Kraków i okolice-spotkania,odpowiedzi i pytania...

szepcik, moja znajoma jeździ do biznes parku co prawda z drugiej strony, ale czasami jedzie też na dworzec główny, mogę podpytać o bilety.
bilet miesięczny między kbp - kraków główny - 90 zł (ostatnio podwyższali bo pamiętam, że były niższe ceny..)
Ciężko się faktycznie połapać, wychodzi na to, że 90 zł bilet normalny. Dzięki za podpowiedzi!
Jak mi się skończy karta mpk to kupię chyba taki łączony bilet, na mpk i pkp

edycja - i od nowego roku podwyżka - 99,90 - ale teraz jestem zła, że bilecik kupiłam dziś, a nie wcześniej  😀iabeł:
Graba.   je ne sais pas
05 stycznia 2013 18:25
Z racji, że studniowka niedługo to przychodzę po radę. Znacie może jakąs makijażystkę, która zna się na tym, co robi i jednocześnie cena nie zbija z nóg? istnieją takie? najlepiej w okolicach azorów/bronowic

I druga sprawa, jako, że jestem dziecko wychowane w jeansach i kompletnie się nie orientuję gdzie warto patrzeć za sukienkami?
np w Pretty Girl (sklep w Gal. Krakowskiej), ceny nie powalają z nóg a można coś znaleźć 😉
Ja swoją studniówkową kupowałam na jak to dawniej się mówiło ,,tandecie" ,chociaż teraz to miejsce nie ma już prawie nic wspólnego z dawnymi straganami na dworze. To normalny pasaż handlowy z ciuchami, butami torebkami itp.
http://www.cht.net.pl/page/show/1
Sporo rzeczy tam mają, w normalnych cenach, czasem jak nie ma rozmiaru/koloru warto poszukać u innych sprzedawców, bo często rzeczy się powtarzają. No i kilka sklepów z sukienkami typowo na wesela/studniówki na pewno jest 😉
Wszystkie sklepy są otwarte w weekendy, ale jest wtedy spory ruch, natomiast w tygodniu ludzi o wiele mniej, spokojniej, ale niektóre mogą być zamknięte.
Ja tez polecam Pretty girl  😀
Niezbyt zachęcają nazwa i wystawa, a kupiłam tam świetną sukienkę na wesele.
Duży wybór, fajne fasony i niezbyt wygórowane ceny.
Graba.   je ne sais pas
06 stycznia 2013 13:04
dziękuję :kwiatek: Bardzo dużo osób mówi właśnie o tandecie, więc pewnie tam zajrzę, ale najpierw zajrzę właśnie do pretty girl i w ogóle galerię krk, o ile coś zostało po wyprzedażach. A o makijażystce ktos cos słyszał?
Ha, to jest nas więcej - też sukienkę studniówkowa kupowałam w Pretty Girl  🤣
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
16 stycznia 2013 15:34
wczoraj tj 15 stycznia znalazłam wieczorem w okolicy castoramy w podgórzu, małego pieska, jamnikowaty młodziutki; zadbany
wyglądało jakby się komuś zgubil
odwiozłam go do schroniska na ul rybnej w Krakowie

wkleiłam to tez w zwierzakach do adopcji, niemniej jednak proszę o uwagę i ewentualne przekazanie tej informacji gdyby ktoś akurat szukał
pies został zarejestrowany pod nr 123 w schronisku
POwinno podchodzic pod prawko ewentualnie wątek samochodowy, ale chodzi mi sciśle o Kraków. Czy ktoś z Was ma Mitsubishi Colt? Mam zadać na nim Prawko w Sączu i chciała bym się z nim trochę zapoznać. Bo włyszałam że swiatła ma inaczej i pod maskę chetnie bym zagladnela. Będę bardzo bardzo wdzieczna
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
16 stycznia 2013 19:09
Drodzy Krakowianie!
Pisałam już o tym w wątku "wszystko, o co chcielibyście...", ale tam nie wszyscy pewnie zaglądają 😉
Mam do Was pewną nietypową sprawę. Poszukuję kruchych babeczek, które jadałam  w dzieciństwie, a których już u mnie na targu nie sprzedają ze względu na nieopłacalnośc sprowadzenia. Dowiedziałam się od sprzedawczyni, że babeczki były sprowadzane z firmy/cukierni "ANTOS", mającej siedzibę w Krakowie. Po próbach znalezienia ich w necie google wypluło mi dwa typy:
Ulica: Pl. Nowy Kleparz paw.H
oraz
ul. Lipowa 4a
I tu zwracam się z prośbą do Was :kwiatek: Czy ktoś mieszka może w pobliżu tych adresów, ewentualnie byłby w stanie w wolnym czasie, jeśli będzie przechodził obok sprawdzić, czy owe babeczki są tam na stanie? :kwiatek: Swoją pomoc zaoferowała mi już Alaska :kwiatek: ale może jest jeszcze ktoś, kto kojarzy te babeczki?

Są to babeczki z kruchą podstawą, na górze oblane ciemną lub białą czekoladą, w środku kremowe nadzienie i orzech laskowy. Nadzienie zależnie od babeczki- jasne pod ciemną polewą, ciemne pod jasną.

Ślicznie proszę o pomoc, zależy mi an zdobyciu tych babeczek :kwiatek:
Znalezione:
Kami   kasztan z gwiazdką
01 lutego 2013 21:33
Czy ktoś może mi polecić jakąś firmę sprzątającą? Potrzebuję w tym tygodniu wysprzątać dom pod krk  👀
Kami   kasztan z gwiazdką
24 lutego 2013 19:12
Dom posprzątany - firmy Błyszczy raczej nie polecam - z wierzchu ładnie, ale dużo niedokończonych rzeczy albo w ogóle nie tkniętych  🤔

Mam natomiast inną prośbę - gdyby ktoś z Was, znajomi, rodzina, sąsiedzi sprzedawał dom pod Krakowem (mogą być dalsze okolice np. Krzeszowice) w okolicach 300tys zł to byłabym wdzięczna za informację. Może być do jakiegoś remontu (byle nie kapitalnego  😉 )
zuza   mój nałóg
24 lutego 2013 20:19
Ja mogę się porozglądać i popytać w Krzeszowicach ale z tego co wiem to tu kosmiczne ceny.Jak coś będę wiedzieć odezwę się.
nieaktualne
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
27 marca 2013 19:34
Laski, czy orientujecie się w którym krakowskim klubie/ knajpie jest bar podświetlony na czerwono? Cała ściana w długich polkach z butelkami i podświetlone na czerwono.Wiem ze to pewnie ciężkie pytanie i może trochę głupie, ale usiłuje zlokalizować miejsce ze zdjęcia.
dzięki
jak dojechac z dworca PKS na ulicę Krzemionki? jest jakies bezpośrednie polączenie?
:kwiatek:
anioleczek tramwajem numer 10 w stronę Łagiewnik. Potem wysiadasz na przystanku Smolki albo Korona, zależy gdzie idziesz dokładnie.
Tylko niestety musisz przejść z dworca autobusowego na główny pod węzeł tramwajowy, ale najlepiej sobie po prostu wyjść z autobusowego przejść tunelem Magda pod peronami potem albo przez galerię krakowską albo za galerią w kierunku głównego budynku PKP, przejdziesz przez plac i jesteś.
Będę się musiała dostać do tamtejszego liceum.  No nic, miejmy nadzieję że wszystko ogarnę.  😀 Dzięki wielkie  :kwiatek:
przepraszam że post pod postem, ale nie potrafie edytowac w telefonie tych poprzednich 😁  umowilam sie dzisiaj z kumplem ze jedziemy do lo na skarbinskiego w krakowie. ja jestem na oswiecenia, on ma przyjechac ze osiedla na skarpie. uznalam ze ja sie na tego nie ogarniam i zeby on kombinowal autobusy. stwierdzil zebym  poszla na przystanek nie daleko mnie-okulinskiego chyba i wsiadla w 139 w ktorym on bedzie. ale moje laickie oko zauwazylo, ze ten autobus jezdzi przeciez w strone huty, a nie krakowa. mozliwe ze sie pomylil? jaki w ogole jest dojaz z oswiecenia na skarbinskiego?
dostep do internetu mam jedynie w komorce a ta nie ogarnia stron i kursow pksu. pomozecie? :kwiatek: mam nadzieje ze wszystko zrozumiale napisalam
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
13 kwietnia 2013 08:21
139 jedzie  w stronę VII-ki na  Skarbińskiego, tylko musisz wsiąść w 139 jadącego w stronę Mydlnik i wysiadasz  na przystanku  "Miasteczko studenckie AGH"
powodzenia!
W Krakowie po mieście to MPK , a nie PKS 😉
Oo pozdrów stare kąty ode mnie, moje LO!  😀
Kami   kasztan z gwiazdką
13 kwietnia 2013 12:24
Alaska Ty też z VII-ki  👀 toż to moje liceum  🤣
ooo dziewczyny, poopowiadajcie mi cos o nim jeszcze 😀 tak calkiem obiektywnie
I moje  🤣
Haha to widzę cała ekipa siódemkowiczów.  😀
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
13 kwietnia 2013 19:05
I moje tez 🙂 rocznik ....eeeee....  strasznie stary 🙂
Kami   kasztan z gwiazdką
13 kwietnia 2013 19:09
Anioleczek nie wiem jak moje opowieści będą się miały do obecnej sytuacji - kończyłam siódemkę 13 lat temu  😵 matko jaka ja stara jestem....... Ale gdyby uczyła tam jeszcze angielskiego Dorota Litwicka to polecam z czystym sercem - była moją wychowawczynią w klasie z rozszerzonym angielskim, bardzo fajna babka i kompetentna  🙂 Od biologii niezastąpiona pani Chmiel, a od chemii p.Sitarz. Na fizyce z p.Tlałką polecam siąść w dalszych ławkach. Na matematyce u p.Pieniądz wykaż się na pierwszych lekcjach to potem polecisz na opinii. A p.Grotowska od polskiego - lepiej omijać szerokim łukiem... Jej niezapomniane hasło "wy szara maso wiecznie koczująca pod kaloryferami"  😁 I jeszcze ukochany tekst ówczesnego dyrektora Zagórnego "ja Was rozpoznam wszędzie, nawet w piekle"  😂 Generalnie bardzo lubiłam to LO, ale miałam jeden żal - nigdy nie zorganizowali nam żadnej zagranicznej wycieczki ani wymiany (a teoretycznie w moim profilu klasy powinna być). Bardzo tego żałuję, bo moja mama w tamtych czasach nie miała pieniędzy, żeby mnie wysyłać na wakacje zagranicę  🙁 Mój obecny mąż chodził do ósemki i jeździli co roku po Europie.... Ale może coś się w tej kwestii zmieniło  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się