaj to naprawdę była chwila , tylko ,że w pn miałam zamawiać bezterlicówkę i stąd takie zamieszanie z mojej strony  😡
Przepraszam ,że post pod postem ale pilnie szukam popręgu brązowego (byle nie podszytego futrem ) trochę tańszego niż Billy Cook czy Profesional Choise... Widział ktoś może ?
I dalej szukam opinii na temat padu HKM Protection , czy warto wydać te 400zł?
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
08 kwietnia 2013 10:00
Mam pytanko, o jakich parametrach mam szukać siodła dla araba 155 cm w kłębie, długość grzbietu 125 cm noszącej do tej pory wszechstronną 17 z rozstawem łęku 32? Jeździec 176 cm i 80 kg, dla obojga 17" było idealne. Czy też powinnam szukać 17 west czy jednak jest różnica w rozmiarze siedziska?

Co sądzicie na temat siodła Wintec? Biorę je pod uwagę ze względu na niską wagę, a może są inne fajne siodła syntetyczne godne polecenia? Jestem umówiona jutro na przymiarkę takiego Winteca, na co powinnam zwrócić szczególną uwagę?
Z góry dziękuję za wszystkie sugestie :kwiatek:
siwa folblutka - na araba są specjalne kroje siodeł, wersja "arabian skirt", a co do rozmiaru siedziska, to wydaje mi się, że 15" westowa to 17" klasyczna, ale dużo zależy też od marki siodła. Ja jeździłam w 17, mając rozmiar ubrania 36 i ważąc 50 kg, a westówkę mam 16 '' i nie pływam w niej.

Siedząc w siodle zawsze musi ci się zmieścić dłoń położona w poprzek do końca siedziska.

co do rozstawu widelca (przedni łęk), poczytaj 2-3 strony wstecz 🙂
Tu masz przykłady siodeł - zdjęcia z ebay.com

http://www.ebay.com/itm/C102-HILASON-TREELESS-WESTERN-TRAIL-BARREL-RACING-SADDLE-17-/251137507772?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item3a78f641bc

http://www.ebay.com/itm/Western-Natural-Barrel-Racer-Arabian-Skirt-16-Saddle-/281087492790?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item41721ec2b6

http://www.ebay.com/itm/JUST-IN-16-Action-Arabian-Saddle-was-made-by-Circle-Y-/140947527990?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item20d1209936
jak miał 32 Prestige, czy firm o podobnym rozstawie to semi- quarter bars, full quarter to tak od 34 się nada dopiero i też z grubym padem pewnie. Ale też jeśli uważasz, że koń nabierze jeszcze mieśni to lepiej szersze i b gruby pad, albo nawet 2 pady. Ja bym nei kupowała na Twoim miejscu bez mierzenia.
kasiasci   www.alfahorse.pl
08 kwietnia 2013 15:32
Moja gwiazda w prezencie (ogłowie i napierśnik) jaki dostałyśmy od Dodofon  😅 jeszcze raz wieeelkie dzięki  :kwiatek:
bling bling -  ślicznie wygląda!  To jest APH ta twoja klaczka?

mam zdjęcia z ostatnie luźnej jazdy, załapałam się na kilka w miarę "wyjściowych" ujęć 😉





Pinesska wielki ten Twoj kon!
bambi nie taki duży - 167 cm może, ale ja kurdupel 158 cm 😉 
kasiasci   www.alfahorse.pl
09 kwietnia 2013 13:05
Pineska - fajne zdjęcia :-) a moja klacz to pół lusitano :-)
Pinesska uwielbiam Was! Pamiętam jak Brzask stał dawniej też w Myślęcinku. Za blisko ogrodzenia położyłam marchewki i ... nagle zniknęły 😀
Merciful, to do niego podobne  😁  w pensjonacie gdzie ty jesteś są 3 westowe, o ile się nie mylę? 🙂

kasiasci pokaż więcej klaczki, koniecznie!
Tak, mamy 3 westy 🙂 Ogólnie u nas w stajni mieszanka. Skoki, ujeżdżenie, west, natural a nawet woltyżerka 😀
te westowe mnie najbardziej interesują, bo je znam 🙂

swoją drogą, mieć westowców 25 min drogi i nie skorzystać... jestem z koniem w stajni klasycznej sama, ale mam 10 min drogi od domu i 5 od pracy. W Bydgoszczy straszny deficyt kowbojów 🙂
Ooo tak, niestety. Jestem zachwycona westem, ale mam konia, który za nic w świecie nie pasuje do tego 😀 Natomiast tamte westy są genialne. Małe, krótkie, skrętne 🙂 Podobno się przenoszą niedługo do innej stajni.
Często jestem w myślu więc jak tylko Was dorwę to licz na sesje zdjęciową :P
kasiasci   www.alfahorse.pl
10 kwietnia 2013 17:27
wiem co to znaczy być jedynym westowcem w stajni  😜
Pinesska - z przyjemnością wrzucam więcej mojego szczęścia  😀



SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
10 kwietnia 2013 18:58
Pinesska dziękuję. Niestety siodła specjalne dla arabów odpadają, ponieważ szukamy wyłącznie siodła syntetycznego. Generalnie jesteśmy już po przymiarce wintecowego siodła - jestem oczarowana. Siodło lekkie, mega wygodne i obłędny kolor czekoladowy. Ze względu na to, że nie mamy pojęcia o dopasowaniu siodła westowego zrobiliśmy zdjęcia i filmiki i wysłaliśmy je dalej do osoby, która jeździ west. Jeśli stwierdzi, że siodło pasuje to najprawdopodobniej w sobotę będziemy już jego właścicielami:-)

Pinesska czy możesz wytłumaczyć mi dokładniej o co chodzi z tą dłonią do końca siodła :kwiatek:
kasiasci piękna klaczka! jest wolniutka, czy raczej "pershing"? wygląda na poczciwą 🙂

merciful no jasne! bardzo chętnie popozujemy  😜  wyślę ci tel. na pw, to się odezwij jak będziesz w myślu 🙂
a wiesz gdzie te konie od was wyjeżdżają?

SIWA FOLBLUTKA - tak jak w klasyce, siadając prosto w siodle, bierzesz rękę za siebie i kładziesz w poprzek siodła, powinna się zmieścić między pośladkami a tylnym łękiem - wtedy siodło nie jest za małe
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
13 kwietnia 2013 13:16
Czy mógłby ktoś wstawić zdjęcie konia z wędzidłem z długimi czankami, które przy końcu czanek ma drut (ten zapobiegający braniu czanek do pyska). Przyszło mi nowe wędzidło i wydaje mi się, że strasznie ten drut wysoko, koń bez problemu mógłby go wziąć w pysk, jakby wargi wyciągnął.
Pytałam w wątku o wędzidłach ale cisza...
wiem, że czepialstwo, ale niektórzy zwrócą Ci na to uwagę- nie wędzidło z czankami, a kiełzno z czankami. Z czankami jest pelham, munsztuk etc, a wędzidło może być jedno, podwójnie łamane, ale nie ma czanek. Nie wiem gdzie dokładnie leży w klasyfikacji np wielokrążek, ale nie o wielokrążku mowa 😉
Pinesska, westy przenoszą się do swojego właściciela. Wybudował stajnię kawałek za Łabiszynem. I będzie tam też pensjonat 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się