Maści i odmiany

Purast, Demon piękny!🙂
Ikarina może on jest skarogniady i ma trochę tych rozjaśnień i może jabłek😀

a co do wąsów to niektóre konie mają takie wąsiska na pysku🙂😉 od tak🙂 im wyrastają


a innym brody:P




yawa2 w naszej stajni wszystkie mają teraz bródki ale te wąsy?? 0.0 szok
O rany! Te wąsy to naprawdę szok!
TinaTigra   ...w życiu piękne są tylko chwile...
15 kwietnia 2013 09:46
Wąsy- zajefajne 🙂  Kiedyś po hormonach kobietom wąsy wyrastały, ale klaczy biorącej środki antykoncepcyjne nie znam żadnej  😀iabeł:
Pursat   Абсолют чистой крови
15 kwietnia 2013 12:27
Pursat, aaaaaaaaaa, ja zawsze chcialam takiego konia!!! Ciemnogniady, badz czeresniowo-gniady z niebieskimi oczami, odmiana na czole i jeszcze do tego, jakby byly 4 wysokie skarpety, to hohoho 🙂 Nie mow mi, gdzie jest, bo jakis napad na bank zorganizuje zaraz 😉

Nie powiem, bo nie wiem. 😉 Próbowałam doszukać się czegoś więcej, ale bez efektu. Zdjęcie znalazłam dawno temu na deviant-art i to by było na tyle. 😁

Purast, Demon piękny!🙂
:kwiatek:

Nie mogę z tymi wąsami! 😜
Wiem, że nie jest to bezpośrednio związane z tematem, ale myślę, że mogą tu być osoby zainteresowane.

Robię porządki z materiałami o umaszczeniach trochę mam tu w akademiku dużo większą część w domu oddam za symboliczną kwotę. Szkoda mi to wszystko wyrzucać lub wozić z Krk do domu, bo zdaje sobie sprawę, że część tych materiałów nie jest w pełni dostępna w internecie, albo się do nich nie dotarło (oj spedzłam mnóstwo czasu na szukaniu...). Będę w domu w okolicy długiego wekendu to wpisze co  mam jeszcze w domu, a przy sobie posiadam:

https://docs.google.com/document/d/13Ubi3UOHQ0R7mNXZ0Q698FYXTOC7lcyeEkogk65nvqE/edit

plus jeszcze inne konskie artykuły i ksiązki
emptyline   Big Milk Straciatella
16 kwietnia 2013 16:37
Ja już się przestaję dziwić, że ludzie nie potrafią opisać poprawnie konia, skoro na studiach na SGGW ćwiczeniowcy wygadują takie durnoty, że to głowa mała, z cyklu: "z dwóch palomino, nie można uzyskać palomino".  🙄

Mam jeszcze pytanie dotyczące haflingerów, one są kasztanowate z mączną grzywą i ogonem, tak? Jaki gen jest odpowiedzialny za kolor włosa?
za rozjaśnienie włosia grzywy i ogona  odpowiada tu (u kasztanów) recesywny gen flaxen (ff)
emptyline   Big Milk Straciatella
16 kwietnia 2013 22:18
O dziękuję bardzo za informację!
http://www.gielda-koni.com.pl/Konie/2246
Koń z plamami na brzuchu , już jest tarantem?
emptyline   Big Milk Straciatella
18 kwietnia 2013 19:41
Finezyjna, na moje oko to on ma więcej znaków tarantowatości niż tylko te plamy. Cały jest z nalotem, kopytko chyba też pasiaste, wygląda na posiadacza ludzkiego oka i pysk tez ma trochę nakrapiany. Jak dla mnie wygląda tarantowato.
jak dla mnie to on jest skarogniady jak nic 🙂 no ale nie znam się więc pytam, taki kon moze startować w ujezdzeniu?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
18 kwietnia 2013 20:26
Na zadku też ma "nalot" i takie mini plamki, dla mnie tarant jak nic 🙂
I nie ma żadnych przepisów niedopuszczających tarantów do zawodów ujeżdżeniowych 😉
tarant jak nic, choć minimalny🙂😉
Konie kolorowe startują ale rzadko, bo z tego co się orientuję to niektóre  plamy/odmiany mogą dawać złudne wrażenie jakiś błędów złej postawy i wpływają na ocene sedziów. Dlatego większość ich unika zazwycaj jakbyście zauważyły wybiera sie maściste konie z równymi odmianami.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
19 kwietnia 2013 11:00
Prawda że mogą zaburzać "odbiór" ale taki tarant to chyba akurat nie problem (pod warunkiem że spełni inne oczekiwania czyli wyszkolenie, ruch itp)
no ale nie znam się więc pytam, taki kon moze startować w ujezdzeniu?


A co ma maść do startowania?
Z tym zaburzaniem odbioru i złudnym wrażeniem to mit, jakoś bez problemu wygrywają GP konie z trzema nierównymi skarpetami albo koszmarnie krzywą i poszarpaną odmianą na głowie.

Koni kolorowych na czworobokach bardzo mało z dwóch przyczyn. Primo, ciężko znaleźć dobrego konia kolorowego, bo mocno zepsuto populację krzyżując wszystko co popadnie, byleby miało kropki albo łatki. Jakość i predyspozycje - a kto by sobie zawracał głowę takimi drobiazgami. Bardzo dużo koni kolorowych ma spore wady eksterieru, słaby ruch - nikt nie będzie wkładał poważniejszej pracy w takiego konia, który nie będzie miał szans się sprawdzić w treningu.
Secundo, u kolorowego konia trochę "mniej poważne" jest wrażenie ogólne. Ujeżdżeniowe linie na zachodzie teraz są mocno zdominowane przez konie kare, ciemnogniade, bo te maści prezentują się elegancko i powiedzmy że "pasują" do równie eleganckiego jeźdźca we fraku. Np. western się rządzi zupełnie innymi prawami - tam jeźdźcy ubrani na kolorowo, często z cekinami, konie w żywych wdziankach i jakoś nie widuje się zbyt wielu karoszy bez odmian, za to masę srokaczy, dereszy, palomino, a im więcej odmian, tym bardziej para west łapie za oko. A przecież użytkowo taki ciemnogniady czy kary b.o. mógłby być równie dobry, jak sabino czy inny złotobułanek.
Michałów, mialam nadzieję, że będą źrebaki taranty. Był jeden ale bez plamek🙁








przegladając katalog zobaczyłam te czarne i brązowe plamki ogiera Leopard, o podobnych były posty wcześniej🙂 tutaj super je widać





przegladając katalog zobaczyłam te czarne i brązowe plamki ogiera Leopard, o podobnych były posty wcześniej🙂 tutaj super je widać




Caly czas mnie intryguje to zjawisko 😉
quantanamera
U nas w stajni byla klacz , która miała startować w ujeżdzeniu, ale niestety przez to że miała "kropkowany" tyłek , nie mogła.
Dlatego pytam. 🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
20 kwietnia 2013 21:10
A czemu nie mogła?
To maść ma tutaj coś do gadania w takim wypadku ?  🤔
Finezyjna, ty tak na serio? Ile masz lat?
Dlaczego nie możesz poczytać - żyjemy obecnie w dobie internetu (wszystko tam jest) - czemu łapiesz jak pelikan wszystko co ktoś do Ciebie kiedykolwiek powiedział - i nie analizujesz tego? W czym przeszkadzały tej klaczy kropki na zadzie? Że nogi stawiała zadnie w drugą stronę? Czy że może zarażała tymi kropkami inne konie na rozprężalni? A może nie dało się przez te kropki ustępowania zrobić? Ehhh, a może są gdzieś przepisy, że konie tarantowate / srokate / deresze nie mogą chodzić w ujeżdżeniu? Ooo, ale to może by przeczytać przepisy - to koło 60 stron pouczającego tekstu...
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
21 kwietnia 2013 10:42
Może kropki powodowały inny naciąg skóry na zadzie i blokowały ruchy 😂
Też jestem ciekawa jaki był dokładniejszy powód "niemożności" startu tarantki ze względu na maść, jak to tłumaczono. Poza argumentami związanymi z poziomem wyszkolenia, brakiem ruchu i takimi tam niezwiązanymi z maścią rzeczami. Znaczy poniekąd niezwiązanymi bo tak jak Quanta pisze- kiedyś kryło się czym popadnie byle by maść była i wychodziły pokraki. Ale za to kolorowe więc cel osiągnięty 🙄

Np. temu koniowi nie przeszkadzają ciapki w starcie w zawodach:


Albo temu:
Nobelowa12345   Nobel - moje szczęście :D
23 kwietnia 2013 10:53
A ja się zapytam o "ludzkie oko", występuje tylko u tarantów i każdy tarant je ma? Czym się różni od zwykłego oka konia?
emptyline   Big Milk Straciatella
23 kwietnia 2013 11:50
Nie każdy tarant, może wystąpić też u innych masci, Pamir forumowej Nirv ma takie, jest gniady. Nie wiem jak to fachowo nazwać, ale widoczne są białka.
Pursat   Абсолют чистой крови
23 kwietnia 2013 13:33
O mamo! 😍

zlociszek 😍 A tak w ogole - z czego jest zrobiona jego szyja? Z gumy jakiejs?
Nobelowa12345   Nobel - moje szczęście :D
23 kwietnia 2013 13:55
Czyli mój koń ma ludzkie oko?
yawa2 3 i 4 kropek jest cudny  💘
Pursat zaczynam kochać achały!
Misskiedis może kropki uznawano za muchy spłaszczone ogonem?  😁
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
24 kwietnia 2013 17:24
Serduszko


Ten ma nawet namalowanego wąsa 😉


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się