siodło ujeżdżeniowe

Czy ktoś ma porównanie Euroridinga Diamanta do Kentaura Elektra? Wpadł mi w oko Kentaur w ogłoszeniach, nie narzekam na jazdę w swoim Diamancie, ale przeglądając zdjęcia widzę, że tybinki są za długie i mogłabym mieć siodło lepiej dopasowane do siebie. Chciałabym coś co pomaga siedzieć, trzyma, ale nie jakoś przesadnie.




edit. dodane zdjęcia
Czy ktokolwiek spotkał się z siodłami ALLURES, Sellerie et Conseil

wygląda fajnie, siedzi się bardzo wygodnie... ale chciałam sobie wygooglować więcej informacji i NIC.
jedno ogłoszenie na polskich stronach: http://www.arabymagazine.pl/ads/show,9716,siodlo-ujezdzeniowe-allures.html
po za tym nieaktywny profil na facebooku: https://www.facebook.com/pages/ALLURES-Sellerie-et-Conseil/149099118722
a na stronie internetowej wyskakują jachty :P

ratujcie 😉
Shadow, na Twoim miejscu pomyślałabym o mniejszym rozmierze siedziska...
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
13 kwietnia 2013 00:11
Ja dziś wsiadłam pierwszy raz w nową ujeżdzeniówke Kentaur young dressage 16 " genialne siodło całe ze skóry antypoślizgowej , fajnie trzyma . Mam nadzieje że i ja dobrze w nim wyglądam .



Petit. Naprawdę? To jest 16,5. Dorwanie tego rozmiaru w ogłoszeniach to spore wyzwanie, a jeszcze mniejsze... Dziękuję za wskazówkę, będę próbować ustrzelić cos mniejszego do wypróbowania,
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
13 kwietnia 2013 21:56
epk  Siodło na którym siedze bez strzemion jak i zdjecia w różówym komplecie chwile wcześniej to jest to samo siodło ujeżdzeniowe 16 calowe .
15 była zupełnie za mała i siedzisko i tybinka a to nowe siodło ma klocki na rzepy poprostu jeszcze dziurke musze wydłużyc strzemiona i myśle że uda sie dobrze w nim usiaść .Poprostu kwestia kilku jazd .
Tyle że jak na mój gust to i tak te strzemiona są za długie bo już noga jest za prosta,po prostu nie to siodło,i nie ten kształt poduszek dla Ciebie.Wydłużenie strzemion tylko sprawi że wypadniesz kompletnie z prawidłowego dosiadu.Nadmienię że 90% szkoleniowców na klinikach zaczyna od skracania strzemion uczestników.A twoja noga i tak już w tym siodle jest dość prosta,choć pewnie lepiej byłoby to widać na filmie,niż zdjęciu.
Spójrz na typ poduszki w euroriding jade,może coś takiego by Ci przypasowało.
Czytam wątek i czytam jako zupełny żółtodziób w kwestii siodeł ujeżdżeniowych. Stosunkowo szeroki koń w połączeniu z moimi niewielkimi gabarytami zaowocował już prawie roczną tułaczką i przymiarką wszystkich siodeł jakie tylko trafiały w moje ręce. I niestety albo dopasować musiałabym się ja, albo koń, co absolutnie nie wchodzi w grę. Stąd pomysł siodła na miarę. I tu chyba najbardziej przemawiają do mnie siodła HBC. Mam tylko pytanie w granicach jakich cen oscylują te siodła?
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
14 kwietnia 2013 18:38
Dziś byłam w terenie w tym siodle skróciłam o dziurke ale jest beznadziejnie są za krótkie ja mam długie udo i do tego klocka musze mieć takie jak na zdjeciu które są dobrej długości . Nie wypadają mi ,anglezowac swobodnie moge .
I nie ma problemu jak jeżdze i pilnuje sie by nie opierac sie o tylny łęk siedze dobrze
gajara18, faktycznie, oglądałam wcześniej zdjęcia na tel. i nie zobaczyłam, że tam to w sumie tylko luźne spodnie i kurtka wypełniają siodło. Dalej podtrzymuję, że siodło ma za duże siedzisko i kompletnie nie dla Ciebie klocek. Przy takim długim udzie powinnaś mieć tybinkę skierowaną do przodu i długi klocek. Wtedy miałaby się gdzie noga pomieścić.
To nie chodzi o to, żeby się pilnować - siodło ma pomagać a nie, żeby myśleć jak siedzieć, żeby było dobrze.
zuza_anna,siodło HBC ze wszystkimi zachciankami wychodzi 8000zł
Shadow, jesteś ode mnie szczuplejsza, myślę że jakieś 5-8 kg. Ja najlepiej czuje sie w 16,5, więc Ty napewno powinnaś mieć mniejsze siodło :-) zresztą spójrz tylko ile masz wolnego miejsca pomiędzy swoja pupą a tylnym łękiem.
czy ktoś może się wypowiedzieć o siodle Daw- Mag Sylwester? czy to siodło z tych "ortopedycznych" tzn że trzyma i wogóle czy raczej takie płaskie?

muszę pilnie kupić siodło, a kasy mało mam, chciała bym nowe bo boje się używanych kupić a DM przystępny cenowo jest tylko czy warto?
generalnie szukam siodła które będzie "pomagać" utrzymać prawidłowy dosiad
Zadzwoń do DawMaga i poproś o siodło do testu. Sama wtedy sprawdzisz czy jest Ci w nim wygodnie. Dla mnie siodło to totalna porażka.
Niestety nie mają teraz żadnego siodła uj testowego, powiedzieli mi że mogę zamówić a jak będzie coś nie tak to ew mogę oddać, ale średnio w to wierze  że tak bez problemu mogę oddać...
Dlatego wolę popytać najpierw czy wogóle jest sens się napalać 🙂
kurde, taka duża firma i nie ma siodeł do testów? A w jakimś sklepie, który sprzedaje DM jakbyś popytała czy mają siodła testowe?
nakarzynka jeździłam swego czasu w tym Daw Magu i płaski nie jest na pewno, ja własnie miałam wrażenie, że za dużo tego siodła jest, że mało konia czuję, ale ze mnie kiepski dresażysta i małe mam porównanie bo nie jeździłam w zbyt wielu siodłach.
Plusem było to, że fajnie mi na koniu leżało w związku z czym całkiem ok mi się w nim mimo wszystko jeździło.

pierwsze lepsze zdjęcie, na którym kompletnie w nim nie siedzę:
nakarzynka  może i nie siedziałam w wielu ujeżdżeniówkach i ujeżdżeniowiec ze mnie raczej marny, ale jak wsiadłam w to siodło to miałam wrażenie, że coś bardzo mocno mnie trzyma i nie chce puścić 😉 Według mnie totalna ortopedia...
Dzięki dziewczyny  :kwiatek: właśnie o takie ortopedyczne siodło mi chodzi 🙂 
nakarzynka, ale weź pod uwagę, że siodło trzymające pomoże Ci tylko wtedy, kiedy usadzi Cię w 100% poprawnie. Jeśli będziesz w nim niezbyt dobrze siedzieć i siodło zablokuje Ci możliwość ruchu, to nie wróżę niczego dobrego.
Wg mnie Ratomka to jest ortopedyk, Sylwester nie trzyma aż tak. Ja dodatkowo kompletnie nie czułam konia w tym siodle i jakoś nie mogłam porządnie usiąść.
Bo ja właśnie liczyłam na to, że to siodło mi pomoże bo u mnie nogi żyją własnym życiem. Jedna mega silna, druga po wypadku słabiutka, odstawiona, latająca... Kurcze, to wiem że nic nie wiem
Ale jak mogę odesłać potem to siodło to wezmę, pojeżdżę i zobaczę...

Ja to nie bardzo rozumiem co ma na celu kupowanie ortopedyka. Po 1 po co się oszukiwać i po 2 po co płacić za coś, w czym konia nie czujemy wcale a wcale 😉
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
18 kwietnia 2013 08:35
nakarzynka,
uważam podobnie jak Mąka.
Zaczęłabym od czegoś, co pozwoli Ci rozluźnić się i mniej więcej usadzić prawidłowo
a jak już będziesz wiedziała, w czym potrzebujesz pomocy to wtedy szukała dokładnie takiego
siodła, które Ci pomoże rozwiązać konkretny/główny problem.
Ja jak wiosną się wjeżdżam w siodło, to katusze przeżywam a jak bym jeszcze miała
ortopedyka to bym się zastrzeliła chyba.
A tak po miesiącu zaczynam siedzieć jak człowiek, przedtem telepiąc się niemiłosiernie.
Chyba dosyć nowe siodła na rynku: http://www.mdsiodla.pl/start/
Ktoś posiada albo ma jakieś wiadomości na ich temat?
kujka   new better life mode: on
18 kwietnia 2013 08:43
Lutien, o WOW byla dyskusja w tym watku calkiem niedawno. cofnij sie kilka stron.
Już była o nich mowa i nawet krótką dyskusja, nie tak dawno temu. Przejrzyj ostatnie strony wątku
Ok, dzięki.
Zamawiał ktoś może siodło  ze skracanymi tybinkami ? Na co zwracać największą uwagę ? Pierwszy raz będę zamawiać siodło ujeżdzeniowe na miarę i chcę się mniej więcej zorientować jak powinno takie mierzenie wyglądać
Mąka, ms_konik kurcze, dziewczyny namieszałyście mi w głowie
ale to dobrze
jeszcze coś poczytam na ten temat, bo właśnie myślałam  że takie ortopedyczne będzie dla mnie ok
a jakie siodła byście polecały, w sensie żeby trochę pomagały ale może nie aż tak

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się