Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Słuchajcie, mam strasznie głupie pytanie, czy na zawody ujeżdżeniowe trzeba mieć ostrogi zawsze? I nie można bata? Konkretnie chodzi mi o AMP-y amatorów.


Jak mi się wydaje AMP jest rozgrywane na przepisach pzj, więc wstawiam z nowych przepisów ujeżdżenia na 2013:
,,3. Ostrogi, oprócz zawodów CDIP i CDI-Ch, są obowiązkowe i muszą
być wykonane z metalu. Bodziec musi być zakrzywiony lub prosty
i wychodzący dokładnie ze środka ostrogi, gdy znajduje się ona na bucie
jeźdźca. Zakończenia bodźców ostróg muszą być gładkie i tępe. Jeżeli
stosowane są ostrogi z gwiazdką musi być ona gładka/tępa i ruchoma.
Metalowe ostrogi z okrągłymi wybrzuszeniami z twardego tworzywa są
dozwolone (ostrogi „impulsowe”). Ostrogi „ślepe”, bez bodźca są
dozwolone."
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
12 kwietnia 2013 15:14
Skąd się wzięła nazwa "bar mleczny"? 😡
In.   tęczowy kucyk <3
12 kwietnia 2013 15:22
Skąd się wzięła nazwa "bar mleczny"? 😡

http://pl.m.wikipedia.org/wiki/Bar_mleczny
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
12 kwietnia 2013 15:28
Dzięki :kwiatek:
Ada   harder. better. faster. stronger.
12 kwietnia 2013 15:55
niemiłek, dzięki, zupełnie nie poznałam 🙂
A ja mam takie głupie pytanie.
Czy ktoś widział na żywo albo mieszkał w domku holenderskim ( angielskim ).
Jak to w środku wszystko funkcjonuje czy te domki są rzeczywiście w miarę duże??
ciri, a co to za zdjęcia? Może ktoś z forumowiczów pomoże?

dotyczące hipoterapii, poszukam kogos z watku hipoterapeutycznego 🙂
aszhar, są dosc niskie i wąskie, wiec na dluzsza mete troche klaustrofobicznie, ale są tez domki szersze ok 4m i wyzsze ok 3m i są calkiem calkiem, ale i tak to taki tunelik raczej 😀
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
12 kwietnia 2013 18:48
Mam grę kupioną kiedyś w sklepie. Nigdy nie była zainstalowana. Chciałam zainstalować ją teraz, ale zgubiłam klucz. Czy jest szansa na ominięcie tego? Próbowałam dzwonić pod numer podany na opakowaniu, ale dodzwonienie się tam graniczy z cudem. Nikt nie odbiera.
Kurczak, chodzi o ten taki ciąg cyfr i liter? Możesz spróbować wpisać google nazwę gry i "kod instalacyjny" czy podobną formułkę. Do wielu gier są podawane, trzeba popróbować, mi w końcu któryś zadziałał 😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
12 kwietnia 2013 19:45
Heval, próbowałam, ale nic z tego 🙁 Kurcze mam Awatara, szkoda mi trochę zmarnowanych 100 zł.
Kurczak tak na szybko wpisz w wuja gugla avatar cd key.
Powinno wyskoczyć

Kinia dzięki za odp.
miesiąc temu odesłałam kurierem siodło , za pobraniem to rozumiem, że jak ktoś je odbierał to zapłacił a firma przelewa mi pieniądze na konto numer którego podałam ? bo wstyd się przyznać, ale sama już nie wiem?! póki co ani kasy ani jakiegokolwiek powiadomienia
Mimibell, jeśli podałaś nr konta, to powinni przelać pieniądze. Przeważnie zajmuje im to max tydzień (wysyłałam kilka razy siodła za pobraniem i po paru dniach miałam pieniądze na koncie) Zadzwoń na infolinię kuriera, bo miesiąc to już "trochę" długo.
A ja mam takie głupie pytanie.
Czy ktoś widział na żywo albo mieszkał w domku holenderskim ( angielskim ).
Jak to w środku wszystko funkcjonuje czy te domki są rzeczywiście w miarę duże??

Mieszkałam w takich domkach, te moje nie były w jakimś mega wysokim standardzie. Najważniejsze jest dobre rozplanowanie pomieszczeń, liczba ścian i wąskich korytarzy ograniczona do minimum, wtedy nie czuje się aż tak tej ciasnoty. No i klimatyzacja, bez tego w lecie ani rusz, chyba że chcesz się udusić we własnym sosie  😁
Funkcjonuje jak normalny dom, tyle że zminiaturyzowany: wąskie łóżka, mikroskopijny kibelek (jeżeli w ogóle jest oddzielny to super, nie ma problemu gdy ktoś bierze prysznic) ale stosunkowo duża część dzienna. Normalnie podłączone media - prąd, gaz, nawet TV i telefon. Miło gdy jest przed takim domkiem zadaszona weranda, można posiedzieć wieczorami, wywiesić pranie, składować rzeczy które nie mieszczą się w środku  😁
Na lato ok, jako domek całoroczny, bo takie też są, nie wyobrażam sobie tego w naszym klimacie.
In.   tęczowy kucyk <3
14 kwietnia 2013 01:02
Czy ktoś mi powie, co to jest ten "domek holenderski"? 🙂
In., google nie gryzie, wystarczy wpisać 😉
CO do domków holenderskich, chciałem kiedyś kupić kilka na bazę, dla moich pracowników. Pojechałem do znajomego, który tymi domkami handluje i powiedział mi jedną ważną rzecz, na którą musisz zwrócić uwagę. Otóż w Holandii, czy w GB jest trochę łagodniejszy klimat i zimy. W Polsce ten domek może służyć co najwyżej sezonowo, jeśli ktoś chciałby go ocieplić, koszta są bardzo wysokie. Ja zrezygnowałem z kupna.
oprekli, a dlaczego rv smieje sie z sk i galopuje? 😎


No właśnie, dlaczego ta wojna z SK to nie wiem, a z galopuje trudno swię nie śmiać...
In.   tęczowy kucyk <3
14 kwietnia 2013 10:26
maiiaF, w takim razie ponad polowa pytan w tym watku w ogole nie powinna sie pojawic 🙄
Czy ktoś mi powie, co to jest ten "domek holenderski"? 🙂

In moja droga domek holenderski to taki wóz drzymały na kólkach tylko że w takim lepszym standarcie😀
Tu przykladowa fota takiego jak ja to mówię " wypasionego " domku
http://allegro.pl/atlantic-domek-holenderski-caloroczny-920-i3145984815.html

No wlaśnie  mocno się zastanawiam nad tą funkcjonalnoscia.
Mam działkę i chcialabym cos na niej postawić.
Na działce pewnie bym siedziała od wiosny do późnej jesieni ( na zimę wracałabym do bloku )
Tylko sie zastanawiam czy ten domek jest na tyle funkcjonalny ze mozna w nim siedzieć przez kilka mcy ciągiem.

Mogę w sumie jeszcze postawić i ocieplic dom drewniany. Tylko że tu w domu holenderskim za te 40 tys mam już wszystko tzn. łazienkę kuchnię meble w sumie wprowadzam się na gotowe
Gdzie znajdę dokładny opis filmu? Chodzi mi o dokładny opis, scena po scenie niejako, a nie o recenzję, czy streszczenie bez zakończenia (takich pełno w necie).
Dużo zależy od liczby ewentualnych mieszkańców takiego domku i ich przyzwyczajeń. Jeżeli ktoś na codzień mieszka w ogromnym jednorodzinnym domu to może czuć się klaustrofobicznie na takiej przestrzeni. No i np nie ma w takich domkach pralki, nie wiem czy jest możliwość jej podłączenia i ustawienia tak, żeby nie przeszkadzała

Ja osobiście nie miałabym nic przeciwko ponownemu mieszkaniu w lecie w takim domku
In.   tęczowy kucyk <3
14 kwietnia 2013 12:42
aszhar,  😲 lo matko! Czyli co, masz dom i mozesz sie razem z nim przeprowadzac? 😁 chcialabym cos takiego na zywo zobaczyc, bo teraz to sobie nie bardzo potrafie wyobrazic 😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
14 kwietnia 2013 12:46
In., to takie duże przyczepy kempingowe 😉
Czy ktoś będzie taki dobry i mi przeformatuje prezentacje z power pointa z 2010 chyba na 2007 ?
aszhar,  😲 lo matko! Czyli co, masz dom i mozesz sie razem z nim przeprowadzac? 😁 chcialabym cos takiego na zywo zobaczyc, bo teraz to sobie nie bardzo potrafie wyobrazic 😉

ha ha ha i dokładnie mam ten sam problem.
Za nic nie mogę sobie wyobrazić jak się w takim czymś mieszka. Z przeprowadzki widzialam filmik na youtubie ( to taką wielką lawetą do Ciebie przyjeżdża parkują to w miejscu w ktorym chcesz i już mozna się wprowadzać w sumie po podłączeniu mediów 😀 )

Coraz bardziej mnie kusi takie rozwiązanie szczególnie że ja lubie małe przestrzenie ( w dużych domach czuje sie źle ) w sumie jak na razie stan mojej rodziny to całe trzy osoby
opolanka   psychologiem przez przeszkody
14 kwietnia 2013 19:32
aszhar, ja widziałam taki program w TV, jak przeprowadzają takie domy, a niektóre z nich są całkiem spore.
U mnie w okolicy rodzinka sobie postawiła taki oto dom: http://www.danwood.pl/poltorakondygnacyjne/174.htm
Nie jest to holenderka, ale przyjechał w częściach, postawili w dwa dni. Dom od razu z instalacjami, oknami, dachówką. Stan surowy zamknięty.
moi rodzice kupili sobie taki domek holenderski na działkę i spędzają w niej wakacje i wolne weekendy. ocieplali ją samodzielnie i dobudowali zadaszoną werandę, wyszło na prawdę klimatycznie. sypialnie są malutkie ale spokojnie można się w nich poruszać, natomiast część salon + kuchnia jest w miarę przestronna i według mnie wygodna. choć nie wyobrażam sobie mieszkać tam okrągły rok to miło spędziłam tam wakacje ze znajomymi. transport faktycznie problemowy bo z tego co wiem taki duży obiekt można tylko nocą przewozić i trzeba mieć pozwolenie z każdej gminy przez którą się jedzie. ale to sprzedawca (i przewoźnik w jednym) załatwiał. koszty ocieplenia nie wyszły ogromne. jak znajdę jakieś foto to wstawię
In.   tęczowy kucyk <3
14 kwietnia 2013 19:54
aszhar, to jak już toto postawisz, to musisz mnie na kawę zaprosić, żebym w końcu ogarnęła "jak to działa" 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się