kącik skoków

kasbeg, będzie czas na pogaduchy. 😉 Ja tam będe się kręcić od rana, bo zapewne na mnie będzie spoczywac nakarmienie rano koni naszej ekipy, a wsiadać na konia pewnie będe pod koniec P. Także czasu mnóstwo.

bbb, 8 oczek. Liczona pierwsza faza.
Moja pierwsza L-ka zakończyła się tak, że... nie wjechałam w celowniki startowe 🤣 (ale z wrażenia jeszcze 2 przeszkody skoczyłam, zanim do mnie dotarło, że trąbią)
Gratulacje, dziewczyny i dalej do boju!
bbb jeśli(!) się liczą to tylko pierwsza faza. A czy(!) się liczą to zdania podzielone.
Z przepisów PZJ:

Do klasyfikacji mogą być zaliczane wyniki następujących rodzajów konkursów:
· dokładności;
· zwykły;
· dwunawrotowy (kaŜdy nawrót zaliczany jest oddzielnie);
· dwufazowy (zaliczany jest wynik I-szej fazy);
· wzrastający stopień trudności – (w wynikach musi być zaznaczony bezbłędny
przebieg);
· szeregów;
· szybkości – (w wynikach musi być zaznaczony bezbłędny przebieg)
Dzięki Klami  🙂
.
U nas zawody weekendowe średnio udane, głównie z mojej winy. Kilka razy wyprzedziłam, kucyk ratował na ile mógł ale za złe mam sobie że mi się zwoje w pewnym momencie wyłączają i nie czekam. W sobotę i w niedzielę po 2 zrzutki w P.

I mam takie pytanko: czy tylko ja mam jakąś dysfunkcję/obawę przed skakaniem szeregów na 1 foule zaczynających się stacjonatą i kończących okserem? W niższych klasach problemu nie ma a jak wjeżdżam na P i jest taka kombinacja to mi się mózg wyłącza i zwykle wyprzedzę co się kończy w najlepszym przypadku zrzutką. Zastanawiam się czy to jest po prostu kwestia rozjeżdżenia się w tych szeregach czy może macie jakąś lepszą radę/ćwiczenie?  😉

lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
22 kwietnia 2013 20:45
Klami zastanawialiśmy się czy na LL i L czegoś nie puścić, ale po konsultacji z kowalem, trenerem i szefem jednak Biały Bór. Mi nawet nie przeszkadza trawa, ale tak drastyczna zmiana z kopnego piachu na twardą trawę. Już dwa razy po Stadzie mieliśmy pęknięte kopyta i raz poważną konuzję nogi( deska w boksie była luźna i koń przy tarzaniu włożył w nią nogę). Gdyby były elminacje MPMK to może jeszcze miałoby to sens...

Kasbeg jak tam Borneo? Masz go w Stadzie?
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
22 kwietnia 2013 20:46
My tez sie wybieramy do Stada🙂
lusia722, mnie przeszkadza ten kopny piach właśnie. Trochę się boję, więc będę się krótko rozprężać i oddam kilka skoków dosłownie pewnie. Ogórek jest potężny i ciężki, takie piachy nie za bardzo dla niego.

Apropo. Jak ktoś się wybiera na majówkę do Stada z naszych okolic i nie ma transportu, to jak coś mamy prawdopodobnie jedno miejsce w przyczepie dla wałacha.
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
22 kwietnia 2013 21:24
A Stado nie ma zamiaru czegoś z tym piachem zrobić?

Ja po wielkiej przerwie sie wybieram. 🙂
O ile będę miała czym.  🙄
Jakby ktos miał miejsce dla kobyly... 😉
Zuziasta, chyba nie. Od lat ten plac wygląda tak a nie inaczej, więc szczerze wątpię, że miałoby się to zmienić.
A co do miejsca to niestety. Jeślili będzie miejsce z naszymi to z ogórem, także kobyła odpada.
lusia722 Borneo w domu, nie stać mnie żeby trzymać konia w stadzie, tymbardziej, że jestem teraz bezrobotna 🤔 a z drugiej strony byłoby mi żal zamknąć go na 23 godz w boksie a na godz wyciągać...
diabeli   Jak idziesz na szczyt to nigdy nie jest z górki!
23 kwietnia 2013 07:52
Zuziasta a gdzie Ty teraz stacjonujesz z koniem?
A ja mam pytanko do Was :p
Nie chciał by ktoś wpaść na Zawody Towarzyskie w Mikorowie (woj. Pomorskie) w roli fotografa ? 🙂
Zawody odbędą się w tę niedzielę - rozpoczęcie o godz. 10 😉
Oczywiście także zapraszam do wzięcia udziału 😉
http://stajniagrazyny.zabookuj.eu/aktualnosci/17/kolejne-zawody-przed-nami-1.html
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
23 kwietnia 2013 10:27
diabeli, dajak 🙂
domiwa, zdradzasz tajne plany! 😀iabeł:

W końcu mogę się pochwalić, że dzisiaj skakało mi się genialnie! Kierowca musi się ogarnąć, ale kobyła złota 🙂. Szkoda, że nie mamy zdjęć ani filmików, byłoby można zobaczyć, jak to z boku wygląda, no ale może następnym razem 🙂.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
23 kwietnia 2013 20:24
esperado, ja miałam podobnie tylko bałam się jezdzić szeregi zaczynające się okserem gdzie druga była stacjonata bo na jednych zawodach koń mi walnął stopkę właśnie na takim i sie zablokowałam. Mielismy tez problem z szeregami na 2 foule bo mam małego konia i jak zaczynałam się cykać to koń robił 2foule i jeszcze zostawało miejsca więc walił stopy albo leciał z daleka a ja nie wiedząc nigdy co zrobi na się nie zabierałam, jeździłam w domu do usranej śmierci i pomogło  😉


A my planujemy zacząć sezon od 4maja w hubecie, kogoś spotkam? 🙂
Brzask, pewnie nas, bo planujemy wpaść 🙂
My mamy problem z wersją wejście okserem/dublem i do stacjonaty. Koń mi zazwyczaj wysadza lota potęznego nad okserem, więc ląduje zdecydowania za daleko i powstaje problem mocno skróconego dystansu do stacjonaty. I teraz błyskawiczna rozkmina, jak to rozwiązać żeby się zmieścić. Z szeregu na dwa, potrafi mi sie na jedną fulkę zrobić. 
deborah   koń by się uśmiał...
23 kwietnia 2013 21:38
ja już za boks zapłaciłam. jutro wyślę zgłoszenie.. zostało mi licencję opłacić i konia zarejestrować bo przez to zamieszanie z kolekcją wszystko lat minute ;/

i jeszcze nie wiem jak dojadę hehe
Gillian   four letter word
23 kwietnia 2013 21:52
skakałam dziś pierwszy raz na polu 🙂 totalnie bez ładu i składu, techniką dowolną ale konisko tak latało, że ledwo wykręcałam na zakrętach  😅 pojutrze wymyślę mu coś na myślenie, bo przecież nie chodzi o to, żeby się przedostawać na drugą stronę drągów jakkolwiek 🙂
deb, my już mamy wszystko ogarnięte i gotowe. 😉 Oby tylko na zawodach było równie fajnie jak ostatnimi czasy na treningach.
Szkoda, że nie stoisz gdzies bliżej nas albo bardziej po drodze, bo bysmy Ci CB zgarnęli. A tak to no niestety. :/ 
WARKA - Zamknięcie listy na zawody 27-28/04/2013  😲

Jak to dobrze że nas wcześniej zgłosiłam  😀

Ja jeszcze muszę jutro lekarza załatwić..

Tak się składa że jeszcze nie skakałam na placu  😁
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
25 kwietnia 2013 14:11
deb, my już mamy wszystko ogarnięte i gotowe. 😉 Oby tylko na zawodach było równie fajnie jak ostatnimi czasy na treningach.
Szkoda, że nie stoisz gdzies bliżej nas albo bardziej po drodze, bo bysmy Ci CB zgarnęli. A tak to no niestety. :/ 


Podpisuję się pod tym obiema rękami. My w ten weekend pierwsze zawody w sezonie  😉
Hee a tak wyglądają nasze treningi przed zawodami które odbędą się z 3 dni ;d
W sumie to był mój ostatni trening 1,5 tygodnia temu ;D
~13.04
~14.04

Joł zobaczymy jak to będzie na zawodach ;D
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
25 kwietnia 2013 18:10
Nie wiem czy ktoś śledzi na bieżąco wyniki z Finału Pucharu Świata, ale niosę radosną nowinę iż Jarek na Balouzino przejechał na czysto dzisiejszy konkurs.  😅

Podsyłam link z wynikami:  http://results.scgvisual.com/2013/goteborg/index.html
Włączyłam Class Horse TV i akurat trafiłam na jego przejazd. Bardzo ładnie pojechał.
ankers, gdzie oglądasz Class H TV?
Cyfrowy Polsat, kanał 213 🙂
aaa, nie mam 🙁. Mam tylko N-kę. Kiedyś na niej też był, ale zaginął 🙁

edit: odnalazł się, 414 program  😲 🏇 🏇 🏇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się