popręg

huzarova Nie prościej kupić przedłużki?
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
29 kwietnia 2013 17:57
Yasmine,u mnie super sprawdził się FairPlay neoprenowy,taki mięsisty. Jest bardzo gruby i miękki w dotyku,chyba pierwszy popręg od którego mój koń nigdy się nie obtarł.Ale trzeba na bieżąco monitorować czystość,żeby żaden syf się nie dostawał pomiędzy popręg a skórę konia.

Na  mojego obcierającego się od wszystkiego (neopren obcierał)! sprawdził się taki:
http://pasi-konik.pl/pl/p/PROFESSIONALS-CHOICE-VenTech-popreg-ujezdzeniowy/2719

O dziwo jest też wytrzymały i bardzo lekki.
Do skokowego siodła miałam Mattesa profilowanego z futrem i było ok. O dziwo w wersji ujeżdżeniowej obcierał.
Całe szczęście, że drugi koń jest normalny 😉
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
16 maja 2013 12:45
Ktoś wie gdzie znajdę popręg z fartuchem Villa Horse w kolorze jasnego brązu i dł 120 cm?
Albo popręg który pasowałby to brązowych veredussów...

Nie mogę nic znaleźć nigdzie 🙁
Gagulec   Mistrz lokalny
16 maja 2013 12:47
Mojego prawie wszystko obciera poza tymi:



I zwykly i ujezdzeniowy zawsze mialam taki, koniecznie profilowany.
Neopren - obicera, skorzany - obciera.

maison - popatrz na stronie Grene. Powinni miec. Oni sa hurtownikami VH.
mam pytanie, jak wypadają obecnie produkowane popręgi neoprenowe kieffera? ten model:


czyli czy neopren jest miękki, gruby i przyjazny dla skóry, łatwo się pierze, czy gumy się nie wyciągają, czy całość jest wytrzymała?
generalnie czy wart swojej ceny czy lepiej kupić jakiegoś fair playa połowę taniej?

aha, i jak tam rozmiarówka - jakaś ludzka czy kosmiczna? potrzebuję 70 cm i liczę, że nie okaże się to 50-tką ani 90-tką.
galeria, przede wszystkim gumy się nie wyciągają bo ich tam nie ma. Gdzie ty tam widzisz gumy? Moim zdaniem ten popręg (jeśli nic się nie zmieniło w modelu) gum nie ma tylko wszyte na sztywno sprzączki - i tak to wygląda na zdjęciu.
epk ten model występuje w dwóch wersjach - z gumami lub bez, a po sieci krąży zdjęcie tylko tej wersji bez gum (chyba że to ja nie umiem szukać co jest bardzo prawdopodobne).

w każdym razie wiadomo co autor miał na myśli i że pytałam o tę z gumami 😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
03 czerwca 2013 21:49
Użytkuję, jest bardzo ok 🙂
Poszukuję popręgu ujeżdżeniowego asymetrycznego w stylu Passiera, ale najchętniej nie w cenie Passiera 😉


Będę wdzięczna za cynk :kwiatek:
Daw Mag nie zrobi takiego?
Też o nich myślałam i chcę zadzwonić. Ale myślałam, że może ktoś kojarzy czy już nie ma na rynku takich popręgów. Zwłaszcza, że zależy mi jak na najkrótszym czasie realizacji
ash   Sukces jest koloru blond....
24 czerwca 2013 09:21
amnestria, daw mag w pasikoniku powinien być.
W skoczku Kentaury są profilowane http://www.sklep-skoczek.pl/category/dla-konia-siodla-i-osprzet-popregi/2, może któryś będzie odpowiedni
"Uleciało" mi powietrze z obydwóch boków w popręgu Bates'a z cairem po niedzielnym wypadku ( potężną glebę z Czesiem zaliczyliśmy). Pod fartuchem poducha jest bez zmian, ale po bokach "flaczek". Spróbuję zareklamówać. 
Miał ktoś z Was tego typu problemy w popręgach z cairem?
darolga   L'amore è cieco
27 czerwca 2013 12:19
Czy ktoś gdzieś widział porządny popręg z fartuchem, ale dwukolorowy? Tzn., łączący (gustownie) dwa odcienie skóry: czarną i brązową (tobacco)? Np. brązowy z czarnym podszyciem?
A może Daw-Mag zrobi mi taki? Albo Ken-Taur?
kentaur

[img]https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSh-z3XshkuWXsduxKLjZ4cpgL8Uwgcl0MKm2wWKvqq3KlwUfop[/img]
Z tego co wiem, to jeśli poprosisz tych z Daw-Maga i wszystko im wytłumaczysz na temat tego popręgu (co czarne, co brązowe itd.), to Ci zrobią. Ja mam popręg z HB Contact. Oni na pewno wykonują dwukolorowe, ale teraz są zawaleni pracą, więc nie wiem, czy podejmą się tego zadania. 😉
Łaciata   Forever in my heart ♥
28 lipca 2013 13:33
Łaciata Miałam dwa lata kontakt z trzema czy czterema takimi popręgami Api. Używane były 2-3 godziny dziennie w rekreacji, nie dbano o nie szczególnie, nic też z nimi się nie działo. Nie popękały, nie strzępiły się, nic złego się z nimi nie działo. Koni nie obtarły (no, jednego, ale to był skutek regularnego niedoczyszczenia konia).
Łaciata   Forever in my heart ♥
28 lipca 2013 15:51
Chainsy - Dziękuje za odpowiedź 🙂
Gniadata   my own true love
28 lipca 2013 17:07
Łaciata mam ten z Api bodajże, ciorany po różnych błotach i nie tylko od jesieni, tyle tylko że regularnie czyszczony po każdych kąpielach błotnych, koń nie narzeka wcale a wcale a i wygląda jak nowy 😉
Łaciata   Forever in my heart ♥
29 lipca 2013 11:47
Gniadata - Dziękuje ślicznie za odp. 🙂 Coraz bardziej jestem przekonana do tego z API 🙂
diabeli   Jak idziesz na szczyt to nigdy nie jest z górki!
29 lipca 2013 12:06
darolga ja ma 2-kolorowy popreg z fartuchem (czarny od gory tabasco od spodu) robiony na zamowienie i uczciwie odradzam. Mimo to ,ze skora jest bardzo fajnej jakosci to zciemniala pod lopatkami po paru jazdach i nie wyglada teraz ladnie. Lepiej kupic jednokolorowy najlepiej czarny 😉
Łaciata   Forever in my heart ♥
29 lipca 2013 20:06
Znalazłam chyba najbardziej odpowiedni popręg 😉 Cena też w miarę ok.  Teraz tylko.... znacie ? polecacie ? czy bubel ?
http://www.amigo-konie.pl/07e-stallion-popreg-pcv-z-gumami-zelem-i-zaczepem.html

czy mogę dostać popręg takiego rodzaju poza decathlonem??:


chodzi mi o brak tej cholernej pękającej lamówki, którą zawsze mają pecefałki  🙄 i rozmiar 120 z gumami

edit: a i jeszcze zapomniałam: czy popręgi skórzane od pana czarusia albo vantage z allegro, są coś warte? podejrzewam ze nie, ale może akurat to będzie jakieś objawienie jak puśliska diana  😉
(wyszukiwarka nic kompletnie nie znalazła na ich temat)
diabeli   Jak idziesz na szczyt to nigdy nie jest z górki!
30 lipca 2013 20:50
Ja odradzam taki popręg z decathlonu. Miałam identyczny i wytrzymał mi miesiąc  🤔
[quote author=Łaciata link=topic=117.msg1838766#msg1838766 date=1375124796]
Znalazłam chyba najbardziej odpowiedni popręg 😉 Cena też w miarę ok.  Teraz tylko.... znacie ? polecacie ? czy bubel ?
http://www.amigo-konie.pl/07e-stallion-popreg-pcv-z-gumami-zelem-i-zaczepem.html


[/quote]

Ja używałam przez dwa lata dopóki nie przesiadłam się na ujeżdżeniówkę. Jedyne co się stało podczas użytkowania to przetarła się lamówka od strony gdzie są gumy, na długości ok. 1-2cm. Nie pruło się dalej i nie przeszkadzało w dalszym użytkowaniu. Możliwe, że z mojej winy się przytarł, bo był troszkę za długi. Poza tym wszystko ok. Popręg leży teraz nieużywany, a żel w środku nadal jest miękki.
Ja odradzam taki popręg z decathlonu. Miałam identyczny i wytrzymał mi miesiąc   🤔


serio? u mnie w stajni jest taki, i jest cały mimo dłuższego użytkowania (kółko na środku tylko podrdzewiało).

w naszej szkółce używają zwykłych pcv i wszystkie jak jeden mąż są tragicznie popękane na krawędziach i pordzewiałe, nawet jeśli nie są stare i wyeksploatowane, dlatego jestem do nich bardzo uprzedzona.

Chyba, że dotyczy to tylko tych najtańszych??
diabeli   Jak idziesz na szczyt to nigdy nie jest z górki!
31 lipca 2013 14:57
azzawa  Ja kupilam ten popreg wlasnie z decatloniu. Skonczyl zywot po miesiacu codziennego uzywania  dla jednego konia wiec nie byl jakos mocno uzywany. Material wytarl sie po bokokach tam gdzie mialam przylozona lydke do tego mi sie w nim nie wygodnie jezdzilo bo jest dosyc gruby(ale to akurat kwestia upodoban 😉 ) Moim zdaniem lepiej kipic taki z lamowka a najlepiej po prostu skorzany.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się