Jakie pasze dajecie swoim koniom?

anetakajper   Dolata i spółka
18 kwietnia 2013 09:10
Właśnie ceny IBEKI poszły w górę  😤  👿

No jak to  🤔  No to dla 4 gadów to chyba zostanie mi juz sam owies i wysłodki  🤔
anetakajper   z tańszych pasz zostaje Ci  jeszcze Besterly, Sukces (coś innego?  :oczy2🙂, może coś z tego spróbuj.
Macie może jakieś info co się dzieje z doddsonem? Zamówiłam paszę jak zwykle u przedstawiciela i czekam już ponad tydzień, chociaż wszystko miało zostać dostarczone w okolicach zeszłego piątku. Nie mogę się dodzwonić do żadnego z przedstawicieli już któryś dzień... 🙄
To jest bardzo fajna i stosunkowo niedroga pasza:
http://www.mksklep.pl/st-hippolyt-polen-krautermusli-20-kg-p-7272.html
To jest bardzo fajna i stosunkowo niedroga pasza:
http://www.mksklep.pl/st-hippolyt-polen-krautermusli-20-kg-p-7272.html


ja karmię tą paszą albo Hesta Mix, obydwie polecam, IMO mają super skład, koń chętnie je, wygląda dobrze.
Ja teraz nie wiem zupełnie czy pójść w jakiś dobry balancer (np. lo-cal baileysa) czy w preparaty kopytowo-stawowe. Potrzebuje dalszego podawania biotyny ale chciałabym też wiosennie konia wspomóc. Nie umiem przeliczyć, czy w takim pełnoporcjowo dawanym balancerze jest tej biotyny i cynku dużo mniej 🙁
Cejloniara - wystarczy przecież sobie spojrzeć na zawartość biotyny i cynku w paszy (a jak nie ma, to napisać do producenta) i przeliczyć to sobie na jednostkę, w której podane są w składzie preparatu. Ja zawsze sobie tak przeliczam, bo mi z kolei te procenty na workach nic nie dają 😉 No i co szkodzi po prostu wyrównać biotynę i cynk preparatem do pożądanej ilości? Jedno drugiemu IMO nie przeszkadza.
A co powiecie o granulacie Besterly Basic? Nada się dla pogrubianej klaczki jako obiadek?

Edit: Zapomniałam dodać, że będziemy się na Besterly przesiadać z musli podstawowego Sukcesu. Dobry wybór?
na pewno lepszy, sukces to marny wybór na paszę, konie po badaniach co stały na sukcesie marnie wypadają. To wszystko jaką koń ma przysfajalność paszy i jak ją wykorzystuje ja już od ponad roku trzymam konie na St. Hippolyt, a teraz nowego konia od pół roku i naprawdę super efekty, w Hippovecie robią mi badania i ustalają diete a Hipplyt do drogich pasz nie należy 😉
nie mogę nic znalezc na ten temat, może ktoś mnie pokieruje?

czy otręby ŻYTNIE nadają się do skarmiania? w poszukiwaniu dostawcy otrąb pszennych dowiedziałam się, że mam blisko łatwo dostępne otręby żytnie i zastanawiam się czy wprowadzanie ich do diety ma sens i jaki efekt dają (np w porównaniu do pszennych?) ?.
Isabelle zyto jako takie jest dla koni niewskazane. To wysokoenergetyczna pasza, niejednokrotnie powoduje kolki... Sądzę, że otręby mogą mieć powodne działanie...
_Gaga,  super, dzieki. zastanawiałam sie nad zamianą otrąb pszennych na żytnie, ze względu na niezłą dostępność, ale skoro do niczego, to nie będę ryzykować.
Kilka osób szukało łuski słonecznika - w sklepie bewet.pl pelletowana jest 30 zł/30 kg, przy zakupie powyżej kwoty 89 zł wysyłka gratis. Zresztą wysyłka powyżej tej kwoty dotyczy całego asortymentu.
Super, dzieki za informacje  🙂
A czy widział ktos z Was moze tanią lucerne? Najlepiej worki 20 kg i wiecej
stosunkowo tanio wychodzi Marstall 72zł za 20kg
wracamy do pracy , wiosna sprzyja a mięsni po długiej zimie ubyło

Czy zestawienie 4 kg dziennie owsa +  miarka rano i wieczorem D&H BUILD UP , jest dobre ?  👀

pomoże ktoś ?  :kwiatek: :kwiatek:
Super, dzieki za informacje  🙂
A czy widział ktos z Was moze tanią lucerne? Najlepiej worki 20 kg i wiecej

Najtaniej wychodzi Sukces - 23 (25?) zł za bodaj 15 kg...
No własnie 25 za 10kg, czyli i tak ok, ale dostałam info ze jest jeszcze jakas za 18 zl 20 kg (ale mozliwe ze to bylo dawno temu) dlatego pytam  😉 w sumie nie sądze zeby taka cena byla realna, wiec chyba wezme ten sukces
ash   Sukces jest koloru blond....
24 kwietnia 2013 07:38
A ja bardzo chciałam pochwalić Mastersa. Pasza pachnie i wygląda tak pięknie, że sama bym ją mogła jeść! Kary oczywiście wcina tak zawzięcie, że aż cały żłób chodzi na boki 😀
ash, a co konkretnie podajesz i jak długo? 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
24 kwietnia 2013 08:28
ladydill, Książe dostaje Kern Fok'a. Skarmiam drugi worek.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
24 kwietnia 2013 08:50
ash mój wciąga mastersowego Primeur'a 😉 na przemian z granulatem Basic-sport i powiem szczerze, że jestem naprawdę zadowolona z tego zestawienia.

Niestety wczoraj zarządził strajk na granulat z łuski słonecznika 🙁 daje mu kilka dni na drugie podejście- jak nie zacznie jeść to łuska wyleci z jadłospisu.
podbijam moje pytanie , czy będąc mało piszącym re-voltowiczem , nikt mi nie może odpisać i pomóc ?  🤔wirek:
ash   Sukces jest koloru blond....
24 kwietnia 2013 12:44
Naciau, a moze nikt nie zna odpowiedzi i dlatego nikt nie pisze?!?  🤔wirek:
Nie napisałaś nic - ile koń ma lat, jakiej rasy, jak pracuje itp.
Mój na 4kg owsa dziennie i 2 miarkach build upa wyglądałby jak zapasiony ziemniak. Ciężko dać odpowiedź nie wiedząc nic 👀
wracamy do pracy , wiosna sprzyja a mięsni po długiej zimie ubyło

Czy zestawienie 4 kg dziennie owsa +  miarka rano i wieczorem D&H BUILD UP , jest dobre ?  👀

pomoże ktoś ?  :kwiatek: :kwiatek:


A gdybyś Ty nigdy na oczy mojego konia nie widziała i spytałabym czy 2kg owsa jest dla niego okej, potrafiłabyś odpowiedzieć?
Musisz napisać czym koń był dotąd karmiony, czego oczekujesz, ile ma lat, jakiej rasy, jaki to trening (o ile trening) itd.



asds   Life goes on...
24 kwietnia 2013 15:21
Kobyła odmawia jedzenia witamin Krauter z epony...O matko....widze że jej chyba po prostu ta marka nie pasuje...
Dava   kiss kiss bang bang
24 kwietnia 2013 17:53
Czy ktoś, ktokolwiek wie jaka pasza (w sensie treściwa musli albo granulat) ma mniej niż 8,5 energii strawnej i mniej niż 9% białka  ❓ 🙇

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
24 kwietnia 2013 18:02
Będziesz miała problem bo nawet lucerna ma więcej energii strawnej 😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
24 kwietnia 2013 18:20
asds, moje zra, ale jedna kliencka odmawia wyjedzenia pokruszonych-za to zjada caly granulat ...
Czy ktoś, ktokolwiek wie jaka pasza (w sensie treściwa musli albo granulat) ma mniej niż 8,5 energii strawnej i mniej niż 9% białka  ❓ 🙇





Najbliżej twoich wymagań jest to : http://dodsonhorrell.pl/product/index/2/muesli-dla-koni-leisure-mix
http://www.atos.sklep.pl/?p=productsMore&iProduct=350&sName=spillers-pegasus-mix-20-kg
Nie wiem czy uda Ci się znaleźć coś z niższymi wskaźnikami...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się