ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

No tak, hahahaha. Najprostsze odpowiedzi zwykle bywają najtrudniejsze. 😉
Może mi ktoś powiedzieć na czym polegają zgłoszenia imienne do ZO?
Jeśli go nie wyślę, a wyślę samo ostateczne to nie będę zgłoszona?  🤔
mam pytanie odnośnie zmiany klubu. Jakie są opłaty i warunki, ktoś może coś wie?Bo obiło mi się o uszy, że to jakieś spore pieniądze są.
[quote author=haruś link=topic=9999.msg1755199#msg1755199 date=1366565902]
mam pytanie odnośnie zmiany klubu. Jakie są opłaty i warunki, ktoś może coś wie?Bo obiło mi się o uszy, że to jakieś spore pieniądze są.
[/quote]
[url=http://pzj.pl/modules/sport/?1:100-Regulamin_Zmiany_Barw_Klubowych.html]http://pzj.pl/modules/sport/?1:100-Regulamin_Zmiany_Barw_Klubowych.html[/url]
W załączniku poniżej regulaminu masz podane opłaty związane ze zmianą klubu.
bardzo dziekuje Cedryk 🤣
zły wątek 😉
Koń był wcześniej zarejestrowany w WZJ, ale zmienił właściciela. Czy trzeba go na nowo rejestrować, czy wystarczy jeśli wykupię po prostu licencję na kolejny rok?
ups, pomyłka
ahawa, najtrafniej będzie zapytać WZJ. Mnie się wydaje, że nie. Ale skoro to okazja do paru PLN to interpretacje mogą się zmieniać.
facerace, zasadniczo wyznacznikiem jest tułów jeźdźca, ale - że lepiej wcześniej niż później, w praktyce lepiej przyjąć własną pierś niż... kość ogonową 🙂
L WKKW - dosiad dowolny.
Ja wczoraj przeżyłam stres brązowej odznaki, ale zdana xd
Wgl co do BOJ. to na zawodach regionalnych mogę startować do jakiej klasy? :p
żaczkowa   gone with the wind
03 maja 2013 22:18
kasiak, do L1 włącznie 😉
A ja mam pytanie co do startów w Mistrzostwach Województwa w Skokach w kategorii junior młodszy. Jakie uprawniena muszę posiadać żeby wystartować ??
Karino1998, trzeba sprawdzić w konkretnym regulaminie lub zeszłorocznych propozycjach/wynikach MW (to raczej nie ulega zmianie z roku na rok) jakie konkursy wchodzą w rachubę, a do nich dobrać licencję. Zazwyczaj w skokach JM jadą do L1 - czyli licencja wstępna.
[s]Mam pytanie do was bo zgłupiałam. Dwa lata temu rejestrowałam konia w WMZJ. Wtedy należał do mojego ojca. W tamtym roku nie jeździłam na zawody, nie wyklupiłam licencji, a  w międzyczasie odkupiłam konia od ojca. Teraz pytanie brzmi: muszę go rejestrować drugi raz po zmianie właściciela? Czy jedynie licencję wykupić?[/s]


Przepraszam!  😡 Odpisałam będąc na wcześniejszej stronie, a na ostatniej jest odpowiedź.... gapa ze mnie.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
07 maja 2013 13:31
Wiem, że mogę w dniu zawodów wykupić dla konia licencję na start (20zł), a czy dla siebie jako zawodnika niezrzeszonego również? Oczywiście z zaświadczeniem lekarskim.
anetakajper   Dolata i spółka
09 maja 2013 08:45
Czy potrzebna mi jest licencja PZJ (moja i konia) do el. MPMK ?
Konie 4 letnie kwalifikuje się w regionach, od 5 roku życia na zawodach ogólnoposlich
czyli dla 4 latka wystarczy licencja regionalna (do eliminacji), dla 5 latka już PZJtowska
anetakajper   Dolata i spółka
10 maja 2013 06:07
Mam 5 latka.
Czyli dla mnie też musi być PZJ ?

Bez licencji PZJ raczej ogólnopolskich nie pojedziesz...
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
10 maja 2013 07:31
Jeśli jestem z rocznika '92 to jestem Młodym Jeźdźcem? Czy już seniorem?
Strucelka- młodym jezdzcem, ale mozesz startowac w seniorach.
co mam przedstawić, żeby zamiast ABC mieć w licencji napisane A2B3C?
na pewno odznaki, protokół z konkursu licencyjnego w skokach, ale nie wiem co z ujeżdżeniem? protokoły? zaświadczenie, że uzyskałam 2 ?
Może durne pytania, które wstyd zadać, ale wolę się upewnić  😉
Czy jest istotna różnica w jakim OZJ zarejestruję konia? Moim macierzystym jest ZZJ, klub też zachodniopomorski. Ja mam lic PZJ. Siwa rejestrowana w ZZJ. Formalny właściciel drugiego konia podlega pod wielkopolski, w tamtejszym OZJ zarejestrowałabym konia i wykupiła licencję. Będzie wszystko grało?
I drugie pytanie z serii śmiesznie wątpliwych: Jeżeli w propozycjach zawodów jest zapis: zawodnicy/konie zarejestrowani/ne w WZJ, to jeżeli mam dokumenty ZZJotowskie to nie mam prawa startu? Są jakieś ograniczenia wynikające z bycia zarejestrowanym w jednym OZJ, a startów w innym OZJ?

Będę wdzięczna za rozjaśnienie  😉
olek, różnie być może, bo WZJ można interpretować jako "Wielkopolski" albo jako "Wojewódzki/e". Musisz dopytać organizatora. Na pewno nie możesz brać udziału w Mistrzostwach "obcego" ci WZJ. Konie można rejestrować dowolnie, są tacy co szukają najtańszych opłat np. 🙂
Pewnie nie będziesz łapała się na niektóre rankingi, zależy od konkretnego regulaminu.
ahaok, teoretycznie powinno wystarczyć podanie zawodów, miejsca, terminu, nazwiska Sędziego Głównego na których uzyskałaś wyniki do klasy.
halo,  :kwiatek:
W zasadzie nie wpadłam na to, że WZJ może być "Wojewódzki ZJ", zapewne przez to, że zawody będą się odbywać w woj. wielkopolskim i od razu pomyślałam o "Wielkopolskim ZJ"  😉
Na wniosku o wydanie licencji potrzebny jest podpis szkoleniowca PZJ lub oświadczenie  innej osoby odpowiedzialnej za wyszkolenie zawodnika.
Jak takie oświadczenie ma wyglądać ?
A można być samemu dla siebie szkoleniowcem ? - tzn chodzi mi o to, że składam wniosek na swoje nazwisko no i także ja figuruję na nim jako szkoleniowiec ?
Czy jest jakaś chociaż teoretyczna droga prawna, gdy na zawodach startowała osoba do tego nieuprawniona i sędzia to przeoczył? Konkretnie - osoba z B3 jedzie konkurs wyższy niż N1 - konkurs barier.
natip jest nawet praktyczna droga prawna. Zgłasza sieto do :
Komisji Prawa i dyscypliny (chociaż nie mogę jej znaleźć na stronie PZJ), lub do Kolegium Sędziów WZJ / PZJ podając datę i miejsce rozgrywania zawodów, oraz imię i nazwisko zawodnika który wystartował bez uprawnień. Sprawdzić to można na podstawie ogólnodostępnych najczęściej wyników, lub wyników w archiwum WZJtu.

edit: literówka
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
13 maja 2013 12:33
Nie wiedziałam gdzie spytać, ale ten wątek chyba będzie najodpowiedniejszy.

Co daje ośrodkowi nadanie Kategorii II w certyfikacji ośrodków jeździeckich? Co może? (w sensie np. organizować egzaminy na odznaki, itp.)
I jaki ośrodek może prowadzić kursy na IRR lub ISP? Czy musi to być Klub Sportowy, Klub Jeździecki? Czy może być Ośrodek Jazdy Konnej, Klub Jazdy Konnej?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
14 maja 2013 12:12
Nie wiedziałam gdzie spytać, ale ten wątek chyba będzie najodpowiedniejszy.

Co daje ośrodkowi nadanie Kategorii II w certyfikacji ośrodków jeździeckich? Co może? (w sensie np. organizować egzaminy na odznaki, itp.)

http://pzj.pl/modules/szkolenie/?1:83-Kategorie_certyfikat%F3w.html

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się