Maści i odmiany

Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
10 kwietnia 2013 18:43
Skarogniade mają rozjaśnienia a pachwinach, nozdrzach i czasem po wew. części kończyn, ciemnogniade- "barwa ciemnobrązowa, często ciemniejsze jabłka" (z identyfikacji koni) w żadnym opisie nie ma nic o tym żeby rozjaśnienia wokół oczu jednoznacznie wskazywały na którąś z maści ale jak dla mnie to kierują bardziej na skarogniadą (inne podpalania/ rozjaśnienia) a nie ciemnogniadą (bardziej jednolitą kolorystycznie) 😉
No czyli mój:

też niby jest skarogniady? ja bym nie powiedziała, za dużo brązu w sobie ma.. w zimie owszem, wygląda jak karus, tylko pysk i w niektórych miejscach, w których są rozjaśnienia go zdradzają jako nie karego...


To ja już nic nie wiem...  🤔
Foksuwa - ze zdjęć które wstawiłaś to masz definicję konia skarogniadego
skarogniady jak nic 🙂
Ostatnio ktoś na forum mi mówił, że on ciemnogniady.. Ehh.. Było kupić tą wymarzoną kasztankę z łysiną i czterema białymi nogami.. A nie  skarogniadego ogierka..Nie było by watpliwości aż takich.. 😉
ale te rozjasnienia to przeciez pangare. moj ciemnogniady tez je ma. a z cala pewnoscia nie jest skary.
w zimie:

Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
10 kwietnia 2013 22:23
Mój zwykły gniady też ma rozjaśnienia, koleżanki skarogniady też z tym że poza rozjaśnieniami zimą jest w zasadzie czarny latem podchodzi pod ładny brąz.
Dla mnie skarogniady to taki (lato):

i w porównaniu z karym (jesień):


w zasadzie nie zmienia koloru prawie wcale
No dla mnie podobnie, a mojego pysk dobrze widać tu (pysk zimowy, ale słoneczny)

Jak na mój gust on jest ewidentnie bardzo ciemno gniady, a nie skary  👀
pewnie, że tak. Tu mam klasyczny przykład skarogniadej- zima i lato http://www.bazakoni.pl/horse_112011.html
Przepraszam, że wtrącam się w temat  👀

Ale ten to będzie srokaty, prawda ?
Mam takie dwa przykłady.. Dajmy na to, że resztę ciała mają umaszczoną siwo.
srokate ale po samej głowie to mogą być różne jej typy i ich połączenia🙂 to 1 nazywa się medicine hat🙂
Ja mam fajny przypadek.

Śmialiśmy się, że ten gniady wygląda jak po pechowym spotkaniu z gołębiami 😁
to mi bardziej na robotę mew wygląda 😀
TinaTigra   ...w życiu piękne są tylko chwile...
12 kwietnia 2013 13:37
Stajnię malowali wapnem i zapomnieli konika na pastwisko wypuścić.
kiara   Wczoraj to historia, jutro to tajemnica...
12 kwietnia 2013 14:08
A my mamy taką klacz - oczywiście siwa 🤣

za duze zdjecie!
Biorąc pod uwagę klacz wyżej i jej umaszczenie, to ten też jest siwy, tak ? (plamka biała na szyi) czy już srokato-siwy ? 👀
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
12 kwietnia 2013 20:56
Siwosrokaty- Gasady's Winsor

Dar, zmartwię cię ale u nas zdarza się że konie nawet z plamą (np. na brzuchu) opisywane są jako jednolite i to może ci utrudnić dopasowanie konia do maści 😁 Dlatego warto patrzeć na całego konia a nie kawałek (głowę). Po zdjęciu kawałka siwego może się wydawać że jest srokaty a to "tylko" krwawa plama itp.

Ten jest fajny- klik 😀
Nikt tego tu jeszcze chyba nie wrzucał palomino calico tobiano:







jelenio calico tobiano:







To ja chciałam pokazać źrebaka siwotarantowatego (przynajmniej tak jest napisane w ogłoszeniu) mi się wydaję że maść nie przypomina konia ze zdjęcia...? Co sądzicie?
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/5965?q=&plec=&masc=9&rasa=&lokalizacja=&przeznaczenie=&cena=&strona=
Misskiedis, krwawa plama może być też biała ?  👀
emptyline   Big Milk Straciatella
13 kwietnia 2013 17:29
dar, nie, tylko maścista.
Usteczka🙂


może nie kolory, ale pytanie brzmi golić czy nie?😀



yawa2, ten laciaty mi sie skojarzyl z tym 🤣

Pursat   Абсолют чистой крови
14 kwietnia 2013 21:06
Hahaha, mam nadzieję, że to osobnik płci męskiej! 🤣

A ja znalazłam takiego demona:

😎

Pursat, aaaaaaaaaa, ja zawsze chcialam takiego konia!!! Ciemnogniady, badz czeresniowo-gniady z niebieskimi oczami, odmiana na czole i jeszcze do tego, jakby byly 4 wysokie skarpety, to hohoho 🙂 Nie mow mi, gdzie jest, bo jakis napad na bank zorganizuje zaraz 😉

A ja chcialam was zapytac - jak to jest z tymi konmi gniado-tarantowatymi? Mi sie zawsze wydawalo, ze to wyglada, jakby na gniadego konia zalozono biala derke z dziurami - czarne kropki na nogach i brazowe kropki na gorze 😉 Tymczasem do nas do stajni przyjechal taki kropek:



Na jego ciele brazowe kropki leza tuz obok czarnych, czasami wrecz czarne nakladaja sie na brazowe (przepraszam za jakosc zdjec):







Czy to jest normalne, czy to jakis ewenement?
ikarina trofe OT, ale jak wrzuciłaś to ostatnie zdj na fb to pomyslalam, ze to jakiś prosiak  😁 😁
galopada_, ciekawe skojarzenie 😁
o przepraszam - przedostatnie!  😁
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
14 kwietnia 2013 22:20
Ale o co chodzi z tymi wąsami w ogóle 😁

A usteczka genialne,aż się prosi o buziaka 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się