PSY

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 kwietnia 2013 19:19
O produktach pochodzenia zwierzęcego
http://www.zwierzaczek-wroclaw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=254:cala-prawda-o-ubocznych-produktach-pochodzenia-zwierzecego&catid=46&Itemid=95
Krople na kleszcze ważne do kwietnia br. do kiedy mogę swobodnie używać? Warszawska AMUSTELA to krętacze, zdecydowanie nie polecam! 😉
Mazia   wolność przede wszystkim
17 kwietnia 2013 14:50
ja tydzień temu zakropliłam sierścia advantixem, od tamtej pory byłam kilka razy w lesie i na łąkach na spacerze, kleszcze zdejmowałam z psa łba i grzbietu, ale takie małe nie wbite tylko leżące, tak więc na razie jestem zadowolona, działa
Ech a moja Szardynka po ostatniej wizycie znajomej nagle się zorientowała, że jest przecież terytorialnym chodskim psem, w związku z czym czuje się w obowiązku aby obszczekac każdego gościa. W ramach tego odkrycia zrobiła się też znacznie bardziej czujna, czyli jak usłyszy w nocy jakieś głosy na klatce schodowej, to zaczyna alarmować  🤔
My specjalnie nie wiemy jak się zachować - uciszać, ignorować? 🙁
Na szczęście e.g. szczekanie psów czy dźwięki dobiegające z zewnątrz jej nie ruszają, ale ta klatka schodowa w nocy niestety tak... Całe szczęście, że mieszkamy na ostatnim piętrze i mamy tylko jednego bezpośredniego sąsiada.
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
17 kwietnia 2013 15:18
Uciszaj, ja ignorowałam szczekanie w nocy i przez długi czas nie mogłam go oduczyć tego.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
17 kwietnia 2013 15:22
zalezy co chcesz osiągnąć, bo ignorowaniem nie da sie psa oduczyć zachowań samonagradzających.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
17 kwietnia 2013 17:04
Ja na początku szłam do psa, sprawdzałam to co mi pokazywał szczekaniem i mówiłam coś w typie "widzę, sąsiad na korytarzu". A później już tylko starczyło "słyszę, ktoś tam jest, a teraz chodź spać" 😉
Mój szczeka tylko jak ktoś obcy dobija się do drzwi ( o dziwo ile razy ja go próbowałam nabrać jak wracałam i nigdy mi się jeszcze nie udało), ew jak ktoś na prawdę głośno tłucze się czymś na korytarzu.
Za to on jest panem i właścicielem w stajni i lubi sobie na nieznanych ludzi poszczekać zwłaszcza takich chłopów co z sianem czy czymś innym przyjeżdżają. Zwykle go przyciszam i odwołuje, żeby był przy mnie, bo tacy to zwykle są z tych co jeszcze będą tupać ,pokrzykiwać i go drażnić.
Teraz w parku nas prześladuje pan, który ma całe spodnie obwieszone kluczami i strasznie brzęczy, więc trzeba go oszczekać! Generalnie go odwołuję rzucam mu zabawkę czy coś, żeby biegał z pieskami, ale ciężko mi idzie, jak sympatyczny pan ciągle na niego tupie znienacka nogą i cały ubawiony mówi: aahahaha nie boję się ciebie!  😵
zalezy co chcesz osiągnąć, bo ignorowaniem nie da sie psa oduczyć zachowań samonagradzających.



Hehe, lubię pojęcie 'zachowania samonagradzającego' 🙂
No jasna sprawa, że chciałabym, aby Szardi nie szczekała - jak mam więc ją uciszać? Ostro - 'nie wolno', 'na miejsce'? Czy raczej spokojnie - 'śpij mała, wszystko ok'?
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
18 kwietnia 2013 16:23
spokojnie 🙂 bo ostro to pomysli ze miala racje. skoro ty sie denerwujesz to cos jest na rzeczy . a tak zyciowo to ja tak reaguje na ile jestem zaspana 🙂 im bardziej tym gorzej. z tym ze moje ze dwa razy w roku szczekna
dzieki!  :kwiatek:
Mamy kaganiec! Psiak spędził trochę czasu na ogrodzie i śpi padnięty  😁
PumCass   zachowaj zimną krew!
18 kwietnia 2013 21:57
a moja wilczakówna zaliczyła dzisiaj pierwszą w tym roku, pełnowymiarową kąpiel w morzu 🏇



Rewelacja!  😍
dziewczyny, czy tylko mi zdaje się, że coś jest "nie tak" na rzeczy...?

kupowałam młodej karmę x w opakowaniach 2 kg, większych nie było.

teraz dojechały duże worki i taki kupiłam.

karma niby ta sama, ale na końcu dodano "menu", a pachnie i wygląda inaczej.... suce się też rozluźniły kupy i z oczy nieco popłynęło, a było inaczej na małych workach....
PumCass Widzę, że wilczyce grasowały dziś na mojej dzielni 😎
PumCass   zachowaj zimną krew!
18 kwietnia 2013 22:40
Endurka może coś dodali nowego do składu?
joakul a jakby inaczej 😀  u mnie z osiedla najwygodniejszy dojazd do Jelitkowa: wsiadam w tramwaj na przystanku niedaleko bloku i jadę do końca, bez zabawy w przesiadki  😁
Jara tak whippecik 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 kwietnia 2013 06:21
Yasmine, fantastyczny! Marzy mi się whippet 😉
Proszę o kciuki za Larwe, za godzinę ma ostatnią operacje, wczoraj powtarzalismy rtg po pół roku i klatka piersiowa jest czysta, nie ma przerzutów serce w normie 🙂 jeśli dziś wszystko się powiedzie to ma szansę żyć jeszcze wiele lat 😅
Jara rasę bardzo polecam.Jedna hodowczyni fajnie określiła: "nieskomplikowane wesołki" z czym w pełni się zgadzam.
Yasmine, napisz coś więcej o charakterze, szybkości uczenia się i podatności na szkolenie 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 kwietnia 2013 14:32
Yasmine, dawaj więcej zdjęć! 🙂
my dziś odebraliśmy pierwsze badania krwi po przejściu na BARF i jesteśmy bardzo zdorwym młodzieńcem  😅
abre To trzeci chart w moim życiu, więc mam jakieś porównanie. Przy afganie i saluku to whippet jest jak owczarek niemiecki  😎 W wieku 4 miesięcy nauczył się pięknie siad, waruj, do mnie i noga. Jest prymuskiem szkoleniowym  😅 Bardzo ułatwia szkolenie fakt, że za jedzenie da się pokroić.
Zarówno afgan jak i saluk były zbyt dumne, żeby w ogóle zrobić coś o co prosi człowiek. Dla porównania saluk ma 3 lata i umie jedynie siad i waruj ( o zgrozo! nauka waruj zajęła ponad rok) a jego odwoływalność  to 0% w przypadku jak zobaczy coś co uzna za ważne.
Mały whippet ma skończone 5 miesięcy i na chwilę obecną jest odwoływalny w 100%  😍
Ogólnie whippet jest polecany dla "początkującego charciarza", bo nie jest skomplikowany w obsłudze jak inne charty ( szczególnie orientalne).  😉
Wiadomo, że zawsze można trafić na egzemplarz bardziej "charci" i mniej podatny na szkolenie, ale jednak znaczna większość whippetów to przydupaski.
W przypadku afganów czy saluków znaczna większość to "autystyki", ale ponoć gdzieś ktoś kiedyś słyszał o jakimś co wykazał jednak chęć współpracy z właścicielem  😀iabeł:
Polecam artykuł ze strony jednej z hodowli whippetów : [[a]]http://www.lazarus-whippet.net/ksiazki/whippety%20art.pdf[[a]]

Zdjęć malucha mam malutko, ale jak coś będę mieć to wstawię 🙂
Możecie mi powiedzieć czy tylko ten zapis mówi o zakazie wypuszczania psów luzem czy są jeszcze jakieś inne?
Art. 10a. Ustawa o ochronie praw zwierzą
1. Zabrania się:
3. Zabrania się puszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna.
4. Zakaz, o którym mowa w ust. 3, nie dotyczy terenu prywatnego, jeżeli teren ten jest ogrodzony w sposób uniemożliwiający psu wyjście.
chyba jeszcze każde miasto ma swoją ustawę/rozporządzenie które też reguluje "psie" sprawy
korsik - Kodeks Wykroczeń:

Art. 77. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia,podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.

JARA - widziałaś? http://schronisko.avx.pl/psy-do-adopcji/item/1865-muchomorek
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 kwietnia 2013 16:49
korsik, każde miasto ma swój regulamin.

figura, widziałam, ale schronisko nie współpracuje z osoba, które chcą psu pomóc.
escada, jak po operacji, wszystko ok?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się