Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

[quote author=abre link=topic=208.msg127627#msg127627 date=1230038421]


Stadnina Kuców Walijskich "Apasjonata"
ul. Północna 149
Promnice
62-005 Owińska
http://www.welsh-pony.pl/




nie ma tam pensjonatu już.
[/quote]


O ja ! Mieszkam niedaleko a nie miałam pojęcia o tej stajni ! A dzierżawia tam konie ?
wątpie bo to prywatna stajnia hodowlana.
Aha  🙁 mówi się trudno ! Poszukam gdzie indziej !
byłam w tym Żydowie
cóż mam mieszane uczucia z first looka
Dodo- a kiedy Cię ugoszczę kawką w Zbierkowie?
Dodo- a kiedy Cię ugoszczę kawką w Zbierkowie?


koleżanka była w Zbierkowie kilka dni temu
twierdzi, ze nie ma żadnych pastwisk jeno spacerniaki - mini wybiegi

kiedy?
jak zrobią Ci mieszkanie  😀
[quote author=Laguna link=topic=208.msg173678#msg173678 date=1234462229]
Dodo- a kiedy Cię ugoszczę kawką w Zbierkowie?


koleżanka była w Zbierkowie kilka dni temu
twierdzi, ze nie ma żadnych pastwisk jeno spacerniaki - mini wybiegi

kiedy?
jak zrobią Ci mieszkanie  😀
[/quote]

To koleżanka musi sobie okulary kupić, bo jedno pastwisko jest z tyłu pod lasem, a drugie wzdłuż drogi dojazdowej do stajni (śnieg leży mogła myśleć że pod nim nie ma trawy ino piach 😉)
Mieszkanko pewnie nie wcześniej niż za 2-3 tyg 🙄 Tempo maja zaje....ste!

Ile może zająć 3 mężczyznom malowanie i kładzenie paneli na powierzchni ok 18 m2 oraz montowanie kabiny prysznicowej??
Odpowiedź: już trzeci tydzień się kończy 🙄
pewnie koni na nich nie było wiec nie skumała ;-)
Trudno aby zimą konie chodziły na pastwisko 😉
Na wiosnę by tam wtedy pustynię miały zamiast trawy
Lotnaa   I'm lovin it! :)
12 lutego 2009 23:40
Ile może zająć 3 mężczyznom malowanie i kładzenie paneli na powierzchni ok 18 m2 oraz montowanie kabiny prysznicowej??
Odpowiedź: już trzeci tydzień się kończy 🙄


Laguna, kryzys jest, więc im się nie spieszy, może innych zleceń brak i podoba im się Twoje towarzystwo  😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
13 lutego 2009 14:09
Trudno aby zimą konie chodziły na pastwisko 😉
Na wiosnę by tam wtedy pustynię miały zamiast trawy
widocznie jest za mało pastwisk w stosunku do koni  😉. U mnie grzebią pod śniegiem całą zimę  😉. Najważniejsze żeby wczesną wiosną nie zdeptały, zimą niewiele zniszczą- zakładając że zima jest " zimna "  🙂.
Arma była na oględzinach w Żydowie, podobno super-Arma, do raportu! 😀
Co Ci się tak nie widzi, Dodo?

Taaa, kryzys, a wszyscy najemni pracują jakby był nadmiar kasy w portfelach...Laguna, jestem z Tobą  🙂.
laguna, przeciez zbierkowo nie powala pastwiskami. ja w ogole bym nie nazwala tego placu pastwiskiem.. 😉

w borowku tez konie chodzily calusienki rok na pastwiska i bylo ok. ale tam na 20 koni przypada prawie 14 ha zielonego, wiec sila rzeczy by tego nie przezarly ani nie zdeptaly.
BASZNIA, czy ja wiem czy super. Na razie to gospodarstwo sie dopiero rozwija z tego co widziałam , ale potrzeba tam wieeeeele inwestycji zeby było super.zobaczymy.Z reszta każdy mierzy swoja miarą, dla niektorych liczy sie pastwisko dla innych dobra opieka a dla kogos innego hala 😉

Basznia szkoda ze ty tak daleko 🙁 Mi sie u Ciebie straaaaasznie podoba! Idealne miejsce dla źrebnej Kucki !
Cenciakos   Koń z ADHD i złośliwa zołza ;)
13 lutego 2009 19:05
no cóż, przyszedł czas na zmianę stajni. Musimy się z Gopi zacząć rozglądać 🙁.
Nigdy nasza stajnia nie grzeszyła wielkością padoków. Ale były. Teraz został nam jeden, a koni 15. Przy dobrych wiatrach mój koń będzie wychodził raz na trzy dni, przy beznadziejnej pogodzie to i może raz na 2 tygodnie....
A wszędzie teraz tak drogo w porówaniu do naszej stajni. A jak zbliżone cenowo to w takiej odległości że za benzynę zapłacę drugie tyle co za boks, no chyba że będę się u konia pojawiała raz w tygodniu, czego sobie nie wyobrażam jeśli teraz jestem codziennie...Ech ciężko.
Nie znacie kogoś kto by w jakimś małym gospodarstwie czy przydomowej stajni nie chciał przygarnąć dwoch koni? 😉
Cenciakos, a co sie stało? może byc na PW
a Biedrusko? jak wy lubicie tereny to w sumie druga strona poligonu. albo Naramowice?
zaba   żółta żaba żarła żur
13 lutego 2009 21:35


Basznia szkoda ze ty tak daleko 🙁 Mi sie u Ciebie straaaaasznie podoba! Idealne miejsce dla źrebnej Kucki !


Ale u Baszni zdaje się,że już komplecik,bo dojechały 4 koninki... 😎

edit:5 koninek;nie policzyłam Cycka  😉
taaak wiem! I bardzo się ciesze 🙂 Na prawde ekstra miejsce! 🙂
zaba   żółta żaba żarła żur
14 lutego 2009 09:55
taaak wiem! I bardzo się ciesze 🙂 Na prawde ekstra miejsce! 🙂


daleeeeeko trochę!  😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
14 lutego 2009 17:28
żaba , trooooochę 🙂 miałaś się wybrać to być sprawdziła jak się szybciutko do nas jedzie 🙂 Trochę prywaty : co to za komentarze na NK, a zaproszenie gdzie ?? 🙂 Musiałam ja Cię wyszpiegować  😁.

Arma, nieodmiennie wpędzasz mnie w pąsy  😡. Ale jakby się miała kucka dzieci dochować to zapraszamy 😉, dla kucki miejsce zawsze!.

A serio stodółka właśnie remontowana i będzie jeszcze ze 3 boksy. Także docelowo chyba 12 koni na 9 hektarów.
zaba   żółta żaba żarła żur
14 lutego 2009 23:44
żaba , trooooochę 🙂 miałaś się wybrać to być sprawdziła jak się szybciutko do nas jedzie 🙂

mam nadzieję,że bedę miała jeszcze okazję wpaśc do Was w odwiedzinki jakieś  😎
Póki co ukochaj te wszystkie nowe Lelochy,zaś szczególnie Fikusa-lubą mojego Żywcowatego!  😍

Trochę prywaty : co to za komentarze na NK, a zaproszenie gdzie ?? 🙂 Musiałam ja Cię wyszpiegować  😁.



hehe...bo jesteś szybsza ode mnie!  😁
Jeżeli w godzinkę jazdy samochodem od Poznania można dojechać do Krainy 100 Jezior to można powiedzieć, że Tamarynowa Osada jest tuż za rogiem  😉


www.vaqueros.zic.pl
U nas niedługo się powinno zwolnic miejsce (tz. okolice Nowego Tomyśla)  i pewnie przyjmiemy konie na pensjonat. Hala oczywiście dostępna.  🙂

Tylko od Poznania też będzie z 45-50km.




Condina możesz wkleić linka do tego ośrodka ? Jeśli mają swoją stronę internetową lub chociaż kontakt.

Pozdrawiam
Agnieszka- Condina jest właścicielką więc bardziej precyzyjnych odpowiedzi niż od niej nie dostaniesz 😉
a wiecie moze co to za stajnia? chyba nie bylo w tym watku??

Kopanina... było juz o tym, nie wiem czy w tym wątku ale ogolnie temat był wałkowany.
Szczerze powiedziawszy tak stwierdzam ze mało pensjonatów w tym naszym Poznaniu.Wybór prawie żaden.
Lov   all my life is changin' every day.
18 lutego 2009 19:32
A to nie Kaźmierz przypadkiem? Byłam tam. Pastwiska fajne mają, naprawdę zielono, trochę wąski korytarz jak dla mnie. Ogólnie mają tam swoje konie AQH czy jak to tam 😉 no i nam dojechać ciężko było, długo po lesie błądziłyśmy 😁 i w boksach też średnio czysto.
zaba   żółta żaba żarła żur
18 lutego 2009 19:54
tak stwierdzam ze mało pensjonatów w tym naszym Poznaniu.Wybór prawie żaden.

Myślę,że wcale nie tak mało,ale mało które odpowiadałyby naszym indywidualnym wymaganiom!  😉.Bo albo nie ma padoków/hali/fajnych terenów (bo dla mnie to też BARDZO istotne!),za małe albo zasyfione boksy,fatalna obsługa,odległośc i dojazd kiepski,nieciekawe towarzystwo,za drogo... Zawsze coś! WSZĘDZIE DOBRZE,GDZIE NAS NIE MA  😉
EDIT
Czy inne poznańskie sprawy piszemy tu, czy zakładamy inny wątek?
Kto się wybiera jutro na Wole?
Ja... w ramach pomocnika do budki  😉

A startujesz ogurek?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się