buty dla koni

molestowanie Kasik mam opanowane 😉

póki co mam wizję na Glove Back country
chociaż jak już powinnam kilknąć "kupuję" to się waham czy może nie jednak zwykłe Glove...
i nie wiem  😎
My wybraliśmy Epic, tylko na zadach będziemy zmieniać zapięcie bo się okazało, że kobyła tak zaciąga nogami, że je nam zdziera. Ale ogólnie to są super. Już planujemy zakup następnych dla drugiego konia, ale to dopiero po odłożeniu kasy.
epici do mnie nie przemawiają
szczególnei ten pasek od spodu, ktory naciąga sie przy piętkach. Mam wrażenie, że przy naszej niższej piętce obcierałby jak fiks
Ja w zasadzie od razu zdecydowałam się na glove, w sumie hmm... tak no od razu ;p i - odpukać - jestem mega zadowolona, zobaczymy jak dłuższe treningi no i oczywiście wielki sprawdzian - ZAWODY 😉 a no do molestowania Kasik... to się dołączam  🏇
tej kasik to musimy coś ufundować 😉

Bader pokazuj foty na nogach! Do mnie przemówiły glove backCountry ale teraz, że może Glove. Ehhh babskie + zodiakalne niezdecydowanie = wybuchowa mieszanka  😁
Ostatnio trenowaliśmy w butkach w niedziele i kurcze zapomniałam zrobić foty  😡
ale obiecuję, że przy najbliższej okazji obfoce z każdej strony i od razu wstawię  😀
Dziewczyny- ja się strasznie cieszę, że moglam pomóc, i że rośnie zainteresowanie butami- to z pewnością korzystne dla koni :kwiatek: Pytajcie i propagujcie ❗
Zaczęłam nawet tworzyć bloga, który częściowo będzie poświecony butom dla koni 😉
butowa foteczka z niedzieli: - na przodzie glove, na zadach epic z "kawałkiem" gaitera.
No i inne spojrzenie na zastosowanie butów:
Epikea, ja też jestem w trakcie podejmowania decyzji i decyduje się chyba na Glove 🙂
Wcale się nie dziwię, że rajdowcy wybierają glove- to najlepsze do tej dyscypliny buty. Niestety jeśli kopytom  i ruchowi konia sporo brakuje do idełu to warto pomyślec o innym rajdowym modelu , bo glove mogą okazać się zmorą. Obecnie musimy pomyśleć czy kupić dla Bora glove,epic bez gaitera(bardzo wygodne do czyszczenia i suszenia)czy renegade...ale coklolwiek kupimy będzie pasować, bo kopyta ok a ruch ma wzorowy.
renegade nadal tylko można dostać zagranicą?
na szczęście Klusek ni wymaga butów ale  nie wiem czy młody też będzie miał takie szczęście i będzie pomykał równie dobrze jak przyjdzie pora po takich kamolach 😉
kasik dlaczego glove mogą być zmorą? C.d. męczenia kasik 😉  :kwiatek:
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
16 kwietnia 2013 09:52
Euforia

www.easycareinc.com -> our boots -> glove back country new!

video:


edit: test pewnej pani,
TinaTigra   ...w życiu piękne są tylko chwile...
16 kwietnia 2013 10:58
Moja klacz ma owalne kopytka, ostatnio przy struganiu miała mierzone i szerokość na rozmiar 2, długość na rozmiar 3. Kowal powiedział, że chyba najlepiej jej kupić takie które są na tyły i na przód zakładać. Wiem, że są też niektóre modele rozmiar 2,5. Czeka nas jeszcze przymiarka 2 modeli, zobaczymy co z tego wyniknie. 
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
16 kwietnia 2013 12:09
Martolina- zakładając, że koń ma poprawny ruch, w miarę dobre kopyta (nie strome :!🙂, jest werkowany regularnie, nie odpala wrotek to będziesz zadowolona z wyboru 😉 Ja miałam nieco przejść z glovami na hucułach, sprawdziły mi się wtedy epic....Arab od początku ma glove i poza kilkoma lotami butów w cwale przygód nie ma 😉 Ale on ma taki kształt kopyt i taki ruch, że cokolwiek mu założymy będzie ok....
Tina Tigra- nic mi nie wiadomo o tym by były inne buty na przód i inne na tył 👀 Z tego co piszesz wynika, że masz za długi pazur lub/i zawężone kopyta i dlatego są jajowate a nie okrągłe...pisząc o rozmiarze warto dodać jaki model butów masz na myśli :kwiatek:
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
17 kwietnia 2013 08:42
a ja mam pytanie co do oryginalnych haceli do butów, jaka jest ich żywotność? Jak szybko sie ścierają?
kasik, dziękuję. Mój na szczęście stromych nie ma i werkujemy się regularnie 🙂
Mam problem, nie wiem na który numer GLOVE się zdecydować...
Wymiary przodów:
Szerokość - 110mm
Długość - 12,5 cm czyli 125mm

Ktoś doradzi? 🙁
0,5 na styk a 1 za duże...
a Renegade patrzyłaś?
http://www.renegadehoofboots.com/sizing.html
Euforia, oryginalne hacele są miękkie, jak raz przykręcisz to nie odkręcaj, bo gwint się zetrze... lepiej założyć śruby z podkładką 😉
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
17 kwietnia 2013 12:05
ile takie hacele wytrzymają jeżdżąc np. raz w tygodniu 2-3 h
oryginalne? powinny ci wytrzymać pół roku, zależy pewnie ile asfaltu i kamieni w tych terenach 😉
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
17 kwietnia 2013 12:21
to średnio opłacalny biznes, lepiej śruby wkręcić koszt na 2 buty 8zł i tez spokojnie pół roku pojeżdżę  🙄
zamówiłam butki  👀 teraz mam stres czy będą odpowiednie i czy będą pasować
Czy możecie zerknąć, które buty były by najlepsze na długie wędrówki, czasem z przekroczeniem rzeki? Mam ciocie w kanadzie i mi takie dwie strony podesłała i mówi że jak cos wybiore to moze przywieźć, więc prosze pomóżcie !!  🏇
Jakiej długości i średnicy śrub używacie jako haceli?
Ile sztuk wkręcacie do jednego buta?
Dorabiam hacele do swoich i chyba przedobrzyłam😉
Dlaczego w podkowach używa się głównie dwóch haceli? Używanie większej ilości ma jakiś negatywny wpływ na kopyto przy skokach?
Martolina- nie wiem jak inni użytkownicy glove ale ja bym Ci odradziła ten model ze względu na rozmiar....  0.5- szer 108-111mm (czyli ok), dł 118-121mm (brakuje Ci 4mm), a z 1 wyjdziesz, my używamy ich dla kopyt 12x12, renegade też odpadają, bo w 0 nie zmieścisz tak długiego kopyta, kąty wsporowe będą bez podparcia.
Stwierdziłam dzisiaj z przerażeniem, że pomarańczowe renegade robią się za wąskie na małą 😕 Wiosną kopyta się jej poszerzają 😵 Albo sprzedam albo będą dla niej na zady, bo na innego konia nie dopasuję takich mikro butków 😤
edit: emerytowane glove 0,5 mam i moglabym Ci wysłać do przymiarki ale ich rozmiar na pewno różni się od nówek.
kasik, byłabym ogromnie wdzięczna! Jak Bader miała różne rozmiary do przymiarki, to mierzyłyśmy mu półowki i wydawały się być dobre..... na tyły przymierzę mu zerówki i zobaczymy. Wiecie co, z tymi butami to gorzej niż z organizacją ślubu i wesela 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się